CERTYFIKATYAktualności

 • Przedszkolaki i uczniowie bezpiecznie się mają, bo policjanci czuwają

  Tradycyjnie na początku roku szkolnego, w dniu 27 września policjanci z posterunku w Marcinowicach przeprowadzili w naszej szkole wśród przedszkolaków i uczniów z klas I-IV prelekcje na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze.

  Na spotkaniach z naszymi wychowankami policjanci szczególną uwagę zwracali na niebezpieczeństwa czyhające na nich ze strony osób obcych w różnych sytuacjach i miejscach, również w Internecie, a także ze strony nieznanych/dzikich zwierząt. Przypomnieli też zasady poruszania się po drogach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapada zmrok i gdy rano jest jeszcze słaba widoczność. Wyjaśnili, dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków i odpowiedniego ubioru z jasnymi, odbijającymi światło reflektorów samochodowych elementami.

  Panom policjantom serdecznie dziękujemy za czujność i troskę o nasze dzieciaki.

  data dodania: 2018-10-06

 • Kolejna edycja lekcji muzycznych w naszej szkole

  W bieżącym roku szkolnym wznowiliśmy cykl lekcji muzycznych dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV prowadzonych przez artystów Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tegoroczna edycja spotkań przebiegać będzie pod hasłem W krainie nutek.

  Artyści po raz pierwszy po wakacjach odwiedzili naszą szkołę w dniu 24 września. Muzyką i śpiewem operowym wprowadzili nas w nowy rok szkolny, a jednocześnie w piękny czas złotej polskiej jesieni.

  data dodania: 2018-10-06

 • Młody, czy „wyrośnięty”, bądź zawsze uśmiechnięty! – czyli Dzień Chłopaka

  W dniu 28 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariusze pamiętali o męskiej części naszej społeczności szkolnej. Złożyli panom i chłopcom życzenia, dodatkowo uprzyjemniając im ten dzień słodkim upominkiem. Odbyło się też głosowanie na Najsympatyczniejszego Chłopca w szkole, którym został Jakub Nóżka – uczeń klasy VII. Kubie gratulujemy zwycięstwa w tym sympatycznym plebiscycie !

  Święto Chłopaka odbyło się w każdej klasie i w oddziałach przedszkolnych. Dziewczynki obdarowywały swoich kolegów laurkami, słodyczami i wyrazami sympatii. Nasi duzi i mali mężczyźni wracali więc tego dnia ze szkoły do swoich domów w doskonałych nastrojach.

  data dodania: 2018-10-06

 • Dzień Chłopaka w kl. II

            W poniedziałek, 01.10.2018r. dziewczynki z klasy drugiej wraz z Panią B. Moskal zorganizowały Dzień Chłopaka.

            W pierwszej części chłopcy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami: rzucali piłeczką  do celu, nawlekali koraliki na sznureczek w określonym czasie, rozwiązywali zagadki o tematyce sportowej, odczytywali rebusy. Musieli także wykazać się kreatywnością, zawiązać swoim modelkom- dziewczynkom w ciekawy sposób apaszkę- szalik. Wszyscy świetnie sobie poradzili i zasłużyli na tytuł Super Chłopaka.

           Druga część  upłynęła w bardzo smacznej atmosferze. Chłopcy otrzymali batony oraz przygotowane przez Panią  pierniki w kształcie serca…z karteczkami. Jak na prawdziwych chłopaków przystało, zadbali oni o odpowiednią reklamę swojej osoby

          Na koniec dziewczynki wraz z Panią złożyły chłopakom życzenia, doceniając ich starania w pokonywaniu trudności podczas wykonywania konkurencji, wręczając dyplomy i kolorowe długopisy.

  Cała uroczystość upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

  data dodania: 2018-10-02

 • Sprzątanie Świata

  W  dniach 21-23 września 2018r. uczniowie klas 0-III brali udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Akcja Segregacja. Dzieci zapoznały się z  systemem segregacji odpadów, dowiedziały się co to jest recykling i jakie produkty mogą dzięki niemu  powstawać. Zrozumiały również to, że idąc po zakupy, należy przemyśleć  , co naprawdę jest nam potrzebne, aby nie marnować żywności i zwracać uwagę na opakowania. Cała ta wiedza zdobywana była przez uczniów poprzez praktyczne działania. Koordynatorem działań była pani Beata Moskal, wych. Kl. II.

  data dodania: 2018-10-02

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W naszej szkole uczniowie również brali udział w tym wydarzeniu. To już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a w naszej szkole trzeci. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia

              „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli nie nauczyciele, a uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, które przepytywały starszych kolegów i dorosłych. Klasa III już od poniedziałku bawiła się tabliczką mnożenia. Codziennie towarzyszyło im hasło dnia związane z tymi rachunkami oraz grali w różne gry za pomocą kart Grabowskiego. W piątek uczniowie tej klasy zamienili się
  w egzaminatorów i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia w klasie VI. Dodatkowym utrudnieniem w tym sprawdzianie było odpowiadanie z równoczesnymi skokami przez skakankę. Uczniowie klas IV i V przygotowali plakaty związane z tabliczką mnożenia. Zgodnie z hasłem imprezy „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”, patrole egzaminacyjne udały się również do Urzędu Gminy w Marcinowicach, Ośrodka zdrowia, apteki i sklepu w Strzelcach, gdzie przepytali dorosłych z tej umiejętności. Nauczyciele i pracownicy szkoły też zostali przeegzaminowani. Wiele emocji i radości przyniosła zabawa z „królową nauk”. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

  data dodania: 2018-09-30

 • VI MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA

  Finał Dolnośląskich Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbyły się w Krzyżowej, wspólnie zorganizowane zostały m.in. przez  Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy  oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Celem imprezy było nie tylko popularyzowanie biegów, jako formy aktywności fizycznej, ale również zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na znaczenie profilaktyki przemocy w rodzinie. Uczniowie z klas IV-VIII godnie reprezentowali  naszą szkołę oraz gminę na dystansach  400 m, 800 m i 1000 m. Dla niektórych uczniów był to debiut w tak dużej imprezie, bo zawodnicy przyjechali z wielu miejscowości  Dolnego Śląska m.in. Legnicy, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu za wolę walki, zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

  data dodania: 2018-09-27

 • Jesienna twórczość przedszkolaków z zerówki

         24.09.2018 r. dzieci z zerówki rozmawiały na zajęciach na temat złotej polskiej jesieni. Przy tej okazji rozwiązywały jesienne zagadki, przeprowadzały doświadczenia, dokonywały obserwacji podczas wyjścia do pobliskiego parku, w którym  odnalazły dary jesieni: liście, szyszki, żołędzie. Pomimo kiepskiej, wietrznej pogody przedszkolaki doskonale się bawiły. Po powrocie do szkoły czekała ich miła niespodzianka - tworzenie z ziemniaków, zapałek, wełny, plasteliny, wykałaczek jesiennych zwierzątek. Powstały piękne jeże oraz polne myszki. Praca każdego dziecka była inna, niepowtarzalna i  jedyna w swoim rodzaju. Wytwory można podziwiać na wystawce w holu szkoły.

  data dodania: 2018-09-26

 • Szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Sportu

  W dniu 25 września, we wtorek po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, promującą sport i aktywność fizyczną.

  W naszej szkole tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Europejski Tydzień Sportu na kółkach. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania oraz doskonalenia  swoich umiejętności jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Taka forma zajęć wychowania fizycznego, aktywnego spędzania czasu wolnego podczas długiej przerwy cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Aktywne sportowo były w tym dniu również przedszkolaki. Na zajęciach w zerówce odbyło się wiele zabaw ruchowych, m.in.: wyścigi rzędów, pokonywanie torów przeszkód, gimnastyka przy muzyce, tańce, zabawy z piłką. Dzieci wspaniale rywalizowały między sobą, każde chciało zostać zwycięzcą.

  Przy okazji obchodów tego święta sportu Samorząd Uczniowski ogłosił wtorek Dniem na sportowo. Wszyscy więc chętni: nauczyciele, dzieci i uczniowie, którzy lubią być aktywni fizycznie przebrani byli w stroje sportowe.

  Dzień upłynął nam zdrowo, na sportowo i …kołowo!   Dlatego z pewnością podejmiemy podobną inicjatywę w najbliższym czasie.

  data dodania: 2018-09-26

 • Filmowa lekcja patriotyzmu

   Młodzież z klasy VIII, 26 września, oglądnęła najnowszą ekranizację kultowej książki Arkadego Fiedlera - "Dywizjon 303. Historia prawdziwa." Film w reżyserii Denisa Delicia, który upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. Przed wizytą w kinie uczniowie analizowali treść książki na lekcjach języka polskiego, a na historii poznali dzieje tytułowego dywizjonu oraz przebieg walk o Brytanię. Wszystkie podjęte przez młodzież i nauczycieli działania stworzyły cały cykl żywej lekcji patriotyzmu doskonale wpisujący się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wychodzili z kina poruszeni, wzruszeni i z pewnością bogatsi wewnętrznie, bo film ten "To historia bohaterstwa, które jest w każdym z nas". Organizatorami wyjazdu były Pani Joanna Mazanka i Bogusława Semik - Ćwirko

  data dodania: 2018-09-26

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273