CERTYFIKATYAktualności

 • Święto pieczonego ziemniaka

              W dniu 22 września, na pierwszym w tradycji naszej szkoły jesiennym pikniku rodzinnym zorganizowanym z inicjatywy Rady Rodziców, pożegnaliśmy lato.

  Tę środowiskową imprezę, będącą jednocześnie świętem pieczonego ziemniaka, a przebiegającą pod hasłem Mamo, Tato, pożegnaj ze mną lato! , zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski, proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, pracownicy komisariatu w Marcinowicach i strażacy z Tworzyjanowa. Licznie dopisali nasi uczniowie, którzy przybyli z całymi rodzinami, aby wspólnie bawić się i odpoczywać na świeżym powietrzu.

  Piknik rozpoczął się od występów przedszkolaków i uczniów z klas I-III, którzy w wierszach i piosenkach przypomnieli o nadchodzącej jesieni. Obfitował też w szereg innych atrakcji, z których najchętniej korzystali nasi najmłodsi wychowankowie i uczniowie. Do zabaw dołączali również ich rodzice. Dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, jeździły na kucyku, puszczały bańki mydlane, malowały sobie twarze, konstruowały z klocków Lego i programowały swoje roboty, oglądały roboty wykorzystywane na zajęciach z robotyki, poznawały pojazdy służb specjalnych: wóz strażacki i radiowóz, wraz z rodzicami grały w gry zręcznościowe, uczestniczyły w konkurencjach sportowych, brały udział w zabawie fantowej. Rodzice mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć klasy/sale, w których uczą się ich pociechy. Ponieważ dzień był słoneczny, ale chłodny wszyscy mogli rozgrzać się podczas tańca zumby i przy ognisku piekąc ziemniaki. Stracone podczas zabaw ruchowych kalorie uczestnicy pikniku uzupełniali w kawiarence, w której kupowali hot-dogi, popcorn, pieczone ziemniaczane spirale, napoje i ciasta.

  Chociaż żal, że lato minęło, to wszystkim życzymy, aby jego gorąca atmosfera i wesoły nastrój pikniku trwały przez całą jesień i zimę.    

  data dodania: 2018-09-23

 • PODZIĘKOWANIA!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji pierwszego jesiennego festynu integracyjnego, święta pieczonego ziemniaka pod hasłem "Mamo, Tato, pożegnaj ze mną lato" - za ciasta, zakupy, organizację, atrakcje i  kawiarenkę. Całym Rodzinom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność. Słowa podziękowania kierujemy w stronę dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, kierownika i pracowników komisariatu w Marcinowicach oraz strażaków z Tworzyjanowa - służby, jak zwykle, nas wspierały:) 
  Lato za nami, ale dla nas, cały, tak rozpoczęty rok, z pewnością będzie piękny i udany, jak dzisiejsza impreza, dziękujemy - dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie SP w Strzelcach.

  data dodania: 2018-09-22

 • W najbliższą sobotę zapraszamy na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA !

  Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Strzelcach zapraszają wszystkich miłośników dobrej zabawy na integracyjny festyn rodzinny pt." MAMO, TATO, POŻEGNAJ ZE MNĄ LATO", który odbędzie się 22 września br. na terenie szkoły. Gwarantowane liczne atrakcje zakończone wspólnym pieczeniem ziemniaków w ognisku. Szczegóły na plakacie poniżej.

  data dodania: 2018-09-20

 • Święto naszych Przedszkolaków

              Dzień 20 września jest Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W naszej szkole również uczciliśmy to święto.

  Na apelu okolicznościowym Pani dyrektor Joanna Mazanka uroczyście  odczytała list Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka skierowany do najmłodszych dzieci i złożyła wszystkim maluchom piękne życzenia. Przedstawiciele najstarszych uczniów wręczyli swoim młodszym koleżankom i kolegom kolorowe balony. Dzieci otrzymały też drobne upominki: dziewczynki pierścionki, a chłopcy lizaki z tatuażem. Natomiast wychowawczynie obu oddziałów przedszkolnych, Panie: Magdalena Figzał i Anna Brysiak zadbały o to, żeby ten wyjątkowy dzień upłynął ich wychowankom w radosnej atmosferze atrakcyjnych zabaw.  

  data dodania: 2018-09-20

 • Dzień Jeża

  "Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk.

   Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję!"

   

     Przedszkoalki  świętowały Dzień Jeża podczas którego  uczestniczyły w zajęciach, zabawach, tańcach  i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Poznały wiele ciekawostek ich życia, a co najważniejsze to, że są pod ochroną. Mnóstwo pracy wlożyły  w wykonanie jeżowych rodzin z masy solnej, plasteliny i makaronu. W tym dniu na twarzach maluszków gościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.

  data dodania: 2018-09-20

 • Rusza catering

  Informujemy, że od 18 września wznawiamy usługi cateringowe w naszej szkole. Prosimy rodziców o zapisywanie się na abonament lub o wpłaty jednorazowe. Cena małego obiadu wynosi 6,50zł, a dużego 7,50zł. Jadłospis na bieżący tydzień znajduje się na naszej stronie w zakładce"Catering". Szczegółowe informacje udzielane będą w sekretariacie szkoły.

  data dodania: 2018-09-17

 • Narodowe Czytanie w Strzelcach

  W piątek, 7 września, w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego  Czytania. Tegoroczną lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.  

  W tym roku postanowiliśmy pokazać, że czytanie może „połączyć pokolenia”. Do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiliśmy Pana Wójta Władysława Gołębiowskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Marcinowice - Panią Bożenę Lemę, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach – Panią Marię Wasilewską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach – Pana Dawida Sobczyka, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Lilianę Kozinę oraz  naszych absolwentów: Pana Krzysztofa Gańko  i Panią Katarzynę Poznańską – Kierownika Czytelni Naukowej i Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy. Wśród czytających i słuchających nie mogło zabraknąć młodzieży z klasy VII i VIII. Wszyscy, w  klimacie lat XX- tych, odczytali wybrane fragmenty powieści. Całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez naszych Pań polonistek:  Pani Joanny Mazanki, Pani Barbary Kielar i Pani Beaty Kamińskiej. Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród wszystkich Polaków w kraju i za granicą. W tym roku akcja wzbogaca dodatkowo obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, promując wartości patriotyczne i właściwe postawy obywatelskie.

  data dodania: 2018-09-17

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu „AUTOPORTRET”

  W II okresie ubiegłego roku szkolnego w naszej szkole realizowano założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 pod hasłem „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! - czyli o budowie poczucia własnej wartości”. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była pedagog Pani Ewa Kryger. W ramach tej akcji ogłoszony został  konkurs plastyczno-literacki dla wszystkich dzieci i uczniów chcących przedstawić siebie samego. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej lub opisującej w ciekawy, nieszablonowy sposób własną osobę. Chętni uczestnicy starali się więc stworzyć swój autoportret nie tylko pod kątem wyglądu zewnętrznego, ale także swoich zainteresowań, marzeń, cech osobowości.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu. Wśród uczniów naszej szkoły wyróżniono i nagrodzono w kategorii pracy plastycznej uczennice kl. VIII: Julię Lisowską, Zuzannę Kuc i Esterę Hercog. Dziewczyny stworzyły swoje autoportrety pod kierunkiem nauczycielki plastyki Pani Joanny Kubickiej. 

                Laureatkom i nauczycielkom gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2018-09-13

 • Zebranie z rodzicami we wtorek 11 września

  17.00   spotkanie z wychowawcami klas

              oddział przedszkolny  sala nr 6
              zerówka        sala nr 3
              klasa I          sala nr 17
              klasa II         sala nr 7
              klasa III        sala nr 16
              klasa IVA       sala nr 13
              klasa IVB       sala nr 15
              klasa  V         sala nr 5
              klasa  VI        sala nr LOG
              klasa  VII       sala nr 11
              klasa  VIII      sala nr 1
      
           - sprawy organizacyjne
           - ubezpieczenie
           - Przedmiotowy System Oceniania, informacje o zmianach w statucie szkoły
           - kalendarz roku szkolnego
           - wybory Rad Rodziców

  17.45   spotkanie przedstawicieli oddziałów oddelegowanych do prezydium Rady Rodziców

  Wszystkich rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy.

  data dodania: 2018-09-08

 • Nowy grafik odwozów

  Informujemy, że od poniedziałku, 10.września, rusza świetlica popołudniowa czynna do godz. 15.30.

  Prosimy Rodziców o składanie wniosków na świetlicę.

  Poniżej przedstawiamy grafik odwozów (o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco)

  Grafik odwozów:

  poniedziałek – 12.00  13.00*  13.45   15.30

  wtorek –           12.00  13.00*  13.45  15.30

  środa –              12.00  13.00*  13.45  15.30

  czwartek –        12.00  13.00                15.30

  piątek –             12.00  13.00*  13.45  15.30

   

  *kurs zawracający w Goli, nie dojeżdża do Marcinowic (dotyczy dzieci wracających do Stefanowic
  i Marcinowic), pozostałe miejscowości bez zmian.

  Codziennie możliwy jest kurs 14.35 tylko do Białej i Chwałkowa

  data dodania: 2018-09-08

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273