CERTYFIKATYAktualności

 • Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie… Spotkanie z historią

  W niedzielę, 12 marca, w naszej szkole miała miejsce niezwykle wzruszająca, pełna wspomnień uroczystość, który przebiegała pod hasłem: Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie…, a powstała we współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Strzelce i Radą Sołecką. Spotkanie otworzyła dyrektor – Pani Joanna Mazanka. W imieniu organizatorów wszystkich przybyłych na piknik powitała Pani Juzwenko – Jager prezes Stowarzyszenia i sołtys wsi Strzelce – Pan Waldemar Krzyśków.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dr Adolf Juzwenko – dyr. Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Pan Wiesław Rośkowicz – dyr. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, proboszcz naszej parafii – ks. Marcin Czchowski, wójt gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice – Pani Bożena Lema, radni i mieszkańcy Strzelec oraz emerytowani nauczyciele szkoły. Szczególnymi gośćmi byli ci, którzy w pierwszych latach powojennych rozpoczynali swoje nowe życie właśnie w Strzelcach.

  Wszystkich uczestników uroczystości w klimat wspomnień wprowadziły prezentacje multimedialne dotyczące historii wsi - prezentacja przygotowana przez naszych nauczycieli i uczniów kl. VI pt. „Historia jednej miejscowości” oraz pani Katarzyny Poznańskiej przedstawiająca sylwetkę   Dorothei von Philipsborn – ostatniej mieszkanki pałacu, obecnie siedziby naszej szkoły. Zebrani z zainteresowaniem słuchali wystąpienia dr. Adolfa Juzwenki. Słowa do organizatorów skierował również wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. Oprawę artystyczną zapewniły występy dzieci z klasy II a, które zaprezentowały się w piosenkach i tańcach regionalnych. Uczniów przygotowała ich wychowawczyni – Pani Magdalena Figzał.

  Ponadto goście podziwiać mogli wystawę tematyczną „Strzelce – moja miejscowość”, wystawy z pamiątkami pierwszych osiedleńców i pracami uczniów – makietami szkoły oraz drzewami genealogicznymi rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kroniki szkolne i parafialne. Cała uroczystość stała się wyjątkową okazją do wspomnień oraz  serdecznych, pełnych wzruszeń rozmów. 

  Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez strzeleckie gospodynie z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Strzelce, który stanowiły ciasta oraz pyszne pierogi sporządzone według dawnych regionalnych przepisów.

  Ta krótka, ale jakże piękna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno najstarszemu, jak i najmłodszemu pokoleniu. 

  data dodania: 2017-03-14

 • Lekcja otwarta w klasie II a

  Dnia 06.02.2017 r. pani Magdalena Figzał zorganizowała dla rodziców dzieci z klasy II a lekcję otwartą z wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej. Tematem zajęć były zabawy i gry z piłkami. Rodzice przebrani w stroje sportowe bawili się wspólnie ze swoimi dziećmi, ćwicząc chwytanie, podawanie, kozłowanie i prowadzenie piłki. Po takiej piłkarskiej rozgrzewce wszyscy wzięli udział w wyścigach rzędów i grach zespołowych.

   Zajęcia upłynęły w doskonałej atmosferze dopingu, a na twarzach jej uczestników dominował uśmiech. Rodzice przypomnieli sobie swoje lata szkolne, a dzieci miały okazję pochwalenia się swoimi umiejętnościami i sprawnością.

  Wychowawczyni dziękuje za zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zdrowe warzywa siejemy, które później smacznie zjemy.

  Przedszkolaki wraz ze swoją panią Mileną rozpoczęły już przygotowania do wiosny. Chociaż za oknem jeszcze zimno zapragnęły, aby w ich klasie zawitała już wiosna.

  Już po feriach zabawiły się w prawdziwych ogrodników. Przedszkolaki siały,  sadziły i świetnie się przy tym bawiły.  Zabawa była wyśmienita, pełna wrażeń, a jednocześnie bogata w nowe doświadczenia i wiadomości.

  Dzieci oglądały różne nasiona. Porównywały ich wielkość, kształt, kolor. Dowiedziały się, które warzywa wyrosną z nasion, a które trzeba posadzić z cebul. Co jest potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć i rozwijać się? Dzieci napełniały doniczki ziemią, przygotowały watę na talerzu i siały nasiona: kopru, pietruszki, rzeżuchy oraz sadziły cebulę. Pani wychowawczyni zwracała dzieciom uwagę na kolejne czynności wykonywane podczas siania i sadzenia.  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w pracach z tym związanych. Nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy.

  Po posadzeniu, ustawieniu w słonecznym oknie i podlaniu rozpoczęły się codzienne obserwacje i pielęgnacja roślin. Czekamy na zielone listki, które pojawią się na naszych oknach, a wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

  Będzie zdrowo, zielono i wiosennie.

  data dodania: 2017-03-12

 • Zmiana planu lekcji !

  Od nowego tygodnia (13.03.) ulega zmianie dotychczasowy plan lekcji. Wychowawcy klas zapoznali uczniów lub rodziców o wprowadzonych poprawkach. Zmieniają sie również godziny pracy logopedy, szczegóły w naszej zakładce "Logopeda". Nowy plan lekcji dla każdej klasy dostepny jest na szkolnym e-dzienniku.

  data dodania: 2017-03-12

 • Dyrektor Szkoły ogłasza nabór na stanowisko SEKRETARZA SZKOŁY

  1. Określenie stanowiska pracy:

   

  a) sekretarz szkoły,

  b) wymiar czasu pracy – pełny etat,

  c) rodzaj umowy - umowa o pracę na trzymiesięczny okres próbny z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony.

  data dodania: 2017-03-06 | czytaj więcej

 • Zmiana czasu pracy sekretariatu szkoły

  Informujemy, że w miesiącu marcu sekretariat szkoły czynny będzie w godz. 7.00- 14.00.

  Za niedogodności przepraszamy.

  data dodania: 2017-03-05

 • Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

              W środę, 8 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Joanna Zawada.

              DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dlatego uczniowie przygotowani przez p. J. Zawadę zwrócili wszystkim uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

  data dodania: 2017-03-05

 • Pierwszaki i dzieci przedszkolne na zajęciach – „Matematyka w przyrodzie”

  W piątek, 3 marca  2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycieli: Anny Franków, Mileny Dworniczak, Mirosławy Kozak oraz chętnych rodziców, na lekcję z edukacji matematyczno-przyrodniczej do Explora Parku w Wałbrzychu. Wszyscy mieli możliwość wspaniałej zabawy z jednoczesnym poznawaniem praw przyrody.

  Dzieci konstruowały z różnych klocków, układały budowle, mozaiki, różne przedmioty i zwierzątka. Bawiły się figurami geometrycznymi, poznając w ten sposób zależności, jakie zachodzą między nimi. Odkrywały też, że matematyka jest nauką ścisłą, gdzie panują określone prawa i zasady. Natomiast oglądając przygotowaną prezentację, miały okazję dostrzec matematykę w przyrodzie na przykładzie budowy szyszek, słonecznika, liścia koniczyny, ananasa  i innych roślin.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę matematyczno-przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-03-05

 • Bezpieczniki Taurona

  Czy ktoś widział prąd elektryczny? Jak on wygląda? Dlaczego żarówka świeci a żelazko rozgrzewa się? Na te i wiele innych pytań, szukaliśmy odpowiedzi w czasie spotkania, które odbyło się w czwartek 02.03. 2017 r. a uczestniczyli w nim uczniowie klas I-IV. Ciekawą lekcję poprowadził Pan Paweł Kielar z Firmy Tauron Dystrybucja. Zajęcia nie tylko pozwoliły na zdobycie wiedzy o tym, jak powstaje prąd elektryczny i w jaki sposób dociera do naszych domów , ale również, jak  prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w czasie burzy czy awarii energetycznej. Wiadomości zdobyte podczas zajęć pozwolą również zwiększyć świadomość  dzieci w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną dziś i w przyszłości. 

  data dodania: 2017-03-05

 • Teatrzyk dla najmłodszych

  Również 1 marca, do naszej szkoły przyjechali aktorzy z teatru Blaszany Bębenek. Przedstawili wszystkim dzieciom przedszkolnym oraz uczniom klas I - IV sztukę pt.  „Skarb to nie tylko złoto”.  Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury niezbędnej w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazało się, że  czekały  ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Z pomocą dzieci, które uwolniły krasnala z pajęczej sieci udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż.

  Spektakl przybliżył małym widzom, znaczenie prawdziwej przyjaźni oraz uświadomił im, dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Wszystkim podobała się gra aktorska, zmieniająca się kurtyna i ciekawe rekwizyty.

  data dodania: 2017-03-05

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273