CERTYFIKATYSzkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

            Szkolne obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się w naszej szkole o godz. 10.00. Każda klasa przygotowała „smaczny stolik”. Przedszkolaczki częstowały swojskim smalcem ze skwarkami, kiszonymi ogórkami oraz rzodkiewkowymi nenufarami. Smalcem można było smarować chleb pieczony przez szóstoklasistów. Rodzice klasy I A przygotowali kolorowe szaszłyki owocowe, a uczniów klasy I B – fantazyjne, zdrowe kanapki. Dzieci z klasy drugiej sporządziły pyszne sałatki owocowe i warzywne. Na stoiskach klas trzeciej i czwartej można było delektować się pożywnymi, pełnymi witamin sokami warzywno-owocowymi, a u piątoklasistów popróbować musów bananowych i z  kiwi.  Ponadto  zeróweczka i trzeciaki częstowali zdrowym ciastem marchewkowym, które znikało z talerzy niczym przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

            Oprawę muzyczno-recytatorską całej imprezy zapewnili najmłodsi naszej szkolnej społeczności, tj. dzieci z klas 0-III, które śpiewały i wygłaszały rymowanki promujące zdrowe odżywianie się. Dużą atrakcją były też konkursy, m.in. dotyczące rozpoznawania produktów po smakach i zapachach, sprawnościowe - w jedzeniu jabłek dyndających na sznureczku.

            Wszyscy pojedliśmy więc zdrowo i bawiliśmy się znakomicie. Na koniec dnia p. dyr. Joanna Mazanka, na szkolnym apelu, oprócz tego, że podzieliła się swoimi wrażeniami, to serdecznie podziękowała organizatorkom szkolnych obchodów Dnia Ziemi, wychowawcom, uczniom, a przede wszystkim rodzicom za ich pomoc i zaangażowanie się w organizację tak udanej imprezy. 

data dodania: 2016-04-25