CERTYFIKATYUdział naszych uczniów w październikowych konkursach pozaszkolnych

  W przedsięwzięciu tym wzięło udział szesnastu uczniów naszej szkoły: trzech z klasy V i trzynastu z klasy VI, którzy przez 40 minut rozwiązywali test na platformie e-learningowej. Test składał się z 37 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły zarówno gramatyki j. angielskiego, jak też znajomości wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.

            Trzymamy kciuki za uczestników i życzymy im awansu na wyższy szczebel konkursu.

*

Gminny Konkurs Recytatorski Wesoła Kokoszka

            W dniu 25 października dwie laureatki szkolnych eliminacji do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Wesoła Kokoszka, prezentowały naszą szkołę w Marcinowicach. Natalka Waśniewska – uczennica kl. III -  zdobyła wyróżnienie, a Klaudia Woźna – uczennica kl. II b otrzymała dyplom i upominek. Obie dziewczynki do występu przygotowały ich wychowawczynie: p. Beata Moskal i p. Joanna Kubicka.

            Natalce i Klaudii serdeczne gratulujemy sukcesu i występu.

*

Ogólnopolski konkurs SYNAPSIK MEN

            Przez dwa dni, tj. 24 i 26 października, chętni uczniowie z klas drugich i z klasy III pisali test w ramach jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu SYNAPSIK MEN.

            Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu testu, na który składały się 24 ciekawie skonstruowane pytania obejmujące trzy obszary tematyczne: polonistyczny, przyrodniczy oraz matematyczny, a które opierały się na znajomości treści zawartych w e-podręcznikach.

            W grudniu poznamy wyniki pracy dzieci.

*

Regionalny Konkurs Plastyczny Śladami bohaterów „W pustyni i w puszczy”

oraz ogólnopolski konkurs „Jestem smart”

            Obecnie chętni uczniowie z klas I-VI przygotowują się do Regionalnego Konkursu Plastycznego Śladami bohaterów „W pustyni i w puszczy” oraz Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem smart”.

            Pierwszy konkurs polega na stworzeniu pracy w formie mapy, która ma obrazować szlak podróży i przygody bohaterów Sienkiewiczowskiej powieści. Natomiast drugi konkurs składa się z trzech części:

- konkursu plastycznego, polegającego na wykonaniu pracy w komputerowym programie graficznym pt. „Możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach – do zabawy, nauki i rozwoju”,

- stworzenia filmu edukacyjnego zachęcającego do ciekawego i bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych, komputerów i Internetu,

- zorganizowania przez szkołę wydarzenia promującego wykorzystanie nowoczesnych technologii w szkole. 

data dodania: 2016-10-27