CERTYFIKATYDzień z Kubusiem Puchatkiem

Uczniowie pracując indywidualnie, w grupach i zespołowo realizowali wybrane przez siebie zadania, wykonanie których przedstawiali podczas zajęć w klasie. Mieli więc okazję : poznać życie i twórczość autora książek o Kubusiu Puchatku, obejrzeć zgromadzony na wystawce księgozbiór, dzielić się swoimi wrażeniami na jego temat i poopowiadać o przygodach ulubionego misia, zaprezentować swoje maski i przyniesione zabawki – pluszaki, obejrzeć scenki z ich wykorzystaniem,  poznać bliżej życie pszczół i sposób produkowania przez nie miodu.

Po wspólnym śniadaniu z przysmakami niedźwiadków (kanapki z miodem, płatki z miodem, paluszki rybne) odwiedzili w maskach misia i z maskotkami przedstawiającymi bohaterów książki A. Milne’go, kolegów z klasy I i II A oraz przedszkolaków. Na tych spotkaniach czytali przygotowane przez siebie wybrane fragmenty z książek o Kubusiu Puchatku, przeprowadzili mini – quiz nt. bohaterów lektury, zaprosili dzieci do wspólnej zabawy ze śpiewem, a na koniec częstowali chlebem z miodem i miodowymi płatkami.

Na koniec dnia w klasie wszyscy bawili się zgodnie z własnymi upodobaniami: lepili postacie z plasteliny, kolorowali obrazki, układali puzzle, śpiewali piosenki.

Dzień z misiem był bardzo wesoły, ale i pracowity, a wspólna realizacja projektu uświadomiła uczniom, że z książką też można fajnie się bawić i miło spędzać czas wolny.    

data dodania: 2017-05-28