CERTYFIKATYX Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

Tegoroczna edycja odbyła się nieco później, bo w styczniu, a nie w grudniu, jak to bywało dotychczas. W tym roku zaproszone zostały dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej z  Marcinowic i oczywiście dwa reprezentowały naszą placówkę. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii, mitologii, wiedzy przyrodniczo - geograficznej, znajomością świątecznych słówek w  języku angielskim oraz znaczeniem znaków drogowych. Drużyny musiały również zmierzyć się z zadaniami matematycznymi a także umiejętnością rozpoznania sylwetek polskich sportowców.

Po wysiłku umysłowym czas na relaks i pokaz sprawności fizycznej 
w emocjonujących zawodach sportowych.

Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa z Marcinowic – drużyna I, miejsce II zajęła drużyna Szkoły Podstawowej ze Strzelec – drużyna I, III miejsce wywalczyła drużyna II ze  Szkoły Podstawowej z Marcinowic i miejsce IV zajęła nasz drużyna II.

            Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się ferii.

Organizacją  X Gminnego Zimowego Turnieju Interdyscyplinarnego zajęła się pani Joanna Przyborowska.

data dodania: 2019-01-29