CERTYFIKATYNasza drużyna reprezentantem „Biegu Pojednania” w II Otwartych Biegach Przełajowych w Krzyżowej

Głównymi celami tego sportowego przedsięwzięcia, które zainspirowały uczniów i naszą nauczycielką wychowania fizycznego – p. Joannę Przyborowską do wyjazdu na te zawody, były przede wszystkim:  uczczenie pojednania polsko-niemieckiego, inicjowanie i realizowanie kampanii oraz programów społecznych na rzecz kształtowania poprzez sport potrzeby systematycznej aktywności fizycznej oraz świadomości nawyków prozdrowotnych, tworzenie warunków do wartościowego spędzania wolnego czasu, rozwijanie poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania różny dystans, w zależności od grupy wiekowej jaką reprezentowali. Nasza szkoła wystawiła 13-osobową drużynę uczniów z klas IV-VI. Najwyżej zakwalifikowali się, bo na miejscu 9:  Borko Justyna i Chrąchol Bartosz w kategorii rocznika 2003. Pozostali uczniowie aktywnie wzięli udział w rywalizacji w swojej kategorii wiekowej, osiągając wyniki na miarę własnych możliwości i predyspozycji.

Udział uczniów w biegach przełajowych, a przez to możliwość zmierzenia się z drużynami z innych szkół i wypróbowanie swoich sił, to kolejne doświadczenie sportowe, inspiracja do rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień sportowych, a przede wszystkim doskonała zabawa, aktywny relaks i odskocznia od trudów nauki.  

data dodania: 2015-10-02