CERTYFIKATYAktualności

 • Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty

  Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty przekazywane będą absolwentom w dniu 31 lipca b.r. w godzinach 9.00-10.00 z zachowaniem dystansu społecznego przed szkołą.

  Każdy absolwent będzie mógł sprawdzić wyniki, jakie uzyskał z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Więcej szczegółów do pobrania TUTAJ

  data dodania: 2020-07-29

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

              W dniu 26 czerwca pożegnaliśmy trudny i inny niż zwykle rok szkolny 2019/2020. Chociaż nie było spotkania całej naszej społeczności na uroczystej akademii, w szkole panował jednocześnie podniosły, jak i radosny nastrój. Przedszkolaki i uczniowie klas I-II oraz V-VII żegnali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych miejscach o podanych godzinach. Natomiast małych „absolwentów” kończących pierwszy etap edukacyjny, tj.  uczniów klasy III i od dzisiaj już absolwentów naszej szkoły – ósmoklasistów w sposób szczególny pożegnała Pani dyrektor Joanna Mazanka i nasz gość wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń. Trzecioklasiści przygotowali króciutki program artystyczny, który obejrzeli przybyli rodzice i wszyscy pracownicy szkoły. Uczniowie klasy VIII, po odśpiewaniu hymnu państwowego, odebrali swoje dyplomy absolwenta i świadectwa z rąk wychowawczyni Pani Marty Kondzior, dziękując jej za wspólnie spędzonych 5 lat. Podziękowania złożyli również rodzice.

              Podczas tych ostatnich spotkań klasowych z wychowawcami uczniowie, którzy swoją postawą wyróżniali się w tym roku szkolnym uhonorowani zostali nagrodami za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję, aktywność w różnych konkursach i przedsięwzięciach. Tradycyjnie już wręczone zostały Strzelczyki Roku. Otrzymali je w poszczególnych kategoriach:

  SportowiecSzymon Manijak (kl. VI),

  ArtystaWiktoria Łużna (kl. II),

  WolontariuszNikola Ceglarz (kl. IV),

  KulturaAdam Łukasik (kl. I),

  SpołecznikJakub Nóżka (kl. VIII),

  CzytelnikMiłosz Chudy (kl. IV),

  Zdalny StrzelczykJulia Fik (kl. II).

  Dyplom Prymusa szkoły odebrała Klaudia Woźna (kl. V B).

  Rodzice uczniów kl. III-VIII wyróżnionych w nauce uhonorowani zostali listami gratulacyjnymi, a partnerzy i rodzice, którzy najbardziej angażowali się w życie naszej placówki podziękowaniami dyrektora szkoły.

              Dzieci, uczniowie i ich opiekunowie oraz nauczyciele rozchodzili się do swoich domów wzruszeni, ale w doskonałych humorach. I takiego wesołego humoru, udanego, pełnego słońca wypoczynku wakacyjnego życzymy całej społeczności szkolnej.

  data dodania: 2020-06-29

 • Podziękowanie!

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Wszystkim Partnerom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach za dostrzeganie wartości podejmowanych przedsięwzięć , za wspieranie inicjatyw, współpracę i okazywaną życzliwość. To dzięki Państwa wsparciu i pomocy uczniowie poradzili sobie w tym trudnym okresie. Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie w życie szkoły. Wszystkim życzymy udanych oraz zasłużonych wakacji!

  data dodania: 2020-06-29

 • Uczennice z kl. II jako wolontariuszki w triatlonie niepełnosprawnych dzieci

  W dniu 27 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie miała miejsce piękna inicjatywa pn. Follow Your Dreams Triathlon Borzygniew. Udział wzięli w niej zawodowi sportowcy, sportowcy amatorzy w parach z niepełnosprawnymi dziećmi z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Jaszkotlu.

  Każda para miała do pokonania 600 m w pływaniu po Zalewie Mietkowskim, przejechać ok. 20 km na rowerze ze specjalnie przystosowaną przyczepką, przebiec ok. 10 km z wózkiem biegowym. Na trasie uczestnikom towarzyszyli rodzice/opiekunowie dzieci oraz wolontariusze.

  W gronie wolontariuszy znalazły się dwie nasze uczennice z kl. II – Julia Fik 
  Milena Śliwa, które na ochotnika zgłosiły do pracy w ramach wolontariatu. Towarzyszyła im w roli opiekuna ich wychowawczyni Pani Joanna Kubicka. Zadaniem dziewczynek była piecza nad sprzętem reakreacyjno – rehabilitacyjnym oraz zabezpieczanie trasy przejazdu rowerów i wózków biegowych. Obie dziewczynki spisały się na medal. Jak same później mówiły, udział w imprezie dał im wiele zadowolenia i radości mimo dużego zmęczenia.

  Julce i Milence gratulujemy wspaniałej inicjatywy i dużego serca. 

  Zdjęcia i filmy z imprezy można obejrzeć na stronach, linki:

  https://www.facebook.com/374835876215766/posts/1142538606112152/

  https://facebook.com/1528043160825073

  data dodania: 2020-06-29

 • DZIEŃ TATY

  Z okazji Dnia Ojca
  składamy serdeczne życzenia
  wszystkim tatusiom.
  Dziękujemy za każdą wspólnie spędzoną chwilę.
  Czas spędzony z Wami to wspaniała, beztroska zabawa, 
  ale również cenne życiowe lekcje.
  Dziękujemy w tym dniu,
  że dzięki Waszemu wsparciu 
  i zrozumieniu
  możemy się czuć bezpieczni.

  data dodania: 2020-06-23

 • *

  harm

  data dodania: 2020-06-21

 • Park na medal!

   Przemysław Żydek z klasy VB  dołączył do grona laureatów  wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego  przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Jury doceniło wykonany przez niego park w wersji  3d, Przemek zajął II miejsce. Gratulujemy oraz życzymy kolejnych, równie kreatywnych i ciekawych pomysłów. 

  data dodania: 2020-06-21

 • Podsumowanie przedsięwzięcia Zdalny Talent Show

  W maju, z inicjatywy uczennicy kl. II – Julii Fik przy współpracy ze szkolną liderką SZWU – Panią Joanną Kubicką, zaproszono wszystkich naszych uczniów i przedszkolaków do zaprezentowania własnych zainteresowań i uzdolnień w Zdalnym Talent Show

  Nadesłane prezentacje oceniały dwa zespoły jury – dziecięcy powołany przez inicjatorkę imprezy oraz nauczycielski powołany przez liderkę SZWU. Drugoklasistom najbardziej spodobały się:

  - Julia Smok (kl. IV), która pochwaliła się umiejętnością składania kostki Rubika,

  Nadia Uroda (kl. V A), która wystąpiła w układzie gimnastyki artystycznej,

  - Antosia Gliwa (kl. I) z prezentacją piosenki,

  - Zosia Suder (kl. V A) i Ania Sowa (kl. VII) – autorki własnych galerii prac plastycznych.

  Początkowo przedsięwzięcie to miało mieć formę konkursu. Jednak ze względu na nieprzewidzianą różnorodność prezentacji jury nauczycielskie uznało, że wszyscy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie zasługują na szczególne uznanie. Dlatego postanowiło nagrodzić prócz w/w uczestników:

  - ElvieVisser(kl. I), Natalkę Łużną (kl. II), Natalię Waśniewską (kl. VI), Wioletę Bajcer(kl. VII), Martynę Minartowicz(kl. Vb) za prezentacje własnych galerii prac plastycznych;

  - Julię Kochan (kl. 5 A) za jej zainteresowanie tworzeniem ciekawych prezentacji multimedialnych;

  - Małgosię Suder i Zosię Kundziarz(kl. V A) za prezentację gry na instrumencie (Małgosia na wiolonczeli, Zosia na skrzypcach).

  Wszystkim uczestniczkom Zdalnego Talent Show serdecznie gratulujemy udziału i uzdolnień. Życzymy sukcesów w dalszej pracy twórczej i rozwoju zainteresowań.

  data dodania: 2020-06-16

 • Rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu Uczę się w domu

              W okresie zawieszenia zajęć w naszej szkole realizowany był projekt pn. „Uczę się w domu”. Jego założeniem była wymiana prac plastycznych/fotograficznych/multimedialnych pomiędzy dziećmi/młodzieżą z dwóch szkół, a celami:

  - umiejętność zaobserwowania własnego stylu uczenia się w domu,

  - rozwój kreatywności,

  - umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami (fotografia, skan, programy graficzne),
  - wzmocnienie poczucia przynależności do społeczeństwa w trudnym czasie izolacji.

  Prace uczniów miały przedstawiać, jak uczą się oni podczas trwania zdalnej edukacji. W ramach tego przedsięwzięcia ogłoszony i przeprowadzony został konkurs, którego szkolną koordynatorką była Pani Joanna Radzikowska.

  Na konkurs wpłynęło 9 prezentacji fotograficznych i multimedialnych uczniów z klas III-VI. Jury z końcem maja rozstrzygnęło konkurs przyznając:

  - nagrodę specjalną uczennicy z kl. II Julii Fik,

  - trzy równorzędne I-sze miejsca: Mai Borowej (kl. VI), Zosi i Małgosi Suder (kl. V A),

  oraz wyróżnienia uczennicom kl. V A: Zosi Kundziarz, Oliwii Strykowskiej, Dominice Głuc i Dominice Szczepańskiej.

              Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy chęci do pracy dodatkowej i sukcesu.

  data dodania: 2020-06-16

 • Wolontariusz Roku

  Co roku, w czerwcu wybierany jest Wolontariusz Roku, czyli osoba najbardziej zaangażowana w działania szkolnej Rady Wolontariatu. W tym roku, ze względu na zawieszenie zajęć, wybór został dokonany na podstawie zaangażowania wolontariuszy i ilości zebranych, za tą pracę dodatnich punktów w dzienniku. Tak więc po analizie wkładu na rzecz „Pomocnych Strzelczyków” Wolontariuszem Roku 2019/20 zostaje Nikola Ceglarz! Gratulujemy i dziękujemy Nikoli za chęci, za trud, za aktywne działanie!!! Dziękujemy również pozostałym Wolontariuszom za pomoc, za zbiórki, za organizację, za aktywne przerwy, za wsparcie, za poświęcony czas, za okazaną życzliwość! Niech całe dobre, które dajecie innym wraca do Was i daje moc dalszego działania!

  data dodania: 2020-06-16

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687