CERTYFIKATYAktualności

 • Stypendyści Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy

  Uczniowie kl.I:Adam Łukasik i Jakub Kulig zostali studentami dziecięcego uniwersytetu. Podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odebrali indeksy. Rozpoczęli swoją przygodę w świecie nauki. Wzięli już udział w pierwszych wykładach. Życzymy im niezapomnianych wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Niech ciekawość świata pozwoli im odkrywać i poznawać tajniki otaczającejrzeczywistości.

  data dodania: 2019-11-06

 • OFERTA PRACY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego 
  w Strzelcach Świdnickich
  ogłasza nabór na stanowisko


  GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

   

   

  • Ø wymiar czasu pracy – pełny etat

   

  • Ø praca od 1 lutego 2020 r.

   

  • Ø termin i miejsce składania dokumentów:  do 12 listopada 2019 r.w sekretariacie szkoły

   

  • Ø wykaz niezbędnych dokumentów oraz szczegółowe informacje o naborze na stronie www.spstrzelce.098.pl w Aktualnościach i BIP w zakładce Nabór

  data dodania: 2019-11-04 | czytaj więcej

 • Czwartoklasiści na tropie barwy, czyli plastyczne zabawy odkrywcze

              W dniu 4 listopada nauczycielka plastyki – p. Joanna Kubicka zaskoczyła swoich uczniów z 4 klasy niespodzianką. Zapowiedziała nietypową lekcję, zapraszając wszystkich do zabawy w „mini laboratorium” barw. Czwartoklasiści podczas zajęć odkrywali niesamowity świat kolorów. Pracowali metodą doświadczeń i eksperymentów, żeby w sposób praktyczny przyswoić sobie poznane pojęcia związane z barwami. Tworzyli więc „tęczę” z cukierków, „malowali” na mleku, „produkowali” nowe kolory, dla których sami wymyślali nazwy.

              Wszyscy doskonale się bawili i byli zdziwieni, że świat barw jest tak bogaty i różnorodny.

              Zapraszamy do naszej galerii, aby obejrzeć twórczość czwartoklasistów.

  data dodania: 2019-11-04

 • Wycieczka do Świdnicy

  W środę,  30 października, grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięła udział w wycieczce do pobliskiej  Świdnicy. Dzieci wraz z opiekunami Panią Dyrektor Joanną Mazanką, Panią Beatą Kamińską oraz Panią Barbarą Kielar zwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną  oraz uczestniczyły w niesamowitej lekcji historii, przeprowadzonej w ramach zajęć muzealnych w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Odkrywanie nieznanych   zakamarków, poznawanie tajemnic historii to główne atrakcje tego dnia. Na koniec przyszedł czas na przepiękne widoki, rozpościerające się z Wieży Ratuszowej.   Pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczniowie powrócili do szkoły, z zamiarem ponownego odwiedzenia tych wyjątkowych miejsc .  

  data dodania: 2019-11-03

 • BohaterOn – włącz historię!

   By edukować  bazując na historiach Powstańców i  wzmacniać poczucie tożsamości narodowej przedszkolaki z oddziału „0’’ dołączyły do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię! W ramach tego projektu w miesiącu październiku wykonały przepiękne kartki dla Powstańców, uczestniczyły w zajęciach przybliżających tematykę II Wojny Światowej. Słuchały też opowiadań i poznały sylwetki Powstańców wybierając jednocześnie tych, do których wyślemy wykonane prace plastyczne. Poznanie biogramów Powstańców umożliwiła nam strona https://bohateon.pl/wyslij-kartke/powstancy/. Do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy. Dodatkowo zajęcia warsztatowe z zakresu Powstania Warszawskiego przeprowadziła pani Bogusia Semik- Ćwirko – nauczyciel historii. Wszystko po to by krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną już od najmłodszych lat.

  data dodania: 2019-11-01

 • Szkoła w Strzelcach pamięta

  W piątek, 25 października, uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wraz z wychowawcą, Panią Bogusławą Semik – Ćwirko, dyrektorem szkoły, Panią Joanną Mazanką, i proboszczem strzeleckiej parafii, Księdzem Marcinem Czchowskim, włączyli się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta”. Głównym jej celem jest, aby w dniach, w których w sposób szczególny wspominamy bliskich nam zmarłych, pamiętać także o ważnych postaciach i wydarzeniach historii ogólnopolskiej i lokalnej. Właśnie dlatego uczniowie wybrali się na cmentarz, gdzie pochowany jest śp. Ksiądz Prałat Tadeusz Dudek. Na jego grobie młodzież zapaliła znicze. Ksiądz Prałat Tadeusz Dudek był niewątpliwie ważną i cenioną postacią dla lokalnej społeczności. Za swoje duszpasterstwo, działania dla parafian i całej społeczności gminnej oraz za szczególne zasługi na rzecz Gminy Marcinowice został uhonorowany w 2015 roku tytułem „Zasłużony dla Gminy Marcinowice”.

  Pod krzyżem przy kościele parafialnym uczniowie zapalili znicze ku pamięci zmarłych nauczycieli szkoły w Strzelcach.

                                                                                                                                    Będziemy pamiętać

  data dodania: 2019-10-26

 • Klasowy Dzień Zdolności drugoklasistów

  W ramach realizacji klasowego projektu wychowawczego, w dniu 25 października,
  w klasie II odbyły się warsztaty dla rodziców i innych członków rodziny uczniów. Na dwugodzinnych zajęciach dzieci we współpracy z bliskimi próbowały rozwiązać „Zagadkę trudną niestety: Jak zamienić wady w zalety?”

              Przed rozpoczęciem zajęć drugoklasiści wraz z wychowawczynią - p. Joanną Kubicką ustalili, że w tym dniu zamiast tradycyjnego „dzień dobry” witać będą wszystkich pozdrowieniem - „Masz wiele zalet!”. Po przybyciu gości nauczycielka przedstawiła im cele spotkania i zaprosiła do wspólnej pracy oraz zabawy.

              Podczas zajęć opiekunowie uczniów pełnili role dyżurnych i mentorów. Ich zadaniem była pomoc w organizacji zajęć, kierowanie pracą dzieci nad tworzeniem map pojęciowych wyjaśniających pojęcia: wada/zaleta, umiejętność/uzdolnienie, prezentacja rozwiązań, jak zachęcić dziecko do pokonywania własnych wad i rozwijania umiejętności/zdolności. Dzieci natomiast chwaliły się swoimi wytworami plastyczno-literackimi przygotowanymi w domu, uzdolnieniamii zainteresowaniami, prezentując: umiejętności recytatorskie, śpiewno-taneczne, wystawki prac, książeczki sukcesów.

              Największą frajdę drugoklasistom sprawił quiz rodzinny, w którym rodzice/opiekunowie musieli odpowiadać na ich pytania i konfrontować je z przewidywanymi odpowiedziami swoich pociech, oraz oceniać wypowiedzi swoich bliskich dotyczące danej sytuacji wychowawczej. Dzieci były „surowymi” sędziami, co wzbudzało w gościach wiele radości i uznania dla ich rezolutności.

              Na koniec wszyscy zasiedli do poczęstunku: goście do kawy, herbaty i słodyczy, dzieci do drugiego śniadania z niespodzianką, które przygotowali im rodzice.

              Wychowawczyni serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym na zajęcia rodzicom
  i innym członkom rodziny swoich uczniów. Gratuluje im aktywnego udziału w lekcji, kreatywności, umiejętności wspólnej pracy i zabawy oraz pomysłowości w przygotowaniu śniadaniowej niespodzianki. 

  data dodania: 2019-10-26

 • Dzień ulubionej zabawki

  25 października 2019r. świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Ulubionej Zabawki.

  Radość towarzyszyła przedszkolakom już od wejścia. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przyniesione przez kolegów i koleżanki przedmioty.

  Dzieci z dumą prezentowały swoje zabawki, z chęcią opowiadały czym najbardziej lubią się bawić i dlaczego wybrały właśnie taką zabawkę do przedszkola.  

  Dzień, który upłynął  na wspólnej zabawie, był pełen uśmiechu i radości.

  data dodania: 2019-10-26

 • Brzydkie kaczątko

  23 października 2019 roku przedszkolaki z dwóch oddziałów miały okazję zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko” Jana Christiana Andersena w wykonaniu aktorów Teatru w Drodze.  Krótki spektakl bardzo się wszystkim podobał, dzieci miały okazję zobaczyć przepiękną baśń w bardzo pomysłowej oprawie. Aktorzy zaprezentowali szereg rekwizytów, jednak największe wrażenie zrobiły maski. Dodatkowym atrakcyjnym elementem przedstawienia był teatr cieni. Jak każda baśń, tak i ta zakończyła się morałem, który aktorzy omówili z dziećmi.

  data dodania: 2019-10-24

 • Jesteśmy bezpieczni w każdym miejscu i w każdej sytuacji

  Tradycyjnie już, jak każdego roku, nasi policjanci z posterunku w Marcinowicach odwiedzili naszą szkołę. W dniu 23 października spotkali się z uczniami klas I-III i z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Celem ich wizyty było zapoznanie najmłodszych i przypomnienie naszym starszym wychowankom zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach (nad wodą, w górach, w domu, na ulicy) i w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i/lub życiu.

              Policjanci poinstruowali dzieci, jak powinne zachować się w momentach zagrażających ich bezpieczeństwu. Podali przykłady niebezpiecznych zachowań i zabaw. W sposób szczególny uczulali swoich małych słuchaczy na kontakty z osobami obcymi, w tym nieznajomymi poznanymi w sieci, oraz na kontakty z nieznanymi/dzikimi zwierzętami. Na koniec spotkania każdą grupę poczęstowali słodyczami. Rozdali też upominki: kolorowanki, widokówki, prospekty i ulotki promujące ciekawe miejsca najbliższych okolic.

              Coroczne spotkania z policjantami przyczyniają się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa naszych przedszkolaków i uczniów. Uświadamiają im, gdzie, kiedy i w jaki sposób mogą uzyskać pomoc w trudnych sytuacjach.

              Panom policjantom serdecznie dziękujemy za spotkanie, przekazanie wiedzy nt. bezpieczeństwa i życzymy spokojnej, owocnej służby.

  data dodania: 2019-10-23

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687