CERTYFIKATYAktualności

 • Święto Szkoły, pasowanie kl. I

  Dzień 18 października był wyjątkowydla naszej społeczności, ponieważ obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Bogusławy Semik-Ćwirko przygotował wystawę poświęconą patronowi naszej szkoły – Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Członkowie samorządu przeprowadzili też w klasach quiz wiedzy nt. życia i twórczości tego młodego żołnierza – poety.

  Jednak ten dzień szczególnie ważny był dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką i dla ich rodziców, ponieważ odbyło się pasowanie.

  W bieżącym roku szkolnym w poczet braci uczniowskiej przystąpiło 19 dzieci. Uroczystość odbyła się podczas akademii, którą zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli rodzice i inni członkowie rodzin pierwszoklasistów. Program współprowadzili uczniowie klasy VIII: Kornelia Śmietana i Jakub Nóżka. Pierwszaki pięknie zaprezentowały się w programie artystycznym, po którym złożyły ślubowanie. Następnie Pani dyrektor Joanna Mazanka dokonała pasowania, a wychowawczyni – Pani Anna Franków wręczyła swoim wychowankom upominki i pamiątki. O swoich młodszych koleżankach i kolegach pamiętali starsi uczniowie z klasy II, którzy złożyli im życzenia i obdarowali wielkimi rożkami obfitości. Po uroczystości wszystkie dzieci wraz ze swoimi bliskimi udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po nim wracały do domów pełne wrażeń i w doskonałych humorach. 

  Najmłodszym uczniom życzymy wspaniałych wyników w nauce, dobrej zabawy i radości z bycia uczniem.

  data dodania: 2019-10-22

 • Opowieść jesiennego liścia, czyli wieczór w szkolnej bibliotece

       W piątek, 18 października, grupa uczniów  Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach   miała okazję uczestniczenia w wyjątkowym, wieczornym  spotkaniu w bibliotece. W aurze pięknej jesieni,  przy blasku świec i dźwiękach muzyki  Vivaldiego dzieci i nauczyciele czytali swoje ulubione książki. Gry i zabawy   umilały czas przybyłym na to spotkanie gościom.  Wieczór upłynął w miłej atmosferze, na wszystkich czekał słodki poczęstunek, w specjalnie przygotowanej na tę okazję aranżacji.
  Zapał i zaangażowanie dzieci były największą satysfakcją dla nauczycieli przygotowujących całe przedsięwzięcie. 

  data dodania: 2019-10-20

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy

              W czwartkowe południe, dnia 17 października, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Przedsięwzięciem tym koordynowała nasza Pani pedagog –Ewa Kryger we współpracy z psycholog szkolną – p. Kingą Bocian.

              Uczniowie do tego wydarzenia przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawców. Zadaniem klas młodszych było wykonanie plakatów, a starszych przygotowanie scenek nt.: „Jak przeciwdziałać zachowaniom agresywnym?”.

  data dodania: 2019-10-17

 • Szkolne eliminacje do Gminnego konkursu recytatorskiego Wesoła Kokoszka

  W dniu 17 października odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego konkursurecytatorskiego „Wesoła Kokoszka”, który skierowany jest do uczniów klas II-III. Organizatorką tego przedsięwzięcia była Pani Beata Moskal.

  W etapie szkolnym udział wzięli wszyscy trzecioklasiści i chętne dzieci z klasy drugiej. Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Joanna Mazanka i p. Ewa Korczak, które przyznało

  - w kategorii uczniów kl. III:

  I miejsce Kacprowi Tymińskiemu

  II miejsce Mirosławowi Żydek

  III miejsce Wiktorowi Gongała

  - w kategorii uczniów kl. II:

  I miejsce Annie Krupie

  II miejsce Julii Fik

  III miejsce Hubertowi Dziwosz.

              Wszystkim recytatorom gratulujemy pięknego występu, a laureatom pierwszych miejsc życzymy sukcesu w konkursie na etapie gminnym.

  data dodania: 2019-10-17

 • Jesień w muzyce

  Na lekcji muzycznej poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha w dniu 17 października uczniowie wysłuchali utworów najpopularniejszych kompozytorów, którzy muzyką „opisywali” różne pory roku, a przede wszystkim jesień.

  Najmłodsze dzieci poznały, a starsi uczniowie przypomnieli sobie brzmienie fletu poprzecznego oraz fletu piccolo. Mogły zabawić się w prząśniczki i wysłuchać opowieści o tym jak to się dzieje, że mała Jagna staje się Baba Jagą.

  data dodania: 2019-10-17

 • Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

  W środę, 16 października 2019 r., w wielu miejscach w Polsce obchodzono Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. Obchody tego dnia zainicjowane zostały w 2013 r. przez Europejską Radę Resuscytacji. W Polsce akcja przebiega pod patronatem WOŚP. Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

  W odpowiedzi na apel/zaproszenie organizatorów akcji również nasza szkoła wzięła w niej udział. Uczniowie klas I-VI od godziny 12:00 do godziny 12:30, pod kierunkiem strażaków OSP z Tworzyjanowa i Strzelec ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Koordynatorką tego działania była pedagog szkolna – p. Ewa Kryger.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i wytrwałości.

  data dodania: 2019-10-17

 • Konkurs na Najpiękniejszy Strój Jesienny

  16 października przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych, wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy „Jesienny strój”. Na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje przy dźwiękach muzyki za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczniów klasy I i II. Jury w składzie:  Pani Joanna Kubicka i Pani Anna Franków wybrały dwie główne nagrody. Z oddziału przedszkolnego zdobył ją Fabian Uroda natomiast z oddziału „0” Julian Kuriata. Wszyscy przebierańcy otrzymali dyplom z upominkiem. Po udanej i męczącej zabawie wszyscy udali się na zasłużony, słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów jesiennych

  data dodania: 2019-10-16

 • Tym, którym na sercu leży dobro dzieci i młodzieży

  W dzisiejszym dniu, 14 października, uczniowie na uroczystej akademii podziękowali swoim nauczycielom i innym pracownikom naszej szkoły za ich pracę i troskę. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pań - Joanny Kubickiej i Małgorzaty Zuber przez drugo- i szóstoklasistów obejrzeli zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, sekretarz Gminy Marcinowice – Pan Robert Sawicki,  przewodniczący Rady Gminy – Pan Artur Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pan Dawid Sobczyk, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, wszyscy pracownicy oraz przybyli wychowankowie.

  Uczniowie scenkami humorystycznymi, wierszowanym quizem, piosenkami i niespodzianką w postaci galerii portretów chcieli nie tylko wyrazić swoją wdzięczność, ale przede wszystkim sprawić swoim nauczycielom i innym osobom pracującym w szkole radość, zapraszając ich do wspólnej zabawy. I chyba to im się udało, bo wszyscy opuszczali szkołę roześmiani. w doskonałych humorach.

  Jeszcze raz, słowami piosenki: „…życzymy szczęścia, niech każdy o tym wie”.

  data dodania: 2019-10-15

 • Sukces Szymona Manijaka, ucznia kl. VI

              Uczeń naszej szkoły, szóstoklasista Szymon Manijak otrzymał powołanie do reprezentacji U12 Polish Soccer Skills. Jest to dla niego ogromne wyróżnienie, ponieważ powołanie do tej reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które wykazują się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym.

              Reprezentacja Polish Soccer Skills jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym zawodnikom w ich dalszym rozwoju.

              Szymonowi serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów.

  data dodania: 2019-10-15

 • Wycieczka klasy III i IV do Karpacza

  Niezwykłe emocje, przygoda, relaks i zabawa towarzyszyły uczniom klasy III i IV  podczas dwudniowej wycieczki szkolnej do Karpacza w dniach 10-11.10.2019 r. Autokar wyjechał spod szkoły o godzinie 8:00 rano. Po 1,5 godzinie wszyscy  dojechali do Western City, gdzie uczniowie brali udział w konkurencjach: strzelanie z łuku czy rzut do celu nożem i włócznią. Dla miłośników koni była przejażdżka po miasteczku. Dzieci mogły przejechać się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta. Dużo emocji dostarczył uczniom pokaz pojedynku rewolwerowców. Następnie udaliśmy się do Parku Bajek, gdzie każdy mógł posłuchać ulubionej bajki oraz skorzystać z placu zabaw. Wizytę w parku zakończyliśmy zjazdem po torze saneczkowym na pontonie. Drugiego dnia, w drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Bolkowie. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z wieloma pamiątkami, które będą nam przypominać o naszej wycieczce.

  data dodania: 2019-10-15

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687