CERTYFIKATYAktualności

 • Udział naszych uczniów w Ogólnopolskiej Akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”

  W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy projekt czytelniczy autorstwa Pani Marty Kondzior  "Z książką nauka, z książką zabawa." We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych odbyło się szereg działań mających na celu promocję czytania, rozbudzenia twórczej aktywności, kreatywności, odpowiedzialności uczniów do kształtowania pozytywnego systemu wartości oraz umiejętności współdziałania w grupach.

  W dniu 7. czerwca  nastąpiło podsumowanie projektu. O godz. 10.00 wszyscy uczniowie z naszej szkoły dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, której  pomysłodawczynią była Pani bibliotekarka Beata Kamińska, wspólnie czytając „ Okulary” Juliana Tuwima. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku w tej akcji bierze udział ponad 400 tys. osób. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym rekord zostanie pobity, a nasza szkoła będzie miała okazję się do tego przyczynić.

  Czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje: starsi uczniowie czytali młodszym, odbył się międzyklasowy konkurs na hasło propagujące czytanie, kółko teatralne klas starszych , prowadzone przez Panią Barbarę Kielar, zaprezentowało młodszym teatrzyk kukiełkowy, a klasa IV b, z Panią Beata Kamińską, przedstawiła inscenizację wiersza pt. „ Książka” .

  data dodania: 2019-06-12

 • Piknik rowerowy

                Jazda slalomem, przejazd  przez rynnę,  jazda po równoważni, zatrzymanie to tylko kilka elementów toru przeszkód, który był do pokonania podczas środowego „Pikniku rowerowego”. Uczniowie klas IV-VIII w dniu 5 czerwca mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz  znajomości przepisów ruchu drogowego. Szczególnie dla uczniów klas IV  było to nowe doświadczenie, gdyż jazda na rowerze po torze przysporzyła niektórym sporo trudności.

  Oprócz części praktycznej trzeba było również zaliczyć pisemnie teorię. W ogólnej klasyfikacji wśród najlepszych znaleźli się: Kacper Banaszczyk kl. IV a, Szymon Kasprzak kl. V, Adam Giedrewicz kl. VII, Jakub Nóżka kl. VII i Julia Lisowska kl. VIII. Laureatom życzymy bezpiecznej jazdy i dalszych sukcesów na rowerowych ścieżkach.

  data dodania: 2019-06-10

 • Kolejny Piknik Rodzinny już za nami!

  Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego organizację i przebieg. Rodzicom za wsparcie kawiarenki i zabawy fantowej, zaopatrzenie, przygotowanie i serwowanie wyjątkowych przysmaków, za plakaty promocyjne, przejażdżki na kucyku i wszelką inną pomoc, Radzie Sołeckiej ze Szczepanowa i Panu sołtysowi za udostępnienie i ustawienie namiotu, strzeleckim strażakom za uatrakcyjnienie imprezy i udostępnienie dzieciom wozu strażackiego, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach za wsparcie strefy animacji i rekreacji, sąsiadom za udostępnienie parkingu, harcerzom za wspólną zabawę, nauczycielom i pracownikom szkoły za nieocenioną pomoc, młodzieży i dzieciom za wzruszające i radosne występy, a wszystkim obecnym, którzy byli w tę sobotę z nami, za aktywne włączenie się we wspólne świętowanie. I chociaż pogoda nie zawsze nam sprzyja, to przyjazna atmosfera, życzliwość i radość nigdy nas nie opuszcza. A to właśnie dlatego, że zawsze działamy razem!

                                                                                                     Pozdrawiam, łącząc wyrazy wdzięczności

                                                                                                     Joanna Mazanka dyrektor szkoły

  data dodania: 2019-06-09

 • Ta sobota tylko z nami!

  8 czerwca godz. 10.00 - 13.00!

  Już dziś Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych, dzieci i dorosłych na radosny Piknik Rodzinny!

  W programie m.in.:

  - występy artystyczne,

  - pokazy talentów,

  - bezpłatne zamki dmuchane,

  - malowanie twarzy,

  - zabawy, gry i konkurencje z harcerzami,

  - przejażdżki na kucyku,

  - pokazy strażackie,

  - spotkanie z policjantami,

  - bańki mydlane,

  - zabawa fantowa,

  - zumba.

  I oczywiście kawiarenka, a w niej: lody, popcorn, frytki, hot dogi, hamburgery, kręcone ziemniaczki,  pyszne ciasta, kawa, herbata, napoje

  Tylko z nami wyjątkowe Święto Rodziny! 

   

   

   

  data dodania: 2019-06-06

 • Międzyklasowe zawody sportowe

              W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III rywalizowali między sobą podczas międzyklasowych zawodów sportowych, które zorganizowała i przeprowadziła Pani Joanna Przyborowska.

              Trzy drużyny miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i sprawności podczas zabaw bieżnych z różnymi przyborami. Chociaż najstarsi – trzecioklasiści dla młodszych dzieci byli nie do pokonania, to pierwszo – i drugoklasiści nie dawali za wygraną
  i rywalizowali z ogromnym zapałem.

              Na koniec imprezy każdy zawodnik otrzymał medal, a klasa na ręce jej przewodniczącego dyplom. Wszyscy bawili się wesoło, w prawdziwie sportowej, emocjonującej atmosferze.

  data dodania: 2019-06-06

 • Nasi najmłodsi na wycieczce do Świdnicy

              W dniu 4 czerwca przedszkolaki i uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Świdnicy, którą zorganizowała pedagog szkolna – Pani Ewa Kryger.

  Najpierw dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji, gdzie poznawały tajniki zawodu policjantów z różnych wydziałów: drogówki, kryminalnego, dyspozytorni. Mogły obejrzeć elementy ich wyposażenia, jakiego używają biorąc udział w niebezpiecznych akcjach, zasiąść za kierownicą radiowozu, wykryć i zbadać swoje odciski palców, zobaczyć, jak policjanci przygotowują się do wyjazdu na interwencje. Przy okazji tych emocjonujących odwiedzin na posterunku wszystkim przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego wypoczynku.

  Następnie cała grupa wyruszyła do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Tam dzieci poznawały niektóre dzieje z historii Świdnicy, oglądały zgromadzone eksponaty. Niespodzianką było „spotkanie” z panną – rzeźbą autorstwa dawnej właścicielki pałacu, w którym obecnie mieści się nasza szkoła, a odnalezioną kilka lat temu w szkolnym parku. Rzeźba została odrestaurowana i wystawiona na widok publiczny.

  Wycieczkę zakończyła wizyta w lodziarni. Przedszkolaki i uczniowie, choć zmęczeni emocjami i upałem, wracali do domów pełni wrażeń.     

  data dodania: 2019-06-05

 • Święto dzieci

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas IV a i IV b wybrali się na wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej. Dzieci odwiedziły Park Miniatur w Kowarach, gdzie mogły zobaczyć najpiękniejsze zabytki Dolnego Śląska w odpowiednio pomniejszonej skali m.in. Bazylikę w Krzeszowie, Zamek Książ, Kościół Pokoju w Świdnicy, czy domki tkaczy. Mogły też zdobyć szczyt Śnieżki, choćby w jej miniaturowej wersji :) Pogoda i humory dopisały, a oprócz wielu zdjęć pozostaną na pewno piękne wspomnienia. 

  data dodania: 2019-06-04

 • Sukces Kornelii i Hani

  Uczennice klasy VII - Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz - otrzymały wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez posła Tomasza Siemoniaka "Kartka dla Europejczyka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie kartki pocztowej prezentującej największe korzyści dla regionu wynikające z przynależności Polski do Unii Europejskiej, oraz zredagowanie krótkiej informacji opisującej wybrane korzyści. Na konkurs nadesłano ok. 100 prac, a dziewczęta znalazły się w gronie dwudziestu nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

  data dodania: 2019-06-04

 • Najmłodsi uczniowie i przedszkolaki świętowali Dzień Dziecka

              W dniu 30 maja uczniowie klas I-III i przedszkolaczki wyjechali świętować ze swoimi rówieśnikami z przedszkola i ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Dzień Dziecka.

              Imprezę rozpoczęło przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów z Teatru Lalek w Wałbrzychu. Dzieci zgromadzone na pięknej sali widowiskowej marcinowickiego przedszkola mogły przeżywać przygody trzech świnek, razem z nimi bawić się i śpiewać. Po spektaklu wszyscy wyszli na plac zabaw, gdzie na dzieciaków czekały dmuchane zamki. Aktorzy wcielając się w rolę animatorów, organizując zabawy taneczno-śpiewne, zadbali o to, aby żadne dziecko, które oczekiwało na swoją kolejkę na zamek, nie nudziło się. Ci, którzy już wyskakali się na dmuchawcach, mogli pograć w piłkę, korzystać z oprzyrządowania placu zabaw, pobudować babki z piasku.

              W południe dzieci zmęczone, ale rozbawione i w doskonałych humorach wracały do swoich domów.

              Serdecznie dziękujemy: dyrektorowi GOK w Marcinowicach - Panu Dawidowi Sobczykowi za doskonałą organizację dziecięcej imprezy, Pani dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach – Iwonie Ryżak za udostępnienie obiektu i stworzenie radosnej atmosfery tego wyjątkowego święta.

  data dodania: 2019-05-30

 • Pierwszoklasiści zdobyli sprawność pływaka

              Uczniowie kl. I od dnia 4 marca 2019 r. uczestniczyli w kolejnej edycji projektu Umiem pływać. Zajęcia obejmowały cykl 20-stu godzin lekcyjnych na pływalni w Bielawie. Dzieci poznawały tajniki nauki pływania, zasady bezpieczeństwa zabaw w wodzie i przy okazji różne dyscypliny sportów wodnych. W dniu 27 maja zakończyły udział w zajęciach projektowych, zdobywając jednocześnie w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek sprawność PŁYWAKA.

  data dodania: 2019-05-28

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182