CERTYFIKATYAktualności

 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!

  Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się i wakacje – czas odpoczynku, podróży i zabaw. Dzisiaj powitaliśmy nowy rok szkolny.

              Uroczystą akademię, którą swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pan Dawid Sobczyk oraz licznie przybyli rodzice, rozpoczęliśmy minutą ciszy. Upamiętniliśmy nią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i tych wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległą, wolną Polskę. Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły – Pani Joanna Mazanka i Pan Wójt. Oboje w swoich wystąpieniach witali zebranych, szczególnie te dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg naszej szkoły; nawiązali do zmian, jakie zaszły w placówce podczas wakacji i jakie nas jeszcze czekają. Na koniec pożyczyli uczniom sukcesów w nauce,
  a nauczycielom w procesie nauczania. Po uroczystości przedszkolaki i uczniowie udali się
  z wychowawczyniami do swoich klas.

              No cóż…jutro zabrzmi pierwszy dzwonek i dzwonić będzie przez kolejnych 10 miesięcy. Niech jego dźwięk zawsze będzie radosny.

  data dodania: 2019-09-02

 • Cyfrowe technologie w Strzelcach

  Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,   zorganizowali warsztaty i lekcje otwarte w ramach programu Cyfrowa Majówka. Głównym celem akcji było propagowanie cyfrowych technologii wśród społeczeństwa, pokazanie jak ważne  są kompetencje cyfrowe oraz jak korzystanie z nich może nam pomóc codziennym życiu. Jury doceniło pomysłowość i kreatywność organizatorek, Pani Barbary Kielar i Pani Joanny Zawady, czego owocem jest otrzymana nagroda – robot edukacyjny. Dodatkowo grupa uczniów z naszej szkoły weźmie udział w profesjonalnych warsztatach edukacyjnych z programowania.

  Konkurs organizowany był w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zaangażowanym w przedsięwzięcie.

  data dodania: 2019-08-28

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 2 września

  Wszystkich uczniów i ich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy.

  data dodania: 2019-08-27 | czytaj więcej

 • Zestaw podręczników obowiązujący w r. szk. 2019/2020

  Informujemy, że pełny spis podręczników i pomocy szkolnych potrzebnych uczniom w nadchodzącym roku szkolnym znajduje się na stronie w zakładce „Spis podręczników”. W tym samym odnośniku zawarta jest informacja o  aktualnych wyprawkach do oddziałów przedszkolnych i klasy I.

  Podział grup przedszkolnych dostępny jest w holu szkoły zgodnie z zasadą:

  • dzieci 6-letnie    -  oddział przedszkolny gr. II "Zerówka"
  • dzieci młodsze   -  oddział przedszkolny gr. I

  data dodania: 2019-07-06

 • Teraz…życie nasze będzie jak poemat - zakończenie roku szkolnego

  Krótki, ale jak zwykle intensywny, pełen wytężonej pracy i sukcesów rok szkolny 2018/2019 pożegnaliśmy w dniu 19 czerwca uroczystą akademią, którą zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń, inspektor oświaty Pani Honorata Błońska, proboszcz parafii w Strzelcach ks. Marcin Czchowski, przedstawiciele jednostek OSP Panowie – Arkadiusz Kulig i Paweł Paterak, nasi partnerzy: Pani Elżbieta Czerwonogóra – przedstawicielka zakładu ubezpieczeń i Pani Renata Krupa - partner oraz cała rzesza rodziców.

  Wśród podniosłej a jednocześnie radosnej atmosfery nie zabrakło i łez wzruszenia, ponieważ żegnała się z nami  najstarsza młodzież. Uczniowie klasy VIII, w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Pani Joanny Zawady i Pani dyrektor Joanny Mazanki, krótkimi scenkami przypomnieli wszystkim minione lata w szkole, wierszami wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom, piosenkami o wymownej treści „zapowiedzieli” swoje plany na przyszłość, natomiast tańcem poloneza weszli w inny już, bo bardziej dorosły świat.

  Po występie ósmoklasistów świadectwa odebrali z rąk Pani dyrektor i wychowawców uczniowie wyróżniający się w nauce, a listy gratulacyjne ich rodzice. Ci, którzy swoją postawą reprezentowali naszą szkołę w różnych dziedzinach jej życia otrzymali medale – Strzelczyki Roku. Pani dyrektor Joanna Mazanka podziękowała też rodzicom i partnerom, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkolne. Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach, podczas których pozostali uczniowie odbierali swoje świadectwa.

  Przed godziną 10.00 rozbrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek, opustoszały korytarze, zapanowała cisza, bo…wszyscy uczniowie roześmiani, w doskonałych humorach udali się na wakacje.

  Naszym dzieciakom – tym małym i dużym, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku pełnego słońca i słodkiego lenistwa.

  data dodania: 2019-06-21

 • Przedszkolaki w Cinema Fun

  14 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Cinema Fun  w Świdnicy. W tym „bajkowym” miejscu maluchy miały do dyspozycji trzypiętrową konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, ruchome pomosty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, samochody, piłki do skakania i wiele innych atrakcji. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, poćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Do domu wrócili zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach. Było super!!!

  data dodania: 2019-06-21

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  godz. 7:30 -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach,
  (autobusy zatrzymują się koło sklepu),

  godz. 8:15 - 9:00 -uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej,
  ok. godz. 9:00 - 9.15 -spotkanie z wychowawcami w klasach,
  godz. 9:20 -rozwóz dzieci do domu

  data dodania: 2019-06-18

 • Z życia Mai i Gucia, czyli wszystko o pszczołach

  We wtorek, 12 czerwca gościliśmy w szkole Pana Daniela Boraka ze stowarzyszenia Ślężańskie Miody, który w ramach projektu „Bzykająca przyczepka edukuje” poprowadził bardzo ciekawe warsztaty przyrodnicze. Udział w nich wzięli uczniowie klas I-III i V oraz  przedszkolaki.

              Wszyscy uczestnicy mogli bliżej poznać świat pszczół miodnych i ich krewnych, ich zwyczaje i wcale nie tak słodkie życie. Mogli także dowiedzieć się wielu ciekawostek o podziale ról w tej niesamowicie sprawnie funkcjonującej i pracowitej owadziej społeczności. Wielką atrakcją zajęć była możliwość zabawy w prawdziwych pszczelarzy. Dzieci i uczniowie mieli więc okazję ubrać się w stroje, w których pracują pszczelarze i z bliska obserwować pszczoły w ulu – ich pracę, opiekę nad larwami.

              W nagrodę za aktywny udział w warsztatach każdy otrzymał malutki słoiczek miodu – wytwór ciężkiej pracy pszczółek.

              Będąc pod wrażeniem pasji Pana Daniela składamy mu serdeczne podziękowania za fascynującą lekcję przyrodniczą i życzymy wielu beczółek pysznego miodu. 

  data dodania: 2019-06-18

 • Wspinać się każdy może…trochę lepiej, trochę gorzej

              Uczniowie kl. I-III i IV-tych przez cały rok „wspinali się” na wyżyny wiedzy. W dniu 13 czerwca spróbowali innej wspinaczki – po linach w linaparku w Sobótce. Wycieczkę zorganizowała Pani Anna Franków.

  Pierwszoklasiści i niektórzy ze starszych uczniów, którzy nie byli pewni swoich sił na wysokości, pokonywali linowego „pajączka”. Bardziej odważni zmagali się na trudniejszym torze pod okiem instruktorów. I jednym, i drugim buzowała w żyłach adrenalina. Po wspinaczce wszyscy pogościli się na lodach i frytkach w schronisku Pod Wieżycą.

              Dzieci zmęczone, ale radosne i pełne wrażeń wracały do swoich domów.      

  data dodania: 2019-06-15

 • Nie zgaśnie tej przyjaźni moc…Pożegnanie klasy trzeciej

   12.06.2019 r. w piękne, słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III i rodziców z wychowawczynią Panią Anną Franków. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka.

  Uroczystość, którą zorganizowała nauczycielka, miała miejsce na szkolnej sali gimnastycznej.   Uczniowie rozpoczęli ją polonezem. Następnie przedstawili program artystyczny, podczas którego wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły przy muzyce.

  Na twarzach gości malowało się wiele emocji: radość, wzruszenie, duma z własnych pociech, a  niektórym zakręciła się nawet łza w oku. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.                     A potem…pożegnania nadszedł czas - rodzice dziękowali Pani Annie Franków za trud nauczania, wychowania i  opiekę.

  Całe popołudnie, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji  na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  data dodania: 2019-06-14

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384