CERTYFIKATYAktualności

 • W świecie osób niepełnosprawnych

  W ramach swojej pracy pedagoga, w dniu 01.03.2019 r., Pani Ewa Kryger poprowadziła w klasie I, w formie zabaw integracyjnych, zajęcia mające na celu, uświadomienie dzieciom, że nie każdy ich rówieśnik jest tak samo zdrowy, jak one, ale też, że każda osoba niepełnosprawna ma prawo do jednakowego traktowania (bez dyskryminacji) i prawo do korzystania z pełni życia.

  Zorganizowane zabawy ukazywały sposób odbioru świata przez osoby niewidome lub słabowidzące oraz z wadą słuchu. Dzieci próbowały wczuć się w ich sytuację. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość dzielenia się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

  data dodania: 2019-03-16

 • Zdrowie to podstawa

  W dniu 08.03.2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami SANEPID- u
  ze Świdnicy z dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami kl. I. Panie przeprowadziły pogadankę na temat zdrowego stylu życia w ramach programu edukacji zdrowotnej „Moje dziecko idzie do szkoły”. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Ewa Kryger – nasza pedagog.

  Na spotkaniu poruszona została tematyka higieny osobistej, zdrowego odżywiania
  i jego wpływu na rozwój dzieci w wieku 6-7 lat. Najmłodszym uświadomiono też, jak ważną rolę dla zdrowia całej rodziny ma aktywność fizyczna i jakie mogą być konsekwencje jej zaniedbywania, oraz niewłaściwego przygotowywania produktów spożywczych, odżywiania, dbania o czystość, nie tylko całego ciała, ale i pomieszczeń. Prowadzące zaproponowały dzieciom, aby zachęcały wszystkich członków rodziny do dbania o zdrowie pod wieloma aspektami. Podały wiele przykładów, również same dzieci wypowiadały się, w jaki sposób w ich domu dba się o zdrowy tryb życia, czym zaprezentowały swoją bogatą już wiedzę w tym zakresie. Zadaniem podsumowującym spotkanie, było pokolorowanie obrazków ilustrujących omawiane zagadnienia.

  data dodania: 2019-03-16

 • Drzwi otwarte w naszej szkole

              W sobotę, dnia 9 marca, „otworzyliśmy” drzwi naszej szkoły i powitaliśmy w jej progach najmłodsze dzieci i ich rodziców, aby mogli bliżej poznać przyszłe miejsce nauki oraz zabawy. Przybyłych gości witała Pani dyrektor Joanna Mazanka, nauczyciele i Wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń.

  Rodzice mieli okazję obejrzeć wszystkie klasy, gabinety, pracownie i salę gimnastyczną z ich nowoczesnym i bogatym wyposażeniem, a maluchy spędzić czas na zabawie. W gabinecie do nauki języków obcych dzieci oglądały na tablicy multimedialnej bajki i filmy animowane, w pracowni komputerowej przyszli pierwszoklasiści składali klocki lego i roboty – elementy zabawowe, które na zajęciach komputerowych i za kilka lat na lekcjach informatyki będą uczyć się programować. Dzieci bardzo chętnie też wyładowywały swoją energię na sali gimnastycznej, na której miały dostęp do różnorodnego sprzętu sportowego i bawiły się zabawkami w salach przeznaczonych dla oddziałów przedszkolnych. Dla uatrakcyjnienia gościom ich pobytu w szkole zorganizowaliśmy słodką kawiarenkę. Chętne maluchy mogły zrobić sobie piękny malunek twarzy.

              Podczas zabaw dzieci, ich opiekunowie mieli okazję porozmawiać
  z nauczycielami na interesujące ich tematy, związane m.in. z organizacją pracy w naszej szkole. Mogli więc dowiedzieć się o pozalekcyjnych formach aktywności uczniów, zarówno tych wspierających, jak i rozwijających, o formach spędzania czasu wolnego, organizacji zajęć opiekuńczo – wychowawczych po lekcjach, w tym zajęć świetlicowych.

              Dzieci wracały do domów w doskonałych humorach, wesoło zmęczone zabawą
  i innymi atrakcjami.             

  data dodania: 2019-03-14

 • REKRUTACJA

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego 
  w Strzelcach ogłasza zapisy do


  oddziałów przedszkolnych i klasy I 

  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach

  na rok szkolny 2019/2020

   

  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, 
  w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia szkoły podstawowej.”

  Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, 
  które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.”

   „Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne                      
   w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie 
  wychowania przedszkolnego.”

   „Dzieci w wieku 3–5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.”

   

  Zapisy dzieci codziennie w terminie 01.02. - 15.03.2019 r. 
  od godziny 7.30  do 14.30 w sekretariacie szkoły.

  Wnioski do poprania na stronie szkoły w zakładce Dokumenty do pobrania lub w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.

  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica;
  • dokument zawierający PESEL dziecka;

   

  data dodania: 2019-03-01

 • Polska, moja Ojczyzna - projekt klasy drugiej

  W dniach 22 - 26 lutego uczniowie klasy II z wychowawcą, panią B. Moskal  realizowali klasowy projekt- Polska, moja Ojczyzna. Zdobywali wiedzę na temat swojego kraju - Polski. Zapoznali się z treścią legend, związanych z najbardziej znanymi miastami w Polsce. Poznali pasowy układ rzeźby terenu naszego kraju.  Sami opracowywali i prezentowali wiadomości o krajach sąsiadujących z  Polską, a także ich stolicach. Zaprezentowali również ich flagi. Mieliśmy okazję skosztować  placek jabłkowy upieczony specjalnie wg niemieckiego przepisu  przez  mamę jednego z uczniów. Uwieńczeniem było wspólne wykonanie mapy Polski. Wciąż będziemy zgłębiać wiedzę na temat naszego kraju.

  data dodania: 2019-03-01

 • Gminny etap XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

  W czwartek 21 lutego br. odbył się XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" dla uczniów młodszych. Udział w konkursie wzięło 8 uczniów ze szkół z terenu gminy Marcinowice. Jury oceniało wartość artystyczną utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wśród naszych reprezentantów znaleźli się: Julia Kochan, Katarzyna Żmojdzian, Natalia Waśniewska oraz Brajan Wojciechowski. Uczennica klasy 4 a Julia Kochan zakwalifikowała się do kolejnego etapu i będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Wśród wyróżnionych znalazł się również Brajan Wojciechowski. Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki i słodki poczęstunek.

  data dodania: 2019-02-25

 • Przygody Piotrusia i ptaków przy akompaniamencie trąbki

              W dniu 25 lutego przedszkolaki i uczniowie klas I-IV wzięli udział w kolejnej lekcji muzycznej przygotowanej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

  Dzieci wysłuchały bajki muzycznej o przygodach Piotrusia i ptaków. Przy tej okazji najmłodsi poznali, a starsi przypomnieli sobie blaszany instrument dęty jakim jest trąbka oraz jej możliwości brzmieniowe umożliwiające naśladowanie odgłosów przyrody, w tym różnych zwierząt.  

  data dodania: 2019-02-25

 • Wyjazd uczniów klas I-III i IV b na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”

              W piątek, dnia 22 lutego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z kl. IV b wyjechali do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”.

              Oglądając spektakl, wszyscy przypomnieli sobie nie tylko ulubione postacie z animowanej bajki o przygodach wesołej pszczółki Mai i jej przyjaciół, ale też życie i rolę pszczół w przyrodzie, korzyści jakie ma człowiek z hodowli tych bardzo pożytecznych owadów oraz czynniki zagrażające temu gatunkowi zwierząt.

              Podczas przedstawienia uczniowie świetnie bawili się przy wesołych piosenkach śpiewanych przez bohaterów spektaklu. Dlatego wracali do szkoły w doskonałych nastrojach i humorach.

  data dodania: 2019-02-25

 • Klasa II na Antarktydzie

  Uczniowie klasy II wraz z wych. panią Beatą Moskal  przez kilka dni poznawali wiadomości na temat najzimniejszego , najbardziej suchego i najbardziej wietrznego kontynentu, o  Antarktydzie. Dowiedzieli się , jakie zwierzęta żyją w tak zimnej krainie. Szukali odpowiedzi na temat- czy człowiek może mieszkać w takich warunkach? Wykonywali mapę Antarktydy, zaznaczając rodzaje zwierząt tam występujących, ze zwróceniem uwagi na stacje badawcze. Każdy wykonał sympatycznego ptaka”nielota”- pingwinka. Do podjęcia tych działań zainspirowała nas lektura „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

  data dodania: 2019-02-25

 • Plastyka na wesoło, czyli Dzień Turbanu w klasie V

              Życie ucznia jest trudne: dużo zajęć w szkole, zadania domowe, zadania dodatkowe, np. konkursy…Na każdą lekcję trzeba się przygotować, nauczyć wielu rzeczy na sprawdziany. Ale w szkole można też dobrze się bawić.

  Lekcję w formie zabawy zaproponowała uczniom klasy piątej nauczycielka plastyki – Pani Joanna Kubicka, organizując w ramach omawiania zagadnień z kultury świata, Dzień Turbanu.

              Uczniowie, poznając kulturę Afryki i Azji, uczyli się różnych technik wiązania turbanów, bo jak się okazało wiązanie tego egzotycznego nakrycia głowy jest prawdziwą sztuką. Zanim jednak piątoklasiści zabrali się do dzieła formowania na swoich głowach oryginalnych turbanów, obejrzeli prezentacje multimedialne, wysłuchali ciekawostek nt. zwyczajów i tradycji państw arabsko-muzułmańskich. A jak się prezentowali w turbanach można obejrzeć w naszej galerii.   

  data dodania: 2019-02-19

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778