CERTYFIKATYAktualności

 • Dni dobrego wychowania/zachowania w kl. II

  Dzień 27 września, w kl. II był Dniem prawdy. Drugoklasiści witali wszystkich, zamiast tradycyjnego „dzień dobry”, okrzykiem „Mów prawdę!”. Na zajęciach dyskutowali i zastanawiali się nad problemem: Uczciwie i sprawiedliwie, czyli czym może grozić plotka i kłamstwo.

  Do obchodów tego dnia dzieci przygotowywały się przez miesiąc wspólnie z wychowawczynią na lekcjach i ze swoimi rodzicami, którzy pomagali im wykonać emblematy, obrazki i napisać hasła promujące prawdomówność lub ostrzegające o konsekwencjach kłamstwa/plotki. Podczas zajęć przeplatanych różnymi zabawami integracyjnymi, każdy miał sposobność wypowiedzenia się na temat swoich prac wykonanych w domu. Nagrodą za podjęcie się w/w zadań dodatkowych była śniadaniowa niespodzianka od rodziców – wesołe kanapki z czymś, co symbolizowało prawdziwość uczuć rodzica do jego dziecka. Pomysłowość mam i tatusiów była ogromna, a niespodzianki wywoływały zdziwienie, radość i gromki śmiech dzieciaków.

  Piątkowy Dzień prawdy był pierwszym takim dniem, realizującym zadania i działania z klasowego projektu wychowawczego, który opracowała dla swoich uczniów i wdrożyła w b. r. szk. wychowawczyni kl. II – p. Joanna Kubicka. Projekt ten, skierowany do wszystkich drugoklasistów,jest ściśle skorelowany z zadaniami oraz działaniami ujętymi w „Klasowym planie pracy wychowawczo-profilaktycznej” opracowanym na podstawie „Szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego”, oraz z treściami podstawy programowej (głównie z edukacji społecznej i zdrowotnej).

  Wykonanie projektu polegać będzie na organizacji raz w miesiącu tzw. Dnia dobrego wychowania/zachowania, w przygotowaniu którego aktywny udział będą mieli przede wszystkim rodzice uczniów (i inni  chętni członkowie ich rodzin), a także ich młodsi oraz starsi koledzy ze szkoły. Planuje się, żeby niektóre dni przeprowadzone były w formie warsztatowej z udziałem w/w podmiotów. Celem głównych tego przedsięwzięcia jest uaktywnienie uczniów i ich rodziców w procesie wychowawczym i podniesienie jego efektów.

  Wychowawczyni kl. II serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieci do obchodów Klasowego dnia prawdy i niespodzianek dla nich, za zaangażowanie
  i gratuluje pomysłowości twórczo-kulinarnej.

  data dodania: 2019-09-29

 • Europejski Tydzień Sportu

              Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
              Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia. W tym roku zorganizowany został bieg sztafetowy (27.09.19 r.) z udziałem uczniów zarówno klas młodszych, jak i starszych. Mimo, iż forma biegu była zabawą, zachęceniem do podejmowania  aktywności ruchowej  to uczestnicy biegu sztafetowego i kibice stanęli na wysokości zadania. Rywalizacja biegaczy oraz głośny doping pozwolił na udział w dobrej zabawie.  

  data dodania: 2019-09-29

 • DOLNOŚLĄSKI FINAŁ JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH KRZYŻOWA 2019

                            W dniu 26.09.2019 r.  osiemnastu uczniów z  klas IV- VII  wzięło udział w  Dolnośląskim Finale Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbyły się po raz kolejny w Krzyżowej. Organizatorem biegów były m. in.  Dolnośląskie  Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Starostwo Powiatowe
  w Świdnicy.  Jak co roku na starcie stanęło wielu młodych biegaczy zgłoszonych przez szkoły, stowarzyszenia sportowe, LZS - y, UKS – y. Kilku naszym  biegaczom udało się zająć punktowane miejsca ( do 20 miejsca) uwzględniane do klasyfikacji gmin i powiatów, a byli to Wojciech Kowala z klasy 5a, Szymon Manijak z klasy 6 oraz Norbert Łużny  z klasy 7. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, wolę walki oraz reprezentowanie szkoły i gminy.

  data dodania: 2019-09-29

 • Projekt pt.: Rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Marcinowice

  Na początku września ruszył w naszej szkole projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Dokładny wykaz zajęć oraz czas ich realizacji można znaleźć w zakładce "Dokumenty do pobrania" (kliknij tutaj)

  data dodania: 2019-09-25

 • Opieka zdrowotna nad uczniami

  Zgodnie z art. 7. ust. 3. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 r.. , poz. 1078), uprzejmie informujemy, że w Szkole Podstawowej  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach świadczona jest na rzecz uczniów opieka zdrowotna przez NZOZ „AGA-MED”, 58-123 Strzelce 36a. 

  W ramach opieki zdrowotnej świadczone są:

  ü  świadczenia w zakresie pielęgniarstwa środowiskowego,

  ü  świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia szkoły podstawowej nie dłużej niż do 18. roku życia,

  ü  profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia szkoły podstawowej nie dłużej niż do ukończenia 19. roku życia, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

  Opieką objęci są wszyscy uczniowie szkoły. Niemniej Rodzicom uczniów przysługuje prawo do wyrażenia sprzeciwu, o którym mowa w ust.2. art. 7 w/w. ustawy, złożonego w formie pisemnej.

  data dodania: 2019-09-25

 • Mamo tato pożegnaj ze mną lato…- integracyjny festyn rodzinny

              W piątkowe popołudnie, dnia 20 września odbył się w naszej szkole integracyjny festyn rodzinny pod hasłem – Mamo, tato, pożegnaj ze mną lato, bo dynia z ziemniakiem trzyma z każdym uczniakiem i przedszkolakiem. Ta letnio-jesienna impreza środowiskowa była inicjatywą Rady Rodziców i zorganizowana została przez Rodziców we współpracy ze wszystkimi pracownikami naszej szkoły. Szkolną koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Joanna Zawada.

              Festyn rozpoczął się programem artystycznym najmłodszych dzieci, które z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka uhonorowane zostały specjalnymi medalami, upominkami i gromkimi brawami widzów. Swoje umiejętności śpiewno-taneczne zaprezentowali też pierwszoklasiści – absolwenci oddziału przedszkolnego. Dzieci do występów przygotowały ich wychowawczynie, Panie: Gabriela Kukuła, Ewa Kuźniar i Anna Franków.

              Na festynie dzieci/uczniów i gości czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, jazda na kucyku, zabawy sprawnościowe, zabawy na dmuchanym zamku, zabawa fantowa, kiermasz taniej książki, kram z zabawkami i balonami, prezentacja wozu strażackiego OSP z Tworzyjanowa, Zumba. Uczestnicy naszego festynu mieli również okazję podziwiać wystawę prac konkursu pod hasłem „Dynia – królową warzyw”. Inicjatorką i organizatorką tego przedsięwzięcia była Pani Marta Kondzior.

  Uczestnicy festynu mogli gościć się w kawiarence przygotowanej przez Rodziców i pokosztować m.in.: zupy z dyni, curito, hamburgerów, popcornu, ziemniaczanych przysmaków (spiralek i frytek), różnych słodkich wypieków.

              Na naszych wychowanków czekała też nie lada niespodzianka – zewnętrzna siłownia,  której otwarcia dokonali: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy – pan Artur Fiołek, dyrektor szkoły – Pani Joanna Mazanka, radne Gminy – Pani Stanisława Gerus i Zofia Hatala, Inspektor Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty Pani Dagmara Gorlowska oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, który dokonał również poświęcenia obiektu.  Szkolne miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży powstało w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

  Składamy serdecznie podziękowanie za podarowanie uczniom tego wyjątkowego miejsca aktywnego wypoczynku w czasie przerw międzylekcyjnych i po zajęciach szkolnych.

  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszej szkolnej imprezy integracyjnej oraz życzymy pięknej złotej jesieni.

  data dodania: 2019-09-22

 • Czarodziejka Symfonia

              W czwartek, dnia 19 września rozpoczęliśmy kolejny cykl audycji muzycznych prowadzonych przez muzyków z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha.

              Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów powitała Symfonia – kukiełkowa panna, która wprowadziła ich w świat muzyki W. A. Mozarta i F. J. Haydna – twórców najpopularniejszych i najliczniejszych symfonii.

              Podczas audycji dzieci poznały też instrument muzyczny – czynele, taniec dworski – menuet, bawiły się w orkiestrę. Próbowały odgadnąć, czym jest niespodzianka i wariacja w muzyce. 

  data dodania: 2019-09-22

 • Podziękowanie

  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w II jesienny piknik integracyjny za przygotowanie, organizację i każde, nawet najmniejsze, wsparcie. Dziękuję Rodzicom, Gościom, strażakom z OSP w Tworzyjanowie, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim obecnym za to, że byliście dziś z nami. To było kolejne udane przedsięwzięcie, bo naszym wspólnym celem jest zawsze szczęście i radość dzieci!

                                                                                                            Dziękuję

                                                                                                            Joanna Mazanka

  data dodania: 2019-09-20

 • Zapraszamy do naszej szkoły już w piątek 20 września na godz.15.30

  data dodania: 2019-09-18

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „JA ZA 20 LAT”

  W II okresie ubiegłego roku szkolnego realizowaliśmy założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 pod hasłem Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności (sprawozdanie z przebiegu akcji znajduje się w zakładce pedagoga szkolnego). W związku z tym został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych pt. „Ja za 20 lat”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej własne plany na przyszłość oraz sposoby, jak te plany osiągnąć.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu. Wśród uczniów naszej szkoły wyróżniono i nagrodzono książkami:

  - Zuzannę Wilczyńskąi Nikolę Bigus – uczennice z kl. V a

  - Grzegorza Mierzwę, Przemysława Żydkai Klaudię Sowę – uczniów z kl. V b

  - JakubaKuliga oraz Adama Łukasika – uczniów z kl. I.

  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2019-09-15

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687