CERTYFIKATYAktualności

 • Wspinać się każdy może…trochę lepiej, trochę gorzej

              Uczniowie kl. I-III i IV-tych przez cały rok „wspinali się” na wyżyny wiedzy. W dniu 13 czerwca spróbowali innej wspinaczki – po linach w linaparku w Sobótce. Wycieczkę zorganizowała Pani Anna Franków.

  Pierwszoklasiści i niektórzy ze starszych uczniów, którzy nie byli pewni swoich sił na wysokości, pokonywali linowego „pajączka”. Bardziej odważni zmagali się na trudniejszym torze pod okiem instruktorów. I jednym, i drugim buzowała w żyłach adrenalina. Po wspinaczce wszyscy pogościli się na lodach i frytkach w schronisku Pod Wieżycą.

              Dzieci zmęczone, ale radosne i pełne wrażeń wracały do swoich domów.      

  data dodania: 2019-06-15

 • Nie zgaśnie tej przyjaźni moc…Pożegnanie klasy trzeciej

   12.06.2019 r. w piękne, słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III i rodziców z wychowawczynią Panią Anną Franków. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka.

  Uroczystość, którą zorganizowała nauczycielka, miała miejsce na szkolnej sali gimnastycznej.   Uczniowie rozpoczęli ją polonezem. Następnie przedstawili program artystyczny, podczas którego wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły przy muzyce.

  Na twarzach gości malowało się wiele emocji: radość, wzruszenie, duma z własnych pociech, a  niektórym zakręciła się nawet łza w oku. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.                     A potem…pożegnania nadszedł czas - rodzice dziękowali Pani Annie Franków za trud nauczania, wychowania i  opiekę.

  Całe popołudnie, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji  na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  data dodania: 2019-06-14

 • Wycieczka edukacyjna do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym

  10.06.2019 uczniowie z klasy 4b wraz z panią Ewą Korczak wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Wycieczka odbyła się w ramach programu „Edukacja do starości”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Muzeum Broni i Militariów powstało w 1999 roku w Świdnicy i była to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Jego pomysłodawcą i założycielem jest pasjonat militariów, pan Stanisław Gabryś. Muzeum to jest jedynym tego typu obiektem działającym na podstawie Regulaminu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i stale współpracuje z  Ministerstwem Obrony Narodowej. Kolekcja eksponatów muzeum liczy ponad 2000 egzemplarzy. Wiele z nich to eksponaty unikatowe w skali Kraju, Europy, czy Świata. Wśród egzemplarzy podarowanych przez wojsko podziwiać można m.in.: Czołg T-72, samoloty: MIG-21, SU 22, Iskra, działo samobieżne tzw. „Goździk”. Ekspozycję uzupełniają prywatne zbiory, wśród których można podziwiać m.in. broń strzelecką, karabiny, broń automatyczną, transportery i ponad 20 armat, a także stacje radio-lokacyjne, wyrzutnie, samochody i motocykle. Bardzo ciekawy zbiór eksponatów stanowi broń biała, odznaczenia i ordery  oraz mundury, a także kolekcja modeli najsłynniejszych machin bojowych. Wiele okazów z tego zbioru zostało podarowanych przez Gości Muzeum, którzy byli pod ogromnym wrażeniem kolekcji broni i postanowili wzbogacić zasoby Muzeum eksponatami z własnych domowych kolekcji. Muzeum stanowi niezwykłe tło do lekcji historii w terenie – m.in. historii II wojny światowej i historii ludzi walczących na wojnie. Niebywałym atutem wycieczki do Muzeum Broni i Militariów jest możliwość przejażdżki czołgiem, z której oczywiście skorzystali nasi uczniowie. Polecamy wszystkim wizytę w tym wspaniałym, inspirującym miejscu.

  data dodania: 2019-06-14

 • Konkurs czytania w Marcinowicach

            5 czerwca 2019r. uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pięknego czytania „ Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię”. Był to konkurs gminny organizowany przez Szkołę Podstawową w  Marcinowicach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Wytypowanych było po dwoje uczniów z klas. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, choć niektórzy uczestnicy nieco się denerwowali. Jednak przezwyciężyli strach i wypadli bardzo ładnie. Wszyscy rzeczywiście pięknie czytali i swoją postawą , uczestnictwem w konkursie zachęcali do czytania.

  Klasę pierwszą reprezentowały: Anna Krupa i Julia Fik, klasę drugą: Karolina Downar i Małgorzata Słota, klasę trzecią: Jakub Śmietana, Miłosz Chudy

          W kategorii klas drugich nagrodę otrzymała Karolina Downar, w trzeciej klasie wyróżnienie otrzymał Jakub Śmietana. Każdy dostał dyplom uczestnictwa i książkę.

  Wszystkim gratulujemy!

  data dodania: 2019-06-14

 • „Orientuj się w Gminie Marcinowice”

                         W ramach projektu,  realizowanego przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej -  „Orientuj się” uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach sportowych, których celem było poznanie zasad biegów na orientację. Zajęcia poprowadził Pan Adrian Kopczyński zaś cały projekt jest finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV- VII.  Obejmowały one część teoretyczną podczas, której dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami biegu na orientację, z mapą i jej oznaczeniami oraz punktami kontrolnymi. Druga część obejmowała zadania praktyczne. Każdy z uczniów otrzymał elektroniczny chip SI oraz wcześniej przygotowaną mapę terenu szkoły, na podstawie, której musiał odnaleźć wszystkie wyznaczone punkty kontrolne w odpowiedniej kolejności. Nowa forma zajęć  bardzo spodobała się uczniom, z uwagą słuchali prowadzącego, chętnie wykonywali polecenia i mimo upalnego dnia, starali się bić rekordy czasowe. Dzięki udziałowi w projekcie i lekcjach, które pozwoliły poznać zasady biegów na orientację, mamy nadzieję, że znajdą się chętni uczniowie, którzy wezmą udział we wrześniowych zawodach, które maja być zorganizowane w odnowionym Parku Centralnym w Świdnicy.

  data dodania: 2019-06-12

 • Sukcesy plastyczne naszych uczennic

              Jak każdego roku, wczesną wiosną, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Najciekawsze dzieła konkursowe przygotowali uczestnicy koła plastycznego i dwoje uczniów z kl. V.

              W tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu na etapie regionalnym, spośród 383 nadesłanych prac z 34 szkół podstawowych z powiatu: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego, w gronie laureatów znalazła się uczennica kl. IV b – Klaudia Woźna, która w kategorii klas starszych zajęła II miejsce. Jury przyznało też wyróżnienia dla Amelki Wołczyńskiej (kl. IV a) i Martynki Dudzicz (kl. V).

              Dziewczętom i Pani Joannie Kubickiej, pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace, gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

  data dodania: 2019-06-12

 • Udział naszych uczniów w Ogólnopolskiej Akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”

  W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy projekt czytelniczy autorstwa Pani Marty Kondzior  "Z książką nauka, z książką zabawa." We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych odbyło się szereg działań mających na celu promocję czytania, rozbudzenia twórczej aktywności, kreatywności, odpowiedzialności uczniów do kształtowania pozytywnego systemu wartości oraz umiejętności współdziałania w grupach.

  W dniu 7. czerwca  nastąpiło podsumowanie projektu. O godz. 10.00 wszyscy uczniowie z naszej szkoły dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”, której  pomysłodawczynią była Pani bibliotekarka Beata Kamińska, wspólnie czytając „ Okulary” Juliana Tuwima. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku w tej akcji bierze udział ponad 400 tys. osób. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym rekord zostanie pobity, a nasza szkoła będzie miała okazję się do tego przyczynić.

  Czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje: starsi uczniowie czytali młodszym, odbył się międzyklasowy konkurs na hasło propagujące czytanie, kółko teatralne klas starszych , prowadzone przez Panią Barbarę Kielar, zaprezentowało młodszym teatrzyk kukiełkowy, a klasa IV b, z Panią Beata Kamińską, przedstawiła inscenizację wiersza pt. „ Książka” .

  data dodania: 2019-06-12

 • Piknik rowerowy

                Jazda slalomem, przejazd  przez rynnę,  jazda po równoważni, zatrzymanie to tylko kilka elementów toru przeszkód, który był do pokonania podczas środowego „Pikniku rowerowego”. Uczniowie klas IV-VIII w dniu 5 czerwca mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz  znajomości przepisów ruchu drogowego. Szczególnie dla uczniów klas IV  było to nowe doświadczenie, gdyż jazda na rowerze po torze przysporzyła niektórym sporo trudności.

  Oprócz części praktycznej trzeba było również zaliczyć pisemnie teorię. W ogólnej klasyfikacji wśród najlepszych znaleźli się: Kacper Banaszczyk kl. IV a, Szymon Kasprzak kl. V, Adam Giedrewicz kl. VII, Jakub Nóżka kl. VII i Julia Lisowska kl. VIII. Laureatom życzymy bezpiecznej jazdy i dalszych sukcesów na rowerowych ścieżkach.

  data dodania: 2019-06-10

 • Kolejny Piknik Rodzinny już za nami!

  Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego organizację i przebieg. Rodzicom za wsparcie kawiarenki i zabawy fantowej, zaopatrzenie, przygotowanie i serwowanie wyjątkowych przysmaków, za plakaty promocyjne, przejażdżki na kucyku i wszelką inną pomoc, Radzie Sołeckiej ze Szczepanowa i Panu sołtysowi za udostępnienie i ustawienie namiotu, strzeleckim strażakom za uatrakcyjnienie imprezy i udostępnienie dzieciom wozu strażackiego, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach za wsparcie strefy animacji i rekreacji, sąsiadom za udostępnienie parkingu, harcerzom za wspólną zabawę, nauczycielom i pracownikom szkoły za nieocenioną pomoc, młodzieży i dzieciom za wzruszające i radosne występy, a wszystkim obecnym, którzy byli w tę sobotę z nami, za aktywne włączenie się we wspólne świętowanie. I chociaż pogoda nie zawsze nam sprzyja, to przyjazna atmosfera, życzliwość i radość nigdy nas nie opuszcza. A to właśnie dlatego, że zawsze działamy razem!

                                                                                                     Pozdrawiam, łącząc wyrazy wdzięczności

                                                                                                     Joanna Mazanka dyrektor szkoły

  data dodania: 2019-06-09

 • Ta sobota tylko z nami!

  8 czerwca godz. 10.00 - 13.00!

  Już dziś Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych, dzieci i dorosłych na radosny Piknik Rodzinny!

  W programie m.in.:

  - występy artystyczne,

  - pokazy talentów,

  - bezpłatne zamki dmuchane,

  - malowanie twarzy,

  - zabawy, gry i konkurencje z harcerzami,

  - przejażdżki na kucyku,

  - pokazy strażackie,

  - spotkanie z policjantami,

  - bańki mydlane,

  - zabawa fantowa,

  - zumba.

  I oczywiście kawiarenka, a w niej: lody, popcorn, frytki, hot dogi, hamburgery, kręcone ziemniaczki,  pyszne ciasta, kawa, herbata, napoje

  Tylko z nami wyjątkowe Święto Rodziny! 

   

   

   

  data dodania: 2019-06-06

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687