CERTYFIKATYAktualności

 • Konkurs "Ręcznie uszyta wielkanocna maskotka"

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole  i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs na wielkanocną pisankę

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole   i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs czytania w klasie II

  Dn.25.03.2019r. odbył się klasowy konkurs czytania uczniów klasy drugiej. Dzieci czytały fragmenty książki Julii Duszyńskiej pt. „Cudaczek- Wyśmiewaczek”. Po zaprezentowaniu przez dzieci  swoich umiejętności czytania, jury w składzie: wych. pani  Beata Moskal, która była organizatorką konkursu, pani Ewa Korczak i pani Beata Kamińska, z naszej szkolnej biblioteki, przedstawiło wyniki konkursu:

  I miejsce- Karolina Downar

  II miejsce- Mirosław Żydek

  III miejsce- Aleksander Wiącek

  Każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrodę książkową.

  data dodania: 2019-03-26

 • Nasza szkoła w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego

              Aby zapewnić naszym uczniom równy dostęp do wysokiej jakości edukacji, w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy udział w projekcie ZIT AW współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest: ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia m.in. podstawowego, z uwzględnieniem różnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie edukacji i szkolenia.

              Przystępując do projektu pragniemy, aby nasi uczniowie podnieśli posiadane kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy. Zostaną też doposażone pracownie przedmiotowe w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki. Natomiast nasze dzieci i młodzież wezmą udział w dodatkowych formach zajęć: dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, rozwijających z j. angielskiego, rozwijających kompetencje cyfrowe, w rozwijających zajęciach matematycznych i chemicznych prowadzonych metodą eksperymentu oraz w zajęciach terapeutycznych. Będą wyjeżdżać również na wycieczki edukacyjne do centrów nauki i kultury.

  data dodania: 2019-03-25

 • Szkolna Gala Talentów

              W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentów, tradycyjnie już w dniu 21 marca odbyła się w naszej szkole prezentacja uzdolnień i talentów naszych uczniów. Przy tej okazji pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę.

               Obchody Dnia Talentów rozpoczęły się od podsumowania edukacyjnego projektu SZWU - Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami. Poszczególne klasy i oddziały przedszkolne zaprezentowały wymyślone przez siebie zawody: ratownika i sportowca przyszłości, poduszkowca, liczykrupy, drzewolicza, dronowego listonosza, walentynkarza, kosmoogrodnika, balonowego ekologa i uszczęśliwiacza.  Pomysłowość dzieci, uczniów i ich wychowawców rozbawiła wszystkich uczestników gali.

  W dalszej części imprezy chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Podczas ich występów widzowie mogli bawić się przy ulubionej muzyce, dopingować piłkarzy, a zainteresowani poezją „delektować” słowem 
  i rymem. Własną pasją podzielił się też Kuba Nóżka, który zorganizował wystawkę swoich zbiorów. W kąciku plastycznym uzdolnieniami w rysowaniu chwaliła się Weronika Kulig. Natomiast uczestnicy koła plastycznego przygotowali wystawę pejzaży wiosennych.

  Wielką atrakcją gali było wspólne sporządzenie, pod kierunkiem Krzysztofa Bigusa - naszego absolwenta i uczestnika popularnego programu telewizyjnego o gotowaniu MasterChef, deseru z owocowego musu, białej czekolady z bitą śmietaną i ciastem czekoladowym. Deserem delektowała się cała społeczność szkolna i przybyli rodzice. Na koniec dnia wszyscy reprezentanci odebrali pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy Pani Annie Franków – koordynatorce całej imprezy, wspaniałej organizacji tego przedsięwzięcia, a uczniom prezentacji swoich uzdolnień. Dziękujemy Paniom: Joannie Kubickiej i Ewie Kryger za oprawę plastyczną, Panu Jerzemu Zuberowi za oprawę muzyczną, wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a Krzysztofowi Bigusowi za przybycie i smakowitą bombę kaloryczną.

  data dodania: 2019-03-22

 • Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

  W minionym tygodniu uczennice Julia Kochan i Zuzanna Kuc wzięły udział w eliminacjach powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które odbyły się w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziewczynki godnie reprezentowały szkołę i mimo, że nie znalazły się w gronie laureatów,to gratulujemy występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-22

 • „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie”

  Pod takim hasłem realizujemy kolejny projekt przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki koordynowany wspólnie przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie oraz Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.
  Projekt  umożliwia uczniom realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych z uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych oraz zachęca dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej,  a także kształtowania podstawowych nawyków ruchowych związanych z prawidłową postawą ciała. W naszej szkole chętnych nie brakowało. Grupę ćwiczebną stanowią chłopcy z klas IV-VI, którzy bardzo chętnie podejmują się proponowanych działań sportowych o charakterze ogólnorozwojowym, rekreacyjnym a teraz korekcyjnym.

  data dodania: 2019-03-20

 • Młodzież zapobiega pożarom – nasi uczniowie na eliminacjach gminnych

            W czwartek, 14 marca, wczesnym popołudniem pod szkołę  zajechały na sygnałach dwa wozy strażackie, które przywiozły naszych uczniów – reprezentantów Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom. Eliminacje odbyły się w siedzibie Urzędu Gminy Marcinowice.

  Wzięło w nich udział 6 uczniów z klas VI -VIII:

  - w I grupie wiekowej: Anna Sowa, Dominik  Sowa i Kacper Wojciechowski,

  - II grupie wiekowej: Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana i Krystian Młocek.

  Do etapu powiatowego, który odbędzie się  20 marca w Dobromierzu, zakwalifikowali się: Ania, Dominik, Hania i Krystian. Uczniów do turnieju przygotowywała Pani Małgorzata Zuber.

              Wszystkim gratulujemy udziału, a laureatom życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

  data dodania: 2019-03-18

 • Udział naszej uczennicy w XIII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  W dniu 3 marca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyła się XIII edycja Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę zaprezentowała Zofia Kundziarz z kl. IV a, która zaśpiewała piosenkę dotyczącą okresu drugiej wojny światowej pt. „Po ten kwiat czerwony”.

  Choć Zosia nie znalazła się w gronie laureatów, to gratulujemy jej pięknego występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-18

 • Gdzie kryją się witaminy i czy witaminy mają „kwaśne” miny?

  Na kolejnych marcowych zajęciach z projektu edukacyjnego Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty uczniowie klasy I rozważali problem: „Gdzie kryją się witaminy i czy mają kwaśne miny?”. Dzieci przez cały dzień na lekcjach pracowały metodą stacji badawczych, poznając wartości odżywcze owoców i warzyw, znaczenie poszczególnych witamin dla zdrowia, konsekwencje ich niedoboru. Uczyły się sposobów poszukiwania informacji na w/w tematy, korzystając z zasobów Internetu, tekstów popularno-naukowych zamieszczonych w podręczniku, a także z własnej wiedzy, wymieniając się swoimi wiadomościami podczas dyskusji panelowej. Przy tym wszystkim doskonale się bawiły.  

  data dodania: 2019-03-16

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182