CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Zdrowia

  25 kwietnia 2019r. klasy młodsze, I-III obchodziły w naszej szkole Dzień Zdrowia. Uczniowie przygotowywali zdrowe kanapki. Zawierały one pomidory, ogórki, rzodkiewki, paprykę itp. Wszystkie dzieci zadbały o fartuszki oraz higienę przygotowywania kanapek. Kiedy kanapki były już gotowe, nastąpiła degustacja. Odbyła się też pogadanka na temat zdrowej żywności. Organizatorem akcji była pani Beata Moskal.

  data dodania: 2019-05-05

 • DYŻURY WAKACYJNE DLA DZIECI OBJĘTYCH WYCHOWANIEM PRZEDSZKOLNYM W ROKU 2019 W GMINIE MARCINOWICE

  Dyrektor przedszkola/ oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w miesiącu wakacyjnym,
  w którym placówka jest czynna organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, gdyż oboje rodzice pracują i nie korzystają w tym okresie z urlopu wypoczynkowego.

   

  data dodania: 2019-04-27 | czytaj więcej

 • Żyj zdrowo w ekologicznej Europie

  Za nami kolejna, 11 edycja turnieju interdyscyplinarnego - „Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”.  25.04.2019 roku, cztery sześcioosobowe drużyny uczniów edukacji wczesnoszkolnej, rywalizowały ze sobą o atrakcyjne nagrody indywidualne, a także dla poszczególnych klas.   Treści konkursu obejmowały profilaktykę uzależnień, promocję zdrowego trybu i stylu życia, odkrywanie zdolności i talentów, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz  poszerzanie świadomości ekologicznej uczniów. W programie znalazło się dyktando ortograficzne,   zadania tekstowe, pytania o treści zdrowotnej, ekologiczno-przyrodniczej  i  europejskiej oraz  plakat zachęcający do dbania o naszą planetę. W przerwie turnieju zjedzono zdrowe, pożywne  kanapki  przygotowane  przez  uczniów w ramach  realizacji projektu zdrowotnego. Zarówno nagrody,  jak i „zdrowe śniadanie”  dla wszystkich zawodników zostało sfinansowane  przez  Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach, za co serdecznie dziękujemy. Turniej koordynowała Anna Franków. Wspierały ją : Ewa Kryger, Joanna Kubicka, Beata Moskal i Jerzy Zuber.                         W jury zasiadła  p. dyrektor Joanna Mazanka, Małgorzata Zuber i Beata Moskal. Turniej prowadziła  Ewa Kryger. Dziękujemy za pomoc, a wszystkim zawodnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności oraz sprawności fizycznej.

  data dodania: 2019-04-25

 • ***

   

   

  Święta Wielkiej Nocy to czas przemyśleń i umacniania wiary.

  To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją

  na lepsze dziś i piękniejsze jutro.

  Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia

  zdrowych, radosnych, spokojnych

  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Niech wiara, nadzieja i miłość będą zawsze obecne w naszym życiu.

     

  Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy

  oraz Społeczność Uczniowska

  Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego

  w Strzelcach

   

  data dodania: 2019-04-16

 • Nasz udział w XV edycji Tradycji Stołów Wielkanocnych w Marcinowicach

  W Niedzielę Palmową, jak co roku, nasza szkoła czynnie włączyła się w powiatowe prezentacje stołów wielkanocnych. Licznie odwiedzających imprezę  zapraszaliśmy do naszego stanowiska, na którym, jak zwykle, gościły piękne świąteczne dekoracje wykonane przez naszych uczniów i ich rodziny. Wśród kolorowych pisanek, stroików, ręcznie szytych maskotek – zajączków znalazły się również domowe wypieki oraz danie główne – terrina z żurku w liściach czosnku niedźwiedziego! Ten wielkanocny specjał wykonał absolwent naszej szkoły Krzysztof Bigus (uczestnik MasterChefa) razem ze swoją bratanicą Nikolą, uczennicą klasy IV B. Nikola podejmowała degustujących, zdradzając tajniki potrawy. Wszystkich gości Tradycji przywitał  zespół  taneczny, w składzie którego znalazły się też nasze uczennice.

  Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, nauczycielom koordynatorom – Paniom Renacie Błahucie, Annie Franków, Ewie Korczak, Aleksandrze Cisek,  Pani instruktor Izie Śmietanie, wszystkim Rodzicom, Babciom, całym Rodzinom, którzy wspierali nas w tegorocznych przygotowaniach i prezentacji.

  data dodania: 2019-04-15

 • Wesołego Alleluja od przedszkolaków

  Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu, i zarazem najważniejsze święto  w ciągu roku  w życiu chrześcijanina, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

  W piątek 12 kwietnia, „Wesołego Alleluja”, powiedziały sobie młodsze i starsze przedszkolaki. W tym dniu, zgodnie z tradycją zdobiły jaja, robiły świąteczne kartki oraz stroiły hodowany owies. Czas pracy wynagrodzony został słodkim poczęstunkiem. Wszystkim nauczycielom, rodzicom życzymy Wesołego Alleluja.

                                                                              Przedszkolaki.

  data dodania: 2019-04-15

 • I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Mały Głos”

  9 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w I Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mały Głos” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Marcinowicach. Dzieci w przepięknych strojach i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały wybrane piosenki. W kategorii dzieci starszych II miejsce zajął duet Adam Łukasik i Nikola Pytlarz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Przedszkolakom gratulujemy wielkiej odwagi i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

  data dodania: 2019-04-10

 • Tajemnice jajka – eksperymentalna lekcja w klasie I

              Powoli wszyscy przygotowujemy się do świąt Wielkiej Nocy, których jednym
  z symboli jest jajko. Z jajkiem wiąże się też klasyczne pytanie: „Co było pierwsze, kura czy jajko?”. Ten problem i: „Czy kura może znosić złote jaja?” próbowali rozwiązać w dniu 4 kwietnia uczniowie klasy I podczas lekcji eksperymentalnej przeprowadzonej w ramach klasowego projektu - Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty. Dzieci wraz
  z wychowawczynią – Panią Joanną Kubicką zaprosiły na zajęcia Panią dyrektor Joannę Mazankę, nauczycieli i rodziców.

  Zaproszeni goście mogli zaobserwować pracę pierwszaków prowadzoną metodą laboratoryjno-stacyjną, oraz ich umiejętności: obserwowania, doświadczania i eksperymentowania oraz formułowania na podstawie praktycznych działań pytań i prostych wniosków.

  W czasie lekcji dzieci uczyły się korzystania z różnych źródeł informacji: z Internetu, albumów, innych pozycji książkowych, a także własnej, dotychczas posiadanej wiedzy, np. na temat innych niż ptaki zwierząt składających jaja. Poznawały również:

  - budowę jajka,

  - pojęcia: ornitolog, komórka jajowa, kawior,

  - znaczenie jajka w obrzędowości ludowej,

  - tradycje wielkanocne związane z ozdabianiem jaj,

  - wartości odżywcze jajek,

  - czynniki wpływające na kolor ich skorupki oraz żółtka.  

  Bogate w wiedzę i eksperymenty zajęcia przeplatane były zabawami. Dlatego wszyscy ich uczestnicy wyszli z nich w doskonałych humorach i jak to się mówi: „Z jajem”.

  data dodania: 2019-04-10

 • Rekolekcje wielkopostne 2019

  W tym roku rekolekcje wielkopostne dla uczniów odbywają się w dniach 10-12 kwietnia.

  10 – 11.04.(środa, czwartek) nauki rekolekcyjne dla uczniów klas I-VIII na terenie szkoły

  12.04.(piątek) zakończenie rekolekcji Mszą św. w kościele parafialnym w Strzelcach o godz. 11.00

  Po mszy powrót do domu, świetlica popołudniowa pracuje bez zmian.

  data dodania: 2019-04-02

 • Mistrz rachunków w klasie II

  Przez kilka miesięcy w klasie II pod czujnym okiem wychowawcy, pani Beaty Moskal, trwał klasowy konkurs Mistrz rachunków, w którym uczniowie zdobywali punkty za sprawne liczenie. Były to działania na dodawanie, odejmowanie, mnożenie. Odbywało się to w formie różnych matematycznych zabaw, również z wykorzystaniem  znanych kart Grabowskiego. Punkty zdobywano indywidualnie, ale i w grupach. Uczniowie rozwiązywali też zadania z treścią. 02.04.2019 r. odbyła się ostatnia tura zdobywania punktów. Podliczono wszystkie  punkty i wyłoniono zwycięzcę. Został nim Kacper Tymiński i on otrzymał główną nagrodę. Gratulacje dla Kacpra!!!

  data dodania: 2019-04-02

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384