CERTYFIKATYAktualności

 • Międzyklasowe zawody sportowe

              W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III rywalizowali między sobą podczas międzyklasowych zawodów sportowych, które zorganizowała i przeprowadziła Pani Joanna Przyborowska.

              Trzy drużyny miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i sprawności podczas zabaw bieżnych z różnymi przyborami. Chociaż najstarsi – trzecioklasiści dla młodszych dzieci byli nie do pokonania, to pierwszo – i drugoklasiści nie dawali za wygraną
  i rywalizowali z ogromnym zapałem.

              Na koniec imprezy każdy zawodnik otrzymał medal, a klasa na ręce jej przewodniczącego dyplom. Wszyscy bawili się wesoło, w prawdziwie sportowej, emocjonującej atmosferze.

  data dodania: 2019-06-06

 • Nasi najmłodsi na wycieczce do Świdnicy

              W dniu 4 czerwca przedszkolaki i uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Świdnicy, którą zorganizowała pedagog szkolna – Pani Ewa Kryger.

  Najpierw dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji, gdzie poznawały tajniki zawodu policjantów z różnych wydziałów: drogówki, kryminalnego, dyspozytorni. Mogły obejrzeć elementy ich wyposażenia, jakiego używają biorąc udział w niebezpiecznych akcjach, zasiąść za kierownicą radiowozu, wykryć i zbadać swoje odciski palców, zobaczyć, jak policjanci przygotowują się do wyjazdu na interwencje. Przy okazji tych emocjonujących odwiedzin na posterunku wszystkim przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego wypoczynku.

  Następnie cała grupa wyruszyła do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Tam dzieci poznawały niektóre dzieje z historii Świdnicy, oglądały zgromadzone eksponaty. Niespodzianką było „spotkanie” z panną – rzeźbą autorstwa dawnej właścicielki pałacu, w którym obecnie mieści się nasza szkoła, a odnalezioną kilka lat temu w szkolnym parku. Rzeźba została odrestaurowana i wystawiona na widok publiczny.

  Wycieczkę zakończyła wizyta w lodziarni. Przedszkolaki i uczniowie, choć zmęczeni emocjami i upałem, wracali do domów pełni wrażeń.     

  data dodania: 2019-06-05

 • Święto dzieci

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas IV a i IV b wybrali się na wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej. Dzieci odwiedziły Park Miniatur w Kowarach, gdzie mogły zobaczyć najpiękniejsze zabytki Dolnego Śląska w odpowiednio pomniejszonej skali m.in. Bazylikę w Krzeszowie, Zamek Książ, Kościół Pokoju w Świdnicy, czy domki tkaczy. Mogły też zdobyć szczyt Śnieżki, choćby w jej miniaturowej wersji :) Pogoda i humory dopisały, a oprócz wielu zdjęć pozostaną na pewno piękne wspomnienia. 

  data dodania: 2019-06-04

 • Sukces Kornelii i Hani

  Uczennice klasy VII - Kornelia Śmietana i Hanna Zakrawacz - otrzymały wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez posła Tomasza Siemoniaka "Kartka dla Europejczyka". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie kartki pocztowej prezentującej największe korzyści dla regionu wynikające z przynależności Polski do Unii Europejskiej, oraz zredagowanie krótkiej informacji opisującej wybrane korzyści. Na konkurs nadesłano ok. 100 prac, a dziewczęta znalazły się w gronie dwudziestu nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

  data dodania: 2019-06-04

 • Najmłodsi uczniowie i przedszkolaki świętowali Dzień Dziecka

              W dniu 30 maja uczniowie klas I-III i przedszkolaczki wyjechali świętować ze swoimi rówieśnikami z przedszkola i ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach Dzień Dziecka.

              Imprezę rozpoczęło przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów z Teatru Lalek w Wałbrzychu. Dzieci zgromadzone na pięknej sali widowiskowej marcinowickiego przedszkola mogły przeżywać przygody trzech świnek, razem z nimi bawić się i śpiewać. Po spektaklu wszyscy wyszli na plac zabaw, gdzie na dzieciaków czekały dmuchane zamki. Aktorzy wcielając się w rolę animatorów, organizując zabawy taneczno-śpiewne, zadbali o to, aby żadne dziecko, które oczekiwało na swoją kolejkę na zamek, nie nudziło się. Ci, którzy już wyskakali się na dmuchawcach, mogli pograć w piłkę, korzystać z oprzyrządowania placu zabaw, pobudować babki z piasku.

              W południe dzieci zmęczone, ale rozbawione i w doskonałych humorach wracały do swoich domów.

              Serdecznie dziękujemy: dyrektorowi GOK w Marcinowicach - Panu Dawidowi Sobczykowi za doskonałą organizację dziecięcej imprezy, Pani dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach – Iwonie Ryżak za udostępnienie obiektu i stworzenie radosnej atmosfery tego wyjątkowego święta.

  data dodania: 2019-05-30

 • Pierwszoklasiści zdobyli sprawność pływaka

              Uczniowie kl. I od dnia 4 marca 2019 r. uczestniczyli w kolejnej edycji projektu Umiem pływać. Zajęcia obejmowały cykl 20-stu godzin lekcyjnych na pływalni w Bielawie. Dzieci poznawały tajniki nauki pływania, zasady bezpieczeństwa zabaw w wodzie i przy okazji różne dyscypliny sportów wodnych. W dniu 27 maja zakończyły udział w zajęciach projektowych, zdobywając jednocześnie w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek sprawność PŁYWAKA.

  data dodania: 2019-05-28

 • Konkurs głośnego czytania w kl. III

  W klasie trzeciej, 24 maja 2019 roku odbył się Klasowy konkurs czytania głośnego. Uczniowie, przez ok. 5 minut  czytali wybrany fragment  ulubionej książki.                                 
  Jury w składzie: Beata Kamińska i Anna Franków  przyznało:  

  I  miejsce  - Jakubowi Śmietanie, który przeczytał „Nowe przygody Mikołajka” Sempe Gościnnego.

  II  miejsce – Miłoszowi Chudemu za „Nudzimisie” Rafała Klimczaka.

  III miejsce – Hannie  Kopyto za fragment książki – „Biedna, mała Luna” Holly Webb.

  Jakub Śmietana i Miłosz Chudy będą reprezentować szkołę 5.06.2019 roku                                                                  w Międzyszkolnym  konkursie czytania głośnego w Marcinowicach – „ Czytam bo lubię, czytam, bo potrafię”.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!

  data dodania: 2019-05-27

 • Nikola i Julia z grupy „0” po angielsku wyśpiewały wyróżnienie!!!

  22. maja 2019 r. dwie uczennice z grupy „ 0” Nikola Pytlarz oraz Julia Borko reprezentowały naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH”. Do rywalizacji zaprosiło Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy. W festiwalu uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół w Świdnicy, Bystrzycy Dolnej, Witoszowie Dolnym oraz  Strzelcach.

  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym śpiewem, ale także poprawną wymową. Nasze uczennice wystąpiły w kategorii 5,6 i 7-latków, choć w konkursie występowały także 3 i 4-latki.

  Patronat nad konkursem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Wszystkie nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez: Społeczne Przedszkole “Akademia Przedszkolaka”, Centrum Helen Doron w Świdnicy oraz Urząd Miasta w Świdnicy. Patronem medialnym był portal Swidnica24.pl.

  Jury w składzie : Anna Lenkiewicz-Budny, Michał Strauss oraz Jacek Urbański  wysłuchało i oceniło 24 przygotowanych na konkurs piosenek. W sumie na scenie świdnickiego Teatru Miejskiego wystąpiło 48 maluchów. Zanim ogłoszono werdykt, dzieci obejrzały występy swoich kolegów z Akademii Przedszkolaka, tańce słowackie w wykonaniu grupy “Gwiazdki” prowadzonej przez Wojciecha Skiślewicza oraz wzięły udział we wspólnej zumbie.

  Nikola i Julia za swój występ otrzymały wyróżnienie, a także medale i nagrody rzeczowe. Uczennice do występu przygotowywała nauczycielka języka angielskiego, p. Marta Kondzior.

  data dodania: 2019-05-22

 • XIII edycja konkursu „Moja Mama" 2019

  W poniedziałek, 20 maja, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII już edycji konkursu regionalnego "Moja Mama", organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 w Wałbrzychu. Tegoroczny temat brzmiał  „Zdrowa żywność - ważna sprawa, ekologia to podstawa!"  Miał   zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie o zdrowy tryb życia i czyste środowisko.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród prac nadesłanych z 5 powiatów naszego regionu, łącznie z 40 placówek, znaleźli się nagrodzeni uczniowie naszej szkoły. Jakub Śmietana - uczeń klasy III - zajął III miejsce w kategorii prac plastycznych, natomiast Michał Hercog  - uczeń klasy V -  wywalczył II miejsce w kategorii prac literackich. Obydwaj chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.

   Nie zabrakło podziękowań  i drobnych upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Gratulujemy oraz życzmy kolejnych sukcesów.

  data dodania: 2019-05-21

 • „Majowe warsztaty nowych technologii”

  W minioną środę wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych promujących nowoczesne technologie.
  Całe przedsięwzięcie było integralną częścią konkursu na inicjatywy dla lokalnych społeczności „Cyfrowa Majówka”.

  Nauczyciele naszej szkoły: Pani Joanna Zawada i Pani Barbara Kielar poprowadziły lekcje otwarte dla rodziców
  i przedstawicieli lokalnych władz. Obie Panie wykorzystały na swoich lekcjach ogólnodostępne aplikacje.  Uczniowie
  i zaproszeni goście pracowali na swoich telefonach komórkowych w aplikacjach KAHOOT, MENTIMETER, LEARNING APPS, natomiast nauczycielki na tablicach interaktywnych.

  Pani Joanna Zawada poprowadziła lekcje dla rodziców, podczas której zaprezentowała elektroniczną platformę urzędową  „EPUAP”, dzięki czemu obecni goście mogli przekonać się, jak łatwo i bez wychodzenia z domu można rozwiązać wiele spraw urzędowych. Obecni na sali seniorzy uczyli się zakładać pocztę internetową oraz wysłuchali nowinek dotyczących cyfryzacji. Wszyscy mieli okazję przekonać się też, jak działają roboty zbudowane
  i zaprogramowane przez naszych uczniów.

  Zarówno uczniowie, jak i goście wzięli również udział w zajęciach z terapeutą, który wyjaśniał zagrożenia, jakie niesie cyberprzemoc.

  Konkurs „Cyfrowa Majówka” to inicjatywa, która promuje cyfrowe technologie, ich atuty i praktyczne wykorzystanie w edukacji i życiu codziennym.

  Jest nam niezmiernie miło, że w tak szerokim gronie mogliśmy podzielić się naszą wiedzą na temat nowoczesnych metod nauczania,  wszyscy z ogromnym zaangażowaniem   i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
  Gościom dziękujemy za przybycie i współpracę, a wszystkich zachęcamy do korzystania z dobrodziejstwa cyfryzacji.

  data dodania: 2019-05-21

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687