CERTYFIKATYAktualności

 • Wyniki II Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej

  W dniu 28 marca odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej, którego organizatorką była Pani Marta Kondzior. Dwanaścioro uczniów z klas IV-V oraz VI-VIII zaprezentowało utwory poetyckie angielskich poetów. Wśród uczestników znaleźli się:

  - ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach: Julia Lipka, Kinga, Starzecka, Laura Paszkowska – uczennice kl. IV;

  Natalia Richtscheid,  Patryk Pikos,  Krzysztof Nosek – ucznowie kl. VIII;

  - ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach: Zuzanna Wilczyńska,  Małgorzata Suder – uczennice z kl. IV a, Klaudia Sowa z kl. IV b, Anna Sowa i Bartosz Kuc – reprezentanci kl.VI i Wiktoria Gajewska z kl. VIII.

  Utwory poetyckie oceniało jury w składzie: Pani Iwona Ryżak – dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach oraz Pani Honorata Błońska – inspektor do spraw oświaty w Urzędzie Gminy Marcinowice. Na konkursie była obecna  również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach - Beata Golczewska. Nie zabrakło i naszej  Pani dyrektor - Joanny Mazanki, która wraz z jury wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody .

  W kategorii klas IV-V :

  I miejsce zajęła Kinga Starzecka z kl. IV Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Laureatką II-go miejsca została Laura Paszkowska z kl. IV Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  III miejsce przypadło Klaudii Sowie z kl. IV b Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

  Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Suder – uczennica kl. IV  naszej szkoły.

  W kategorii klas VI-VII:

  I miejsce zajęła Wiktoria Gajewska z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Strzelcach,

  II miejsce zdobył  Krzysztof Nosek z kl. VIII – reprezentant Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Na III-cim miejscu uplasował się Patryk Pikos z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Wyróżnienie zdobyła Natalia Richtscheid - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Koordynatorka konkursu składa serdeczne podziękowania: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach – Pani Joannie Mazance za ogromną pomoc przy organizacji tego prestiżowego przedsięwzięcia, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach - Panu Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie nagród, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a nauczycielkom języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach -  Pani Natalii Kukułce i Pani Karolinie Grzelik za przygotowanie uczniów do występów.

  My gratulujemy naszej nauczycielce – Pani Marcie Kondzior doskonałej organizacji konkursu i kolejnych sukcesów jej podopiecznych, a wszystkim uczestnikom dobrego przygotowania i odwagi. Laureatom życzymy dalszych wysokich osiągnięć.

  W minionym miesiącu uczennice: Wiktoria Gajewska z kl. VIII oraz Anna Sowa z kl. VI wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Dziewczynki godnie reprezentowały naszą szkołę, chociaż nie znalazły się w gronie laureatów.  Mimo to gratulujemy im występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-04-01

 • Lekcje języka polskiego na miarę XXI wieku

              Zmienia się świat, zmienia się i edukacja. Powoli tradycyjna tablica i kreda idą w zapomnienie.

              W dniu 24 marca nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcji j. polskiego w klasie VII, którą poprowadziła Pani Barbara Kielar. Nauczycielka zaprezentowała wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym zastosowania najnowszych technologii na swoim przedmiocie. Młodzież ucząc się interpretacji tekstu biblijnego z perspektywy współczesnego człowieka, pracowała na swoich telefonach komórkowych w aplikacji PREZI, MENTIMETER, LEARNING APPS, natomiast nauczycielka na tablicy interaktywnej.

              Zarówno formy, jak i metody pracy nie tylko uatrakcyjniły tok dydaktyczny lekcji, ale przede wszystkim rozbudzały wyobraźnię i kreatywność uczniów.

              Pani Basi gratulujemy pomysłów, uczniom umiejętności technologicznych
  i wszystkim życzymy sukcesów – nauczycielce w pracy zawodowej, młodzieży w karierze uczniowskiej.

  data dodania: 2019-03-31

 • I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola

  Z wielką radością informujemy, że Pan Stanisław Leń Wójt Gminy Marcinowice objął honorowym patronatem I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola. Wszystkich serdecznie zapraszamy by 16 maja 2019r. wziąć udział w turnieju, który odbędzie się w naszej szkole. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych Gminy Marcinowice. Regulamin zostanie wkrótce wysłany do placówek.

  data dodania: 2019-03-29

 • Przedszkolne "Czytanie na dywanie"

  21 i 22 marca 2019 roku  Przedszkolaki miały okazję wysłuchania kilku bajek czytanych przez rodziców. Zarówno pani Justyna Chudy, mama Emilki jak również  pani  Aneta Gongała, mama Eryka zagościły na przedszkolnym dywanie ku naszej wielkiej uciesze. Dzieci z uwagą słuchały bajek, a następnie z wielkim entuzjazmem odpowiadały na pytania zadawane przez mamy. Obie mamy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Raz jeszcze dziękujemy!!! Zachęcamy też pozostałych chętnych  do włączenia się w naszą wiosenną akcję "Czytanie na dywanie".

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs "Ręcznie uszyta wielkanocna maskotka"

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole  i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs na wielkanocną pisankę

  06.03.2019 – 08.04.2019

  Prace będą ocenione 10.04.19.

  Wykonane prace uczniów zostają przekazane szkole   i wyeksponowane na świątecznym jarmarku

  w Marcinowicach.

  data dodania: 2019-03-27

 • Konkurs czytania w klasie II

  Dn.25.03.2019r. odbył się klasowy konkurs czytania uczniów klasy drugiej. Dzieci czytały fragmenty książki Julii Duszyńskiej pt. „Cudaczek- Wyśmiewaczek”. Po zaprezentowaniu przez dzieci  swoich umiejętności czytania, jury w składzie: wych. pani  Beata Moskal, która była organizatorką konkursu, pani Ewa Korczak i pani Beata Kamińska, z naszej szkolnej biblioteki, przedstawiło wyniki konkursu:

  I miejsce- Karolina Downar

  II miejsce- Mirosław Żydek

  III miejsce- Aleksander Wiącek

  Każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrodę książkową.

  data dodania: 2019-03-26

 • Nasza szkoła w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego

              Aby zapewnić naszym uczniom równy dostęp do wysokiej jakości edukacji, w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy udział w projekcie ZIT AW współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest: ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia m.in. podstawowego, z uwzględnieniem różnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie edukacji i szkolenia.

              Przystępując do projektu pragniemy, aby nasi uczniowie podnieśli posiadane kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy. Zostaną też doposażone pracownie przedmiotowe w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz nauczania matematyki. Natomiast nasze dzieci i młodzież wezmą udział w dodatkowych formach zajęć: dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, rozwijających z j. angielskiego, rozwijających kompetencje cyfrowe, w rozwijających zajęciach matematycznych i chemicznych prowadzonych metodą eksperymentu oraz w zajęciach terapeutycznych. Będą wyjeżdżać również na wycieczki edukacyjne do centrów nauki i kultury.

  data dodania: 2019-03-25

 • Szkolna Gala Talentów

              W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentów, tradycyjnie już w dniu 21 marca odbyła się w naszej szkole prezentacja uzdolnień i talentów naszych uczniów. Przy tej okazji pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę.

               Obchody Dnia Talentów rozpoczęły się od podsumowania edukacyjnego projektu SZWU - Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami. Poszczególne klasy i oddziały przedszkolne zaprezentowały wymyślone przez siebie zawody: ratownika i sportowca przyszłości, poduszkowca, liczykrupy, drzewolicza, dronowego listonosza, walentynkarza, kosmoogrodnika, balonowego ekologa i uszczęśliwiacza.  Pomysłowość dzieci, uczniów i ich wychowawców rozbawiła wszystkich uczestników gali.

  W dalszej części imprezy chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Podczas ich występów widzowie mogli bawić się przy ulubionej muzyce, dopingować piłkarzy, a zainteresowani poezją „delektować” słowem 
  i rymem. Własną pasją podzielił się też Kuba Nóżka, który zorganizował wystawkę swoich zbiorów. W kąciku plastycznym uzdolnieniami w rysowaniu chwaliła się Weronika Kulig. Natomiast uczestnicy koła plastycznego przygotowali wystawę pejzaży wiosennych.

  Wielką atrakcją gali było wspólne sporządzenie, pod kierunkiem Krzysztofa Bigusa - naszego absolwenta i uczestnika popularnego programu telewizyjnego o gotowaniu MasterChef, deseru z owocowego musu, białej czekolady z bitą śmietaną i ciastem czekoladowym. Deserem delektowała się cała społeczność szkolna i przybyli rodzice. Na koniec dnia wszyscy reprezentanci odebrali pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy Pani Annie Franków – koordynatorce całej imprezy, wspaniałej organizacji tego przedsięwzięcia, a uczniom prezentacji swoich uzdolnień. Dziękujemy Paniom: Joannie Kubickiej i Ewie Kryger za oprawę plastyczną, Panu Jerzemu Zuberowi za oprawę muzyczną, wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a Krzysztofowi Bigusowi za przybycie i smakowitą bombę kaloryczną.

  data dodania: 2019-03-22

 • Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

  W minionym tygodniu uczennice Julia Kochan i Zuzanna Kuc wzięły udział w eliminacjach powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które odbyły się w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziewczynki godnie reprezentowały szkołę i mimo, że nie znalazły się w gronie laureatów,to gratulujemy występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-22

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384