CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  W dniu 18 lutego nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przebiegał pod hasłem Działajmy razem!

              Ideą tego wydarzenia jest m.in. podkreślanie siły współdziałania wielu podmiotów: instytucji, szkoły i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka, na rzecz dbałości o cyfrowe bezpieczeństwo. Natomiast uczestnictwo w obchodach DBI ma na celu: zachęcenie wszystkich użytkowników sieci do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego
  i bezpiecznego środowiska online, uświadomienie istoty wspierania pozytywnych zmian
  w sieci, uczenie młodych ludzi angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promowanie tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia.

              Dlatego uczniowie klasy VIII, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Pani Joanny Zawady i pedagog szkolnej – Pani Ewy Kryger, w krótkiej, ale wymownej scence przypomnieli wszystkim czym jest bezpieczeństwo w sieci, jakie mogą być konsekwencje
  z łamania i nieprzestrzegania jego zasad. Wskazali taż na korzyści jakie daje Internet
  w zakresie nauki i dobrej, mądrej zabawy online.

  data dodania: 2019-02-19

 • X Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz dziesiąty nasza szkoła przygotowała zimowe spotkanie pod hasłem
  „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”. 

  data dodania: 2019-01-29 | czytaj więcej

 • Ferie w naszej szkole

  Ferie to długo oczekiwany przez dzieci i młodzież czas wypoczynku. Aby go uatrakcyjnić, zgodnie z oczekiwaniami naszych wychowanków, nauczyciele zaproponowali im kilka ciekawych form spędzenia wolnego czasu, zapraszając:

  - w dniu 4 lutego, w godz. 9.00-10.30 młodsze dzieci (od 6 -  latków do uczniów klasy IVa) do Laboratorium mini naukowca, a starszych uczniów (z klas V-VIII) na wyjazd do GoJump - parku trampolin we Wrocławiu, gdzie będą mieli okazję sprawdzić swoją kondycję na licznych atrakcjach w sali z trampolinami.

  Na zajęcia laboratoryjne rodzice powinni przywieźć swoje dzieci do szkoły i z niej je odbierać.
  W przypadku wyjazdu do GoJump zbiórka uczniów będzie o godz. 7.25 na przystanku szkolnym, a odbiór w tym samym miejscu o godz. 13.00.
   Każde dziecko musi posiadać skarpetki antypoślizgowe. Można je zakupić na miejscu w cenie 5 zł./para. 
  W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu będą mogli zjeść posiłek w KFC;

  - w dniu 5 lutego  uczniów klas IVb – VIII  na wyjazd na lodowisko w ramach akcji Ferie na łyżwach. Wyjazd nastąpi z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz.  7.50, a powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przestanku szkolnego w Strzelcach. W drodze powrotnej uczniowie będą mogli pogościć się w Mc Donaldzie;

  - w dniu 6 lutego uczniów klas I- IV na Ferie w kinie – wyjazd do kina Cinema3D 
  w Świdnicy, który rozpocznie się z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz. 8.10, planowany powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przystanku szkolnego 
  w Strzelcach.
   Przed seansem wszyscy będą mogli zakupić popcorn, napój, itp.

              Życzymy udanych, białych, pełnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.

  data dodania: 2019-01-26

 • W fabryce papieru klasy I

              Chociaż piątek - 25 stycznia był ostatnim dniem przed feriami, pierwszoklasiści „ciężko” pracowali w „fabryce papieru”, którą „zbudowała” dla nich ich wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka.

              Na pozalekcyjnych zajęciach z innowacyjnego projektu edukacyjnego  Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty, próbując rozwiązać problem; „Czy można czerpać papier sitem?”, dzieci z różnych papierowych odpadków starały się wyprodukować papier, tzw. czerpany. Przy tej okazji rozmawiały na temat ekologii, znaczenia i ochrony lasów, konieczności i sposobów segregacji odpadów, przypomniały sobie pojęcie recyklingu. Natomiast w ramach realizacji tegorocznego projektu SZWU pt. „Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami” poznawały pracę ludzi zatrudnionych
  w zakładach papierniczych i tartakach.

              Na zajęciach pierwszaki przekonali się, że nauka i praca mogą być doskonałą zabawą.  

  data dodania: 2019-01-26

 • Kochana Babciu, Kochany Dziadku życzymy Wam…

              Takie słowa w dniach 21 i 22 stycznia płynęły od wnuczek i wnuków dla wszystkich Babć i Dziadków, również w naszej szkole podczas uroczystości zorganizowanej wspólnie
  z Radą Sołecką wsi Strzelce w niedzielne popołudnie, 20 stycznia z okazji Dnia Seniora -  Międzypokoleniowego Spotkania Jasełkowego.

               To wyjątkowe wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice - Pan Artur Fiołek, radni i sołtysi wsi z obwodu naszej szkoły, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski oraz licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

              Uczestnicy uroczystości, goszcząc się przy pysznych ciastach, kawie i herbacie,  obejrzeli programy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków i najmłodszych uczniów dedykowane Babciom i Dziadkom, wszystkim Seniorom oraz jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych na podstawie  koncepcji przedstawienia bożonarodzeniowego absolwentki naszej szkoły – p. Roksany Blicharskiej – laureatki I-go miejsca w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy scenariusz jasełek. Uroczystość przebiegła jednocześnie w wesołej i wzruszającej atmosferze

  data dodania: 2019-01-23

 • Czy należy się bać ognia i czy ogień może być zimny? – - spotkanie ze strażakiem OSP w Strzelcach

  W ramach realizacji klasowego projektu innowacyjnego Oto ja –naukowe rozważania pierwszoklasisty, przy okazji rozważań nt.: „Czy należy bać się ognia i ogień może być zimny?”, w dniu 23 stycznia uczniowie klasy I gościli Pana Pawła Fik – strażaka OSP w Strzelcach. Na to spotkanie zaprosili też swoje koleżanki i kolegów z klasy II i III.

              Pan Paweł przypomniał dzieciom zasady zgłaszania zdarzenia, którego „bohaterem” jest ogień, zaprezentował podstawowy sprzęt i elementy ubioru strażaka, zademonstrował ich użycie, wyjaśnił sposoby gaszenia pożaru w zależności od źródła jego powstania,  przeprowadził krótki kurs udzielania pierwszej pomocy.

              Uczniów interesowało wszystko, o czym świadczyły m.in.: ich liczne pytania, chęć odgrywania scenek dramowych i przymierzania części stroju strażackiego, zaciekawienie czynnościami zabezpieczania rannego do transportu, wykonywanie ćwiczeń resuscytacji na fantomie.  

              Panu Pawłowi, tatusiowi Julki – uczennicy kl. I serdeczne podziękowania za atrakcyjne zajęcia składają: autorka projektu, jednocześnie wychowawczyni klasy I, wychowawczynie klas II-III i wszystkie dzieciaki.

  data dodania: 2019-01-23

 • Nasi najmłodsi na szkolnym balu karnawałowym

              W dniu 22 stycznia nasze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały się w różnych przebraniach. W tanecznym korowodzie, jak zwykle nie zabrakło: księżniczek, wróżek, motylków, biedronek, rycerzy, wojowników ninja, strażaków i policjantów. Bal prowadziła wesoła Pani wodzirejka, oraz Miś, który zachęcał dzieci do zabawy.

              Tradycyjnie już wybrany został Król i Królowa balu. Tę część zabawy przygotowały Panie – wychowawczynie grup przedszkolnych: Anna Brysiak i Ewa Kuźniar, które rozdały dzieciom cukierki z niespodzianką. Niespodzianki przypadły uczniom klasy II: Oli Mazur
  i Mikołajowi Rychłowskiemu. Oni właśnie zostali królewską parą balu, który zakończył się ich tańcem solowym.

              Dzieciaki wracały do domu tanecznym krokiem, pełne wrażeń i w doskonałych humorach.

  data dodania: 2019-01-23

 • Karnawał trwa, orkiestra gra

              O tym, że trwa karnawał przypomnieli nam w dniu 21 stycznia artyści z Filharmonii Sudeckiej  w Wałbrzychu i tancerze ze Szkoły Tańca we Wrocławiu podczas kolejnej, comiesięcznej lekcji muzycznej.

              Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV wysłuchali najpopularniejszych utworów kojarzonych z okresem wielkich balów i zabaw karnawałowych. Wraz z walcem i tangiem mogli przenieść się w wyobraźni na parkiety pałaców, a w rytmie samby do Rio de Janeiro.   

  data dodania: 2019-01-23

 • Lekcja historii inaczej

  W dniu 16 stycznia w klasie VIII odbyła się lekcja otwarta w ramach projektu Aktywna tablica, do obejrzenia której zaproszeni zostali nauczyciele naszej szkoły oraz dyrektorzy i nauczyciele z trzech innych współpracujących z nami placówek. Zajęcia z historii, z wykorzystaniem TIK, na temat „Powojenny podział świata” przygotowała i poprowadziła Pani Bogumiła Semik-Ćwirko.

   Ósmoklasiści zdobywając wiedzę na temat: skutków II wojny światowej, decyzji zwycięskich mocarstw dotyczących kształtu powojennego świata, powstania organizacji jaką jest ONZ, pracowali m.in. na swoich telefonach komórkowych. Dzięki zainstalowanej odpowiedniej aplikacji mieli możliwość anonimowego udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez nauczycielkę, a odnoszące się do przygotowanej przez nią prezentacji interaktywnej i jednocześnie poznawać wyniki swojego „głosowania”, które automatycznie ukazywały się na slajdach. Ponadto nauczycielka korzystała ze strony internetowej scholaris.pl, w celu udostępnienia młodzieży tekstów źródłowych dotyczących omawianych zagadnień. Uczestnicy lekcji mogli też zobaczyć sposób dostosowania metody rankingu diamentowego do tego typu zajęć – uczniowie, aby usystematyzować swoją wiedzę nt. skutków II wojny światowej, zamiast wypełniać np. papierowe arkusze, budowali piramidy
  z kubeczków i w ten obrazowy sposób dokonywali chronologii wydarzeń.

  Zajęcia, mimo tego że zarówno młodzież, jak i nauczyciele na co dzień mają do czynienia z TIK, wzbudziły ogromne zainteresowanie, ponieważ i jednej, i drugiej grupie odbiorców ukazały one nowe możliwości zastosowania/wykorzystania różnych interaktywnych środków dydaktycznych w procesie nauczania/uczenia się.

  Pani Bogusi gratulujemy pomysłu, uczniom aktywnego zaangażowania, a wszystkim TIK-owych umiejętności.   

  data dodania: 2019-01-20

 • Innowacyjny pomysł rozwijania zainteresowań i uzdolnień pierwszoklasistów

              W roku szkolnym 2018/2019, w klasie I wdrożona została innowacja pedagogiczna – klasowy projekt edukacyjny: Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty, autorstwa wychowawczyni – Pani Joanny Kubickiej. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, wyobraźni i kreatywności uczniów.

  Działanie to, skierowane do wszystkich pierwszaków, kontynuowane będzie w latach następnych (ze zmianą w tytule: …drugoklasisty, …trzecioklasisty). Jego wykonanie polega na rozwiązywaniu przykładowych problemów podanych przez nauczyciela oraz problemów nurtujących dzieci i obejmuje zagadnienia z edukacji: polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, technicznej, z wykorzystaniem atrakcyjnych dla uczniów metod, form pracy
  i środków dydaktycznych, a przy tym wszystkim współpracę z rodzicami i innymi nauczycielami.

              W I okresie pierwszoklasiści podjęli już próbę rozwiązania różnorodnych problemów. Najbardziej zainteresowani byli uzyskaniem odpowiedzi na takie pytania, jak:

  1. Czy jest zawód „uczeń” i czy uczeń może mieć adwokata? – na zajęciach poznawali przede wszystkim swoje obowiązki i prawa, rolę Rzecznika Praw dziecka.

  2. Czy można jeść kwiaty i czy marchewka rośnie w dół? – dzieci gromadziły informacje nt. różnorodnych, mało znanych im warzyw, poznawały ich wartości odżywcze i sposoby wykorzystania do przygotowywania zdrowych posiłków.

  3. Dlaczego wiatrak nie lata, chociaż ma skrzydła, a dlaczego lata balon, choć skrzydeł nie posiada? – realizując tę tematykę, uczniowie dociekali praw rządzących przyrodą, poznawali w formie zabaw prawa fizyki.

  4. Czy Mikołaj jest dyrektorem fabryki zabawek i czy może jeździć konno? – inspiracją do rozwiązania tego problemu były mikołajki. Przy tej okazji pierwszoklasiści poznali warunki życia reniferów i proces produkcji drewnianych zabawek.

  5. Czy zwierzęta lubią zimę i lody i czy chorują na anginę? – podczas zajęć dzieci przypomniały sobie sposoby zapobiegania np. przeziębieniom/chorobom gardła, dowiedziały się czym jest „lizawka”, jak zimę spędzają różne zwierzęta i czym grożą im anomalie pogodowe.

  6. Czy należy bać się ognia i czy ogień może być zimny? – próbując rozwiązać ten problem, uczniowie wykonywali różne doświadczenia i eksperymenty, po których potrafiły odpowiedzieć na pytania: Jakie przedmioty są łatwopalne, jakie w wysokiej temperaturze ulegają stopieniu, a które nie „boją się” ognia? Jakie muszą być warunki, aby ogień płoną pełnym blaskiem, a jakie, żeby zgasł? Dlaczego w czasie upalnego, suchego lata łatwo może dojść do pożaru lasu? Udowadniały, że woda, piasek i materiał niepalny (np. koc ppoż) to najlepsze środki gaśnicze.

  7.  Czy woda i powietrze zawsze są przeźroczyste i mogą mieć zapach? – na tych zajęciach największą atrakcją były doświadczenia i eksperymenty z wodą: badanie jej właściwości fizycznych, dochodzenie do zrozumienia pojęcia „wyporność”, a przy okazji badanie pojemności różnych naczyń i praktyczne poznawanie miar pojemności: litra, pół- i ćwierć litra.

              Pierwszakom życzymy dobrej naukowej zabawy, a nauczycielce gratulujemy pomysłu na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego swoim wychowankom.

  data dodania: 2019-01-20

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182