CERTYFIKATYAktualności

 • Kolory w muzyce

  W poniedziałkowy ranek, dnia 20 maja, artyści z Filharmonii Sudeckiej, opowiedzieli przedszkolakom i młodszym uczniom o kolorach w muzyce. Dzieci poprzez zabawy muzyczne i ćwiczenia rytmiczne poznawały różne elementy utworów sprawiające, że są one przyjemne w odbiorze. Odkrywały ich nastrój (smutny - wesoły), brzmienie (głośne – ciche), tempo (wolne – szybkie). Wysłuchały też improwizacji muzyczno – słownej do opowieści pt. „Kłótnia klarnetu z fortepianem”. Po lekcji z artystami rozbawione, w wesołych humorach rozeszły się na swoje zajęcia.

  data dodania: 2019-05-21

 • I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola

  16 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się I Gminny Turniej Małego Recytatora z Przedszkola. Patronat honorowy nad uroczystością objął Wójt Gminy Marcinowice Pan Stanisław Leń. Uczestnikami konkursu były przedszkolaki z naszej szkoły, Publicznego Przedszkola w Marcinowicach oraz Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Turniej podzielony  był na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 6 lat.  Konkurs recytatorski urozmaiciły występy artystyczne uczniów naszej szkoły: Kuby Nóżki, Oliwki Strykowskiej i Ani Krupy.

  Spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostali laureaci konkursu. Jury w składzie: Pani Maria Wasilewska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach, Pani Katarzyna Poznańska kierownik czytelni dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy oraz Pani Renata Poznańska pracownik biblioteki w Marcinowicach miało przed sobą niezwykle  trudne zadanie, gdyż uczestników turnieju było ponad trzydziestu, a poziom ich  recytacji był bardzo wyrównany. Każdy mały artysta otrzymał wyjątkowy medal i upominek – laureaci nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy imprezy spotkali się również przy słodkim poczęstunku.

  Mamy nadzieję, że Turniej  Małego Recytatora z Przedszkola  na stałe wpisze się w kalendarz kulturalnych wydarzeń szkoły i gminy. Gratulujemy małym recytatorom, ich opiekunom i rodzicom. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały Panie: Ewa Kuźniar i Gabriela Kukuła.

  data dodania: 2019-05-17

 • Konkurs Matematyczny "Kangur"

   W marcu w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas IV-VIII. Dzień konkursu, "Dzień Kangura", stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Jest świetną okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Każdy z uczestników otrzymuje upominki w postaci zabawki logicznej. Uczniowie, Julia Kochan z IV a i Kacper Winnicki z klasy VI, otrzymali wyróżnienia w tegorocznej edycji. 

   Gratulujemy i wszystkich zachęcamy do udziału w konkursie matematycznym w następnym roku.

  data dodania: 2019-05-16

 • Spektakl profilaktyczny "Dzieci w sieci"

  Dnia 9.05.2019r. uczniowie klas V-VII pojechali  do I LO w Świdnicy na spektakl profilaktyczny pt.”Dzieci w sieci” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Alert. Uczniowie mięli okazję zobaczyć, jakie zagrożenia mogą ich spotkać, jeśli uwierzymy osobom poznanym w Internecie. Uczniowie dzięki spektaklowi poszerzyli swoją wiedzę o bezpieczeństwie oraz właściwych postawach wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  data dodania: 2019-05-16

 • Pogadanka profilaktyczna pielęgniarki środowiskowej

  14 maja 2019r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką środowiskową, która przeprowadziła w każdym oddziale, począwszy od najmłodszych przedszkolaków, aż do najstarszych uczniów naszej szkoły, pogadanki na temat higieny osobistej, profilaktyki i zagrożeń wynikających z jej nieprzestrzegania. Szczególną uwagę zwróciła na to, żeby zawsze po wycieczce /spacerze po lesie, łące, itp. sprawdzać, czy nie ma na  ciele kleszczy. Poprosiła dzieci o przekazanie tych informacji swoim rodzicom. 

  data dodania: 2019-05-16

 • Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

        Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej: Karolina Downar z kl. II, Paweł  Downar, Jakub Śmietana, Krystian Sowa, Hania Kopyto z kl. III wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. Rozwiązywali  zadania dotyczące zasad pisowni, a następnie uzupełniali dyktando okienkowe. Musieli wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi.  Wyniki dyktanda będą  znane w czerwcu. Już teraz im gratulujemy i życzymy sukcesów.

  data dodania: 2019-05-16

 • XXXIII Ogólnopolskie Biegi Przełajowe „Bieg Pamięci” Rogoźnica - Gross Rosen 2019

             W sobotę 11.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Biegów Przełajowych strefy Wałbrzyskiej „BIEG PAMIĘCI” ROGOŹNICA - GROSS ROSEN 2019 „BIEGAJ Z LZS” . Popularyzację biegów jako formę codziennej aktywności fizycznej połączono z upowszechnianiem wiedzy o byłym obozie koncentracyjnym Gross – Rosen. Piętnastu uczniów z klas IV-VII biegało na przygotowanych odpowiednio do wieku zawodników dystansach 200 m, 800 m i 1000 m. Najwyżej, w swojej kategorii wiekowej, uplasowała się Klaudia Sowa z klasy IV b zdobywając statuetkę za zajęcie 5. miejsca.  Blisko nagrody znajdował się również Norbert Łużny z klasy VI, który linię mety przekroczył jako siódmy. Należy zaznaczyć, iż w każdej z kategorii wiekowej startowało ok. 50- 60 biegaczy. Wszystkim uczestnikom biegów należą się podziękowania i gratulacje za aktywność, zaangażowanie i wolę walki.

  data dodania: 2019-05-12

 • Zdrowe śniadanie z angielskim akcentem

              W piątek 10 maja przedszkolaki same przygotowywały kanapki z warzywami. Pojawił się między innymi ogórek, rzodkiew i sałata. Oprócz frajdy z samodzielnego przygotowania wiosennej kanapki, przedszkolaki poznały również angielskie nazwy wymienianych warzyw. Atrakcyjności śniadaniu dodała angielska czarna herbata z mlekiem, podana w białej filiżance, jak na dworze angielskiej Królowej. Reakcje dzieci na smak herbaty były oczywiście różne...:)

  data dodania: 2019-05-12

 • Trzecioteścik - pierwszy egzamin uczniowski

      W czwartek, 9 maja 2019 roku uczniowie klasy III przystąpili do sprawdzianu trzecioklasisty. Zmierzyli się z zadaniami edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie różnych kompetencji, takich jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa oraz praktyczne rozwiązywanie zadań matematycznych i przyrodniczych;  

       Pani dyrektor Joanna Mazanka, a także wychowawczyni  klasy, Anna Franków zadbały o to, aby ten pierwszy, poważny „egzamin” najmłodszych uczniów naszej szkoły przebiegł w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Przed sprawdzianem dzieci obejrzały filmik, którego głównym bohaterem był Bratek – dziecięcy „terapeuta”. W przerwach między poszczególnymi częściami sprawdzianu uczniowie bawili się i grali w ulubione gry edukacyjne. Przed ostatnią częścią sprawdzianu wysłuchali opowiadania Małgorzaty Rożyńskiej –„O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”.

       Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi, umiejętności i wiedzy, bo każde z nich pracowało na miarę swoich możliwości i predyspozycji.

            Wyniki sprawdzianu będą znane w czerwcu.

  data dodania: 2019-05-09

 • Konkurs ortograficzny w klasie trzeciej

  Przez dwa dni: 6 -7.05.2019 roku w klasie trzeciej trwały indywidualne rozgrywki ortograficzne między uczniami. Rozwiązywano zagadki, tworzono  rymowanki, uzupełniano okienka literowe, a także napisano dwa dyktanda. W wyniku przeprowadzonych, pod okiem jury: p. Ewy Kryger i Anny Franków eliminacji, wybrano mistrza ortografii.  
  Został nim Jakub Śmietana, który zdobył największą liczbę punktów.
  Drugie miejsce - Paweł Downar  
  Trzecie miejsce - Krystian Sowa                                       
  Czwarte miejsce - Hania Kopyto
  Ci uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego, które zostanie przeprowadzone w naszej szkole 14 maja 2019 roku. Życzymy uczniom dalszych sukcesów.

  data dodania: 2019-05-07

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687