CERTYFIKATYAktualności

 • Kolejny etap konkursu – „Poprawnie piszę, pięknie mówię”

  17 stycznia 2019 roku uczniowie klasy III: Jakub Śmietana, Paweł  Downar  i   Krystian Sowa wzięli udział w II etapie konkursu polonistycznego skierowanego  do uczniów edukacji wczesnoszkolnej z całego województwa dolnośląskiego „ Poprawnie piszę, pięknie mówię”, który miał miejsce w Bielawie. Jako trzej  z  25 uczniów reprezentujących  region wałbrzyski,  rywalizowali  o wejście do III etapu, który odbędzie się we Wrocławiu. Zadania konkursowe stanowiły dyktando oraz opowiadanie na temat  spędzenia  Nowego Roku. Chłopcy musieli  wykazać się znajomością zasad ortografii, a także umiejętnością tworzenia opowiadania. 
                                                                Mimo  dużej  konkurencji,  dzielnie i z zaangażowaniem  pracowali na  sukces. Wyniki ich zmagań  zostaną ogłoszone 30 stycznia 2019 roku. My już im gratulujemy!

  data dodania: 2019-01-20

 • "ZAŚPIEWAJMY JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ..."

      15stycznia przedszkolaki uczestniczyły w I Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi w przedszkolach dziś..." zorganizowanym przez przedszkole w Marcinowicach. Dzieci w przepięknych strojach z ogromną satysfakcją i zaangażowaniem wyśpiewały wybrane kolędy oraz piosenki świąteczne. W kategorii dzieci starszych III miejsce zajęła Marysia Ciopcia, natomiast w kategorii dzieci młodszych Emilia Chudy i Marek Rychłowski zajęli również III miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pięknymi nagrodami i dyplomami. Gratulujemy sukcesów!!!

  data dodania: 2019-01-16

 • Podsumowanie zbiórki środków czystości oraz słodyczy

  Przez cały I okres b. r. szk. uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w zbiórkę środków czystości oraz słodyczy dla dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Świdnicy zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Wolontariatu. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była Pani Magdalena Figzał.

  W tę szlachetną akcję włączyła się większość uczniów i ich rodzice. Najaktywniejszą była klasa IV a, która zgromadziła najwięcej darów. Czwartoklasistom i wychowawczyni – Pani Basi Kielar serdecznie gratulujemy „ogromnych” serc.

  W dn. 27 grudnia opiekunka SU osobiście dostarczyła zebrane dary do siedziby Zespołu, odbierając od pracowników Ośrodka podziękowanie za  udział w zbiórce.

  I my dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji – uczniom i rodzicom za ich wkład
  i zaangażowanie w to piękne działanie na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.

  data dodania: 2019-01-16

 • WOŚP grała w Strzelcach po raz czwarty - padł nowy rekord!

   

  Tegoroczny gminny finał WOŚP okazał się kolejnym sukcesem – zebraliśmy 32563,84 zł.

   

  Wśród licznych ofiarodawców znaleźli się absolwenci oraz uczniowie naszej szkoły. Wszystkim tym, którzy okazali „wielkie serce” – DZIĘKUJEMY!!!  data dodania: 2019-01-13

 • W najbliższą niedzielę znów zagramy w Strzelcach

  data dodania: 2019-01-09

 • Rodzicu, przekonaj swoje dziecko, że matematyka może być fajna i łatwa.

              Matematyka…matma, majza – „królowa nauk” ma wiele nazw potocznie używanych przez uczniów. Nie należy ona jednak do przedmiotów, do których większość naszych dzieci pała szczególnym zamiłowaniem. Matematyka kojarzy się raczej z trudnościami, problemami w nauce, zadaniami nad którymi trzeba ślęczeć i wytężać szare komórki, ale wcale tak nie musi być, o czym pragnie przekonać Pani Joanna Zawada – nasza matematyczka, autorka ciekawej prezentacji.

  Drogi Rodzicu, klikając TUTAJ możesz przekonać swoje dziecko, że matematyka może być fajna, łatwa i przyjemna.

  Życzymy wesołej zabawy podczas wspólnej nauki.

             

  data dodania: 2019-01-01

 • Poprawnie piszę, pięknie mówię

  W Dolnośląskim Konkursie Polonistycznym  skierowanym do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, zorganizowanym przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, trzech uczniów z klasy III: Jakub Śmietana, Krystian Sowa oraz Paweł  Downar zostało zakwalifikowanych do II etapu. Nadrzędnym celem konkursu jest tworzenie przestrzeni edukacyjnej do wspierania i prezentowania uzdolnień uczniów w zakresie sprawnego komunikowania się w języku polskim w mowie i piśmie.

  data dodania: 2019-01-01

 • *

  Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

  śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

  Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

  Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

  wielu radosnych doznań,

  własnego skrawka nieba,

  zadumy nad płomieniem świecy, 

  nabrania dystansu do tego, co wokół,

  chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami oraz

  wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

                                                

  Życzy Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

  Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2018-12-22

 • Świeć gwiazdeczko mała, świeć…

  W przededniu najpiękniejszych rodzinnych świąt, w piątkowe do południe, dnia 21 grudnia, cała społeczność szkolna spotkała się na przedstawieniu jasełkowym autorstwa p. Roksany Blicharskiej – absolwentki naszej szkoły. Spektakl przygotowali uczniowie klasy siódmej i ósmej pod kierunkiem: p. Joanny Mazanki, p. Barbary Kielar oraz uczestniczki zespołu wokalnego z klas czwartych, które pracowały nad repertuarem kolęd i piosenek świątecznych pod kierunkiem p. Jerzego Zubera. Oprawę scenograficzną wykonała p. Renata Błahuta. Jasełkami uczniowie wprowadzili wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia.

              Wcześniej, po pięciu godzinach lekcyjnych, w każdej klasie i oddziale przedszkolnym, odbyły się, przy słodkim poczęstunku i łamaniu się opłatkiem, wigilijne spotkania z wychowawcami. W niektórych z nich uczestniczyli rodzice naszych wychowanków.

               Cały dzień upłynął w podniosłej, radosnej, serdecznej i już świątecznej atmosferze.

  data dodania: 2018-12-22

 • Bezpiecznie udajemy się na ferie świąteczne

              W dniu 20 grudnia policjanci z posterunku w Marcinowicach zadbali o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas przerwy świątecznej. Panowie: asp. szt. Piotr Król i sierż. Piotr Jabłoński przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznego obchodzenia się z petardami. Przypomnieli zasady ruchu drogowego i zabaw w różnych miejscach oraz zasady korzystania z różnorodnych miejsc rekreacji. Uczulili także dzieci i młodzież na bezpieczeństwo kontaktów z nieznanymi osobami, które mogą odwiedzać ich w domu podczas nieobecności rodziców.

              Panom policjantom za ich czujność podziękowali pierwszoklasiści, którzy wykonali piękne obrazki. Wytwory uczniów na komendę w Marcinowicach zawiozła ich wychowawczyni – p. Joanna Kubicka.

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy funkcjonariuszom naszej policji spokoju, radosnego wypoczynku, a w Nowym 2019 Roku spełnienia wszystkich świątecznych życzeń.       

  data dodania: 2018-12-20

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182