CERTYFIKATYAktualności

 • Projekt czytelniczy klasy „0” - W krainie baśniowych postaci

              Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się u dzieci bardzo ważne nawyki, w tym m.in. czytelnicze. Warto więc wykorzystać ten moment na rozbudzanie wśród najmłodszych zaciekawienia i zainteresowania książką, ponieważ dziecko obcując z nią na co dzień, poszerza swoją wiedzę o otaczającym je świecie. Ponadto książka, jej bohaterowie i przeżywane przez nich przygody, jest bogatym źródłem przeżyć, kształtującym np. wyobraźnię, pamięć i uwagę. Wspólne zaś czytanie rodziców ze swoją pociechą wzmacnia więzi, uczy mądrego spędzania czasu wolnego. 

              Tradycyjnie już i w tym roku w naszej szkole realizowane są w każdym oddziale przedszkolnym i klasie projekty czytelnicze. W zerówce, prowadzonej przez p. Magdalenę Figzał, dzieci mają swój projekt - W krainie baśniowych postaci, polegający na comiesięcznym poznawaniu bohaterów innej bajki/baśni i ich przygód. Ulubione książeczki będą czytać przedszkolakom zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, starsi uczniowie. Pierwszą „lektorką”, która odwiedziła maluchy i czytała im baśń pt. „Brzydkie kaczątko” była mama Nikoli Pytlarz – p. Edyta. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o ptaku, który z szarego pisklęcia przemienił się w pięknego łabędzia. Dowiedziały się, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, nikogo nie należy obrażać i wyśmiewać się z innych. Baśń była też inspiracją do pracy twórczej zerówiaczków, które z gazet tworzyły dzieło plastyczne przedstawiające kaczątko. Bawiły się przy nim doskonale.  

  data dodania: 2018-10-07

 • Dzień bez Przemocy

  2 październik jest Międzynarodowym Dniem bez Przemocy. W tym dniu w naszej szkole odbyło się szereg działań, mających na celu uświadomienie uczniom czym jest przemoc, jakie może przybierać formy oraz pokazać sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

  Przedsięwzięciem tym koordynowała opiekunka SU – p. Magdalena Figzał, która przygotowała dla każdej z klas zadania, a dla wychowawców scenariusze lekcji. Młodsze dzieci miały więc zorganizowane zajęcia, podsumowaniem których było wykonanie zespołowego plakatu przedstawiającego bezkonfliktowych bohaterów z bajek, filmów lub książek. Zajęcia dla starszych uczniów poprzedzone były filmami edukacyjnymi nt. agresywnych zachowań, które niestety coraz częściej występują wśród dzieci i młodzieży, a także wśród dorosłych zarówno w domu, jak i w szkole.  Efektem tych działań były klasowe plakaty obrazujące/przedstawiające symboliczny znak Stop przemocy. Wytwory uczniów będzie można wkrótce obejrzeć na wystawce w holu szkoły. 

  data dodania: 2018-10-07

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury

   Odział przedszkolny oraz klasa 0 biorą udział w ogólnopolskim projekcie  "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Jest to  projekt, który rozwija czytelnictwo i współpracę między przedszkolakami pod patronatem czasopisma "Bliżej przedszkola", a jego autorem jest Aneta Konefał.

  Dzieci wybrały ogromnego pluszaka, którego mogą zabrać na jeden dzień do swoich domów, gdzie rodzice lub dziadkowie czytają im bajki. Miś Anatol wyposażony jest w dzienniczek, w którym przedszkolaki wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, dedykację na pamiątkę, wklejają  swoje zdjęcie, odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują  swoje imiona. Dzieci nie tylko zabierają misia do domu, by posłuchał bajek, ale również organizują mu cały dzień i noc tak,  by było mu u nich wesoło i by wszyscy domownicy miło go wspominali. Każde dziecko, które żegna się z pluszakiem, odnosi go do przedszkola i otrzymuje na pamiątkę małego misia Anatola.

  Udział w projekcie niesie za sobą wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęca do czytania oraz przyczynia się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

  data dodania: 2018-10-07

 • Integracyjny wyjazd uczniów klas I-IV na lekcję przyrodniczą

  W czwartek, 4 października uczniowie klas I-III i IV B wyjechali na Przełęcz Tąpadła, gdzie wzięli udział w lekcji przyrodniczej. Zajęcia poprowadził leśniczy – Pan Wiesław Pazgan.

  W czasie zajęć uczniowie poznali kilka legend związanych z Przełęczą i okolicami Ślęży oraz z samą górą, dowiedzieli się o osobliwościach świata roślin i zwierząt Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, poznali zasady poruszania się po ślężańskich szlakach turystycznych. W trakcie tej niezwykłej lekcji przyrody mieli też możliwość pochwalenia się swoją wiedzą na temat rodzajów lasów, w tym najbardziej popularnych drzew liściastych i iglastych, znajomością zwierząt leśnych.

  Po zajęciach wszyscy uczniowie mieli chwilę na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Zmęczeni, lecz zrelaksowani, w doskonałych humorach wracali do szkoły.         

  data dodania: 2018-10-06

 • Przedszkolaki i uczniowie bezpiecznie się mają, bo policjanci czuwają

  Tradycyjnie na początku roku szkolnego, w dniu 27 września policjanci z posterunku w Marcinowicach przeprowadzili w naszej szkole wśród przedszkolaków i uczniów z klas I-IV prelekcje na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze.

  Na spotkaniach z naszymi wychowankami policjanci szczególną uwagę zwracali na niebezpieczeństwa czyhające na nich ze strony osób obcych w różnych sytuacjach i miejscach, również w Internecie, a także ze strony nieznanych/dzikich zwierząt. Przypomnieli też zasady poruszania się po drogach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapada zmrok i gdy rano jest jeszcze słaba widoczność. Wyjaśnili, dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków i odpowiedniego ubioru z jasnymi, odbijającymi światło reflektorów samochodowych elementami.

  Panom policjantom serdecznie dziękujemy za czujność i troskę o nasze dzieciaki.

  data dodania: 2018-10-06

 • Kolejna edycja lekcji muzycznych w naszej szkole

  W bieżącym roku szkolnym wznowiliśmy cykl lekcji muzycznych dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV prowadzonych przez artystów Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tegoroczna edycja spotkań przebiegać będzie pod hasłem W krainie nutek.

  Artyści po raz pierwszy po wakacjach odwiedzili naszą szkołę w dniu 24 września. Muzyką i śpiewem operowym wprowadzili nas w nowy rok szkolny, a jednocześnie w piękny czas złotej polskiej jesieni.

  data dodania: 2018-10-06

 • Młody, czy „wyrośnięty”, bądź zawsze uśmiechnięty! – czyli Dzień Chłopaka

  W dniu 28 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariusze pamiętali o męskiej części naszej społeczności szkolnej. Złożyli panom i chłopcom życzenia, dodatkowo uprzyjemniając im ten dzień słodkim upominkiem. Odbyło się też głosowanie na Najsympatyczniejszego Chłopca w szkole, którym został Jakub Nóżka – uczeń klasy VII. Kubie gratulujemy zwycięstwa w tym sympatycznym plebiscycie !

  Święto Chłopaka odbyło się w każdej klasie i w oddziałach przedszkolnych. Dziewczynki obdarowywały swoich kolegów laurkami, słodyczami i wyrazami sympatii. Nasi duzi i mali mężczyźni wracali więc tego dnia ze szkoły do swoich domów w doskonałych nastrojach.

  data dodania: 2018-10-06

 • Dzień Chłopaka w kl. II

            W poniedziałek, 01.10.2018r. dziewczynki z klasy drugiej wraz z Panią B. Moskal zorganizowały Dzień Chłopaka.

            W pierwszej części chłopcy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami: rzucali piłeczką  do celu, nawlekali koraliki na sznureczek w określonym czasie, rozwiązywali zagadki o tematyce sportowej, odczytywali rebusy. Musieli także wykazać się kreatywnością, zawiązać swoim modelkom- dziewczynkom w ciekawy sposób apaszkę- szalik. Wszyscy świetnie sobie poradzili i zasłużyli na tytuł Super Chłopaka.

           Druga część  upłynęła w bardzo smacznej atmosferze. Chłopcy otrzymali batony oraz przygotowane przez Panią  pierniki w kształcie serca…z karteczkami. Jak na prawdziwych chłopaków przystało, zadbali oni o odpowiednią reklamę swojej osoby

          Na koniec dziewczynki wraz z Panią złożyły chłopakom życzenia, doceniając ich starania w pokonywaniu trudności podczas wykonywania konkurencji, wręczając dyplomy i kolorowe długopisy.

  Cała uroczystość upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

  data dodania: 2018-10-02

 • Sprzątanie Świata

  W  dniach 21-23 września 2018r. uczniowie klas 0-III brali udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Akcja Segregacja. Dzieci zapoznały się z  systemem segregacji odpadów, dowiedziały się co to jest recykling i jakie produkty mogą dzięki niemu  powstawać. Zrozumiały również to, że idąc po zakupy, należy przemyśleć  , co naprawdę jest nam potrzebne, aby nie marnować żywności i zwracać uwagę na opakowania. Cała ta wiedza zdobywana była przez uczniów poprzez praktyczne działania. Koordynatorem działań była pani Beata Moskal, wych. Kl. II.

  data dodania: 2018-10-02

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W naszej szkole uczniowie również brali udział w tym wydarzeniu. To już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a w naszej szkole trzeci. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia

              „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli nie nauczyciele, a uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, które przepytywały starszych kolegów i dorosłych. Klasa III już od poniedziałku bawiła się tabliczką mnożenia. Codziennie towarzyszyło im hasło dnia związane z tymi rachunkami oraz grali w różne gry za pomocą kart Grabowskiego. W piątek uczniowie tej klasy zamienili się
  w egzaminatorów i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia w klasie VI. Dodatkowym utrudnieniem w tym sprawdzianie było odpowiadanie z równoczesnymi skokami przez skakankę. Uczniowie klas IV i V przygotowali plakaty związane z tabliczką mnożenia. Zgodnie z hasłem imprezy „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”, patrole egzaminacyjne udały się również do Urzędu Gminy w Marcinowicach, Ośrodka zdrowia, apteki i sklepu w Strzelcach, gdzie przepytali dorosłych z tej umiejętności. Nauczyciele i pracownicy szkoły też zostali przeegzaminowani. Wiele emocji i radości przyniosła zabawa z „królową nauk”. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

  data dodania: 2018-09-30

Strona: 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677