CERTYFIKATYAktualności

 • Wyjazd na Spektakl Teatralny „Przygody Kota- mądrość pokoleń”

  13 stycznia oddziały przedszkolne wraz z trzecią klasą wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Przygody Kota- mądrość pokoleń” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In- Art. Po zajęciu miejsc, czekaliśmy zniecierpliwieni na rozpoczęcie przedstawienia. Przygody kota Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że ludzie z różnych pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały występy artystów. Uwagę przykuwała dekoracja i kostiumy bohaterów. Po przedstawieniu bowiem rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.

  data dodania: 2020-01-14

 • „Zaśpiewajmy Jezuskowi w Przedszkolach dziś”

  W dniu 9 stycznia   przedszkolaki uczestniczyły w II Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi w przedszkolach dziś..." zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Marcinowicach.  Dzieci w pięknych strojach z ogromną satysfakcją i zaangażowaniem wyśpiewały wybrane kolędy oraz piosenki świąteczne. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali fantastycznie. Wśród laureatów w kategorii wiekowej 3-4 latków znaleźli się  Eryk Gongała i Marek Rychłowski, którzy zdobyli II miejsce.  Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pięknymi nagrodami i dyplomami.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2020-01-14

 • Znamy wynik 28. Finału WOŚP w Gminie Marcinowice

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, pracownikom szkoły, uczniom/wolontariuszom i wszystkim wspierającym.

  data dodania: 2020-01-13

 • BohaterOn – podziękowanie

  W październiku ubiegłego roku nasze przedszkolaki brały udział w kampanii o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię!  Za uczestnictwo w akcji promującej historię Powstania Warszawskiego otrzymaliśmy podziękowanie, które można obejrzeć w naszej galerii.

  data dodania: 2020-01-08

 • ***

  życzenia

  data dodania: 2019-12-21

 • Leć kolędo w świat…

              Przed nami najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. To czas spotkań w gronie rodziny; czas radości i pojednania.

              W dniu 20 grudnia w każdym oddziale uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii. Po nich cała nasza społeczność szkolna i zaproszeni goście: proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski, wójt gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, inspektor oświaty w Urzędzie Gminy Marcinowice – Pani Honorata Błońska i licznie przybyli rodzice obejrzeli wzruszające przedstawienie bożonarodzeniowe.

              Jasełka, inspirowane poezją ks. Jana Twardowskiego, przygotowały z grupą uczniów z klas młodszych i starszych nasze Panie polonistki: dyrektor Joanna Mazanka i Barbara Kielar we współpracy z Panem Jerzym Zuberem, który odpowiedzialny był za oprawę muzyczną i efekty specjalne.

              Dzieci i młodzież recytacjami, układem tanecznym, kolędami i pastorałkami, wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, a goście i Pani dyrektor życzyli spokojnego, pełnego wrażeń i bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2019-12-21

 • „Aniołkowe granie” w przedszkolu w Marcinowicach

                  Przedstawiciele szkolnych wolontariuszy wraz z Panią dyrektor, Joanną Mazanką, wzięli udział w niezwykłej uroczystości w Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach. Najpierw obejrzeli przepiękne góralskie jasełka w wykonaniu wszystkich przedszkolaków – prawdziwych małych artystów! Po nich nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiej „Aniołkowego grania”, do której w Gminie Marcinowice dołączyły wszystkie placówki oświatowe, a jej inicjatywę zawdzięczamy gminnemu przedszkolu. Nasi uczniowie i tym razem nie pozostali obojętni. Wraz z rodzicami podarowali wychowankom wałbrzyskiego domu dziecka cenne podarunki. Wszystkie zostały spakowane przez wolontariuszy
  i przekazane właśnie 19. grudnia przedstawicielowi podopiecznych domu dziecka
  na świątecznej gali w przedszkolu.

  Dyrektor, wolontariusze i opiekun wolontariatu, Pani Kinga Bocian, serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w akcje na rzecz potrzebujących. Było ich aż pięć! Do 10 stycznia trwa jeszcze zbiórka rzeczy na zabawę fantową, która zasili WOŚP (na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji) Do końca stycznia zbieramy maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach w ramach akcji „Misie ratownisie”. Za naszą pomoc
  i ofiarność otrzymaliśmy wyjątkowy „Certyfikat Dobra”. Dziękujemy!

  data dodania: 2019-12-21

 • Rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę

  Ostatni dzień przed przerwą świąteczną, piątek 20 grudnia, rozpoczął się w naszej szkole niespodzianką. Uczestnicy Szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę odebrali z rąk Pani dyrektor Joanny Mazanki podziękowania i upominki.

  Organizatorki tego przedsięwzięcia, Panie: Renata Błahuta i Ewa Kryger, które zasiadły również w jury, wyróżniły wiele prac i przyznały trzy główne miejsca. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wszystkie wytwory były piękne, pracochłonne i pomysłowe. Laureatkami konkursu zostały:

  - Hania Pęcak z klasy I, której bombka zajęła I miejsce;

  - Jagoda Jagnieszko – uczennica kl. 5 a, zdobywczyni II. miejsca

  - Julia Fik – uczennica kl. II, która uplasowała się na miejscu III.

              Bombki i inne ozdoby świąteczne sprzedawane były na kiermaszach: gminnym w Marcinowicach, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację malutkiej Amelki ze Śmiałowic i na kiermaszu szkolnym, z którego pieniążki zasiliły budżet Rady Rodziców.

              Laureatom i wyróżnionym gratulujemy uzdolnień plastycznych, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w nim.

  data dodania: 2019-12-21

 • Nietypowy pomysł siódmoklasistów na kartkę świąteczną

  Czas przedświąteczny to ten moment, kiedy myślimy o tych, którym pragniemy złożyć lub przesłać życzenia, albo podarować coś niezwykłego pod choinkę. To również czas, wykonywania świątecznych ozdób i kartek.

              Siódmoklasiści na lekcjach plastyki zrobili nietypowe kartki świąteczne, bo z własnych zdjęć. Przesyłając je swoim kolegom, nauczycielom i innym osobom im bliskim, życzą wesołych, tak jak te fotki, świąt Bożego Narodzenia, śniegu i bałwanków oraz pięknej choinki ustrojonej w bombki, którymi to elementami ozdobili swoje wytwory.

  Zapraszamy do naszej galerii. Zabawcie się razem z klasą siódmą.

  data dodania: 2019-12-21

 • Klasy I i II na wycieczce do Kolejkowa

  W dniu 19 grudnia uczniowie klasy I i II pojechali do Kolejkowa we Wrocławiu obejrzeć największą w Polsce makietę kolejową.

  Dzieci i nauczyciele byli pod wrażeniem miniaturowego krajobrazu Dolnego Śląska tętniącego życiem. Podziwiali rzeczywistość mieszkańców Kolejkowa ukazanych w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego: na wsi, na plaży, na torze narciarskim, w zakładach pracy, lokalach i w domach. Mogli obejrzeć scenki, w których brali udział bohaterzy tej niezwykłej miejscowości.

  Wyjazd był nagrodą za udział dzieci w programie edukacyjnym TAURONA „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Kubicka. Firma zafundowała bilety wstępu, a Rada Rodziców i Pani dyrektor Joanna Mazanka autokar.

  Uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują fundatorom za organizację tak ciekawej i pouczającej wycieczki.

  data dodania: 2019-12-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182