CERTYFIKATYAktualności

 • Szkolna Gala Talentów

              W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentów, tradycyjnie już w dniu 21 marca odbyła się w naszej szkole prezentacja uzdolnień i talentów naszych uczniów. Przy tej okazji pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę.

               Obchody Dnia Talentów rozpoczęły się od podsumowania edukacyjnego projektu SZWU - Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami. Poszczególne klasy i oddziały przedszkolne zaprezentowały wymyślone przez siebie zawody: ratownika i sportowca przyszłości, poduszkowca, liczykrupy, drzewolicza, dronowego listonosza, walentynkarza, kosmoogrodnika, balonowego ekologa i uszczęśliwiacza.  Pomysłowość dzieci, uczniów i ich wychowawców rozbawiła wszystkich uczestników gali.

  W dalszej części imprezy chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. Podczas ich występów widzowie mogli bawić się przy ulubionej muzyce, dopingować piłkarzy, a zainteresowani poezją „delektować” słowem 
  i rymem. Własną pasją podzielił się też Kuba Nóżka, który zorganizował wystawkę swoich zbiorów. W kąciku plastycznym uzdolnieniami w rysowaniu chwaliła się Weronika Kulig. Natomiast uczestnicy koła plastycznego przygotowali wystawę pejzaży wiosennych.

  Wielką atrakcją gali było wspólne sporządzenie, pod kierunkiem Krzysztofa Bigusa - naszego absolwenta i uczestnika popularnego programu telewizyjnego o gotowaniu MasterChef, deseru z owocowego musu, białej czekolady z bitą śmietaną i ciastem czekoladowym. Deserem delektowała się cała społeczność szkolna i przybyli rodzice. Na koniec dnia wszyscy reprezentanci odebrali pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy Pani Annie Franków – koordynatorce całej imprezy, wspaniałej organizacji tego przedsięwzięcia, a uczniom prezentacji swoich uzdolnień. Dziękujemy Paniom: Joannie Kubickiej i Ewie Kryger za oprawę plastyczną, Panu Jerzemu Zuberowi za oprawę muzyczną, wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów, Panu Piotrowi Nóżce za piękne dyplomy, a Krzysztofowi Bigusowi za przybycie i smakowitą bombę kaloryczną.

  data dodania: 2019-03-22

 • Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

  W minionym tygodniu uczennice Julia Kochan i Zuzanna Kuc wzięły udział w eliminacjach powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, które odbyły się w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziewczynki godnie reprezentowały szkołę i mimo, że nie znalazły się w gronie laureatów,to gratulujemy występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-22

 • „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie”

  Pod takim hasłem realizujemy kolejny projekt przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki koordynowany wspólnie przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie oraz Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.
  Projekt  umożliwia uczniom realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych z uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych oraz zachęca dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej,  a także kształtowania podstawowych nawyków ruchowych związanych z prawidłową postawą ciała. W naszej szkole chętnych nie brakowało. Grupę ćwiczebną stanowią chłopcy z klas IV-VI, którzy bardzo chętnie podejmują się proponowanych działań sportowych o charakterze ogólnorozwojowym, rekreacyjnym a teraz korekcyjnym.

  data dodania: 2019-03-20

 • Młodzież zapobiega pożarom – nasi uczniowie na eliminacjach gminnych

            W czwartek, 14 marca, wczesnym popołudniem pod szkołę  zajechały na sygnałach dwa wozy strażackie, które przywiozły naszych uczniów – reprezentantów Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom. Eliminacje odbyły się w siedzibie Urzędu Gminy Marcinowice.

  Wzięło w nich udział 6 uczniów z klas VI -VIII:

  - w I grupie wiekowej: Anna Sowa, Dominik  Sowa i Kacper Wojciechowski,

  - II grupie wiekowej: Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana i Krystian Młocek.

  Do etapu powiatowego, który odbędzie się  20 marca w Dobromierzu, zakwalifikowali się: Ania, Dominik, Hania i Krystian. Uczniów do turnieju przygotowywała Pani Małgorzata Zuber.

              Wszystkim gratulujemy udziału, a laureatom życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

  data dodania: 2019-03-18

 • Udział naszej uczennicy w XIII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  W dniu 3 marca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyła się XIII edycja Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę zaprezentowała Zofia Kundziarz z kl. IV a, która zaśpiewała piosenkę dotyczącą okresu drugiej wojny światowej pt. „Po ten kwiat czerwony”.

  Choć Zosia nie znalazła się w gronie laureatów, to gratulujemy jej pięknego występu i życzymy sukcesów w przyszłości.

  data dodania: 2019-03-18

 • Gdzie kryją się witaminy i czy witaminy mają „kwaśne” miny?

  Na kolejnych marcowych zajęciach z projektu edukacyjnego Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty uczniowie klasy I rozważali problem: „Gdzie kryją się witaminy i czy mają kwaśne miny?”. Dzieci przez cały dzień na lekcjach pracowały metodą stacji badawczych, poznając wartości odżywcze owoców i warzyw, znaczenie poszczególnych witamin dla zdrowia, konsekwencje ich niedoboru. Uczyły się sposobów poszukiwania informacji na w/w tematy, korzystając z zasobów Internetu, tekstów popularno-naukowych zamieszczonych w podręczniku, a także z własnej wiedzy, wymieniając się swoimi wiadomościami podczas dyskusji panelowej. Przy tym wszystkim doskonale się bawiły.  

  data dodania: 2019-03-16

 • W świecie osób niepełnosprawnych

  W ramach swojej pracy pedagoga, w dniu 01.03.2019 r., Pani Ewa Kryger poprowadziła w klasie I, w formie zabaw integracyjnych, zajęcia mające na celu, uświadomienie dzieciom, że nie każdy ich rówieśnik jest tak samo zdrowy, jak one, ale też, że każda osoba niepełnosprawna ma prawo do jednakowego traktowania (bez dyskryminacji) i prawo do korzystania z pełni życia.

  Zorganizowane zabawy ukazywały sposób odbioru świata przez osoby niewidome lub słabowidzące oraz z wadą słuchu. Dzieci próbowały wczuć się w ich sytuację. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość dzielenia się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

  data dodania: 2019-03-16

 • Zdrowie to podstawa

  W dniu 08.03.2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami SANEPID- u
  ze Świdnicy z dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami kl. I. Panie przeprowadziły pogadankę na temat zdrowego stylu życia w ramach programu edukacji zdrowotnej „Moje dziecko idzie do szkoły”. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Ewa Kryger – nasza pedagog.

  Na spotkaniu poruszona została tematyka higieny osobistej, zdrowego odżywiania
  i jego wpływu na rozwój dzieci w wieku 6-7 lat. Najmłodszym uświadomiono też, jak ważną rolę dla zdrowia całej rodziny ma aktywność fizyczna i jakie mogą być konsekwencje jej zaniedbywania, oraz niewłaściwego przygotowywania produktów spożywczych, odżywiania, dbania o czystość, nie tylko całego ciała, ale i pomieszczeń. Prowadzące zaproponowały dzieciom, aby zachęcały wszystkich członków rodziny do dbania o zdrowie pod wieloma aspektami. Podały wiele przykładów, również same dzieci wypowiadały się, w jaki sposób w ich domu dba się o zdrowy tryb życia, czym zaprezentowały swoją bogatą już wiedzę w tym zakresie. Zadaniem podsumowującym spotkanie, było pokolorowanie obrazków ilustrujących omawiane zagadnienia.

  data dodania: 2019-03-16

 • Drzwi otwarte w naszej szkole

              W sobotę, dnia 9 marca, „otworzyliśmy” drzwi naszej szkoły i powitaliśmy w jej progach najmłodsze dzieci i ich rodziców, aby mogli bliżej poznać przyszłe miejsce nauki oraz zabawy. Przybyłych gości witała Pani dyrektor Joanna Mazanka, nauczyciele i Wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń.

  Rodzice mieli okazję obejrzeć wszystkie klasy, gabinety, pracownie i salę gimnastyczną z ich nowoczesnym i bogatym wyposażeniem, a maluchy spędzić czas na zabawie. W gabinecie do nauki języków obcych dzieci oglądały na tablicy multimedialnej bajki i filmy animowane, w pracowni komputerowej przyszli pierwszoklasiści składali klocki lego i roboty – elementy zabawowe, które na zajęciach komputerowych i za kilka lat na lekcjach informatyki będą uczyć się programować. Dzieci bardzo chętnie też wyładowywały swoją energię na sali gimnastycznej, na której miały dostęp do różnorodnego sprzętu sportowego i bawiły się zabawkami w salach przeznaczonych dla oddziałów przedszkolnych. Dla uatrakcyjnienia gościom ich pobytu w szkole zorganizowaliśmy słodką kawiarenkę. Chętne maluchy mogły zrobić sobie piękny malunek twarzy.

              Podczas zabaw dzieci, ich opiekunowie mieli okazję porozmawiać
  z nauczycielami na interesujące ich tematy, związane m.in. z organizacją pracy w naszej szkole. Mogli więc dowiedzieć się o pozalekcyjnych formach aktywności uczniów, zarówno tych wspierających, jak i rozwijających, o formach spędzania czasu wolnego, organizacji zajęć opiekuńczo – wychowawczych po lekcjach, w tym zajęć świetlicowych.

              Dzieci wracały do domów w doskonałych humorach, wesoło zmęczone zabawą
  i innymi atrakcjami.             

  data dodania: 2019-03-14

 • REKRUTACJA

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego 
  w Strzelcach ogłasza zapisy do


  oddziałów przedszkolnych i klasy I 

  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach

  na rok szkolny 2019/2020

   

  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, 
  w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia szkoły podstawowej.”

  Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, 
  które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.”

   „Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne                      
   w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie 
  wychowania przedszkolnego.”

   „Dzieci w wieku 3–5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.”

   

  Zapisy dzieci codziennie w terminie 01.02. - 15.03.2019 r. 
  od godziny 7.30  do 14.30 w sekretariacie szkoły.

  Wnioski do poprania na stronie szkoły w zakładce Dokumenty do pobrania lub w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.

  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica;
  • dokument zawierający PESEL dziecka;

   

  data dodania: 2019-03-01

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687