CERTYFIKATYAktualności

 • Polska, moja Ojczyzna - projekt klasy drugiej

  W dniach 22 - 26 lutego uczniowie klasy II z wychowawcą, panią B. Moskal  realizowali klasowy projekt- Polska, moja Ojczyzna. Zdobywali wiedzę na temat swojego kraju - Polski. Zapoznali się z treścią legend, związanych z najbardziej znanymi miastami w Polsce. Poznali pasowy układ rzeźby terenu naszego kraju.  Sami opracowywali i prezentowali wiadomości o krajach sąsiadujących z  Polską, a także ich stolicach. Zaprezentowali również ich flagi. Mieliśmy okazję skosztować  placek jabłkowy upieczony specjalnie wg niemieckiego przepisu  przez  mamę jednego z uczniów. Uwieńczeniem było wspólne wykonanie mapy Polski. Wciąż będziemy zgłębiać wiedzę na temat naszego kraju.

  data dodania: 2019-03-01

 • Gminny etap XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

  W czwartek 21 lutego br. odbył się XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" dla uczniów młodszych. Udział w konkursie wzięło 8 uczniów ze szkół z terenu gminy Marcinowice. Jury oceniało wartość artystyczną utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wśród naszych reprezentantów znaleźli się: Julia Kochan, Katarzyna Żmojdzian, Natalia Waśniewska oraz Brajan Wojciechowski. Uczennica klasy 4 a Julia Kochan zakwalifikowała się do kolejnego etapu i będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Wśród wyróżnionych znalazł się również Brajan Wojciechowski. Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki i słodki poczęstunek.

  data dodania: 2019-02-25

 • Przygody Piotrusia i ptaków przy akompaniamencie trąbki

              W dniu 25 lutego przedszkolaki i uczniowie klas I-IV wzięli udział w kolejnej lekcji muzycznej przygotowanej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

  Dzieci wysłuchały bajki muzycznej o przygodach Piotrusia i ptaków. Przy tej okazji najmłodsi poznali, a starsi przypomnieli sobie blaszany instrument dęty jakim jest trąbka oraz jej możliwości brzmieniowe umożliwiające naśladowanie odgłosów przyrody, w tym różnych zwierząt.  

  data dodania: 2019-02-25

 • Wyjazd uczniów klas I-III i IV b na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”

              W piątek, dnia 22 lutego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z kl. IV b wyjechali do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Pszczółka Maja”.

              Oglądając spektakl, wszyscy przypomnieli sobie nie tylko ulubione postacie z animowanej bajki o przygodach wesołej pszczółki Mai i jej przyjaciół, ale też życie i rolę pszczół w przyrodzie, korzyści jakie ma człowiek z hodowli tych bardzo pożytecznych owadów oraz czynniki zagrażające temu gatunkowi zwierząt.

              Podczas przedstawienia uczniowie świetnie bawili się przy wesołych piosenkach śpiewanych przez bohaterów spektaklu. Dlatego wracali do szkoły w doskonałych nastrojach i humorach.

  data dodania: 2019-02-25

 • Klasa II na Antarktydzie

  Uczniowie klasy II wraz z wych. panią Beatą Moskal  przez kilka dni poznawali wiadomości na temat najzimniejszego , najbardziej suchego i najbardziej wietrznego kontynentu, o  Antarktydzie. Dowiedzieli się , jakie zwierzęta żyją w tak zimnej krainie. Szukali odpowiedzi na temat- czy człowiek może mieszkać w takich warunkach? Wykonywali mapę Antarktydy, zaznaczając rodzaje zwierząt tam występujących, ze zwróceniem uwagi na stacje badawcze. Każdy wykonał sympatycznego ptaka”nielota”- pingwinka. Do podjęcia tych działań zainspirowała nas lektura „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów.

  data dodania: 2019-02-25

 • Plastyka na wesoło, czyli Dzień Turbanu w klasie V

              Życie ucznia jest trudne: dużo zajęć w szkole, zadania domowe, zadania dodatkowe, np. konkursy…Na każdą lekcję trzeba się przygotować, nauczyć wielu rzeczy na sprawdziany. Ale w szkole można też dobrze się bawić.

  Lekcję w formie zabawy zaproponowała uczniom klasy piątej nauczycielka plastyki – Pani Joanna Kubicka, organizując w ramach omawiania zagadnień z kultury świata, Dzień Turbanu.

              Uczniowie, poznając kulturę Afryki i Azji, uczyli się różnych technik wiązania turbanów, bo jak się okazało wiązanie tego egzotycznego nakrycia głowy jest prawdziwą sztuką. Zanim jednak piątoklasiści zabrali się do dzieła formowania na swoich głowach oryginalnych turbanów, obejrzeli prezentacje multimedialne, wysłuchali ciekawostek nt. zwyczajów i tradycji państw arabsko-muzułmańskich. A jak się prezentowali w turbanach można obejrzeć w naszej galerii.   

  data dodania: 2019-02-19

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  W dniu 18 lutego nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przebiegał pod hasłem Działajmy razem!

              Ideą tego wydarzenia jest m.in. podkreślanie siły współdziałania wielu podmiotów: instytucji, szkoły i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka, na rzecz dbałości o cyfrowe bezpieczeństwo. Natomiast uczestnictwo w obchodach DBI ma na celu: zachęcenie wszystkich użytkowników sieci do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego
  i bezpiecznego środowiska online, uświadomienie istoty wspierania pozytywnych zmian
  w sieci, uczenie młodych ludzi angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promowanie tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia.

              Dlatego uczniowie klasy VIII, pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Pani Joanny Zawady i pedagog szkolnej – Pani Ewy Kryger, w krótkiej, ale wymownej scence przypomnieli wszystkim czym jest bezpieczeństwo w sieci, jakie mogą być konsekwencje
  z łamania i nieprzestrzegania jego zasad. Wskazali taż na korzyści jakie daje Internet
  w zakresie nauki i dobrej, mądrej zabawy online.

  data dodania: 2019-02-19

 • X Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz dziesiąty nasza szkoła przygotowała zimowe spotkanie pod hasłem
  „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”. 

  data dodania: 2019-01-29 | czytaj więcej

 • Ferie w naszej szkole

  Ferie to długo oczekiwany przez dzieci i młodzież czas wypoczynku. Aby go uatrakcyjnić, zgodnie z oczekiwaniami naszych wychowanków, nauczyciele zaproponowali im kilka ciekawych form spędzenia wolnego czasu, zapraszając:

  - w dniu 4 lutego, w godz. 9.00-10.30 młodsze dzieci (od 6 -  latków do uczniów klasy IVa) do Laboratorium mini naukowca, a starszych uczniów (z klas V-VIII) na wyjazd do GoJump - parku trampolin we Wrocławiu, gdzie będą mieli okazję sprawdzić swoją kondycję na licznych atrakcjach w sali z trampolinami.

  Na zajęcia laboratoryjne rodzice powinni przywieźć swoje dzieci do szkoły i z niej je odbierać.
  W przypadku wyjazdu do GoJump zbiórka uczniów będzie o godz. 7.25 na przystanku szkolnym, a odbiór w tym samym miejscu o godz. 13.00.
   Każde dziecko musi posiadać skarpetki antypoślizgowe. Można je zakupić na miejscu w cenie 5 zł./para. 
  W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu będą mogli zjeść posiłek w KFC;

  - w dniu 5 lutego  uczniów klas IVb – VIII  na wyjazd na lodowisko w ramach akcji Ferie na łyżwach. Wyjazd nastąpi z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz.  7.50, a powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przestanku szkolnego w Strzelcach. W drodze powrotnej uczniowie będą mogli pogościć się w Mc Donaldzie;

  - w dniu 6 lutego uczniów klas I- IV na Ferie w kinie – wyjazd do kina Cinema3D 
  w Świdnicy, który rozpocznie się z przystanku szkolnego w Strzelcach o godz. 8.10, planowany powrót ok. godz. 12.00. Dzieci należy odebrać z przystanku szkolnego 
  w Strzelcach.
   Przed seansem wszyscy będą mogli zakupić popcorn, napój, itp.

              Życzymy udanych, białych, pełnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.

  data dodania: 2019-01-26

 • W fabryce papieru klasy I

              Chociaż piątek - 25 stycznia był ostatnim dniem przed feriami, pierwszoklasiści „ciężko” pracowali w „fabryce papieru”, którą „zbudowała” dla nich ich wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka.

              Na pozalekcyjnych zajęciach z innowacyjnego projektu edukacyjnego  Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty, próbując rozwiązać problem; „Czy można czerpać papier sitem?”, dzieci z różnych papierowych odpadków starały się wyprodukować papier, tzw. czerpany. Przy tej okazji rozmawiały na temat ekologii, znaczenia i ochrony lasów, konieczności i sposobów segregacji odpadów, przypomniały sobie pojęcie recyklingu. Natomiast w ramach realizacji tegorocznego projektu SZWU pt. „Ku przyszłości – dzisiaj jesteśmy uczniami, jutro będziemy pracownikami” poznawały pracę ludzi zatrudnionych
  w zakładach papierniczych i tartakach.

              Na zajęciach pierwszaki przekonali się, że nauka i praca mogą być doskonałą zabawą.  

  data dodania: 2019-01-26

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687