CERTYFIKATYAktualności

 • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

              W październiku z inicjatywy ucznia kl. VII – Jakuba Nóżki ogłoszony został szkolny konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Zadaniem uczniów było więc wykonanie dowolną techniką, z różnych materiałów różańca, a co za tym idzie wykazanie się pomysłowością i oryginalnością.

              Powołane przez organizatora konkursu jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie różańce były ciekawe i starannie wykonane. Nagrodzono jednak te najbardziej oryginalne, pomysłowe. Wśród laureatów znaleźli się:

  Przemek Żydek – ucz. kl. IV b, zdobywca I miejsca,

  Anna Sowa z kl.VI  oraz  Nadia Uroda z  kl. IV a, które zajęły równorzędne II miejsce,

  Jakub Śmietana – ucz. kl. III, który uplasował się na miejscu III.

  Wyróżnienie: Emilia Krent kl. I oraz Oliwia Krent oddział przedszkolny.

  Prace uczestników konkursu zostały zaprezentowane w holu szkoły, a wszyscy ich wykonawcy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

  Jakub - organizator tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuje wszystkim chętnym uczniom za wkład w pracę twórczą i życzy dalszych sukcesów.

  data dodania: 2018-11-18

 • Omnibus klasy III

  15 listopada 2018 roku uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w III edycji klasowego konkursu wiedzy  i umiejętności - Omnibus klasy. Już od rana rozpoczęli swoje zmagania o zdobycie największej liczby punktów. Pisali dyktando z zastosowaniem poznanych zasad ortografii. Sprawdzali, czy dobrze znają tabliczkę mnożenia? Rozwiązywali test wyboru  z wiedzy ogólnej, a na koniec losowali pytania, na które musieli poprawnie odpowiedzieć. Najlepszy uczeń w trzeciej klasie przejął tytuł przechodni od Pawła Downara, który był omnibusem w klasie drugiej. Nad porządkiem i regulaminem konkursu czuwało jury złożone z rodzica, p. Artura Sowy oraz p. pedagog Ewy Kryger. Konkurs przygotowała  wychowawczyni -  Anna Franków. Omnibusem klasy III został Krystian Sowa.                         
  Gratulacje dla omnibusa!

  data dodania: 2018-11-15

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury w klasie „ 0”

  W październiku przedszkolaki z klasy „0” rozpoczęły modułem I pt. „Czytające przedszkolaki” udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Wychowawczyni – p. Magdalena Figzał wybrała maskotkę – wielkiego misia o imieniu Anatol, który ruszył z wędrówką do domu przedszkolaków. Razem z nim dzieci otrzymywały przygotowany przez nią misiowy album, w którym rodzice wpisywali tytuł utworu, jaki czytali swoim pociechom, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek i specjalne pozdrowienia dla Anatolka. Za wykonane zadanie otrzymywały w prezencie małego misia. Równocześnie z realizacją I modułu przedszkolaki pracowały nad zadaniami z modułu II pt. „ Mały miś uczy samodzielności”. Wówczas Maskotka - Anatol przedstawił dzieciom swoją koleżankę Adę, która pierwszy raz przyszła do przedszkola. Razem z nią dzieci stworzyły Kodeks przedszkolaka. Dowiedziały się czym jest dyżur w przedszkolu (stworzone zostały specjalne plakietki dla dyżurnych), projektowały kąciki zainteresowań i obrazkowe zasady korzystania z ich, a w końcu same przeprowadziły zajęcia dla Ady. W ostatnim etapie projektu (moduł III) pt. „100 - lecie niepodległości ! Pokaż radość przedszkolaków”, który realizowany był w dniu 9 listopada, wychowawczyni zadbała o specjalne, wyjątkowe przebrania swoich wychowanków. Dziewczynki miały we włosach biało – czerwone kokardy, a chłopcy przewiązane wokół szyi czerwone kokardy. Na policzkach przedszkolaków namalowała biało – czerwone flagi. W tym szczególnym dniu dzieci wykonywały zadania projektowe: tworzyły w barwach narodowych łańcuch, ozdabiały upieczone przez mamę Karolinki Dziwosz mufinki, wykonywały kartę urodzinową dla Polski, układały godło z puzzli oraz słuchały opowiadania dotyczącego postaci marszałka Piłsudskiego, na podstawie którego musiały odpowiedzieć na kilka pytań. Podczas uroczystej akademii wzięły udział w przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych. Na tę okazję przygotowały wiersz pt. „ Kto ty jesteś?”.

  Wszystkie zadania i działania projektowe zostały pozytywnie ocenione i zerówiaczki otrzymały certyfikaty potwierdzające udział we wszystkich modułach.

  Wychowawczyni i przedszkolaki składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.

  data dodania: 2018-11-13

 • 100 lat dla Polski Gminne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

              W piątek, 9 listopada, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

              Do świętowania, tego niezwykle ważnego dla każdego Polaka jubileuszu, przygotowywaliśmy się cały rok, podejmując się szeregu działań i przedsięwzięć w ramach szkolnego projektu  11/100, czyli 11 listopada na stulecie odzyskania niepodległości, którego koordynatorką była Pani Bogumiła Semik – Ćwirko. Piątkowe wydarzenia były jego podsumowaniem.

              Na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych w klasach starszych odbywały się m.in. quizy, podczas których uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą nt. dziejów naszej Ojczyzny. Dzieci najmłodsze i uczniowie z klas I-III poznawali historię Polski, słuchając opowiadań, oglądając filmy edukacyjne. W swoich klasach, razem z wychowawcami, wykonywali okolicznościowe plakaty, biało-czerwone łańcuchy, chorągiewki. W działania te aktywnie włączyli się również rodzice, którzy wspierali uczniów przy wykonywaniu okolicznościowych kotylionów.

              O godz. 10.30 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w sadzeniu drzewka w naszym zabytkowym parku w ramach projektu Eko – historia - międzypkoleniowe sadzenie drzew. Uroczystą akademię w sali gimnastycznej otworzyła Pani Dyrektor, Joanna Mazanka, która powitała gości: proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego, przedstawicieli władz Gminy, pracowników Urzędu Gminy Marcinowice, radnych i sołtysów wsi z obwodu naszej szkoły, komendanta OSP Pana Arkadiusza Kuliga, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Marię Wasilewską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Dawida Sobczyka, licznie przybyłych rodziców, dziadków, mieszkańców Gminy oraz pracowników szkoły, młodzież i dzieci.

              Podczas gali, zgromadzeni na niej uczestnicy wysłuchali pięknych recytacji, obejrzeli prezentację przedstawiającą „ojców niepodległości”.

  O godz. 11.11 wszyscy przystąpili do bicia Rekordu dla Niepodległej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Później rozpoczął się I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.  Uwieńczeniem gminnych obchodów rocznicowych było wniesienie przez delegację uczniów balonów i biało-czerwonych tortów, na których rozbłysnęły fajerwerki.

              Dzień upłynął nam w atmosferze powagi, wzniosłego nastroju, jak i radości i prawdziwie urodzinowej ekscytacji.

  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział w uroczystości, rodzicom za pomoc w jej przygotowaniach, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za aktywne zaangażowanie się we wszystkie działania, a Pani Bogumile Semik-Ćwirko gratulujemy zorganizowania i przeprowadzenia całego przedsięwzięcia.       

  Więcej zdjęć z przebiegu uroczystości oraz film można obejrzeć tutaj

  data dodania: 2018-11-10

 • W poniedziałek 12.11.2018 r. dzień wolny od zajęć.

  Sejm przyjął ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Oznacza to, że 12.11.2018 r. będzie dniem wolnym od zajęć.

  data dodania: 2018-11-09

 • „Orzeł - godło doskonałe”

     Przedszkolaki biorą udział w projekcie pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Realizując jeden z  modułów- „100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku” maluchy wspólnie z rodzicami wykonały piękne prace plastyczne, które brały udział  w konkursie pt. „Orzeł- godło doskonałe”. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddać swój głos na pracę, która ich zdaniem jest najpiękniejsza. Największą liczbę głosów zdobyła praca Hani i Tymoteusza Kochan. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

  data dodania: 2018-11-09

 • Nagrody dla naszych uczennic z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

  Dolnośląski Konkurs Plastyczny z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ Sto lat dla Polski” rozstrzygnięty został już w maju, ale 8 listopada odbyła się we Wrocławiu uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk, który wręczając nagrody, gratulował zwycięzcom i wyróżnionym.  W gronie laureatów znalazła się pięcioletnia Julia Kinal z młodszego oddziału przedszkolnego. Wyróżnienie otrzymały uczennice kl. IV B – Julia Gliwa i Klaudia Woźna. Dziewczynki pracowały pod kierunkiem Pani Anny Brysiak i Pani Joanny Kubickiej.

   

  Uczestnicy konkursu przygotowali kartkę pocztową w formacie A4, która zawierała obraz, znaczek pocztowy i tekst życzeń.

  data dodania: 2018-11-09

 • ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

  data dodania: 2018-11-05

 • Dzień w kolorach żółto – pomarańczowych

  30.10.2018 r. Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariuszy w ramach dni kolorowych zorganizowali dzień w kolorach żółtych i pomarańczowych. Uczniowie pojawili się w szkole ubrani w takie właśnie barwy. Za oknami panowała piękna złota jesień i my także cieszyliśmy się ciepłymi barwami.

  Żółty to kolor kojarzący się ze słońcem, plażą i wspomnieniami o wakacjach. Wywołuje radość życia i dodaje energii do działania. Oprócz tego barwa wiążę się z pozytywnymi cechami charakteru: twórczością, rozsądkiem, nieuleganiem chwili, uporządkowaniem, mądrością, poczuciem humoru.

  Barwa pomarańczowa to połączenie ciepłych kolorów - czerwieni i żółci. Podobnie jak żółta, wprowadza wesoły nastrój, kojarzy się ze słodkim smakiem owoców, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, żywości, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. Oprócz tego, barwa ta sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami.

  Jak widać, symbolika barw ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w okresie jesiennej słoty i pochmurnych poranków, które nie sprzyjają „ciężkiej” pracy jaką jest nauka. W tym żółto-pomarańczowym dniu, niektórzy bardziej przesądni zabrali do szkoły nawet swoje ulubione maskotki właśnie w tych kolorach. Wszyscy doskonale się bawili, mieli świetne humory, nawet wtedy, gdy trudno było o naukowy sukces.

  data dodania: 2018-11-05

 • Podsumowanie akcji zbiórki zniczy - Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia – 2018

  Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia od 9 lat porządkują kresowe cmentarze, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Polonia, zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, ale również na tamtejszych polskich cmentarzach, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

  Nasza szkoła w tym roku również wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu. W dniu 26 października zakończyliśmy zbiórkę biało-czerwonych zniczy. Akcji na naszym terenie patronowało Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, a organizatorem i wykonawcą projektu była Telewizja Wrocław. Udało się nam zebrać 274 znicze. Wszystkie przekazaliśmy do magazynu Polskiego Radia Wrocław. Najwięcej zniczy zebrała klasa I, Vklasa „0” . Uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody.

  Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w tak prestiżową akcję.

  data dodania: 2018-11-05

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182