CERTYFIKATYAktualności

 • Udział naszych uczniów w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Wesoła kokoszka

  30.10.2018 r. dwoje uczniów:  Nikola Ceglarz z kl. III i Aleksander Wiącek – uczeń kl. II reprezentowało naszą szkołę w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wesoła Kokoszka, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z różnych szkół powiatu świdnickiego. Impreza odbyła się pod patronatem GOK-u i Gminnej Biblioteki  Publicznej w Marcinowicach, a jej gościem honorowym był Wójt Gminy – Pan Władysław Gołębiowski.  Nasi uczniowie godnie zaprezentowali się i zostali obdarowani dyplomami oraz książkami z poezją dla dzieci.

  Gratulujemy im umiejętności recytatorskich i odwagi występu przed liczną publicznością.   

  data dodania: 2018-10-30

 • Stypendyści Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy odebrali indeksy!

  Jakub Śmietana z kl. III i Julia Gliwa uczennica IV b zostali już oficjalnie studentami dziecięcego uniwersytetu. Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 odebrali indeksy. Teraz rozpoczną swoją przygodę w świecie nauki. Życzymy niezapomnianych wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Niech ciekawość świata pozwoli Wam odkrywać i poznawać tajniki otaczającej nas rzeczywistości.

  data dodania: 2018-10-29

 • Klasa druga eksperymentuje

  26.10.2018r.uczniowie klasy II wraz z wychowawcą, panią B. Moskal przeprowadzali różne eksperymenty, doświadczenia z powietrzem i wodą. Ich celem było rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Dzieci świetnie się bawiły. Zainteresowanie było bardzo duże. Na pewno jeszcze powtórzymy tego typu zajęcia.

  data dodania: 2018-10-29

 • Lekcja muzyczna O czarnym kocie Fagocie

              Pochmurny, dżdżysty poranek poniedziałkowy, 29 października, umilili nam kolejną lekcją muzyczną artyści z Filharmonii Sudeckiej. Starsi uczniowie przypomnieli sobie, a młodsi i przedszkolaki poznali instrument dęty drewniany – fagot. Dowiedzieli się też jaką rolę w orkiestrze pełni dyrygent i czym jest oraz do czego służy batuta. Natomiast bawiąc się przy słuchaniu muzyki Amadeusza Mozarta, poznali bliżej postać tego wielkiego kompozytora.

  data dodania: 2018-10-29

 • Zielone tablice do Afryki

              W piątek, 26 października, nasza szkoła przekazała Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego – Serce dla Afryki zielone tablice, które u nas zastąpione zostały nowoczesnymi tablicami multimedialnymi. Jest to dar dla dzieci z Czarnego Kontynentu, które muszą uczyć się w bardzo trudnych warunkach. W zamian, w imieniu afrykańskich uczniów, otrzymaliśmy od Fundacji piękne podziękowanie.  

  data dodania: 2018-10-29

 • Nasz skład pocztu sztandarowego na szkoleniu

          Rok 2018 jest rokiem szczególnym, bowiem obchodzimy rocznicę związaną
  z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystościach z okazji tego święta nie może zabraknąć pocztów sztandarowych, które są ważnym symbolem każdej szkoły. Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zorganizowano spotkanie, którego celem było przeszkolenie pocztów sztandarowych  i ujednolicenie zasad ceremoniału, a także podkreślenie  wyjątkowej roli pocztu. Szkolenie zostało zorganizowane w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV, VI i VII,  którzy w przyszłości przejmą zaszczytny obowiązek występowania w poczcie sztandarowym.

             „Występować w poczcie sztandarowym to wyróżnienie, to honor. Proszę  szanować   sztandar i zawsze zachowywać się wobec niego z godnością” – mówił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

  data dodania: 2018-10-28

 • Pierwsze roboty w szkole w Strzelcach!

  Pierwszy robot zawitał w gabinecie dyrektora w piątek! Przyszedł, poruszał się, tańczył i robił to, co zostało mu zaprogramowane!

  Od września uczniowie kl. IV – VIII Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach mają możliwość brania udziału w innowacyjnej,  metodzie nauki programowania – robotyce. Zajęcia te to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych. To również możliwość kształcenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. W trakcie zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów.  Zajęcia pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Już w piątek został złożony ostatecznie pierwszy z robotów,  który zaprogramowany przez chłopców z klasy VI, Dominika Sowę i Wojciecha Żydka zawędrował do gabinetu pani dyrektor, Joanny Mazanki.

  Warsztaty, prowadzone przez panią Joannę Zawadę będą trwały cały rok szkolny, a na udział mają szansę wszyscy uczniowie, gdyż co dwa miesiące będą się wymieniać uczestnicy zajęć.

  Pani Joanna Zawada była pomysłodawcą zajęć, pani dyrektor ich gorącym sprzymierzeńcem i organizatorem, a Rada Rodziców głównym sprawcą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zakupie zestawów robotów, gdyż to właśnie z pozyskanych środków Rady Rodziców została wyposażona sala komputerowa w cztery zestawy robotów oraz dwa tablety niezbędne do programowania.

  Warto także wspomnieć, że już uczniowie klas I- III programują! Wszyscy z nauczycielami wzięli udział w  programie „Kod do przyszłości”. Dzięki niemu nauczyli się programować, a pozyskane zestawy klocków Lego służą do nauki programowania na każdych zajęciach informatycznych.

  data dodania: 2018-10-24

 • Brawo Szymon!

  W miniony weekend, w Świdnicy, odbył się 4 Międzynarodowy Turniej Piłki Silesia Autumn Cup Najlepszym strzelcem całego turnieju został nasz uczeń, Szymon Manijak - kl. V,  zawodnik UKS Marcinowice !  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-10-23

 • Brzechwolandia - spektakl, który uczy i bawi

  Dn. 22.10.2019r.uczniowie  kl. I-III wybrali się  z wychowawcami  do Świdnicy na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia”. Dzięki niej można było zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Była to również okazja do poznania niesamowitych wierszy polskiego poety- Jana Brzechwy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.). Każdy miał okazję  przypomnieć sobie, jak powinno się zachowywać w szkole, w domu, na podwórku… Była to wspaniała zabawa! Motywem przewodnim były słowa wspólnie śpiewanej piosenki: „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości”. I takie też były odczucia dzieci po przedstawieniu.

  data dodania: 2018-10-23

 • Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

    19 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  Wesoła Kokoszka.  Celem tego przedsięwzięcia było:

  - propagowanie piękna poezji,

  - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas II-III,

  - aktywizowanie miłośników poezji

  Jury w składzie: dyr.  szkoły – Pani Joanna Mazanka, Pani Beata Kamińska oraz Pani Ewa Korczak oceniając występy dzieci, brało pod uwagę: wkład pracy ucznia, dobór  repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, tempo mówienia i ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu:

  Kl. II

  I miejsce -   Aleksander Wiącek

  II miejsce –Małgorzata Słota

  III miejsce - Damian Derkowski

  Kl. III

  I miejsce – Nikola Ceglarz

  II miejsce –Miłosz Chudy

  III-miejsce - Jakub Śmietana

  Na koniec Pani dyrektor  J. Mazanka pochwaliła uczniów za ogromny wkład pracy w pamięciowe opanowanie długich, a zarazem pouczających i wesołych wierszy. Złożyła im gratulacje oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Laureaci konkursu z poszczególnych klas: Aleksander Wiącek z kl. II oraz Nikola Ceglarz z kl. III  będą  reprezentować naszą szkołę na gminnym etapie konkursu –„Wesoła kokoszka”  w Marcinowicach.

  data dodania: 2018-10-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182