CERTYFIKATYAktualności

 • Już kończy się ten szkolny rok…

              W dniu 22 czerwca uroczystą akademią, na której gościliśmy: Wójta Gminy Marcinowice Pana Władysława Gołębiowskiego, proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego zakończyliśmy r. szk. 2017/2018.

              Na akademii trzecioklasiści swoim krótkim występem artystycznym pożegnali się z pierwszym etapem edukacji, uczniowie wyróżnieni w nauce odebrali z rąk swoich wychowawców i Pani dyrektor nagrody, a ci, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoją postawą – Medal Strzelczyka Roku. Uhonorowani zostali również rodzice nagrodzonych uczniów, którzy odebrali listy gratulacyjne. Słowa uznania oraz ogromny  szacunek za okazana pomoc na rzecz uczniów i rozwoju naszej szkoły Pani dyrektor przekazała wszystkim wspierającym nas w codziennej pracy.

              Pięknym akcentem uroczystości - długo oczekiwanym momentem, było ogłoszenie przez Panią dyrektor J. Mazankę rozpoczęcia WAKACJI. Życzymy wszystkim dzieciom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, naszym partnerom udanego wypoczynku, pełnego słońca i niezapomnianych wrażeń.  

               

  data dodania: 2018-06-25

 • Pożegnanie uczniów klasy III B ze swoją wychowawczynią

  Koniec roku szkolnego w klasach trzecich to jednocześnie zakończenie I-go etapu edukacji uczniów i czas rozstania ze swoją pierwszą wychowawczynią. W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyła się już druga taka uroczystość pożegnalna – uczniowie kl. III B żegnali się po czterech latach wspólnej zabawy i nauki ze swoją Panią – Joanną Kubicką. Natomiast rodzice w pięknym liście dziękowali jej za trud nauczania i wychowania swoich pociech.

              Wydarzenie to, które miało miejsce w środowe popołudnie ,było niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, i miało charakter kawiarnianego spotkania połączonego ze wspomnieniami i zabawą. Zorganizowała je nauczycielka, która przygotowała prezentację multimedialną i wcieliła się w rolę konferansjerki. Uczniowie, ich mamy i tatusiowie, oraz Pani dyrektor Joanna Mazanka, która otrzymała specjalne zaproszenie, przy nastrojowej muzyce wplecionej w prezentację mogli jeszcze raz przeżyć wspólnie spędzone chwile. Niejeden obraz/zdjęcie wywołało i śmiech, i wzruszenie. Dzieci razem ze swoją wychowawczynią śpiewały piosenki (do wykonania jednej z nich zaprosiły rodziców), rozwiązywały swój ostatni w tym roku „sprawdzian”, tj. zgadywały na podstawie rymowanek o kim w nich mowa. Odpowiedzi były bezbłędne, co świadczy, że trzeciaki doskonale znają siebie nawzajem – swoje wady i zalety, swoje umiejętności i predyspozycje, i że są naprawdę zgranym zespołem. Podczas spotkania Pani J. Kubicka obdarowała swoich uczniów maskotkami, do których dołączyła dedykacje. Mocno też podkreśliła współpracę z rodzicami, za którą w szczególny sposób podziękowała im, wręczając wykonane przez siebie kartki okolicznościowe „opatrzone” wesołym komentarzem.

              Cała impreza pożegnalna przebiegła w przemiłej, radosnej atmosferze, choć nie zabrakło i łez.

              Wychowawczyni serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przybycie na to wyjątkowe, bo ostatnie już wspólne spotkanie, a  swoim dzieciakom życzy powodzenia w klasie czwartej i w dalszej karierze uczniowskiej. 

  data dodania: 2018-06-21

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        godz. 7:30           -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach,
                                    (autobusy zatrzymują się koło sklepu),
        godz. 8:15 - 9:00 -uroczystość zakończenia roku w sali gimnastycznej,
  ok. godz. 9:00 - 9.20  -spotkanie z wychowawcami w klasach,
        godz. 9:30           -rozwóz dzieci do domu

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowania nadszedł czas…

  13 czerwca 2018 roku w Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez trzy miesiące projektu Edukacji do starości ,,Nawzajem sobie potrzebni”. Przedstawiciele szkół oraz gmin zaprezentowali wyniki oraz wnioski z działań przeprowadzonych w ramach projektu. Pani Krystyna Lasek dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w ten niezwykły projekt: dyrektorom szkół, koordynatorom, a przede wszystkim seniorom -  edukatorom, którzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali się do zajęć i w niezwykły sposób dzielili się z dziećmi swoimi pasjami oraz doświadczeniem życiowym.

   Druga część podsumowania projektu odbyła się na terenie świdnickiego OSiR-u. Zorganizowano dla dzieci mnóstwo konkursów i gier zręcznościowych, a także pokazów malowania twarzy. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanego poczęstunku w postaci ciepłej kiełbaski z grilla oraz słodyczy. Pomimo, że pogoda niestety nie dopisała, dzieci bawiły się świetnie.

  Nasza szkoła pragnie raz jeszcze złożyć serdeczne podziękowania, w szczególności naszym seniorom - edukatorom za wspaniale spędzone wspólne chwile, za moc ciepła i zaangażowania oraz za uśmiech i zadowolenie dzieci podczas wszystkich zrealizowanych warsztatów. Planujemy kontynuować projekt. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej od września 2018 roku.

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowanie całorocznego szkolnego projektu czytelniczego

  W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy projekt czytelniczy autorstwa Pani Marty Kondzior  "Z książką nauka, z książką zabawa." We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych odbyło się szereg działań mających na celu promocję czytania i inicjowanie mody na nie.

  W dniu 18 czerwca  nastąpiło podsumowanie projektu. Najpierw klasa II zaprezentowała się w przedstawieniu Bajka o złotej rybce, potem zerówiaczki inscenizowały wiersz Na straganie. Kilka dni wcześniej koordynatorka projektu zorganizowała w holu szkoły wystawę prac najmłodszych dzieci i uczniów dotyczącą m.in. bohaterów ich ulubionych książek, autorów książek dla dzieci, prac literackich napisanych przez uczniów, w tym stworzonych przez  kl. III b na konkurs A to moja bajka właśnie.

  Wielką atrakcją poniedziałkowego wydarzenia był występ nauczycieli, którzy z podziałem na role odczytali swoim wychowankom bajkę Ewy Szelburg – Zarembiny „Goście w glinianym dzbanku”. Uczniowie, którzy świetnie bawili się podczas tej prezentacji, nagrodzili aktorów hucznymi brawami. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia, przeprowadzonego w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam, była Pani bibliotekarka Beata Kamińska.

  data dodania: 2018-06-18

 • Tanecznym krokiem na wakacje

  W poniedziałek, 18 czerwca od rana gościliśmy po raz ostatni w tym roku szkolnym artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy tanecznym krokiem wprowadzili nas w wakacyjny nastrój.

  Drogowskazem był polski folklor. Taneczny korowód w różne regiony Polski: w góry, na Kujawy, na Mazury prowadziła Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej. Dzięki niej nasi uczniowie przypomnieli sobie stroje ludowe, najbardziej popularne w danym regionie Polski tańce ludowe.

  Muzykom dziękujemy za całoroczną naukę oraz zabawę w różnych rytmach i życzymy udanych, słonecznych wakacji.

  data dodania: 2018-06-18

 • Dzień pustej sali lekcyjnej

  Nie codziennie dzieci i młodzież mogą uczyć się w „zielonych klasach”, czyli na świeżym powietrzu. W dniu 15 czerwca 2018, w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień pustej klasy uczniowie naszej szkoły opuścili jej mury i zdobywali wiedzę na łonie natury.

  Klasa II wymyśliła wraz z wychowawczynią stworzenie lekcji w terenie pod hasłem „Nasz region w pigułce”. Tematyka zajęć związana była głównie z Gminą Marcinowice - jej najważniejszymi miejscami, m.in. z zakładami produkcyjnymi, przychodniami oraz instytucjami publicznymi. Uczniowie z pomocą rodziców i swojej nauczycielki stworzyli ogromną makietę, na której nie zabrakło miejsca do rekreacji i wypoczynku. Na tych nietypowych zajęciach w praktyczny sposób utrwalali swoje wiadomości i umiejętności poprzez odmierzanie pojemności sprzedawanej wody, ważenie granitu, zakup lekarstw, biletów na samolot, który ląduje na lotnisku w Tworzyjanowie. Wypożyczali książki w bibliotekach, zwiedzali ruiny zamku. Najbardziej podobało im się łowienie ryb na zalewie Mietkowskim (imitację akwenu dzieci stworzyły z płacht niebeskich worków na odpady), podczas którego nie zabrakło śmiechu, emocji i mocnych wrażeń, zwłaszcza że „w wodzie” pływał ogromny szczupak. Inne klasy też miały swoje zajęcia na podwórzu szkolnym, np. uczniowie klasy III b, bawili się w detektywów Matów i rozwiązywali zadania tekstowe w parku. Po wysiłku umysłowym wypoczywali, leżąc sobie na materacach w cieniu i czytając lektury. Starsi wraz z p. Joanną Mazanką i p. Jerzym Zuberem poszli do strzeleckiego kościoła. Wprawdzie wszyscy znali tę świątynię, ale tym razem patrzyli na nią okiem „znawców” gotyckiej sztuki architektonicznej. Ciekawe były również lekcje przyrody na polu i łące.

  Nauka poprzez zabawę, a w dodatku na świeżym powietrzu, była nie tylko ciekawsza, atrakcyjniejsza, ale przede wszystkim zdrowsza. Uczniowie i nauczyciele byli zgodni - dobrze, że był taki dzień w naszej szkole.   

  data dodania: 2018-06-18

 • "Najlepsza grupa przedszkolna"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięły udział w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Dzięki głosom swoich rodziców i przyjaciół, zajęły I miejsce w powiecie świdnickim i zdobyły tytuł "Najlepszej grupy przedszkolnej". Każde dziecko otrzymało wspaniałe nagrody: kubek ze zdjęciem kolegów z przedszkola, kredki i worek przedszkolny do kolorowania, oraz bilet wstępu do aquaparku w Wałbrzychu. Cała grupa otrzymała również zestaw ciekawych gier edukacyjnych i puzzli, a także udział w warsztatach tanecznych, którymi przywitają nowy rok szkolny. Warto dodać, że nominację do tytułu „Wychowawca roku” otrzymała także wychowawczyni grupy Pani Anna Brysiak. Serdecznie dziękujemy za nominacje, oraz wszystkie oddane głosy, a strzeleckim „maluchom” gratulujemy wygranej.

  data dodania: 2018-06-18

 • Znamy już podział dzieci przedszkolnych na grupy

  Informację o listach dzieci z grupy przedszkolnej i oddziału „zerowego” na przyszły rok szkolny można uzyskać w sekretariacie szkoły osobiście lub pod numerem telefonu 748504420

  data dodania: 2018-06-17

 • USTRONIE MORSKIE – KOŁOBRZEG- DOBRZYCA

                   Zbiórka 5.00 rano, jednak wyjazd nieco się opóźnił. Ale już jedziemy! Trzydniową wycieczkę nad morze do Ustronia Morskiego, która odbyła się w dniach 12.06-15.06. można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, wrażeń sporo, zabawy jeszcze więcej, a upominków i pamiątek….. mnóstwo. W najwięcej atrakcji obfitował dzień drugi. 
  Po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Dobrzyca, w której mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe ogrody HORTULUS z niezliczoną ilością roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikatowe, przepiękne ogrody tematyczne m. in. japoński, angielski. Kolejny etap to Kołobrzeg – spacer po molo oraz promenadą nadmorską, wejście na latarnię. Ale największa atrakcja to rejs statkiem Santa Maria. Wszyscy dali radę. Po pełnym atrakcji dniu wieczór spędziliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski. Wieczorny spacer nad morze, na zachód słońca, zakończył się szaloną zabawą na plaży. Trzy dni minęły szybko. Uczniowie i nauczyciele pomimo zmęczenia drogą byli szczerze zadowoleni. Czekamy na kolejny wyjazd.

  data dodania: 2018-06-17

Strona: 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677