CERTYFIKATYAktualności

 • W najbliższą niedzielę znów zagramy w Strzelcach

  data dodania: 2019-01-09

 • Rodzicu, przekonaj swoje dziecko, że matematyka może być fajna i łatwa.

              Matematyka…matma, majza – „królowa nauk” ma wiele nazw potocznie używanych przez uczniów. Nie należy ona jednak do przedmiotów, do których większość naszych dzieci pała szczególnym zamiłowaniem. Matematyka kojarzy się raczej z trudnościami, problemami w nauce, zadaniami nad którymi trzeba ślęczeć i wytężać szare komórki, ale wcale tak nie musi być, o czym pragnie przekonać Pani Joanna Zawada – nasza matematyczka, autorka ciekawej prezentacji.

  Drogi Rodzicu, klikając TUTAJ możesz przekonać swoje dziecko, że matematyka może być fajna, łatwa i przyjemna.

  Życzymy wesołej zabawy podczas wspólnej nauki.

             

  data dodania: 2019-01-01

 • Poprawnie piszę, pięknie mówię

  W Dolnośląskim Konkursie Polonistycznym  skierowanym do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, zorganizowanym przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, trzech uczniów z klasy III: Jakub Śmietana, Krystian Sowa oraz Paweł  Downar zostało zakwalifikowanych do II etapu. Nadrzędnym celem konkursu jest tworzenie przestrzeni edukacyjnej do wspierania i prezentowania uzdolnień uczniów w zakresie sprawnego komunikowania się w języku polskim w mowie i piśmie.

  data dodania: 2019-01-01

 • *

  Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

  śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

  Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

  Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

  wielu radosnych doznań,

  własnego skrawka nieba,

  zadumy nad płomieniem świecy, 

  nabrania dystansu do tego, co wokół,

  chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami oraz

  wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

                                                

  Życzy Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

  Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2018-12-22

 • Świeć gwiazdeczko mała, świeć…

  W przededniu najpiękniejszych rodzinnych świąt, w piątkowe do południe, dnia 21 grudnia, cała społeczność szkolna spotkała się na przedstawieniu jasełkowym autorstwa p. Roksany Blicharskiej – absolwentki naszej szkoły. Spektakl przygotowali uczniowie klasy siódmej i ósmej pod kierunkiem: p. Joanny Mazanki, p. Barbary Kielar oraz uczestniczki zespołu wokalnego z klas czwartych, które pracowały nad repertuarem kolęd i piosenek świątecznych pod kierunkiem p. Jerzego Zubera. Oprawę scenograficzną wykonała p. Renata Błahuta. Jasełkami uczniowie wprowadzili wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia.

              Wcześniej, po pięciu godzinach lekcyjnych, w każdej klasie i oddziale przedszkolnym, odbyły się, przy słodkim poczęstunku i łamaniu się opłatkiem, wigilijne spotkania z wychowawcami. W niektórych z nich uczestniczyli rodzice naszych wychowanków.

               Cały dzień upłynął w podniosłej, radosnej, serdecznej i już świątecznej atmosferze.

  data dodania: 2018-12-22

 • Bezpiecznie udajemy się na ferie świąteczne

              W dniu 20 grudnia policjanci z posterunku w Marcinowicach zadbali o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas przerwy świątecznej. Panowie: asp. szt. Piotr Król i sierż. Piotr Jabłoński przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznego obchodzenia się z petardami. Przypomnieli zasady ruchu drogowego i zabaw w różnych miejscach oraz zasady korzystania z różnorodnych miejsc rekreacji. Uczulili także dzieci i młodzież na bezpieczeństwo kontaktów z nieznanymi osobami, które mogą odwiedzać ich w domu podczas nieobecności rodziców.

              Panom policjantom za ich czujność podziękowali pierwszoklasiści, którzy wykonali piękne obrazki. Wytwory uczniów na komendę w Marcinowicach zawiozła ich wychowawczyni – p. Joanna Kubicka.

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy funkcjonariuszom naszej policji spokoju, radosnego wypoczynku, a w Nowym 2019 Roku spełnienia wszystkich świątecznych życzeń.       

  data dodania: 2018-12-20

 • Z kolędą w Nowy Rok

              W poniedziałkowy poranek, dnia 17 grudnia artyści Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu wprowadzili naszych najmłodszych uczniów i przedszkolaków w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

  Muzycy, którzy po raz ostatni spotkali się z nami w tym roku kalendarzowym, zaprosili dzieci do wysłuchania świątecznych utworów najbardziej znanych kompozytorów oraz śpiewania najpopularniejszych kolęd. Przy tej okazji zapoznali je z instrumentem z rodziny idiofonów – dzwonkami, w tym dzwonami rurowymi.

  Artystom z Filharmonii Sudeckiej życzymy zdrowych, spokojnych i rozśpiewanych kolędami świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku.

  data dodania: 2018-12-20

 • Spotkanie z funkcjonariuszkami Urzędu Celnego

              W dniu 10 grudnia uczniowie klas VII i VIII gościli funkcjonariuszki Delegatury  Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha, Panie: Joannę Rosińską i Beatę Tuchendler, które, w ramach zajęć z zawodoznawstwa, zapoznały ich z zadaniami celników. Jednak zasadniczym celem tego spotkania było przeprowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również przy wykorzystaniu sieci Internet.

              Prowadzące spotkanie przestrzegły młodzież przed internetowymi ofertami nielegalnych gier hazardowych oraz hazardem jako jedną z form uzależnienia. Tematyka zajęć bardzo zainteresowała naszych uczniów, o czym świadczyło ich aktywne uczestnictwo.

  data dodania: 2018-12-20

 • Dekorowaliśmy świąteczną gminną choinkę

  W środę wolontariusze naszej szkoły wzięli udział we wspólnym dekorowaniu świątecznego drzewka na placu przy przedszkolu w Marcinowicach.

  Przy choince zebrały się przedszkolaki, uczniowie szkoły w Strzelcach i szkoły w Marcinowicach. Spotkaniu przewodniczył Wójt Gminy Pan Stanisław Leń. Wśród dekoratorów była także Pan przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek, Pani radna Zofia Hatala, dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkola, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz pracownicy urzędu.

  Wspólnie ubraliśmy pierwszą gminną choinkę! Czas już na długo oczekiwane Święta!

  data dodania: 2018-12-19

 • Kolejna akcja wolontariuszy – starsi koledzy maluchom

  Tym razem uczniowie szkoły w Strzelcach odwiedzili dzieci w Publicznym Przedszkolu w Marcinowicach.

  Strzeleccy wolontariusze bawili się i czytali przedszkolakom. Niektórym z nich nawet czytanie umiliło poobiednie leżakowanie!  Uczniowie podarowali również przedszkolakom  książeczki.

  Młodzi dobroczyńcy mogli też zobaczyć nowe gminne przedszkole, po którym oprowadziła ich Pani dyrektor Iwona Ryżak.

  Było to miłe spotkanie, które, mamy nadzieję, zapoczątkowało kolejną szkolną tradycję, bo pomaganie i wspieranie młodszych nie jest przecież wcale trudne.

  data dodania: 2018-12-19

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687