CERTYFIKATYAktualności

 • Nagrody dla naszych uczennic z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

  Dolnośląski Konkurs Plastyczny z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ Sto lat dla Polski” rozstrzygnięty został już w maju, ale 8 listopada odbyła się we Wrocławiu uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk, który wręczając nagrody, gratulował zwycięzcom i wyróżnionym.  W gronie laureatów znalazła się pięcioletnia Julia Kinal z młodszego oddziału przedszkolnego. Wyróżnienie otrzymały uczennice kl. IV B – Julia Gliwa i Klaudia Woźna. Dziewczynki pracowały pod kierunkiem Pani Anny Brysiak i Pani Joanny Kubickiej.

   

  Uczestnicy konkursu przygotowali kartkę pocztową w formacie A4, która zawierała obraz, znaczek pocztowy i tekst życzeń.

  data dodania: 2018-11-09

 • ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

  data dodania: 2018-11-05

 • Dzień w kolorach żółto – pomarańczowych

  30.10.2018 r. Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariuszy w ramach dni kolorowych zorganizowali dzień w kolorach żółtych i pomarańczowych. Uczniowie pojawili się w szkole ubrani w takie właśnie barwy. Za oknami panowała piękna złota jesień i my także cieszyliśmy się ciepłymi barwami.

  Żółty to kolor kojarzący się ze słońcem, plażą i wspomnieniami o wakacjach. Wywołuje radość życia i dodaje energii do działania. Oprócz tego barwa wiążę się z pozytywnymi cechami charakteru: twórczością, rozsądkiem, nieuleganiem chwili, uporządkowaniem, mądrością, poczuciem humoru.

  Barwa pomarańczowa to połączenie ciepłych kolorów - czerwieni i żółci. Podobnie jak żółta, wprowadza wesoły nastrój, kojarzy się ze słodkim smakiem owoców, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, żywości, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. Oprócz tego, barwa ta sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami.

  Jak widać, symbolika barw ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w okresie jesiennej słoty i pochmurnych poranków, które nie sprzyjają „ciężkiej” pracy jaką jest nauka. W tym żółto-pomarańczowym dniu, niektórzy bardziej przesądni zabrali do szkoły nawet swoje ulubione maskotki właśnie w tych kolorach. Wszyscy doskonale się bawili, mieli świetne humory, nawet wtedy, gdy trudno było o naukowy sukces.

  data dodania: 2018-11-05

 • Podsumowanie akcji zbiórki zniczy - Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia – 2018

  Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia od 9 lat porządkują kresowe cmentarze, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Polonia, zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, ale również na tamtejszych polskich cmentarzach, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

  Nasza szkoła w tym roku również wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu. W dniu 26 października zakończyliśmy zbiórkę biało-czerwonych zniczy. Akcji na naszym terenie patronowało Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, a organizatorem i wykonawcą projektu była Telewizja Wrocław. Udało się nam zebrać 274 znicze. Wszystkie przekazaliśmy do magazynu Polskiego Radia Wrocław. Najwięcej zniczy zebrała klasa I, Vklasa „0” . Uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody.

  Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w tak prestiżową akcję.

  data dodania: 2018-11-05

 • Udział naszych uczniów w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Wesoła kokoszka

  30.10.2018 r. dwoje uczniów:  Nikola Ceglarz z kl. III i Aleksander Wiącek – uczeń kl. II reprezentowało naszą szkołę w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wesoła Kokoszka, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z różnych szkół powiatu świdnickiego. Impreza odbyła się pod patronatem GOK-u i Gminnej Biblioteki  Publicznej w Marcinowicach, a jej gościem honorowym był Wójt Gminy – Pan Władysław Gołębiowski.  Nasi uczniowie godnie zaprezentowali się i zostali obdarowani dyplomami oraz książkami z poezją dla dzieci.

  Gratulujemy im umiejętności recytatorskich i odwagi występu przed liczną publicznością.   

  data dodania: 2018-10-30

 • Stypendyści Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy odebrali indeksy!

  Jakub Śmietana z kl. III i Julia Gliwa uczennica IV b zostali już oficjalnie studentami dziecięcego uniwersytetu. Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 odebrali indeksy. Teraz rozpoczną swoją przygodę w świecie nauki. Życzymy niezapomnianych wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Niech ciekawość świata pozwoli Wam odkrywać i poznawać tajniki otaczającej nas rzeczywistości.

  data dodania: 2018-10-29

 • Klasa druga eksperymentuje

  26.10.2018r.uczniowie klasy II wraz z wychowawcą, panią B. Moskal przeprowadzali różne eksperymenty, doświadczenia z powietrzem i wodą. Ich celem było rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Dzieci świetnie się bawiły. Zainteresowanie było bardzo duże. Na pewno jeszcze powtórzymy tego typu zajęcia.

  data dodania: 2018-10-29

 • Lekcja muzyczna O czarnym kocie Fagocie

              Pochmurny, dżdżysty poranek poniedziałkowy, 29 października, umilili nam kolejną lekcją muzyczną artyści z Filharmonii Sudeckiej. Starsi uczniowie przypomnieli sobie, a młodsi i przedszkolaki poznali instrument dęty drewniany – fagot. Dowiedzieli się też jaką rolę w orkiestrze pełni dyrygent i czym jest oraz do czego służy batuta. Natomiast bawiąc się przy słuchaniu muzyki Amadeusza Mozarta, poznali bliżej postać tego wielkiego kompozytora.

  data dodania: 2018-10-29

 • Zielone tablice do Afryki

              W piątek, 26 października, nasza szkoła przekazała Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego – Serce dla Afryki zielone tablice, które u nas zastąpione zostały nowoczesnymi tablicami multimedialnymi. Jest to dar dla dzieci z Czarnego Kontynentu, które muszą uczyć się w bardzo trudnych warunkach. W zamian, w imieniu afrykańskich uczniów, otrzymaliśmy od Fundacji piękne podziękowanie.  

  data dodania: 2018-10-29

 • Nasz skład pocztu sztandarowego na szkoleniu

          Rok 2018 jest rokiem szczególnym, bowiem obchodzimy rocznicę związaną
  z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystościach z okazji tego święta nie może zabraknąć pocztów sztandarowych, które są ważnym symbolem każdej szkoły. Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zorganizowano spotkanie, którego celem było przeszkolenie pocztów sztandarowych  i ujednolicenie zasad ceremoniału, a także podkreślenie  wyjątkowej roli pocztu. Szkolenie zostało zorganizowane w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV, VI i VII,  którzy w przyszłości przejmą zaszczytny obowiązek występowania w poczcie sztandarowym.

             „Występować w poczcie sztandarowym to wyróżnienie, to honor. Proszę  szanować   sztandar i zawsze zachowywać się wobec niego z godnością” – mówił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

  data dodania: 2018-10-28

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384