CERTYFIKATYAktualności

 • Oto my – pierwszoklasiści. Pasowanie kl. I

  Każdego roku 18. października obchodzimy Święto Szkoły. Jest ono szczególnym wydarzeniem dla każdego dziecka, które rozpoczyna naukę, ponieważ w tym dniu odbywa się pasowanie na ucznia.

              W bieżącym roku szkolnym w poczet braci uczniowskiej przystąpiło 11-ro dzieci. Uroczystość pasowania odbyła się podczas akademii, którą zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów i inni członkowie ich rodzin. Pierwszaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i śpiewne podczas części artystycznej, po której godnie złożyły ślubowanie. Po ślubowaniu Pani dyrektor Joanna Mazanka wielkim ołówkiem dokonała pasowania, a wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka wręczyła swoim wychowankom upominki i pamiątki. Jednymi z nich były zeszyty i długopisy ofiarowane pierwszoklasistom przez IPN z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pasowane zostały również przez Panią bibliotekarkę - Beatę Kamińską na czytelników szkolnej biblioteki. Otrzymały zawieszki i książeczki. Pamiętali o nich i starsi koledzy  - uczniowie klasy II ze swoją wychowawczynią Panią Beatą Moskal, którzy złożyli im życzenia i obdarowali oooogromnymi rożkami obfitości.

  Po uroczystości wszyscy „nowo mianowani” na uczniów wraz ze swoimi bliskimi udali się na słodki poczęstunek. W klasie czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka – prezent od wychowawczyni, którym były gry i układanki edukacyjne.

              Pierwszoklasiści wracali do domów pełni  wrażeń i w doskonałych humorach.  Życzymy im w tym roku szkolnym doskonałej zabawy z literkami i cyferkami, a w przyszłości pełnej ekspresji kariery uczniowskiej - sukcesów w nauce i trafnych wyborów.

              Z okazji obchodów Święta Szkoły przygotowana została również wystawa poświęcona jej patronowi – Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, którą przygotowała Pani Bogusława Semik – Ćwirko. Natomiast Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu, pod kierunkiem Pani Magdaleny Figzał, kawiarenką umilił ten dzień wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej.

  data dodania: 2018-10-18

 • Stypendyści UNIKIDS

  Już po raz kolejny, w naszej szkole, wybrano dwoje stypendystów ciekawych świata, interesujących się różnymi dziedzinami nauki i ufundowano im udział w tegorocznym projekcie Uniwersytetu  Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy. Są to: Jakub Śmietana z kl. III oraz  Julia Gliwa z kl. IV B. Stypendium obejmuje 6 wykładów oraz 2 imprezy rodzinne ( andrzejki, piknik) połączone z pokazem naukowym. Dodatkowo każdy stypendysta otrzyma podczas inauguracji indeks na semestr zimowy i letni w roku akademickim 2018/2019 oraz koszulkę Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS.  

  data dodania: 2018-10-18

 • Niesamowity spektakl teatralny

  We wtorek, 16 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu teatralnym pt. „ MITY GRECKIE”. To opowiedziana w zabawny sposób historia bogów i greckich herosów.  Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. dzieje Prometeusza, ucieczkę Dedala i  Ikara czy zmagania Herkulesa.

  Kunszt aktorski połączony z dobrym humorem sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w odległe i zapomniane czasy – na Olimp. Wszystko to  w znakomitej scenerii auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.  Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza recenzja. Wiedza zdobyta dzięki przedstawieniu z pewnością zostanie wykorzystana.

   

  data dodania: 2018-10-18

 • Konferencja na temat programów aktywizujących młodych Dolnoślązaków

                 Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu byli organizatorami  konferencji szkoleniowej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pt. PROGRAMY AKTYWIZUJĄCE MŁODYCH DOLNOŚLĄZAKÓW.
  Konferencja połączona była z inauguracją programu Sprawny Dolnoślązaczek w bieżącym roku szkolnym. Przybyli uczniowie wzięli udział w pokazowych zajęciach z cyklu „Eduballowy zawrót głowy”, prezentując możliwości wykorzystania piłek Eduball na zajęciach wychowania fizycznego.

              W konferencji wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita. Programy aktywizujące, o których była mowa  realizowane są również w naszej szkole np. „Umiem pływać” czy  „Szkolny Klub Sportowy”.

            Ostatnim punktem spotkania był wykład wprowadzający do zajęć praktycznych pt. „Fenomen piłki” , który poprowadził współtwórca metody Eduball dr hab. Andrzej Rokita.  Zajęcia praktyczne, z udziałem przybyłych na konferencję,  nauczycieli i trenerów  pt. „Wykorzystanie różnych form współzawodnictwa podczas zajęć piłki siatkowej” oraz „Doskonalenie rzutów do kosza na lekcji wychowania fizycznego” poprowadzili pracownicy  AWF Wrocław.

  W konferencji uczestniczyła nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2018-10-18

 • Święto pracowników oświaty

              Każdego roku w dniu 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Jednak jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników związanych z oświatą.

  W bieżącym roku szkolnym święto to przypadło w niedzielę. Dlatego nasi pracownicy wraz z uczniami i ich rodzicami uczcili je w piątek - 12 października. Na uroczystej akademii, na której gościł Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, spotkała się cała społeczność szkolna. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a i klasy V pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Barbary Kielar i p. Małgorzaty Zuber przy współpracy p. Jerzego Zubera (aranżacja muzyczna) i p. Ewy Kryger (dekoracja). Uczniowie wyrecytowali i wyśpiewali piękne życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, których dodatkowo obdarowali symboliczną różą. Życzenia złożyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka, Pan Wójt i w imieniu rodziców Przewodnicząca RR - p. Liliana Kozina. W każdej klasie i oddziale przedszkolnym o swoich wychowawczyniach pamiętali uczniowie i przedszkolaki.

  Cały dzień upłynął nam w uroczystej, a jednocześnie bardzo wesołej atmosferze.   

  data dodania: 2018-10-12

 • Szkolne obchody XVIII Dnia Papieskiego

  W czwartek, 11 października odbyły się w naszej szkole obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Na uroczystości, przygotowanej przez Pana Jerzego Zubera i Panią Joannę Kubicką (scenografia), gościł proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski. Zespół wokalny w piosenkach pt.: „Tato” i „Leć muzyczko” oraz  uczniowie: Zuzia Kuc i Jakub Nóżka w swoich wystąpieniach wspomnieli postać największego autorytetu XX wieku - Karola Wojtyły, papieża Polaka – Jana Pawła II.

  data dodania: 2018-10-12

 • Ucz się języków – nie bądź offline!

  Projekt edukacyjny „Ucz się języków – nie bądź offline”  był realizowany w naszej szkole we wrześniu 2018 roku. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie naszej szkoły. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2018 roku. Wówczas odbyła się wystawa materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy, połączona z prezentacją zadania konkursowego oraz pokazem talentów dziecięcych.  Ponadto, na korytarzu szkolnym odbyła się sonda korytarzowa „ W ilu językach powiesz dzień dobry/ kocham cię/ policzysz do 10/ ?”, z których klasa VII nakręciła filmik oraz wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie „ Europejska budowla w formie przestrzennej”.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Edukacji , Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Wydarzenie to, promujące naszą szkołę w Europie, zostało, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i również w tym roku oddać głos właśnie na nas.

               Ponadto, w związku z realizacją projektu, nauczycielka języka angielskiego zgłosiła naszą szkołę do dwóch europejskich  konkursów:

  -na innowacyjny sposób prezentowania innych kultur, (w zawiązku z faktem, iż rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego),  gdzie opisane zostały kreatywne działania, których podjęły się klasy, prezentując wielojęzyczną Europę w praktyce, czyli innowacyjne sposoby odkrywania innych kultur w naszej szkole.

  - konkursu „ Jak bardzo wielojęzyczna jest twoja klasa/ instytucja?”, (w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w roku 2018), załączając krótkie nagranie wideo demonstrujące umiejętności językowe uczniów naszej szkoły.

              Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych minęły w naszej szkole w bardzo przyjaznej atmosferze. Ta żywiołowa impreza, pełna radości i uśmiechów na twarzy, stworzyła  możliwość zaprezentowania i promowania różnorodnych umiejętności i talentów naszych uczniów , tj. językowych, tanecznych, aktorskich, technicznych, informatycznych, kulinarnych, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych.

  Nad całością przedsięwzięcia czuwała organizatorka – pani Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie Pani Dyrektor, pedagoga szkolnego, nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

             Podsumowanie konkursów w ramach projektu:

  Konkurs na budowlę europejską:

  I miejsce:  Jakub Zakrawacz kl. VIII

  II miejsce: Klaudia Sowa kl. IV b , Martyna Szydłowska kl. V, Martyna Waligóra kl. V, Kasia Żmojdzian kl. V

  III miejsce: Julia Kaczmarska kl. IV b, Amelia Jagielska kl. IV b, Przemek Żydek kl. IVb, Wiktor Miszczuk kl. V , Dominik Sowa kl. VI.

  Sonda korytarzowa ( W ilu językach obcych powiesz :Dzień dobry, Kocham cię, policzysz do 10?):

  I miejsce: Wiktoria Gajewska kl. VIII, Anna Sowa kl. VI, Wiktoria Grabowska kl. VI

  II miejsce: Julia Gliwa kl. IV b.

  Szkolny konkurs klas IV- VIII „ Żywa prezentacja państwa europejskiego”:

  I miejsce: klasa IV b.

   

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  data dodania: 2018-10-12

 • Ogólnopolski konkurs Gang Słodziaków

              W październiku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu w ramach kampanii Gang Słodziaków,  którego zasadniczym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania - samodzielnego i/lub z rodzicami. Konkurs potrwa do 24 X 2018 r.

              Działanie to polega na przeprowadzeniu przez każdą klasę Obchodów Dnia Głośnego Czytania w Szkole  oraz stworzenie prac przedstawiających nowe przygody Gangu Słodziaków, w zależności od poziomu:

  1) uczniowie klasy I – w formie rysunku lub ilustracji, wykonanych dowolną techniką;

  2) uczniowie klasy II – w formie komiksu - dzieci mają stworzyć rysunki/ilustracje, wykonane dowolną techniką, z elementami tekstów;

  3) uczniowie klasy III – w formie tekstu z możliwością dodania rysunków/ilustracji wykonanych dowolną techniką.

  Dodatkowym warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie przez nauczycieli relacji z realizacji przez ich klasę w/w zadań.

              Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych młodszych uczniów do wspólnych zabaw czytelniczych, plastycznych i literackich, a przez to do pomocy swoim pociechom i ich wychowawczyniom w realizacji tego przedsięwzięcia. Spróbujemy w ten sposób „powalczyć” o nagrodę główną, którą jest dofinansowanie biblioteki szkolnej.

  data dodania: 2018-10-10

 • A może zostanę paleontologiem?

      Maluchy z oddziału przedszkolnego oraz klasa 0 uczestniczyły w warsztatach Geo- zabawy, podczas których zapoznały się z zawodem paleontologa. Dzieci rozłupywały "bryły skalne", by znaleźć w nich szczątki prehistorycznych ślimaków lub amonitów. Podczas warsztatów każdy mógł oglądać prehistoryczne szczątki w  atlasach, na fotografiach, a także w gablotkach zawierających prawdziwe  eksponaty. Dzieci malowały również  gipsowe figurki, które mogły zabrać do domu na pamiątkę.

  Przedszkolaki tego dnia obchodziły również Dzień Dinozaura, podczas którego stworzyły ogromnego papierowego tyranozaura oraz brały udział w różnych zabawach zwiazanych z jego tematyką.

  data dodania: 2018-10-09

 • Projekt ""Umiem pływać w kl. II

  Od 18 października, jeden raz w tygodniu,  uczniowie kl. II uczestniczą, w  ramach programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”, w zajęciach na basenie w Bielawie. Celem głównym zajęć jest  upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd . Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu . Wspólne wyjazdy integrują uczniów.  Zajęcia dają im możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcają także do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

  data dodania: 2018-10-08

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182