CERTYFIKATYAktualności

 • ,,Razem na Święta”

  Święta Bożego Narodzenia nieodzownie łączą się z pięknie ozdobioną choinką, prezentami, spotkaniami w rodzinnym gronie. Święta te to jednak przede wszystkim czas miłości, refleksji, życzliwości. W związku z tym z wielką radością dołączyliśmy do przedświątecznej akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej ,,Razem na święta”, akcji propagującej działania wolontariatu. Nasi szkolni wolontariusze wraz z panią Dyrektor wyruszyli ze wspólnym kolędowaniem do Domu Seniora w Marcinowicach. Dzieci zaśpiewały dla Seniorów i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki przygotowane przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Renaty Błahuty, nauczycielki techniki. Wizyta w Domu Seniora była jednocześnie działaniem inaugurującym w naszej szkole drugą edycję projektu ,,Nawzajem sobie potrzebni”, którego koordynatorka, Pani Ewa Korczak, również wzięła udział w przedświątecznym kolędowaniu dla Seniorów.

  Ta niezwykła akcja wniosła dużo ciepła do serc Seniorów, którzy nie kryli łez radości i wzruszenia. Młodzi wolontariusze po raz kolejny dowiedli, że dawanie, dzielenie się, niesienie pomocy jest niezwykłą, ale bardzo prostą rzeczą. Tak naprawdę niewiele potrzeba, aby innym przynieść radość i dobro. Pamiętajmy o tym wszyscy, zwłaszcza, w ten szczególny czas Bożego Narodzenia.

  data dodania: 2018-12-19

 • Zwierzęta naszych okolic – niezwykłe lekcje przyrodnicze

              W dniu 12 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłych lekcjach przyrodniczych, które poprowadzili pracownicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego: p. Wiesław Pazgan i p. Radosław Sosnowski. Obaj panowie opowiadali o zwyczajach i zachowaniach zwierząt, które zamieszkują tereny parku. Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, naturalne okazy, wysłuchać ciekawostek o mieszkańcach najbliższych nam leśnych obszarów, a także wziąć udział w quizie wiedzy na temat prezentowanych zwierząt.

             

  data dodania: 2018-12-15

 • Warsztaty taneczne w przedszkolu

      Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach tanecznych, które były nagrodą   za zajęcie I miejsca w plebiscycie na „Najlepszą grupę przedszkolną”, organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Profesjonalni tancerze przygotowali pokaz break dance oraz freestyle. Zaangażowali również dzieci do wielu tańców i zabaw muzycznych. Przedszkolaki w rytm muzyki udawały, że są robotami lub dźwiękową skałą, a także tworzyli beatbox- czyli rytmiczne dźwięki i rymy powstał przy użyciu głosu. Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy.

  data dodania: 2018-12-13

 • Młodzież naszej szkoły po raz pierwszy z wizytą w operze!

  W dniu 07. grudnia 2018 r. uczniowie klas VII-VIII wraz z rodzicami, panią dyrektor oraz wychowawczyniami udali się z wizytą do Opery Wrocławskiej na spektakl „ Dziadek do orzechów”. Widowisko baletowe w operze to wydarzenie o szczególnym charakterze, które dotąd uczniom naszej szkoły nie było znane i przez to okazało się być zupełnie nowym doświadczeniem. Pierwszy kontakt z wielką sztuką pozostawił szereg pełnych satysfakcji wrażeń, a tym samym zachęcił naszą młodzież do jej dalszego poznawania. Ponadto, poznanie widowiska sceniczno-muzycznego w jego realnej formie z udziałem widza- słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego zostanie wpisane w tradycję naszej szkoły.

  Wizyta w teatrze operowym poprzedzona została spacerem po Rynku Wrocławskim, który w okresie przedświątecznym, staje się tłem dla bajkowej scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie wśród pachnących choinek, aromatu czekoladowych pierników na turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

  Magia spektaklu „ Dziadek do orzechów” oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadziła nas wszystkich  w niepowtarzalny klimat nadchodzących Świąt.

  data dodania: 2018-12-12

 • Wywiadówka

  Zebranie z rodziacami 11 grudnia (wtorek)

  godz. 17.00 - 17.30  klasy IV - VIII
  godz. 17.30 - 18.00  oddział przedszkolny gr. dzieci młodszych oraz klasy I - III

  Serdecznie zapraszamy.

  data dodania: 2018-12-10

 • Chopin oczami dzieci

  W dniu 26 listopada, z samego rana w naszej szkole rozbrzmiała muzyka Fryderyka Chopina. Na kolejnej lekcji, prowadzonej przez artystów z  Filharmonii Sudeckiej, uczniowie przypomnieli sobie postać tego największego i najbardziej znanego kompozytora i pianisty wirtuoza. Słuchali jego utworów, przy których mogli poimprowizować w zabawie tanecznej. Podczas spotkania poznali też techniki gry na wiolonczeli.

  Po takim koncercie wszystkim łatwiej było rozpocząć nowy tydzień nauki.  

  data dodania: 2018-12-09

 • Z wizytą w Soplicowie

  W czwartek, 6 grudnia, uczniowie klasy siódmej i ósmej mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny „Pan Tadeusz”.

  Aktorzy Narodowego Teatru Edukacyjnego zaprezentowali doskonałą adaptację szkolnej lektury. Obecni na sali z zachwytem oglądali kreacje aktorskie, do tego świetnie dobrana muzyka i scenografia przeniosły wszystkich do urokliwego Soplicowa.

  Wybór spektaklu nie był przypadkowy, „Pan Tadeusz” to  utwór szczególnie ważny dla Polaków, powszechnie uznawany za epopeję narodową.

  Wszystkie dzieci wracały do szkoły pełne wrażeń i doskonałych humorów.

  data dodania: 2018-12-09

 • Odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole

              Wydawałoby się, że na mikołajki z utęsknieniem czekają tylko małe dzieci. W naszej szkole Mikołaja z radością wypatrywali i starsi uczniowie. Od rana panował już wesoły, pełen napięcia nastrój. Przedszkolaki, uczniowie, a nawet niektórzy pracownicy szkoły poubierani byli w barwy mikołajkowe, w czerwone czapki z białymi pomponami lub w mieli opaski z różkami reniferów. Wszyscy bez wyjątku chcieli godnie powitać długo oczekiwanego gościa.

              Mimo braku śniegu Mikołaj dotarł do nas zaraz po godzinie 9-tej, wołając głośno; Hooo! Hooo! i dzwoniąc dzwoneczkami. Pierwsze powitały go piosenkami, tańcem i wierszykami przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III. Potem spotkała się z nim młodzież. Wszyscy zapewniali Mikołaja, że byli grzeczni, a on wierząc w te zapewnienia, każdemu wręczył paczkę. Reszta dnia upłynęła więc na słodkim podjadaniu smakołyków.

              Mikołajowi składami serdeczne podziękowania za wizytę w naszej szkole i życzymy radosnych, pełnych niespodzianek świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2019 roku.  

  data dodania: 2018-12-07

 • Polaków drogi do niepodległości - wieczornica z okazji obchodów 100-lecia niepodległości

  W czwartek, 29 listopada, w godzinach popołudniowych, na uroczystej wieczornicy z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami Gminy Marcinowice, rodzicami, swoimi nauczycielami i mieszkańcami Strzelec. W ten wyjątkowy wieczór, przy świetle palących się świec goście obejrzeli program artystyczny, nawiązujący do przełomowych momentów z historii Polski, słuchali wspomnień tych, którzy pamiętali rok 1918 i obejrzeli niezwykłą etiudę teatralną. W występ młodzieży włączyły się członkinie Rady Gminy Marcinowice, śpiewając popularne pieśni  patriotyczne - te same, które  nie odstępowały naszych żołnierzy w najtrudniejszych momentach walki o wolność. Wszystkiemu towarzyszyła specjalnie przygotowana oprawa muzyczna, nadająca temu wydarzeniu niezwykła aurę.

  Uroczystość, która była podsumowaniem szkolnych i gminnych obchodów jubileuszowych, przygotowały nasze nauczycielki, Panie:  Bogumiła Semik – Ćwirko i Barbara Kielar przy współpracy Pana Jerzego Zubera.  Wieczornicę zakończył poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości i refleksje dotyczące zarówno uroczystości, jak i całego, niezwykłego 2018 roku – roku 100-  lecia odzyskania niepodległości .

  data dodania: 2018-12-05

 • Zabawy andrzejkowe

  28.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas IV - VIII dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Szkolny oraz wychowawcy. Natomiast 30.11.2018 r. członkowie SU i Rady Wolontariatu przygotowali  dla wszystkich uczniów andrzejkowe wróżby, z których mogli dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość: szczęście, pieniądze, pech, czy może jakaś inna niespodzianka. Na piątej lekcji przedszkolaki i dzieci z klas I-III bawili się przy muzyce.

  Wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach wracali do swoich domów.

  data dodania: 2018-12-03

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687