CERTYFIKATYAktualności

 • „Listy do przyszłości”

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Wawelska Kapsuła Czasu  z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.  W ramach działań dzieci napisały listy do swoich rówieśników w przyszłości, o tym kim chciałyby zostać lub co robią w wolnym czasie. Wszystkie listy były bardzo ciekawe, każda z Pań polonistek  wybrała te najbardziej interesujące, a szkolna komisja zadecydowała, które z nich znajdą się w gronie najlepszych. Niestety można było wybrać tylko pięć. Wybrane prace wysłano do Wrocławia, gdzie przejdą dalszą selekcję. Najciekawsze  zostaną umieszczone  w specjalnej kapsule na Wzgórzu Wawelskim i odczytane za 100 lat, w 2118 roku.

  Wszystko to w ramach kształtowania postaw patriotycznych przez przypominanie, że ślady współczesnych pokoleń wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wycieczka klasy V do Świdnicy

  W piękny, ciepły i słoneczny październikowy dzień uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę do Świdnicy. Wycieczka była w połowie związana z poznaniem własnego regionu w ramach rozpoczętego w tym roku szkolnym przedmiotu – geografia, a w połowie z miłym spędzeniem czasu i szeroko pojętą integracją klasową. Świdnica jako duże, najbliższe Strzelec miasto, od XIII wieku przyciąga ludność z różnych stron Polski. Przyciągnęła też nas. Nie sposób w ciągu kilku zaledwie godzin zobaczyć wszystkich atrakcji tego miejsca, my zapoznaliśmy się z kilkoma:

  • Kościołem Pokoju  – drewnianą protestancką świątynią wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • Muzeum Dawnego Kupiectwa mieszczącego się w zabytkowym ratuszu, wśród eksponatów wykonana z brązu rzeźba młodej kobiety odnalezionej w naszym szkolnym parku, dzieło Dorothei von Philipsborn.
  • Widokiem na miasto i okolicę z odbudowanej wieży ratuszowej z wysokości 38 metrów.
  • Najstarszą kamienicą miasta „Rzepichą” – dzieci zobaczyły jej niewielkie pomieszczenia, drewniane stropy
   i bardzo wąską drewnianą klatkę schodową.

  Na koniec wyprawy udali się wszyscy na zasłużone lody z ciepłymi malinami i gorącą czekoladą. Wycieczka się podobała, humory dopisały, niektóre miejsca dzieci zobaczyły po raz pierwszy. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni
  p. Małgorzata Zuber.

  data dodania: 2018-10-07

 • Sąsiedzi nie tylko na mapie - spotkanie z naszymi czeskimi partnerami.

  2 października uczniowie klasy IV a,  w ramach projektu partnerskiego "Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory", wzięli udział w wycieczce do Świdnicy i Śmiałowic. W Świdnicy razem z czeskimi kolegami zwiedzili Kościół Pokoju oraz podziwiali panoramę okolicy z tarasu widokowego wieży ratuszowej. W Śmiałowicach posilili się kiełbaską, do wyboru z grilla lub z ogniska, a później podzieleni na mieszane czesko – polskie grupy brali udział w grze ulicznej o śmiałowickim baronie i zakonnikach zwanej „Quest”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątki: notatniki i termosy. Spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami zakończył obiad i podwieczorek w sali gimnastycznej w Strzelcach. Dzieci rozstawały się ze smutkiem w oczach, bo chociaż spotkanie było krótkie, to zawiązała się między nimi nić sympatii i wzajemne zainteresowanie.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybór opiekuna SU

  W drugim tygodniu września odbyły się wybory uzupełniające na członków SU z klas IV. Kandydowali Julia Kochan kl. IV, Dominika Głuc kl. IV a, Bartosz Kozina kl. IV b oraz Klaudia Woźna kl. IV b. Ostatecznie w wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali Julia Kochan kl. IV a oraz Bartosz Kozina kl. IV b. Zarząd SU oraz przedstawiciele wolontariuszy zagłosowali jednomyślnie, że opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 ponownie została pani Magdalena Figzał.

  data dodania: 2018-10-07

 • Zbiórka nakrętek dla chorego Kacperka

  Samorząd Uczniowski oraz Wolontariusze organizują zbiórkę nakrętek dla Kacperka chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki należy przynosić w ciągu całego roku szkolnego do sali nr 3, do pani Magdaleny Figzał.

  data dodania: 2018-10-07

 • Program SKS

             Program Szkolny Klub Sportowy to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki  i skierowane jest m. in. do uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Uczniowie mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych oraz poznanie własnych możliwości poprzez realizację testów sprawnościowych. W naszej szkole program realizowany jest po raz drugi. Od stycznia do listopada 2018 r. w programie uczestniczą chłopcy z klas IV-V .
  Zajęcia odbywają się w  60 - minutowych jednostkach treningowych, dwa razy
  w tygodniu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykazują chęć do podejmowania aktywności fizycznej.

  data dodania: 2018-10-07

 • Projekt czytelniczy klasy „0” - W krainie baśniowych postaci

              Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się u dzieci bardzo ważne nawyki, w tym m.in. czytelnicze. Warto więc wykorzystać ten moment na rozbudzanie wśród najmłodszych zaciekawienia i zainteresowania książką, ponieważ dziecko obcując z nią na co dzień, poszerza swoją wiedzę o otaczającym je świecie. Ponadto książka, jej bohaterowie i przeżywane przez nich przygody, jest bogatym źródłem przeżyć, kształtującym np. wyobraźnię, pamięć i uwagę. Wspólne zaś czytanie rodziców ze swoją pociechą wzmacnia więzi, uczy mądrego spędzania czasu wolnego. 

              Tradycyjnie już i w tym roku w naszej szkole realizowane są w każdym oddziale przedszkolnym i klasie projekty czytelnicze. W zerówce, prowadzonej przez p. Magdalenę Figzał, dzieci mają swój projekt - W krainie baśniowych postaci, polegający na comiesięcznym poznawaniu bohaterów innej bajki/baśni i ich przygód. Ulubione książeczki będą czytać przedszkolakom zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, starsi uczniowie. Pierwszą „lektorką”, która odwiedziła maluchy i czytała im baśń pt. „Brzydkie kaczątko” była mama Nikoli Pytlarz – p. Edyta. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o ptaku, który z szarego pisklęcia przemienił się w pięknego łabędzia. Dowiedziały się, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, nikogo nie należy obrażać i wyśmiewać się z innych. Baśń była też inspiracją do pracy twórczej zerówiaczków, które z gazet tworzyły dzieło plastyczne przedstawiające kaczątko. Bawiły się przy nim doskonale.  

  data dodania: 2018-10-07

 • Dzień bez Przemocy

  2 październik jest Międzynarodowym Dniem bez Przemocy. W tym dniu w naszej szkole odbyło się szereg działań, mających na celu uświadomienie uczniom czym jest przemoc, jakie może przybierać formy oraz pokazać sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

  Przedsięwzięciem tym koordynowała opiekunka SU – p. Magdalena Figzał, która przygotowała dla każdej z klas zadania, a dla wychowawców scenariusze lekcji. Młodsze dzieci miały więc zorganizowane zajęcia, podsumowaniem których było wykonanie zespołowego plakatu przedstawiającego bezkonfliktowych bohaterów z bajek, filmów lub książek. Zajęcia dla starszych uczniów poprzedzone były filmami edukacyjnymi nt. agresywnych zachowań, które niestety coraz częściej występują wśród dzieci i młodzieży, a także wśród dorosłych zarówno w domu, jak i w szkole.  Efektem tych działań były klasowe plakaty obrazujące/przedstawiające symboliczny znak Stop przemocy. Wytwory uczniów będzie można wkrótce obejrzeć na wystawce w holu szkoły. 

  data dodania: 2018-10-07

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury

   Odział przedszkolny oraz klasa 0 biorą udział w ogólnopolskim projekcie  "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Jest to  projekt, który rozwija czytelnictwo i współpracę między przedszkolakami pod patronatem czasopisma "Bliżej przedszkola", a jego autorem jest Aneta Konefał.

  Dzieci wybrały ogromnego pluszaka, którego mogą zabrać na jeden dzień do swoich domów, gdzie rodzice lub dziadkowie czytają im bajki. Miś Anatol wyposażony jest w dzienniczek, w którym przedszkolaki wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, dedykację na pamiątkę, wklejają  swoje zdjęcie, odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują  swoje imiona. Dzieci nie tylko zabierają misia do domu, by posłuchał bajek, ale również organizują mu cały dzień i noc tak,  by było mu u nich wesoło i by wszyscy domownicy miło go wspominali. Każde dziecko, które żegna się z pluszakiem, odnosi go do przedszkola i otrzymuje na pamiątkę małego misia Anatola.

  Udział w projekcie niesie za sobą wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęca do czytania oraz przyczynia się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

  data dodania: 2018-10-07

 • Integracyjny wyjazd uczniów klas I-IV na lekcję przyrodniczą

  W czwartek, 4 października uczniowie klas I-III i IV B wyjechali na Przełęcz Tąpadła, gdzie wzięli udział w lekcji przyrodniczej. Zajęcia poprowadził leśniczy – Pan Wiesław Pazgan.

  W czasie zajęć uczniowie poznali kilka legend związanych z Przełęczą i okolicami Ślęży oraz z samą górą, dowiedzieli się o osobliwościach świata roślin i zwierząt Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, poznali zasady poruszania się po ślężańskich szlakach turystycznych. W trakcie tej niezwykłej lekcji przyrody mieli też możliwość pochwalenia się swoją wiedzą na temat rodzajów lasów, w tym najbardziej popularnych drzew liściastych i iglastych, znajomością zwierząt leśnych.

  Po zajęciach wszyscy uczniowie mieli chwilę na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Zmęczeni, lecz zrelaksowani, w doskonałych humorach wracali do szkoły.         

  data dodania: 2018-10-06

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182