CERTYFIKATYAktualności

 • Tydzień teatru w przedszkolu

  Maluchy obchodziły tydzień teatru, podczas którego mogły wcielić się w rolę aktorów i zorganizować spektakl z użyciem pacynek. Każde dziecko wykonało również swoją kukiełkę według własnego pomysłu. Dziewczynki przygotowały taniec do utworu Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” i swój występ przedstawiły kolegom z grupy.

  data dodania: 2018-11-29

 • Święto Pluszowego misia w przedszkolu

  Dnia 23.11.2018r. obchodziliśmy w szkole Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci  z oddziałów przedszkolnych przyniosły do szkoły swoje ulubione misie – te małe i większe, najukochańsze. Klasa „0” rozpoczęła dzień od zagadek związanych z rożnymi znanymi bajkowymi misiami. Przedszkolaki nauczyły się piosenki i rymowanki o misiu. Wykonywaliśmy także prace plastyczną przedstawiającą kolorowe misie. Oprócz tego dzieci oglądały bajkę o misiu, którego postaci nie znały - „ Misiu Kolargolu”. Bardzo spodobały im się przygody  Kolargola. Cały dzień wypełniony był różnymi zabawami ruchowymi związanymi z misiem. Przedszkolaki znakomicie bawiły się przy piosence „ Jadą, jadą misie” oraz przygotowywały kolorowy torcik dla swojego pluszaka. Czas upłynął w miłej, radosnej atmosferze.

  data dodania: 2018-11-25

 • Czym zaskoczył nas SKSonTour w Oleśnicy?

                W dniu 23.11.2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour. Wydarzenie to było jednym z ośmiu w kraju i odbyło się w Hali Sportowej Atol w Oleśnicy.
  Głównym organizatorem tego sportowego spotkania był Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy, który we współpracy z AWF Warszawa realizują badania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz Dolnośląska Federacja Sportu.

             Co kryje się pod nazwą SKSonTour?  To cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy.
  Jest to jednocześnie projekt mający na celu identyfikację talentów sportowych
  i promujący Program Szkolny Klub Sportowy oraz integrację jego uczestników. Głównym założeniem SKSonTour była realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznali nowe formy aktywności oraz byli poddani testom sprawności fizycznej. A były to m. in. wioślarstwo, skok w dal + platforma dynamoteryczna, zwis na drążku, bieg wahadłowy, test gibkości + pomiary antropometryczne, warsztaty z pierwszej pomocy, deskorolka,  speed-ball, stacja z  mistrzem, refleksomierz a na koniec  fotobudka  i zdjęcia w nietypowych przebraniach. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy sportu,
  Rafał Omelko - polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz na 400 metrów przez płotki. W 2018 biegł na drugiej zmianie polskiej sztafety 4x400 metrów, która triumfowała w halowych mistrzostwach świata
  i ustanowiła wynikiem 3:01,77 halowy rekord świata w tej konkurencji oraz Łukasz Krawczuk – sprinter. Również mieliśmy okazję spotkać się
  z niepełnosprawnym sportowcem, parakolarzem, Rafałem Mikołajczykiem – zdobywcą Pucharu Europy, Mistrzem Polski. Nie brakowało sportowych atrakcji, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy.

  data dodania: 2018-11-25

 • Dzień ze słodziakami

  W poniedziałek, 19.11.2018 r., Samorząd Uczniowski oraz Rada Wolontariatu zorganizowali Dzień ze słodziakami. To już kolejny raz, kiedy popularne pluszaki gościły w naszej szkole. Gang słodziaków opanował korytarz na długiej przerwie. Niektórzy mieli nawet po kilka maskotek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego, że mogli zabrać ze sobą swoich ulubieńców: jeża Jeżyka, lisa Lucka, sowę Zosię, bobra Borysa, zajęczycę Zuzię i rysia Rysia.

  Dzięki słodziakom początek tygodnia minął naszym dzieciom/uczniom bardzo wesoło.

  data dodania: 2018-11-23

 • Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

  20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji praw dziecka. Strażnikiem Konwencji jest UNICEF - największa na świecie organizacja zajmująca się wszystkim tym, co dotyczy dzieciaków i  w całości im dedykowana. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Dlatego w tym dniu nasi uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele mieli na sobie ubrania właśnie w tym kolorze.

  Z inicjatywy pedagog szkolnej – Pani Ewy Kryger w szkole odbyło się wiele działań, mających na celu przyłączenie się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W oddziałach przedszkolnych prowadzone były zabawy integracyjne uczące współdziałania w zespole. Przedszkolaki układały obrazki z części i na ich podstawie odgadywały prawa/obowiązki dziecka, omawiały z nauczycielką wybrane prawa. Dzieci z klas I - III realizowały tematykę związaną z Konwencją poprzez różnorakie formy zabawowe: zgadywanki, rebusy, krzyżówki, szyfrowanki i scenki dramowe. Na zakończenie każdych zajęć najmłodsi bawili się przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Natomiast uczniowie klas IV- VI wykonywali drzewo praw i obowiązków. Ponadto wszystkim naszym wychowankom przybliżono informacje na temat organizacji UNICEF.

  Z młodzieżą klas VII-VIII tematyka związana z Konwencją o prawach dziecka poruszana będzie na lekcjach WOS-u i historii.  

  data dodania: 2018-11-23

 • Nasi uczniowie na XX Jubileuszowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

              Rok 2018 jest wyjątkowym rokiem dla naszej Ojczyzny, ponieważ świętujemy 100. rocznicę niepodległości. W Żarowie odbył się równie wyjątkowy, bo jubileuszowy, XX już Festiwal Pieśni Patriotycznej, na którym nie zabrakło reprezentantów z naszej szkoły.

  Festiwal trwał od 6 do 11 listopada. W tym czasie odbyły się przesłuchania wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. W dniu Święta Niepodległości, na uroczystej gali wystąpili laureaci. Wśród nich znalazła się uczennica kl. 4 A – Zosia Kundziarz, która pieśniami:  Rozszumiały się wierzby płaczące i Po ten kwiat czerwony wyśpiewała wyróżnienie w kategorii solistów w wieku 8-10 lat. Sukces Zosi tym bardziej jest jej wielkim osiągnięciem, gdyż w tej kategorii jury przyznało tylko jedno I miejsce i dwa wyróżnienia. Drugi nasz reprezentant – Jakub Nóżka (kl. VII), chociaż nie znalazł się w gronie laureatów,  również miał świetny występ, podczas którego zaśpiewał: Jest taki kraj i Przybyli ułani pod okienko.

  Uczniów do występu na festiwalu przygotowywał Pan Jerzy Zuber. Wszystkim gratulujemy godnej reprezentacji naszej szkoły i życzymy rozśpiewanego całego roku szkolnego.

  data dodania: 2018-11-19

 • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

              W październiku z inicjatywy ucznia kl. VII – Jakuba Nóżki ogłoszony został szkolny konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Zadaniem uczniów było więc wykonanie dowolną techniką, z różnych materiałów różańca, a co za tym idzie wykazanie się pomysłowością i oryginalnością.

              Powołane przez organizatora konkursu jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie różańce były ciekawe i starannie wykonane. Nagrodzono jednak te najbardziej oryginalne, pomysłowe. Wśród laureatów znaleźli się:

  Przemek Żydek – ucz. kl. IV b, zdobywca I miejsca,

  Anna Sowa z kl.VI  oraz  Nadia Uroda z  kl. IV a, które zajęły równorzędne II miejsce,

  Jakub Śmietana – ucz. kl. III, który uplasował się na miejscu III.

  Wyróżnienie: Emilia Krent kl. I oraz Oliwia Krent oddział przedszkolny.

  Prace uczestników konkursu zostały zaprezentowane w holu szkoły, a wszyscy ich wykonawcy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

  Jakub - organizator tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuje wszystkim chętnym uczniom za wkład w pracę twórczą i życzy dalszych sukcesów.

  data dodania: 2018-11-18

 • Omnibus klasy III

  15 listopada 2018 roku uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w III edycji klasowego konkursu wiedzy  i umiejętności - Omnibus klasy. Już od rana rozpoczęli swoje zmagania o zdobycie największej liczby punktów. Pisali dyktando z zastosowaniem poznanych zasad ortografii. Sprawdzali, czy dobrze znają tabliczkę mnożenia? Rozwiązywali test wyboru  z wiedzy ogólnej, a na koniec losowali pytania, na które musieli poprawnie odpowiedzieć. Najlepszy uczeń w trzeciej klasie przejął tytuł przechodni od Pawła Downara, który był omnibusem w klasie drugiej. Nad porządkiem i regulaminem konkursu czuwało jury złożone z rodzica, p. Artura Sowy oraz p. pedagog Ewy Kryger. Konkurs przygotowała  wychowawczyni -  Anna Franków. Omnibusem klasy III został Krystian Sowa.                         
  Gratulacje dla omnibusa!

  data dodania: 2018-11-15

 • Mały miś w świecie wielkiej literatury w klasie „ 0”

  W październiku przedszkolaki z klasy „0” rozpoczęły modułem I pt. „Czytające przedszkolaki” udział w projekcie Mały miś w świecie wielkiej literatury. Wychowawczyni – p. Magdalena Figzał wybrała maskotkę – wielkiego misia o imieniu Anatol, który ruszył z wędrówką do domu przedszkolaków. Razem z nim dzieci otrzymywały przygotowany przez nią misiowy album, w którym rodzice wpisywali tytuł utworu, jaki czytali swoim pociechom, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek i specjalne pozdrowienia dla Anatolka. Za wykonane zadanie otrzymywały w prezencie małego misia. Równocześnie z realizacją I modułu przedszkolaki pracowały nad zadaniami z modułu II pt. „ Mały miś uczy samodzielności”. Wówczas Maskotka - Anatol przedstawił dzieciom swoją koleżankę Adę, która pierwszy raz przyszła do przedszkola. Razem z nią dzieci stworzyły Kodeks przedszkolaka. Dowiedziały się czym jest dyżur w przedszkolu (stworzone zostały specjalne plakietki dla dyżurnych), projektowały kąciki zainteresowań i obrazkowe zasady korzystania z ich, a w końcu same przeprowadziły zajęcia dla Ady. W ostatnim etapie projektu (moduł III) pt. „100 - lecie niepodległości ! Pokaż radość przedszkolaków”, który realizowany był w dniu 9 listopada, wychowawczyni zadbała o specjalne, wyjątkowe przebrania swoich wychowanków. Dziewczynki miały we włosach biało – czerwone kokardy, a chłopcy przewiązane wokół szyi czerwone kokardy. Na policzkach przedszkolaków namalowała biało – czerwone flagi. W tym szczególnym dniu dzieci wykonywały zadania projektowe: tworzyły w barwach narodowych łańcuch, ozdabiały upieczone przez mamę Karolinki Dziwosz mufinki, wykonywały kartę urodzinową dla Polski, układały godło z puzzli oraz słuchały opowiadania dotyczącego postaci marszałka Piłsudskiego, na podstawie którego musiały odpowiedzieć na kilka pytań. Podczas uroczystej akademii wzięły udział w przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych. Na tę okazję przygotowały wiersz pt. „ Kto ty jesteś?”.

  Wszystkie zadania i działania projektowe zostały pozytywnie ocenione i zerówiaczki otrzymały certyfikaty potwierdzające udział we wszystkich modułach.

  Wychowawczyni i przedszkolaki składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.

  data dodania: 2018-11-13

 • 100 lat dla Polski Gminne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

              W piątek, 9 listopada, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

              Do świętowania, tego niezwykle ważnego dla każdego Polaka jubileuszu, przygotowywaliśmy się cały rok, podejmując się szeregu działań i przedsięwzięć w ramach szkolnego projektu  11/100, czyli 11 listopada na stulecie odzyskania niepodległości, którego koordynatorką była Pani Bogumiła Semik – Ćwirko. Piątkowe wydarzenia były jego podsumowaniem.

              Na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych w klasach starszych odbywały się m.in. quizy, podczas których uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą nt. dziejów naszej Ojczyzny. Dzieci najmłodsze i uczniowie z klas I-III poznawali historię Polski, słuchając opowiadań, oglądając filmy edukacyjne. W swoich klasach, razem z wychowawcami, wykonywali okolicznościowe plakaty, biało-czerwone łańcuchy, chorągiewki. W działania te aktywnie włączyli się również rodzice, którzy wspierali uczniów przy wykonywaniu okolicznościowych kotylionów.

              O godz. 10.30 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w sadzeniu drzewka w naszym zabytkowym parku w ramach projektu Eko – historia - międzypkoleniowe sadzenie drzew. Uroczystą akademię w sali gimnastycznej otworzyła Pani Dyrektor, Joanna Mazanka, która powitała gości: proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego, przedstawicieli władz Gminy, pracowników Urzędu Gminy Marcinowice, radnych i sołtysów wsi z obwodu naszej szkoły, komendanta OSP Pana Arkadiusza Kuliga, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Panią Marię Wasilewską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Dawida Sobczyka, licznie przybyłych rodziców, dziadków, mieszkańców Gminy oraz pracowników szkoły, młodzież i dzieci.

              Podczas gali, zgromadzeni na niej uczestnicy wysłuchali pięknych recytacji, obejrzeli prezentację przedstawiającą „ojców niepodległości”.

  O godz. 11.11 wszyscy przystąpili do bicia Rekordu dla Niepodległej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Później rozpoczął się I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.  Uwieńczeniem gminnych obchodów rocznicowych było wniesienie przez delegację uczniów balonów i biało-czerwonych tortów, na których rozbłysnęły fajerwerki.

              Dzień upłynął nam w atmosferze powagi, wzniosłego nastroju, jak i radości i prawdziwie urodzinowej ekscytacji.

  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział w uroczystości, rodzicom za pomoc w jej przygotowaniach, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za aktywne zaangażowanie się we wszystkie działania, a Pani Bogumile Semik-Ćwirko gratulujemy zorganizowania i przeprowadzenia całego przedsięwzięcia.       

  Więcej zdjęć z przebiegu uroczystości oraz film można obejrzeć tutaj

  data dodania: 2018-11-10

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687