CERTYFIKATYAktualności

 • Zielone tablice do Afryki

              W piątek, 26 października, nasza szkoła przekazała Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego – Serce dla Afryki zielone tablice, które u nas zastąpione zostały nowoczesnymi tablicami multimedialnymi. Jest to dar dla dzieci z Czarnego Kontynentu, które muszą uczyć się w bardzo trudnych warunkach. W zamian, w imieniu afrykańskich uczniów, otrzymaliśmy od Fundacji piękne podziękowanie.  

  data dodania: 2018-10-29

 • Nasz skład pocztu sztandarowego na szkoleniu

          Rok 2018 jest rokiem szczególnym, bowiem obchodzimy rocznicę związaną
  z 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystościach z okazji tego święta nie może zabraknąć pocztów sztandarowych, które są ważnym symbolem każdej szkoły. Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zorganizowano spotkanie, którego celem było przeszkolenie pocztów sztandarowych  i ujednolicenie zasad ceremoniału, a także podkreślenie  wyjątkowej roli pocztu. Szkolenie zostało zorganizowane w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV, VI i VII,  którzy w przyszłości przejmą zaszczytny obowiązek występowania w poczcie sztandarowym.

             „Występować w poczcie sztandarowym to wyróżnienie, to honor. Proszę  szanować   sztandar i zawsze zachowywać się wobec niego z godnością” – mówił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

  data dodania: 2018-10-28

 • Pierwsze roboty w szkole w Strzelcach!

  Pierwszy robot zawitał w gabinecie dyrektora w piątek! Przyszedł, poruszał się, tańczył i robił to, co zostało mu zaprogramowane!

  Od września uczniowie kl. IV – VIII Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach mają możliwość brania udziału w innowacyjnej,  metodzie nauki programowania – robotyce. Zajęcia te to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych. To również możliwość kształcenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. W trakcie zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów.  Zajęcia pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Już w piątek został złożony ostatecznie pierwszy z robotów,  który zaprogramowany przez chłopców z klasy VI, Dominika Sowę i Wojciecha Żydka zawędrował do gabinetu pani dyrektor, Joanny Mazanki.

  Warsztaty, prowadzone przez panią Joannę Zawadę będą trwały cały rok szkolny, a na udział mają szansę wszyscy uczniowie, gdyż co dwa miesiące będą się wymieniać uczestnicy zajęć.

  Pani Joanna Zawada była pomysłodawcą zajęć, pani dyrektor ich gorącym sprzymierzeńcem i organizatorem, a Rada Rodziców głównym sprawcą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zakupie zestawów robotów, gdyż to właśnie z pozyskanych środków Rady Rodziców została wyposażona sala komputerowa w cztery zestawy robotów oraz dwa tablety niezbędne do programowania.

  Warto także wspomnieć, że już uczniowie klas I- III programują! Wszyscy z nauczycielami wzięli udział w  programie „Kod do przyszłości”. Dzięki niemu nauczyli się programować, a pozyskane zestawy klocków Lego służą do nauki programowania na każdych zajęciach informatycznych.

  data dodania: 2018-10-24

 • Brawo Szymon!

  W miniony weekend, w Świdnicy, odbył się 4 Międzynarodowy Turniej Piłki Silesia Autumn Cup Najlepszym strzelcem całego turnieju został nasz uczeń, Szymon Manijak - kl. V,  zawodnik UKS Marcinowice !  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-10-23

 • Brzechwolandia - spektakl, który uczy i bawi

  Dn. 22.10.2019r.uczniowie  kl. I-III wybrali się  z wychowawcami  do Świdnicy na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia”. Dzięki niej można było zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Była to również okazja do poznania niesamowitych wierszy polskiego poety- Jana Brzechwy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.). Każdy miał okazję  przypomnieć sobie, jak powinno się zachowywać w szkole, w domu, na podwórku… Była to wspaniała zabawa! Motywem przewodnim były słowa wspólnie śpiewanej piosenki: „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości”. I takie też były odczucia dzieci po przedstawieniu.

  data dodania: 2018-10-23

 • Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

    19 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  Wesoła Kokoszka.  Celem tego przedsięwzięcia było:

  - propagowanie piękna poezji,

  - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas II-III,

  - aktywizowanie miłośników poezji

  Jury w składzie: dyr.  szkoły – Pani Joanna Mazanka, Pani Beata Kamińska oraz Pani Ewa Korczak oceniając występy dzieci, brało pod uwagę: wkład pracy ucznia, dobór  repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, tempo mówienia i ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu:

  Kl. II

  I miejsce -   Aleksander Wiącek

  II miejsce –Małgorzata Słota

  III miejsce - Damian Derkowski

  Kl. III

  I miejsce – Nikola Ceglarz

  II miejsce –Miłosz Chudy

  III-miejsce - Jakub Śmietana

  Na koniec Pani dyrektor  J. Mazanka pochwaliła uczniów za ogromny wkład pracy w pamięciowe opanowanie długich, a zarazem pouczających i wesołych wierszy. Złożyła im gratulacje oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Laureaci konkursu z poszczególnych klas: Aleksander Wiącek z kl. II oraz Nikola Ceglarz z kl. III  będą  reprezentować naszą szkołę na gminnym etapie konkursu –„Wesoła kokoszka”  w Marcinowicach.

  data dodania: 2018-10-21

 • Oto my – pierwszoklasiści. Pasowanie kl. I

  Każdego roku 18. października obchodzimy Święto Szkoły. Jest ono szczególnym wydarzeniem dla każdego dziecka, które rozpoczyna naukę, ponieważ w tym dniu odbywa się pasowanie na ucznia.

              W bieżącym roku szkolnym w poczet braci uczniowskiej przystąpiło 11-ro dzieci. Uroczystość pasowania odbyła się podczas akademii, którą zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów i inni członkowie ich rodzin. Pierwszaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i śpiewne podczas części artystycznej, po której godnie złożyły ślubowanie. Po ślubowaniu Pani dyrektor Joanna Mazanka wielkim ołówkiem dokonała pasowania, a wychowawczyni – Pani Joanna Kubicka wręczyła swoim wychowankom upominki i pamiątki. Jednymi z nich były zeszyty i długopisy ofiarowane pierwszoklasistom przez IPN z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pasowane zostały również przez Panią bibliotekarkę - Beatę Kamińską na czytelników szkolnej biblioteki. Otrzymały zawieszki i książeczki. Pamiętali o nich i starsi koledzy  - uczniowie klasy II ze swoją wychowawczynią Panią Beatą Moskal, którzy złożyli im życzenia i obdarowali oooogromnymi rożkami obfitości.

  Po uroczystości wszyscy „nowo mianowani” na uczniów wraz ze swoimi bliskimi udali się na słodki poczęstunek. W klasie czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka – prezent od wychowawczyni, którym były gry i układanki edukacyjne.

              Pierwszoklasiści wracali do domów pełni  wrażeń i w doskonałych humorach.  Życzymy im w tym roku szkolnym doskonałej zabawy z literkami i cyferkami, a w przyszłości pełnej ekspresji kariery uczniowskiej - sukcesów w nauce i trafnych wyborów.

              Z okazji obchodów Święta Szkoły przygotowana została również wystawa poświęcona jej patronowi – Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, którą przygotowała Pani Bogusława Semik – Ćwirko. Natomiast Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu, pod kierunkiem Pani Magdaleny Figzał, kawiarenką umilił ten dzień wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej.

  data dodania: 2018-10-18

 • Stypendyści UNIKIDS

  Już po raz kolejny, w naszej szkole, wybrano dwoje stypendystów ciekawych świata, interesujących się różnymi dziedzinami nauki i ufundowano im udział w tegorocznym projekcie Uniwersytetu  Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy. Są to: Jakub Śmietana z kl. III oraz  Julia Gliwa z kl. IV B. Stypendium obejmuje 6 wykładów oraz 2 imprezy rodzinne ( andrzejki, piknik) połączone z pokazem naukowym. Dodatkowo każdy stypendysta otrzyma podczas inauguracji indeks na semestr zimowy i letni w roku akademickim 2018/2019 oraz koszulkę Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS.  

  data dodania: 2018-10-18

 • Niesamowity spektakl teatralny

  We wtorek, 16 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu teatralnym pt. „ MITY GRECKIE”. To opowiedziana w zabawny sposób historia bogów i greckich herosów.  Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. dzieje Prometeusza, ucieczkę Dedala i  Ikara czy zmagania Herkulesa.

  Kunszt aktorski połączony z dobrym humorem sprawił, że na chwilę przenieśliśmy się w odległe i zapomniane czasy – na Olimp. Wszystko to  w znakomitej scenerii auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.  Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza recenzja. Wiedza zdobyta dzięki przedstawieniu z pewnością zostanie wykorzystana.

   

  data dodania: 2018-10-18

 • Konferencja na temat programów aktywizujących młodych Dolnoślązaków

                 Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu byli organizatorami  konferencji szkoleniowej dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pt. PROGRAMY AKTYWIZUJĄCE MŁODYCH DOLNOŚLĄZAKÓW.
  Konferencja połączona była z inauguracją programu Sprawny Dolnoślązaczek w bieżącym roku szkolnym. Przybyli uczniowie wzięli udział w pokazowych zajęciach z cyklu „Eduballowy zawrót głowy”, prezentując możliwości wykorzystania piłek Eduball na zajęciach wychowania fizycznego.

              W konferencji wzięli udział m.in. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita. Programy aktywizujące, o których była mowa  realizowane są również w naszej szkole np. „Umiem pływać” czy  „Szkolny Klub Sportowy”.

            Ostatnim punktem spotkania był wykład wprowadzający do zajęć praktycznych pt. „Fenomen piłki” , który poprowadził współtwórca metody Eduball dr hab. Andrzej Rokita.  Zajęcia praktyczne, z udziałem przybyłych na konferencję,  nauczycieli i trenerów  pt. „Wykorzystanie różnych form współzawodnictwa podczas zajęć piłki siatkowej” oraz „Doskonalenie rzutów do kosza na lekcji wychowania fizycznego” poprowadzili pracownicy  AWF Wrocław.

  W konferencji uczestniczyła nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2018-10-18

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687