CERTYFIKATYAktualności

 • Święto pracowników oświaty

              Każdego roku w dniu 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Jednak jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników związanych z oświatą.

  W bieżącym roku szkolnym święto to przypadło w niedzielę. Dlatego nasi pracownicy wraz z uczniami i ich rodzicami uczcili je w piątek - 12 października. Na uroczystej akademii, na której gościł Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, spotkała się cała społeczność szkolna. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV a i klasy V pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Barbary Kielar i p. Małgorzaty Zuber przy współpracy p. Jerzego Zubera (aranżacja muzyczna) i p. Ewy Kryger (dekoracja). Uczniowie wyrecytowali i wyśpiewali piękne życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, których dodatkowo obdarowali symboliczną różą. Życzenia złożyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka, Pan Wójt i w imieniu rodziców Przewodnicząca RR - p. Liliana Kozina. W każdej klasie i oddziale przedszkolnym o swoich wychowawczyniach pamiętali uczniowie i przedszkolaki.

  Cały dzień upłynął nam w uroczystej, a jednocześnie bardzo wesołej atmosferze.   

  data dodania: 2018-10-12

 • Szkolne obchody XVIII Dnia Papieskiego

  W czwartek, 11 października odbyły się w naszej szkole obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Na uroczystości, przygotowanej przez Pana Jerzego Zubera i Panią Joannę Kubicką (scenografia), gościł proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski. Zespół wokalny w piosenkach pt.: „Tato” i „Leć muzyczko” oraz  uczniowie: Zuzia Kuc i Jakub Nóżka w swoich wystąpieniach wspomnieli postać największego autorytetu XX wieku - Karola Wojtyły, papieża Polaka – Jana Pawła II.

  data dodania: 2018-10-12

 • Ucz się języków – nie bądź offline!

  Projekt edukacyjny „Ucz się języków – nie bądź offline”  był realizowany w naszej szkole we wrześniu 2018 roku. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie naszej szkoły. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2018 roku. Wówczas odbyła się wystawa materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy, połączona z prezentacją zadania konkursowego oraz pokazem talentów dziecięcych.  Ponadto, na korytarzu szkolnym odbyła się sonda korytarzowa „ W ilu językach powiesz dzień dobry/ kocham cię/ policzysz do 10/ ?”, z których klasa VII nakręciła filmik oraz wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie „ Europejska budowla w formie przestrzennej”.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Edukacji , Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Wydarzenie to, promujące naszą szkołę w Europie, zostało, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i również w tym roku oddać głos właśnie na nas.

               Ponadto, w związku z realizacją projektu, nauczycielka języka angielskiego zgłosiła naszą szkołę do dwóch europejskich  konkursów:

  -na innowacyjny sposób prezentowania innych kultur, (w zawiązku z faktem, iż rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego),  gdzie opisane zostały kreatywne działania, których podjęły się klasy, prezentując wielojęzyczną Europę w praktyce, czyli innowacyjne sposoby odkrywania innych kultur w naszej szkole.

  - konkursu „ Jak bardzo wielojęzyczna jest twoja klasa/ instytucja?”, (w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w roku 2018), załączając krótkie nagranie wideo demonstrujące umiejętności językowe uczniów naszej szkoły.

              Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych minęły w naszej szkole w bardzo przyjaznej atmosferze. Ta żywiołowa impreza, pełna radości i uśmiechów na twarzy, stworzyła  możliwość zaprezentowania i promowania różnorodnych umiejętności i talentów naszych uczniów , tj. językowych, tanecznych, aktorskich, technicznych, informatycznych, kulinarnych, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych.

  Nad całością przedsięwzięcia czuwała organizatorka – pani Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie Pani Dyrektor, pedagoga szkolnego, nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

             Podsumowanie konkursów w ramach projektu:

  Konkurs na budowlę europejską:

  I miejsce:  Jakub Zakrawacz kl. VIII

  II miejsce: Klaudia Sowa kl. IV b , Martyna Szydłowska kl. V, Martyna Waligóra kl. V, Kasia Żmojdzian kl. V

  III miejsce: Julia Kaczmarska kl. IV b, Amelia Jagielska kl. IV b, Przemek Żydek kl. IVb, Wiktor Miszczuk kl. V , Dominik Sowa kl. VI.

  Sonda korytarzowa ( W ilu językach obcych powiesz :Dzień dobry, Kocham cię, policzysz do 10?):

  I miejsce: Wiktoria Gajewska kl. VIII, Anna Sowa kl. VI, Wiktoria Grabowska kl. VI

  II miejsce: Julia Gliwa kl. IV b.

  Szkolny konkurs klas IV- VIII „ Żywa prezentacja państwa europejskiego”:

  I miejsce: klasa IV b.

   

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  data dodania: 2018-10-12

 • Ogólnopolski konkurs Gang Słodziaków

              W październiku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu w ramach kampanii Gang Słodziaków,  którego zasadniczym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas I-III oraz wyrabianie w dzieciach nawyku codziennego czytania - samodzielnego i/lub z rodzicami. Konkurs potrwa do 24 X 2018 r.

              Działanie to polega na przeprowadzeniu przez każdą klasę Obchodów Dnia Głośnego Czytania w Szkole  oraz stworzenie prac przedstawiających nowe przygody Gangu Słodziaków, w zależności od poziomu:

  1) uczniowie klasy I – w formie rysunku lub ilustracji, wykonanych dowolną techniką;

  2) uczniowie klasy II – w formie komiksu - dzieci mają stworzyć rysunki/ilustracje, wykonane dowolną techniką, z elementami tekstów;

  3) uczniowie klasy III – w formie tekstu z możliwością dodania rysunków/ilustracji wykonanych dowolną techniką.

  Dodatkowym warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie przez nauczycieli relacji z realizacji przez ich klasę w/w zadań.

              Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych młodszych uczniów do wspólnych zabaw czytelniczych, plastycznych i literackich, a przez to do pomocy swoim pociechom i ich wychowawczyniom w realizacji tego przedsięwzięcia. Spróbujemy w ten sposób „powalczyć” o nagrodę główną, którą jest dofinansowanie biblioteki szkolnej.

  data dodania: 2018-10-10

 • A może zostanę paleontologiem?

      Maluchy z oddziału przedszkolnego oraz klasa 0 uczestniczyły w warsztatach Geo- zabawy, podczas których zapoznały się z zawodem paleontologa. Dzieci rozłupywały "bryły skalne", by znaleźć w nich szczątki prehistorycznych ślimaków lub amonitów. Podczas warsztatów każdy mógł oglądać prehistoryczne szczątki w  atlasach, na fotografiach, a także w gablotkach zawierających prawdziwe  eksponaty. Dzieci malowały również  gipsowe figurki, które mogły zabrać do domu na pamiątkę.

  Przedszkolaki tego dnia obchodziły również Dzień Dinozaura, podczas którego stworzyły ogromnego papierowego tyranozaura oraz brały udział w różnych zabawach zwiazanych z jego tematyką.

  data dodania: 2018-10-09

 • Projekt ""Umiem pływać w kl. II

  Od 18 października, jeden raz w tygodniu,  uczniowie kl. II uczestniczą, w  ramach programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”, w zajęciach na basenie w Bielawie. Celem głównym zajęć jest  upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd . Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu . Wspólne wyjazdy integrują uczniów.  Zajęcia dają im możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcają także do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

  data dodania: 2018-10-08

 • „Listy do przyszłości”

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Wawelska Kapsuła Czasu  z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.  W ramach działań dzieci napisały listy do swoich rówieśników w przyszłości, o tym kim chciałyby zostać lub co robią w wolnym czasie. Wszystkie listy były bardzo ciekawe, każda z Pań polonistek  wybrała te najbardziej interesujące, a szkolna komisja zadecydowała, które z nich znajdą się w gronie najlepszych. Niestety można było wybrać tylko pięć. Wybrane prace wysłano do Wrocławia, gdzie przejdą dalszą selekcję. Najciekawsze  zostaną umieszczone  w specjalnej kapsule na Wzgórzu Wawelskim i odczytane za 100 lat, w 2118 roku.

  Wszystko to w ramach kształtowania postaw patriotycznych przez przypominanie, że ślady współczesnych pokoleń wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wycieczka klasy V do Świdnicy

  W piękny, ciepły i słoneczny październikowy dzień uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę do Świdnicy. Wycieczka była w połowie związana z poznaniem własnego regionu w ramach rozpoczętego w tym roku szkolnym przedmiotu – geografia, a w połowie z miłym spędzeniem czasu i szeroko pojętą integracją klasową. Świdnica jako duże, najbliższe Strzelec miasto, od XIII wieku przyciąga ludność z różnych stron Polski. Przyciągnęła też nas. Nie sposób w ciągu kilku zaledwie godzin zobaczyć wszystkich atrakcji tego miejsca, my zapoznaliśmy się z kilkoma:

  • Kościołem Pokoju  – drewnianą protestancką świątynią wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • Muzeum Dawnego Kupiectwa mieszczącego się w zabytkowym ratuszu, wśród eksponatów wykonana z brązu rzeźba młodej kobiety odnalezionej w naszym szkolnym parku, dzieło Dorothei von Philipsborn.
  • Widokiem na miasto i okolicę z odbudowanej wieży ratuszowej z wysokości 38 metrów.
  • Najstarszą kamienicą miasta „Rzepichą” – dzieci zobaczyły jej niewielkie pomieszczenia, drewniane stropy
   i bardzo wąską drewnianą klatkę schodową.

  Na koniec wyprawy udali się wszyscy na zasłużone lody z ciepłymi malinami i gorącą czekoladą. Wycieczka się podobała, humory dopisały, niektóre miejsca dzieci zobaczyły po raz pierwszy. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni
  p. Małgorzata Zuber.

  data dodania: 2018-10-07

 • Sąsiedzi nie tylko na mapie - spotkanie z naszymi czeskimi partnerami.

  2 października uczniowie klasy IV a,  w ramach projektu partnerskiego "Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory", wzięli udział w wycieczce do Świdnicy i Śmiałowic. W Świdnicy razem z czeskimi kolegami zwiedzili Kościół Pokoju oraz podziwiali panoramę okolicy z tarasu widokowego wieży ratuszowej. W Śmiałowicach posilili się kiełbaską, do wyboru z grilla lub z ogniska, a później podzieleni na mieszane czesko – polskie grupy brali udział w grze ulicznej o śmiałowickim baronie i zakonnikach zwanej „Quest”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątki: notatniki i termosy. Spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami zakończył obiad i podwieczorek w sali gimnastycznej w Strzelcach. Dzieci rozstawały się ze smutkiem w oczach, bo chociaż spotkanie było krótkie, to zawiązała się między nimi nić sympatii i wzajemne zainteresowanie.

  data dodania: 2018-10-07

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybór opiekuna SU

  W drugim tygodniu września odbyły się wybory uzupełniające na członków SU z klas IV. Kandydowali Julia Kochan kl. IV, Dominika Głuc kl. IV a, Bartosz Kozina kl. IV b oraz Klaudia Woźna kl. IV b. Ostatecznie w wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali Julia Kochan kl. IV a oraz Bartosz Kozina kl. IV b. Zarząd SU oraz przedstawiciele wolontariuszy zagłosowali jednomyślnie, że opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 ponownie została pani Magdalena Figzał.

  data dodania: 2018-10-07

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687