CERTYFIKATYAktualności

 • Mikołajki na bis...

  W dniu 16 grudnia 2019 dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klasy pierwszej wzięły udział w warsztatach u św. Mikołaja. W magicznej świątecznej atmosferze  w towarzystwie elfów zdobiły pierniki, bombki oraz malowały gipsowe figurki. Spotkały oczywiście św. Mikołaja, który zachęcał do wspólnej zabawy i tańca. Po ciężkiej pracy, przed drogą powrotną dzieci zjadły smaczny rogalik z gorącą herbatką, tak by starczyło im sił żeby zanieść do domu własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Mikołaj zagościł też w naszych oddziałach przedszkolnych, jak na szkolną tradycję przystało 6 grudnia. Wtedy wszyscy otrzymali pełne smakołyków paczki. W podziękowaniu dzieci przedstawiły piosenki i wiersze przybyłemu z dalekiej Laponii Gościowi.

  data dodania: 2019-12-17

 • XI Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Kolejny raz nasza szkoła przygotowała zimowe spotkanie uczniów klas IV-VI pod hasłem „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”.

  Sześcioosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej z Marcinowic i ze Strzelec rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych m.in. skok w dal z miejsca, rzut do kosza czy skoki na skakance oraz w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą  z zakresu ortografii, wiedzy o sporcie,  rozpoznawania znanych postaci ze  świata sportu czy znajomością słówek w  języku angielskim. Sportowa zabawa i rywalizacja zakończyła się turniejem gry w „Dwa ognie”. Po zajęciach ruchowych można było pozwolić sobie na słodki poczęstunek w postaci pączków, za które dziękujemy pani Beacie Kamińskiej.

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa ze Strzelec  – drużyna II,

  drugie miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa z Marcinowic – drużyna I,

  trzecie miejsce wywalczyła drużyna II ze  Szkoły Podstawowej z Marcinowic,

  na miejscu czwartym uplasowała się nasza drużyna I.

              Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją  XI Gminnego Mikołajkowego Turnieju Interdyscyplinarnego zajęła się pani Joanna Przyborowska.

  data dodania: 2019-12-16

 • Międzynarodowy Dzień Życzliwości

  Jak co roku i tym razem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Uczniowie wymieniali się komplementami i pisali sobie życzliwe liściki, które były roznoszone przez naszych wolontariuszy-„Życzliwych Listonoszy”. Chętnych do miłych słów nie brakowało, dlatego listonosze mieli pokaźną ilość listów do wręczenia. Odbył się także konkurs wyłaniający Najbardziej Życzliwych w szkole. Gratulujemy sześciu zwycięzcom, oby nadal rozsiewali dobro wśród nas!

  Dobre serce nasi uczniowie i ich rodzice  okazali również włączając się do idei Formuła Dobra, przekazując słodkie upominki dzieciom z hospicjum we Wrocławiu. Wraz z wolontariuszami dziękuję za udział w naszych akcjach! Za nasze zaangażowanie w czynienie dobra otrzymaliśmy certyfikat od Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska oraz podziękowanie za "Marcinowickie kolędowanie" na rzecz niepełnosprawnej Amelki. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat wróci do nas ze zdwojoną mocą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych nie tylko od święta!

   

   

                                                                                                                                               Kinga Bocian

                                                                                                                                               opiekun Rady Wolontariatu

  data dodania: 2019-12-15

 • Kolędujemy w Marcinowicach

  Nasza szkoła czynnie włącza się we wspólne gminne kolędowanie, które odbędzie w sobotę 14 grudnia w Marcinowicach na placu przy kościele. Na scenie w wykonaniu naszych uczennic usłyszymy przepiękne kolędy, a na kiermaszu będzie można zakupić świąteczne kartki i ozdoby wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za zaangażowanie i ofiarowanie swoich prac.Cały dochód przeznaczony jest dla Amelki Piórkowskiej ze Śmiałowic. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie. Szczegóły na plakacie.

  data dodania: 2019-12-12

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Społeczność Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  serdecznie zaprasza na

  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY


  bombki, stroiki, kartki świąteczne

  wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli

   

   

  Zapraszamy od piątku 13 grudnia 2019 r. do wyczerpania asortymentu.

  data dodania: 2019-12-12

 • Omnibus klasy pierwszej

   6 grudnia 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie wiedzy i umiejętności –Omnibus klasy. Przez dwa dni zmagali się z zadaniami, w celu zdobycia największej liczby punków. W pierwszym dniu rozwiązali testy z edukacji polonistycznej, matematycznej oraz społecznej. Następnego dnia odbył się quiz z wiedzy ogólnej oraz społecznej. Pytania były zróżnicowane i dotyczyły wielu dziedzin życia. Nad porządkiem   i  przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z  p. dyrektor - Joanny Mazanki, bibliotekarki - Beaty Kamińskiej oraz rodziców: Alicji  Pęcak oraz Moniki Gliwy. Wszystkie zadania przygotowała wychowawczyni Anna Franków. Tytuł Omnibusa klasy zdobyła Hannah Pęcak. Gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2019-12-08

 • Zdrowy miesiąc

  29.11.2019r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą, panią Beatą Moskal  zakończyli  akcję „zdrowy miesiąc”. Przez cały ten czas  starali się pokazać, że bardzo ważne w naszym codziennym życiu jest zdrowe odżywianie poprzez przynoszenie  kanapek z warzywami- pomidor, rzodkiewka, świeży ogórek, papryka, szczypiorek… Jedli też owoce.  Uwieńczeniem tej akcji było wspólne robienie zdrowych kanapek oraz ich spożywanie.

  data dodania: 2019-12-08

 • Szkolne spotkanie z Mikołajem

              Na dzień 6. grudnia wszyscy, niezależnie od wieku, czekają z niecierpliwością i  wypatrują św. Mikołaja. Najbardziej tęsknią za nim dzieci. Również i w tym roku Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i uczniów. Zgodnie z tradycją zawitał w progach naszej szkoły, przywożąc bogate, słodkie podarki. Jednak zanim je rozdał, sprawdził, czy wszyscy byli grzeczni. „Sprawdzian” wyszedł pomyślnie, więc tylko pomachał rózgą. Najmłodsi witali go piosenkami, a starsi oklaskami.

              Już do końca dnia w szkole panował mikołajkowy nastrój. Słychać było śmiech i pyszne mlaskanie, gdy każdy kosztował coś smakowitego ze swojej paczki.

  data dodania: 2019-12-07

 • Wiktoria i Zuzia laureatkami konkursu plastycznego „Barwy Niepodległości”

              W październiku uczestniczki koła plastycznego i dziewczynki z kl. II przygotowywały pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej prace plastyczne na konkurs o zasięgu powiatowym pt. „Barwy Niepodległości”. Dwa dzieła zostały zauważone przez jury organizatora tego przedsięwzięcia, tj. MDK w Świdnicy, które przyznało nagrodę uczennicy kl. V a - Zuzi Wilczyńskiej i wyróżnienie uczennicy kl. II – Wiktorii Łużnej. Obie laureatki odebrały swoje nagrody na apelu szkolnym w dniu 5 grudnia.

  data dodania: 2019-12-07

 • Młodsi uczniowie w czarodziejskim świecie Aladyna i Dżina

  28 listopada nasi uczniowie z klas I-IV wyjechali do świdnickiego teatru na spektakl muzyczny „Cudowna lampa Aladyna”. Dzięki pięknej dekoracji, barwnym strojom i śpiewno-słownej grze aktorskiej wszyscy mogli przenieść się w czarodziejski świat Dżina, przeżywać przygody Aladyna – znalazcy cudownej lampy. Przedstawienie miało też charakter edukacyjny, ponieważ jego bohaterowie przypomnieli widzom konsekwencje zawierania znajomości z nieznanymi osobami.

              Uczniowie i nauczyciele wracali do szkoły pełni wrażeń i doznań estetycznych.

  data dodania: 2019-12-07

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182