CERTYFIKATYAktualności

 • Sprzątanie Świata

  W  dniach 21-23 września 2018r. uczniowie klas 0-III brali udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Akcja Segregacja. Dzieci zapoznały się z  systemem segregacji odpadów, dowiedziały się co to jest recykling i jakie produkty mogą dzięki niemu  powstawać. Zrozumiały również to, że idąc po zakupy, należy przemyśleć  , co naprawdę jest nam potrzebne, aby nie marnować żywności i zwracać uwagę na opakowania. Cała ta wiedza zdobywana była przez uczniów poprzez praktyczne działania. Koordynatorem działań była pani Beata Moskal, wych. Kl. II.

  data dodania: 2018-10-02

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W naszej szkole uczniowie również brali udział w tym wydarzeniu. To już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a w naszej szkole trzeci. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia

              „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli nie nauczyciele, a uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, które przepytywały starszych kolegów i dorosłych. Klasa III już od poniedziałku bawiła się tabliczką mnożenia. Codziennie towarzyszyło im hasło dnia związane z tymi rachunkami oraz grali w różne gry za pomocą kart Grabowskiego. W piątek uczniowie tej klasy zamienili się
  w egzaminatorów i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia w klasie VI. Dodatkowym utrudnieniem w tym sprawdzianie było odpowiadanie z równoczesnymi skokami przez skakankę. Uczniowie klas IV i V przygotowali plakaty związane z tabliczką mnożenia. Zgodnie z hasłem imprezy „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”, patrole egzaminacyjne udały się również do Urzędu Gminy w Marcinowicach, Ośrodka zdrowia, apteki i sklepu w Strzelcach, gdzie przepytali dorosłych z tej umiejętności. Nauczyciele i pracownicy szkoły też zostali przeegzaminowani. Wiele emocji i radości przyniosła zabawa z „królową nauk”. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

  data dodania: 2018-09-30

 • VI MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA

  Finał Dolnośląskich Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbyły się w Krzyżowej, wspólnie zorganizowane zostały m.in. przez  Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy  oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Celem imprezy było nie tylko popularyzowanie biegów, jako formy aktywności fizycznej, ale również zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na znaczenie profilaktyki przemocy w rodzinie. Uczniowie z klas IV-VIII godnie reprezentowali  naszą szkołę oraz gminę na dystansach  400 m, 800 m i 1000 m. Dla niektórych uczniów był to debiut w tak dużej imprezie, bo zawodnicy przyjechali z wielu miejscowości  Dolnego Śląska m.in. Legnicy, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu za wolę walki, zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

  data dodania: 2018-09-27

 • Jesienna twórczość przedszkolaków z zerówki

         24.09.2018 r. dzieci z zerówki rozmawiały na zajęciach na temat złotej polskiej jesieni. Przy tej okazji rozwiązywały jesienne zagadki, przeprowadzały doświadczenia, dokonywały obserwacji podczas wyjścia do pobliskiego parku, w którym  odnalazły dary jesieni: liście, szyszki, żołędzie. Pomimo kiepskiej, wietrznej pogody przedszkolaki doskonale się bawiły. Po powrocie do szkoły czekała ich miła niespodzianka - tworzenie z ziemniaków, zapałek, wełny, plasteliny, wykałaczek jesiennych zwierzątek. Powstały piękne jeże oraz polne myszki. Praca każdego dziecka była inna, niepowtarzalna i  jedyna w swoim rodzaju. Wytwory można podziwiać na wystawce w holu szkoły.

  data dodania: 2018-09-26

 • Szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Sportu

  W dniu 25 września, we wtorek po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, promującą sport i aktywność fizyczną.

  W naszej szkole tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Europejski Tydzień Sportu na kółkach. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania oraz doskonalenia  swoich umiejętności jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Taka forma zajęć wychowania fizycznego, aktywnego spędzania czasu wolnego podczas długiej przerwy cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Aktywne sportowo były w tym dniu również przedszkolaki. Na zajęciach w zerówce odbyło się wiele zabaw ruchowych, m.in.: wyścigi rzędów, pokonywanie torów przeszkód, gimnastyka przy muzyce, tańce, zabawy z piłką. Dzieci wspaniale rywalizowały między sobą, każde chciało zostać zwycięzcą.

  Przy okazji obchodów tego święta sportu Samorząd Uczniowski ogłosił wtorek Dniem na sportowo. Wszyscy więc chętni: nauczyciele, dzieci i uczniowie, którzy lubią być aktywni fizycznie przebrani byli w stroje sportowe.

  Dzień upłynął nam zdrowo, na sportowo i …kołowo!   Dlatego z pewnością podejmiemy podobną inicjatywę w najbliższym czasie.

  data dodania: 2018-09-26

 • Filmowa lekcja patriotyzmu

   Młodzież z klasy VIII, 26 września, oglądnęła najnowszą ekranizację kultowej książki Arkadego Fiedlera - "Dywizjon 303. Historia prawdziwa." Film w reżyserii Denisa Delicia, który upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. Przed wizytą w kinie uczniowie analizowali treść książki na lekcjach języka polskiego, a na historii poznali dzieje tytułowego dywizjonu oraz przebieg walk o Brytanię. Wszystkie podjęte przez młodzież i nauczycieli działania stworzyły cały cykl żywej lekcji patriotyzmu doskonale wpisujący się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wychodzili z kina poruszeni, wzruszeni i z pewnością bogatsi wewnętrznie, bo film ten "To historia bohaterstwa, które jest w każdym z nas". Organizatorami wyjazdu były Pani Joanna Mazanka i Bogusława Semik - Ćwirko

  data dodania: 2018-09-26

 • Święto pieczonego ziemniaka

              W dniu 22 września, na pierwszym w tradycji naszej szkoły jesiennym pikniku rodzinnym zorganizowanym z inicjatywy Rady Rodziców, pożegnaliśmy lato.

  Tę środowiskową imprezę, będącą jednocześnie świętem pieczonego ziemniaka, a przebiegającą pod hasłem Mamo, Tato, pożegnaj ze mną lato! , zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski, proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, pracownicy komisariatu w Marcinowicach i strażacy z Tworzyjanowa. Licznie dopisali nasi uczniowie, którzy przybyli z całymi rodzinami, aby wspólnie bawić się i odpoczywać na świeżym powietrzu.

  Piknik rozpoczął się od występów przedszkolaków i uczniów z klas I-III, którzy w wierszach i piosenkach przypomnieli o nadchodzącej jesieni. Obfitował też w szereg innych atrakcji, z których najchętniej korzystali nasi najmłodsi wychowankowie i uczniowie. Do zabaw dołączali również ich rodzice. Dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, jeździły na kucyku, puszczały bańki mydlane, malowały sobie twarze, konstruowały z klocków Lego i programowały swoje roboty, oglądały roboty wykorzystywane na zajęciach z robotyki, poznawały pojazdy służb specjalnych: wóz strażacki i radiowóz, wraz z rodzicami grały w gry zręcznościowe, uczestniczyły w konkurencjach sportowych, brały udział w zabawie fantowej. Rodzice mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć klasy/sale, w których uczą się ich pociechy. Ponieważ dzień był słoneczny, ale chłodny wszyscy mogli rozgrzać się podczas tańca zumby i przy ognisku piekąc ziemniaki. Stracone podczas zabaw ruchowych kalorie uczestnicy pikniku uzupełniali w kawiarence, w której kupowali hot-dogi, popcorn, pieczone ziemniaczane spirale, napoje i ciasta.

  Chociaż żal, że lato minęło, to wszystkim życzymy, aby jego gorąca atmosfera i wesoły nastrój pikniku trwały przez całą jesień i zimę.    

  data dodania: 2018-09-23

 • PODZIĘKOWANIA!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji pierwszego jesiennego festynu integracyjnego, święta pieczonego ziemniaka pod hasłem "Mamo, Tato, pożegnaj ze mną lato" - za ciasta, zakupy, organizację, atrakcje i  kawiarenkę. Całym Rodzinom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność. Słowa podziękowania kierujemy w stronę dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, kierownika i pracowników komisariatu w Marcinowicach oraz strażaków z Tworzyjanowa - służby, jak zwykle, nas wspierały:) 
  Lato za nami, ale dla nas, cały, tak rozpoczęty rok, z pewnością będzie piękny i udany, jak dzisiejsza impreza, dziękujemy - dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie SP w Strzelcach.

  data dodania: 2018-09-22

 • W najbliższą sobotę zapraszamy na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA !

  Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Strzelcach zapraszają wszystkich miłośników dobrej zabawy na integracyjny festyn rodzinny pt." MAMO, TATO, POŻEGNAJ ZE MNĄ LATO", który odbędzie się 22 września br. na terenie szkoły. Gwarantowane liczne atrakcje zakończone wspólnym pieczeniem ziemniaków w ognisku. Szczegóły na plakacie poniżej.

  data dodania: 2018-09-20

 • Święto naszych Przedszkolaków

              Dzień 20 września jest Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W naszej szkole również uczciliśmy to święto.

  Na apelu okolicznościowym Pani dyrektor Joanna Mazanka uroczyście  odczytała list Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka skierowany do najmłodszych dzieci i złożyła wszystkim maluchom piękne życzenia. Przedstawiciele najstarszych uczniów wręczyli swoim młodszym koleżankom i kolegom kolorowe balony. Dzieci otrzymały też drobne upominki: dziewczynki pierścionki, a chłopcy lizaki z tatuażem. Natomiast wychowawczynie obu oddziałów przedszkolnych, Panie: Magdalena Figzał i Anna Brysiak zadbały o to, żeby ten wyjątkowy dzień upłynął ich wychowankom w radosnej atmosferze atrakcyjnych zabaw.  

  data dodania: 2018-09-20

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687