CERTYFIKATY











Aktualności

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Marcinowicach. W kategorii dzieci młodszych wystąpiły: Julia Smok i Nikola Ceglarz - uczennice klasy II z piosenką „ I can climb” oraz Klaudia Woźna i Klaudia Sowa z klasy III b z piosenką „ I’m happy”. W kategorii starszych naszą szkołę reprezentowali: z klasy VI - Jakub Nóżka piosenką „ Hallelujah”i  Hanna Zakrawacz z Anną Sową (uczennicą klasy V). Dziewczyny wykonały piosenkę „ In the middle”. Natomiast czwartoklasistki: Maja Borowa wystąpiła z francuskim utworem „ Dernier danse”, a Martyna Dworniczak zaśpiewała „ Delajlę”.

  Prezentacje 25 wykonawców ze szkół w Strzelcach i Marcinowicach oceniało jury powołane przez Organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i  upominki.

  Klaudia Sowa i Klaudia Woźna otrzymały wyróżnienie w kategorii klas młodszych, Jakub Nóżka wyróżnienie w kategorii klas starszych.

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-06-10

 • Z wizytą w Czechach.

  W dniu 5 czerwca 2018 r. w ramach projektu partnerskiego „Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory” uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z Panią dyrektor Joanną Mazanką oraz opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Czech.

  Zanim wycieczkowicze wyruszyli w podróż, Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski życzył im bezpiecznej drogi, nawiązania nowych znajomości i bogatego w przeżycia poznawania kultury naszych południowych sąsiadów.

  Pierwszym miastem, które zwiedzili nasi uczniowie, było  Pecka. Tam, po entuzjastycznym powitaniu przez czeskich rówieśników, wszyscy ruszyli na zwiedzanie wnętrz średniowiecznego zamku. Ciekawe historie związane z tym miejscem opowiadał przewodnik. Następnie proboszcz miejscowej parafii oprowadził młodzież po swoim kościele.

  Kolejnym punktem wyjazdu był kurort uzdrowiskowy Lázně Bělohrad. Tutaj uczniowie czeskiej szkoły podstawowej przygotowali podchody z zadaniami do wykonania, podczas których nasze dzieci miały okazję poznać walory tego urokliwego miasta.

  Wycieczka była bardzo udana, a wrażenia z niej na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów, którzy na koniec obdarowani zostali upominkami.

  data dodania: 2018-06-10

 • Gminny Dzień Dziecka

  Gminny Dzień Dziecka, w którym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć, pozwolił na świetną zabawę wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej z Marcinowic, Wir oraz przybyłymi uczniami z Czech. Wizyta uczniów czeskiej szkoły związana była z  realizacją projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci były występy grupy teatralnej, dmuchane zamki, zumba, stoiska ze słodyczami i upominkami.
  Podsumowaniem zabawy były zawody sportowe przygotowanie dla uczestników programu.  Uczniowie szkół z naszej gminy oraz goście z Czech uczestniczyli w sportowej rywalizacji, która pozwoliła na nawiązanie wspólnych relacji i spędzenia aktywnie czasu wolnego. Uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane upominki.

  data dodania: 2018-06-10

 • W trosce o zdrowie naszych uczniów

              W dniu 28 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji fizjoterapeutki – Pani Magdaleny Plewińskiej, która na podstawie przygotowanej prezentacji i innych materiałów edukacyjnych omówiła przyczyny wad postawy, w tym kręgosłupa. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na złe nawyki, np. noszenia na jednym ramieniu przeciążonych tornistrów, nieprawidłowego siedzenia w ławce szkolnej/przy biurku i komputerze w domu oraz na konsekwencje niewłaściwego odżywiania się, braku aktywności fizycznej.

  data dodania: 2018-06-10

 • Już 9 czerwca w sobotę zapraszamy wszystkich na PIKNIK RODZINNY

  data dodania: 2018-06-04

 • I Gminny konkurs Matematyczny "Z matematyką na wesoło"

  29.05.2018 r. w naszej szkole odbył się I Gminny konkurs Matematyczny "Z matematyką na wesoło", zorganizowany przez panią Joannę Zawadę. Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkoły z Marcinowic oraz Strzelec. Uczniowie zmagali  się z zadaniami matematycznymi, udzielając odpowiedzi w znanej i lubianej przez dzieci aplikacji kahoot.it. Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Każdy uczestniki otrzymał dyplomy za udział oraz drobne upominki. Zwycięzcami tego konkursu zostali:
  I miejsce Monika Świgost kl. VI Szkoła Podstawowa Marcinowice
  II miejsce Kornelia Śmietana kl. VI Szkoła Podstawowa Strzelce
  III miejsce Kacper Winnicki kl. V Szkoła Podstawowa Strzelce
   
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w następnym roku.

  data dodania: 2018-06-04

 • Dzień Taty i Mamy w klasie I

  29.05.2018r. w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzień był bardzo uroczysty. Dzieci  z wychowawcą, panią Beatą Moskal , przygotowały wierszyki , tańce, grały na instrumentach perkusyjnych . Następnie dziękowały  za wszystko, czym rodzice ich obdarzają na co dzień: za miłość, poświęcenie, cierpliwość, troskę, opiekę, życie, uśmiech, serce . Każdy z rodziców otrzymał własnoręcznie wykonany prezent. Mamy dostały pięknie wykonany bukiet kwiatków, a tatusiowie- krawat. Prezenty bardzo się podobały. Następnie dzieci  z wychowawcą zaprosili rodziców do wspólnej zabawy. Były to zabawy integracyjne, przy których było dużo śmiechu, radości, każdy świetnie się bawił. Impreza zakończyła się , a na ustach  wszystkich  gościł uśmiech. Cieszymy się, że obecność Rodziców była tak liczna, co sprawiło dzieciom wielką przyjemność i Pani też.

  data dodania: 2018-06-04

 • Przedszkolaki w parku linowym

  25.05.2018 r. klasa 0 i młodsza grupa przedszkolna byla na wycieczce w Parku Linowym Pod Wieżycą w Sobótce. Nasze przedszkolaki miały do swojej dyspozycji trasę - Pajęcza Sieć, w której pokonywały wiele przeszkód.  Dzieci miały świetną zabawę na świeżym powietrzu połączoną z doskonałym treningiem. Park Linowy usytuowany jest w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Dzieci z zerówki dodatkowo zostały zapoznane z jego fauną i florą. 

  data dodania: 2018-05-27

 • Ania i Julia z grupy „0” po angielsku wyśpiewały wyróżnienie!!!

  23. maja 2018 r. dwie uczennice z grupy „ 0” Ania Krupa oraz Julia Fik reprezentowały naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej „LET’S ALL SING IN ENGLISH”. Do rywalizacji zaprosiło Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy. W festiwalu uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół w Świdnicy, Roztoce, Marcinowicach, Witoszowie Dolnym, Strzelcach oraz Żarowie.

  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko pięknym śpiewem, ale także poprawną wymową. Nasze uczennice wystąpiły w kategorii 5,6 i 7-latków, choć w konkursie występowały także 3 i 4-latki.

  Jury w składzie : Alicja Krawczyńska – lektor języka angielskiego – przewodniczący jury, Michał Strauss – lektor języka angielskiego, Jacek Urbański – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum wysłuchało i oceniło 25 przygotowanych na konkurs piosenek. Zanim ogłoszono werdykt, dzieci obejrzały występy swoich kolegów z Akademii Przedszkolaka z grupy „Jagódki” oraz wzięły udział we wspólnej zumbie.

  Ania i Julia za swój występ otrzymały wyróżnienie, a także medale i nagrody rzeczowe, a  nasza szkoła otrzymała statuetkę.

  data dodania: 2018-05-27

 • RODO - klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  informuję, że:

   

  1. Administratorem Pani/Pana osobowych jest Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, tel: 74/8504420, mail: spstrzelce@poczta.onet.pl

   

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod numerem tel. nr 609 010402 lub adresem email : krzysztof.olejniczak@comars.pl

  2. Dane osobowe przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. cogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce.

  3. Pana/Pani/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez okresy zakreślone
   w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt.

  4. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  5. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.

  6. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego j/w.

  7. Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach nie prowadzi zautomatyzowanego przetwarzania danych w formie profilowania.

   Wszelka dokumentacja dotycząca przetwarzania danych osobowych jest dostępna i będzie na bieżąco uaktualniana w zakładce RODO.

  data dodania: 2018-05-25

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182