CERTYFIKATYAktualności

 • Laureatka I miejsca w XXVIII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym

  „Czy na wady nie ma rady?” – taki tytuł miał konkurs plastyczny, w którym należało wykonać pracę w oparciu o literaturę Jana Brzechwy, służącą wzbogacaniu słownictwa i poszerzania kompetencji językowych dziecka. Aleksandra Mazur, uczennica klasy I, zajęła I miejsce, ilustrując wiersz „Stonoga”! Opiekunem merytorycznym dziewczynki była wychowawczyni, Pani Beata Moskal. Konkurs rozpropagowała i koordynowała w szkole Pani Ewa Korczak – szkolny logopeda. Gratulacje dla dziewczynki i pedagogów!

  data dodania: 2018-06-17

 • Bezpieczne wakacje nad wodą

              Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W czasie, gdy jedni marzą o wypoczynku, zabawie, podróżach, drudzy troszczą się o ich bezpieczeństwo.

              W czwartek, 14 czerwca naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Król – policjant z posterunku w Marcinowicach, który przypomniał dzieciom/uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Szczególną uwagę zwrócił na „strój” kąpielowy tym, którzy jeszcze nie potrafią pływać: na zakładanie „motylków” – dmuchanych rękawków na ramiona, na pływanie z kółkiem ratunkowym lub w kamizelkach ratunkowych.

              Panu policjantowi dziękujemy za czujność i życzymy udanych, słonecznych i spokojnych wakacji.    

  data dodania: 2018-06-14

 • Pożegnania nadszedł czas ….

  Dnia 11.06.2018 r. w piękne, słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III a i rodziców z wychowawczynią Panią Magdaleną Figzał. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka.

  Uroczystość, którą zorganizowała nauczycielka, miała miejsce w szkole, w pięknej scenerii kawiarenki  i balonów. Rozpoczęli ją uczniowie programem artystycznym dla mam i tatusiów z okazji ich święta – minionego Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. W ten sposób dziękowały swoim rodzicom za ich miłość. Natomiast Pani Magda, przygotowując swoich wychowanków do tego pięknego wydarzenia, chciała podziękować za trzy wspólne lata nauki i zabawy, za wsparcie i współpracę.

  Na twarzach gości malowało się wiele emocji: radość, wzruszenie, duma z własnych pociech; niektórym zakręciła się nawet łza w oku. Żeby rodzice mogli w pełni poczuć się najważniejszymi osobami na tej uroczystości, przygotowany został dla nich słodki poczęstunek. A potem…pożegnania nadszedł czas - rodzice dziękowali Pani Figzał za trud nauczania, wychowania i za opiekę.

  Całe popołudnie, pełne przesympatycznych wrażeń, na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  data dodania: 2018-06-14

 • Nasze uczennice nagrodzone w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym Sto lat dla Polski

              Pod koniec lutego chętni uczniowie szkoły wzięli udział w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym na urodzinową kartkę z życzeniami dla naszej ojczyzny zorganizowanym z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Na etapie szkolnym jury wybrało 3 prace: Julii Kinal (lat 4,5) z młodszego oddziału przedszkolnego oraz Julii Gliwy i Klaudii Woźnej- uczennic z kl. III B. Wszystkie prace pomyślnie przeszły etap rejonowy, skąd trafiły do etapu wojewódzkiego. W dniu 11 czerwca komisja konkursowa ogłosiła wyniki:

  Julia Kinal została laureatką I miejsca w kategorii przedszkola,

  Julia Gliwa i Klaudia Woźna otrzymały wyróżnienia w kategorii uczniów klas I-III.

              Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku 2018 r. podczas Koncertu Galowego organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Kartka pocztowa Laureata I miejsca, czyli m.in. naszej małej Julki zostanie oficjalnie przesłana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

              Dzieci do konkursu przygotowały Panie: Anna Brysiak i Joanna Kubicka. Nauczycielkom
  i dziewczynkom serdecznie gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2018-06-14

 • Zakończenie projektu sportowego –„Umiem pływać”

  12.06.2018 roku uczniowie klas II, III a zakończyli projekt – „Umiem pływać”. Przez 20 godzin, na basenie w Bielawie, pod okiem instruktora pływania, w ramach lekcji wychowania fizycznego, oswajali się z wodą, uczyli się pływać, skakać do wody oraz nurkować. Wszyscy odważni uczniowie zdali celująco praktyczny sprawdzian z pływania. Gratulacje dla dzielnych i chętnych pływaków!

  data dodania: 2018-06-13

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Zuch dla uczniów klas I-III

              Przez kilka dni w maju 2018 roku najzdolniejsi  uczniowie z klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch. Tegoroczna edycja  konkursu obejmowała trzy przedmioty: j. polski, matematykę  oraz j. angielski. Już otrzymaliśmy wyniki.

              Jury przyznało trzem uczestnikom dyplomy laureata.  Z języka  polskiego oraz z matematyki dyplom laureata otrzymała uczennica klasy pierwszej – Karolina Downar. Uczniowie klasy drugiej: Jakub Śmietana i Paweł Downar otrzymali dyplomy laureata z  j. polskiego. Pozostali uczniowie biorący udział w tym konkursie zostali uhonorowani dyplomami uznania.

  Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej owocnej nauki.

  data dodania: 2018-06-12

 • ,,Poznajemy tajemnice naszych okolic” – edukacja w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni"

  Kolejnym edukatorem projektu ,,Nawzajem sobie potrzebni” była pani Lucyna Szpilakowska- mieszkanka malowniczej i pełnej tajemnic miejscowości Śmiałowice.

  Uczniowie z klasy II i IV wraz z wychowawcami i szkolnym koordynatorem projektu  wybrali się do Śmiałowic na wycieczkę historyczno-regionalną. Warsztaty miały charakter gry terenowej „questu” ulokowanej w malowniczych okolicach wsi. Dzieci otrzymały broszurki, na których umieszczone  były zagadki pisane wierszem. Każda zagadka kierowała uczniów do kolejnych miejsc, w których trzeba było wykonać obliczenia matematyczne, np. przy kościele policzyć okna z witrażami, wpisać liczbę w odpowiednie miejsce na kartce. Przy każdym odgadniętym miejscu, pani Lucyna opowiadała różne ciekawostki z nim związane. Na końcu gry dzieci dokonały podsumowania odgadniętych liczb, a suma wskazywała numer domu, w którym ukryty był skarb. Po wspaniałej, kreatywnej zabawie zasłużyliśmy na odpoczynek. Wspólnie upiekliśmy na boisku kiełbaski i wróciliśmy wypoczęci do szkoły.

  Dziękujemy Pani Szpilakowkiej, za tę aktywną naukę historii naszej „małej ojczyzny”. Edukatorka podzieliła się z nami swoją pasją w ramach projektu „Edukacji do starości”. Zajęcia po raz kolejny udowodniły,  jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

  data dodania: 2018-06-12

 • Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med & Oral-B

  Uczniowie klasy „0”,I i II wraz z wychowawcami realizowali w miesiącach – maj/czerwiec Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut  Blend-a-med & Oral-B, który  wprowadził  dzieci do Niesamowitego świata higieny jamy ustnej. Chodziło tu o wykształcenie w ciągu życia pozytywnych nawyków dbania o higienę. Zajęcia związane z tym programem pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę na temat ,  jak ważne jest dbanie o stan zębów  już od najmłodszych lat.

  Program obejmował film do obejrzenia, arkusze z ćwiczeniami, doświadczeniami  i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Dzięki temu programowi  dzieci mogły przyswoić wiedzę z następujących obszarów:

  • części zęba

  • różnice między zębami mlecznymi a stałymi,

  • fakty na temat płytki nazębnej, kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł oraz ubytków próchnicowych,

  • znaczenie odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych,

  • codzienna higiena jamy ustnej,

  • techniki szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną oraz płukania jamy ustnej,

  • znaczenie regularnych kontroli stomatologicznych.

   

                                                             Koordynatorem tego programu była pani  B. Moskal

  data dodania: 2018-06-11

 • Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię"

  11 czerwca czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania klas I - III  „Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię” w roku szkolnym 2017/2018. Organizatorami w/w  konkursu była Szkoła Podstawowa w Marcinowicach oraz Biblioteka Publiczna w Marcinowicach.  Prezentacje 17 pięknie czytających uczestników reprezentujących szkoły w Strzelcach, Marcinowicach, Wirach  oraz w Pszennie oceniało jury powołane przez Organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najpiękniej czytający uczniowie - nagrody książkowe. Jakub Śmietana, uczeń klasy II zdobył I miejsce -  nagrodę, a Hania Kopyto, uczennica również z klasy II, otrzymała wyróżnienie. Pozostałe uczestniczki, uczennice kl. III a: Zuzanna Wilczyńska oraz Julia Kochan także bardzo ładnie i ciekawie przeczytały przygotowane fragmenty książek. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-06-11

 • Klasowy konkurs matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia”

  7.06.2018 r. w klasie II odbył się Klasowy konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”  zorganizowany przez wychowawcę. Wzięła w nim udział cała klasa. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia do 100, udzielając odpowiedzi przed jury w składzie: p. Ewa Kryger oraz p. Anna Franków. Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, a mistrz tabliczki mnożenia - dyplom oraz nagrodę książkową. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

  I miejsce  - Jakub Śmietana 

  II miejsce - Klaudia Szczypek 

  III miejsce - Miłosz Chudy 

  IV miejsce - Paweł Downar

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

  data dodania: 2018-06-11

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384