CERTYFIKATYAktualności

 • Zebranie z rodzicami

  W najbliższy wtorek, 22 maja zapraszamy rodziców na wywiadówkę. 

  Przedmiotem spotkania będzie m.in. informacja o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi 
  oraz podsumowanie pracy w II okresie.


  Porządek zebrania:
  godz.16.00 - spotkanie prezydium Rady Rodziców
  godz.16.30 - zebranie ogólne w sali gimnastycznej
  godz.17.00 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych
  godz.17.20   zebranie w sali nr 1 dotyczące wyjazdu na trzydniową wycieczkę do Ustronia Morskiego

  data dodania: 2018-05-22

 • Rozstrzygniecie szkolnego konkursu plastycznego „Cztery pory roku”

  Na początku maja rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. „Cztery pory roku” zorganizowany przez Panią Magdalenę Figzał, która wspólnie z Panią  Ewą Kryger wybrała sześć najbardziej pomysłowych, oryginalnych prac. Zadaniem dzieci było przedstawienie jednej z czterech pór roku za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Wybór najciekawszych wytworów był bardzo trudny, ponieważ dzieci stworzyły ich wiele, a każdy z nich wyrażał  spostrzeżenia i zainteresowania zmianami zachodzącymi w danej porze roku.  

  Jury zdecydowało nagrodzić:

  Nikolę Bigus – kl. III a

  Zosię Kundziarz – kl. III a

  Bartka Nieradkę – kl. III b

  Julię Kaczmarską – kl. III b

  Kacpra Tymińskiego – kl. I

  Miłosza Chudego – kl. II

  Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Laureatom gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2018-05-22

 • W muzycznym świecie czarownic i czarodziejów

  Majowa, przedostatnia już w tym roku szkolnym, audycja muzyczna, poprowadzona przez artystów z filharmonii Sudeckiej, odbyła się w atmosferze czarów i baśniowej historii. Jej bohaterami były wesołe trolle wędrujące przez europejskie drogi, lasy, góry; odwiedzające zamki i chatki, aby odnaleźć magiczny kamień, który zapewni im istnienie.

              Uczniowie bawili się przy muzyce granej na puzonie i przypomnieli sobie budowę oraz możliwości brzmieniowe tego instrumentu.

   

   

  data dodania: 2018-05-22

 • Julia Gliwa i Michał Hercog laureatami XII edycji Regionalnego Konkursu "Moja Mama"

  W dniu 21 maja uczennica kl. III B – Julia Gliwa oraz Michał Hercog – uczeń kl. IV uczestniczyli w gali rozdania nagród XII edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, którego celem jest rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów oraz umiejętności wyrażania swoich uczuć w formie plastycznej i literackiej. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Posłanka na Sejm RP – Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu.

  Tegoroczny temat konkursu nawiązywał do znanego wierszyka „Mamo, mamo, coś Ci dam!”, a jego celem było napisanie/namalowanie, jaki prezent dziecko mogłoby podarować swojej mamie z okazji jej święta.

  Konkurs podzielono był 6 kategorii. Nasi uczniowie uhonorowani zostali dyplomami i wspaniałymi nagrodami:

  Julia Gliwa za zajęcie I-go miejsca w kategorii plastycznej dla uczniów klas II-III

  Michał Hercog otrzymał wyróżnienie za pracę w kategorii literackiej - poetyckiej dla uczniów klas IV-VI.

  Praca Julki powstała pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej, a Michała – Pani Barbary Kielar.

              Uczniom i nauczycielkom gratulujemy sukcesu i życzymy – dzieciom dalszej weny twórczej, a Paniom satysfakcji z pracy z uzdolnionymi wychowankami. 

  data dodania: 2018-05-22

 • Zajęcia na hulajnodze

  16.05.2018r. uczniowie klasy pierwszej zdobywali nową sprawność w ramach Programu Sprawny Dolnoślązaczek. Panie – Beata Moskal i Joanna Przyborowska zorganizowały tory przeszkód, a hulajnogi - mamy małych zawodników. Wszyscy świetnie wiemy, że jazda na hulajnodze rozwija poczucie równowagi, przyzwyczaja do prędkości, uczy szacowania odległości. Dzieciaki wspaniale  sobie poradziły i otrzymały znaczki sprawnościowe. Wszystkim podobała się taka forma  zajęć.

  data dodania: 2018-05-22

 • Międzyszkolne warsztaty doradcze

  15 maja uczniowie klasy siódmej wzięli udział w międzyszkolnych warsztatach doradczych w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Siódmoklasiści, pod kierunkiem pana Marcina Kuca i we współpracy z uczniami SP6, pracowali nad zagadnieniami dotyczącymi samopoznania, planowania kariery, rynku pracy i zawodów. Wspólne działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, dlatego bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania! 

  data dodania: 2018-05-21

 • Klasowy konkurs czytania -

  21 maja 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie czytania. Umiejętności czytelnicze  poszczególnych zawodników oceniało jury złożone z rodzica - p. Marty Śmietany oraz pedagoga szkolnego - p. Ewy Kryger. Wszyscy bardzo dobrze się przygotowali, ale laureatów było dwoje: Hania Kopyto i Jakub Śmietana, którzy w czerwcu  wezmą udział w gminnym konkursie czytania w Marcinowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zauważeni i docenieni przez jury. Otrzymali dyplomy, pamiątki oraz słodycze. Gratulacje dla zwycięzców!  

  data dodania: 2018-05-21

 • Dzień Mamy już tuż, tuż, a my…

  W dniu 17 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie
  z kolejną edukatorką w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni” – edukacja do starości, panią Mirosławą Kozak. Pani Kozak jest dobrze znana społeczności szkolnej, ponieważ do roku ubiegłego była nauczycielką plastyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pani Mirosława jest niesamowicie zaangażowana w pracę z dziećmi i tworzenie z nimi wspaniałych, rozwijających kreatywność, prac plastycznych. Nie dziwi więc, że i tym razem zachwyciła dzieci swoją energią i pasją do tworzenia niezwykłych dzieł plastycznych,
  a efektem warsztatów były wspaniałe medale, które dzieci wykonały dla swoich Mam. Pani Kozak pokazała dzieciom,  jak samodzielnie stworzyć z papieru kartkę w wymiarze 3D, bez wykorzystywania  do tego komputera
  i specjalistycznych programów. Potrzebne były uczestnikom jedynie kartki kolorowego papieru, brystol, klej i nożyczki. Uczniowie chętnie słuchali rad naszej Edukatorki. Z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością pomagali sobie nawzajem, dzielili się pomocami plastycznymi oraz pomysłami na wykonanie jak najpiękniejszych prac. Wszystkie dzieci wykonały unikatowe upominki dla najważniejszej osoby na świecie – dla Mamy.

  Po raz kolejny, uczniowie pozyskali niezwykłą wiedzę od wyjątkowej osoby. Sami też aktywnie włączyli się w kreatywną działalność, wynosząc z niej nie tylko umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim społeczne, ponadczasowe: szacunek do osób starszych, potrzebę rozwijania swoich pasji, zainteresowań, budowanie właściwych relacji międzypokoleniowych.

  data dodania: 2018-05-21

 • Kornelia Śmietana i Hania Zakrawacz laureatkami XIII Diecezjalnego Konkursu Plastycznego

              W dniu 17 maja nasze dwie uczennice z klasy VI: Kornelka Śmietana i Hania Zakrawacz odebrały podczas wernisażu, który miał miejsce w Teatrze Miejskim w Świdnicy dyplomy i upominki za swoje prace plastyczne.

  Dziewczyny na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej przygotowywały dzieła na XIII Diecezjalny Konkurs Plastyczny poświęcony sanktuariom, które odwiedził papież Jan Paweł II. Praca Kornelii została nagrodzona, Hani wyróżniona. W całym konkursie jury oceniło 354 obrazy z 49 placówek oświatowych.

  Szóstoklasistkom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej weny twórczej.      

  data dodania: 2018-05-21

 • „Mocium Panie”, czyli my na inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry

  W dniu 10 maja 2018 r. uczniowie VI i VII klasy  wraz z nauczycielami wybrali się do sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na spektakl pt. „Zemsta” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.  Przedstawienie zostało przygotowane w tradycyjnym stylu, choć w scenografii wykorzystano multimedia. Reżyser, Michał Hachlowski, stworzył je tak, aby było przystępne dla młodego widza. Przedstawienie bardzo spodobało się uczniom naszej szkoły. Było to kolejne spotkanie teatralne w tym roku szkolnym. Z tą wyjątkową sztuką mogli się spotkać wszyscy nasi uczniowie naszej. Będziemy podtrzymywać tę tradycję w przyszłym roku szkolnym, przekonując, że obcowanie z teatrem jest niezwykłą intelektualną podróżą.

  data dodania: 2018-05-21

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182