CERTYFIKATYAktualności

 • Zestaw podręczników obowiązujący w r. szk. 2018/2019

  Informujemy, że pełny spis podręczników i pomocy szkolnych potrzebnych uczniom w nadchodzącym roku szkolnym znajduje się na stronie w zakładce „Spis podręczników”. W tym samym odnośniku zawarta jest informacja o  aktualnych wyprawkach do oddziałów przedszkolnych i klas I-III.

  data dodania: 2018-07-16

 • Wyposażenie na plastykę do kl. IV

  po 1 bloku technicznym A3 kolorowym i białym

  po 1 bloku technicznym małym A4 kolorowym i białym

  po 1 bloku rysunkowym małym A4 kolorowym i białym

  1 arkusz szarego papieru

  kredki świecowe lub ołówkowe Bambino

  ołówek + gumka

  pastele suche

  węgiel do rysowania

  czarny tusz kreślarski

  nożyczki,

  farby plakatowe i akwarelowe

  pędzle – w 3-ch różnych rozmiarach

   

  Muzyka kl. IV

   

  Flet prosty sopranowy renesansowy (może być plastikowy)

  data dodania: 2018-07-16

 • Już kończy się ten szkolny rok…

              W dniu 22 czerwca uroczystą akademią, na której gościliśmy: Wójta Gminy Marcinowice Pana Władysława Gołębiowskiego, proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego zakończyliśmy r. szk. 2017/2018.

              Na akademii trzecioklasiści swoim krótkim występem artystycznym pożegnali się z pierwszym etapem edukacji, uczniowie wyróżnieni w nauce odebrali z rąk swoich wychowawców i Pani dyrektor nagrody, a ci, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoją postawą – Medal Strzelczyka Roku. Uhonorowani zostali również rodzice nagrodzonych uczniów, którzy odebrali listy gratulacyjne. Słowa uznania oraz ogromny  szacunek za okazana pomoc na rzecz uczniów i rozwoju naszej szkoły Pani dyrektor przekazała wszystkim wspierającym nas w codziennej pracy.

              Pięknym akcentem uroczystości - długo oczekiwanym momentem, było ogłoszenie przez Panią dyrektor J. Mazankę rozpoczęcia WAKACJI. Życzymy wszystkim dzieciom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, naszym partnerom udanego wypoczynku, pełnego słońca i niezapomnianych wrażeń.  

               

  data dodania: 2018-06-25

 • Pożegnanie uczniów klasy III B ze swoją wychowawczynią

  Koniec roku szkolnego w klasach trzecich to jednocześnie zakończenie I-go etapu edukacji uczniów i czas rozstania ze swoją pierwszą wychowawczynią. W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyła się już druga taka uroczystość pożegnalna – uczniowie kl. III B żegnali się po czterech latach wspólnej zabawy i nauki ze swoją Panią – Joanną Kubicką. Natomiast rodzice w pięknym liście dziękowali jej za trud nauczania i wychowania swoich pociech.

              Wydarzenie to, które miało miejsce w środowe popołudnie ,było niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, i miało charakter kawiarnianego spotkania połączonego ze wspomnieniami i zabawą. Zorganizowała je nauczycielka, która przygotowała prezentację multimedialną i wcieliła się w rolę konferansjerki. Uczniowie, ich mamy i tatusiowie, oraz Pani dyrektor Joanna Mazanka, która otrzymała specjalne zaproszenie, przy nastrojowej muzyce wplecionej w prezentację mogli jeszcze raz przeżyć wspólnie spędzone chwile. Niejeden obraz/zdjęcie wywołało i śmiech, i wzruszenie. Dzieci razem ze swoją wychowawczynią śpiewały piosenki (do wykonania jednej z nich zaprosiły rodziców), rozwiązywały swój ostatni w tym roku „sprawdzian”, tj. zgadywały na podstawie rymowanek o kim w nich mowa. Odpowiedzi były bezbłędne, co świadczy, że trzeciaki doskonale znają siebie nawzajem – swoje wady i zalety, swoje umiejętności i predyspozycje, i że są naprawdę zgranym zespołem. Podczas spotkania Pani J. Kubicka obdarowała swoich uczniów maskotkami, do których dołączyła dedykacje. Mocno też podkreśliła współpracę z rodzicami, za którą w szczególny sposób podziękowała im, wręczając wykonane przez siebie kartki okolicznościowe „opatrzone” wesołym komentarzem.

              Cała impreza pożegnalna przebiegła w przemiłej, radosnej atmosferze, choć nie zabrakło i łez.

              Wychowawczyni serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przybycie na to wyjątkowe, bo ostatnie już wspólne spotkanie, a  swoim dzieciakom życzy powodzenia w klasie czwartej i w dalszej karierze uczniowskiej. 

  data dodania: 2018-06-21

 • ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        godz. 7:30           -Msza św. w kościele parafialnym w Strzelcach,
                                    (autobusy zatrzymują się koło sklepu),
        godz. 8:15 - 9:00 -uroczystość zakończenia roku w sali gimnastycznej,
  ok. godz. 9:00 - 9.20  -spotkanie z wychowawcami w klasach,
        godz. 9:30           -rozwóz dzieci do domu

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowania nadszedł czas…

  13 czerwca 2018 roku w Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego przez trzy miesiące projektu Edukacji do starości ,,Nawzajem sobie potrzebni”. Przedstawiciele szkół oraz gmin zaprezentowali wyniki oraz wnioski z działań przeprowadzonych w ramach projektu. Pani Krystyna Lasek dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w ten niezwykły projekt: dyrektorom szkół, koordynatorom, a przede wszystkim seniorom -  edukatorom, którzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali się do zajęć i w niezwykły sposób dzielili się z dziećmi swoimi pasjami oraz doświadczeniem życiowym.

   Druga część podsumowania projektu odbyła się na terenie świdnickiego OSiR-u. Zorganizowano dla dzieci mnóstwo konkursów i gier zręcznościowych, a także pokazów malowania twarzy. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanego poczęstunku w postaci ciepłej kiełbaski z grilla oraz słodyczy. Pomimo, że pogoda niestety nie dopisała, dzieci bawiły się świetnie.

  Nasza szkoła pragnie raz jeszcze złożyć serdeczne podziękowania, w szczególności naszym seniorom - edukatorom za wspaniale spędzone wspólne chwile, za moc ciepła i zaangażowania oraz za uśmiech i zadowolenie dzieci podczas wszystkich zrealizowanych warsztatów. Planujemy kontynuować projekt. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej od września 2018 roku.

  data dodania: 2018-06-20

 • Podsumowanie całorocznego szkolnego projektu czytelniczego

  W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy projekt czytelniczy autorstwa Pani Marty Kondzior  "Z książką nauka, z książką zabawa." We wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych odbyło się szereg działań mających na celu promocję czytania i inicjowanie mody na nie.

  W dniu 18 czerwca  nastąpiło podsumowanie projektu. Najpierw klasa II zaprezentowała się w przedstawieniu Bajka o złotej rybce, potem zerówiaczki inscenizowały wiersz Na straganie. Kilka dni wcześniej koordynatorka projektu zorganizowała w holu szkoły wystawę prac najmłodszych dzieci i uczniów dotyczącą m.in. bohaterów ich ulubionych książek, autorów książek dla dzieci, prac literackich napisanych przez uczniów, w tym stworzonych przez  kl. III b na konkurs A to moja bajka właśnie.

  Wielką atrakcją poniedziałkowego wydarzenia był występ nauczycieli, którzy z podziałem na role odczytali swoim wychowankom bajkę Ewy Szelburg – Zarembiny „Goście w glinianym dzbanku”. Uczniowie, którzy świetnie bawili się podczas tej prezentacji, nagrodzili aktorów hucznymi brawami. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia, przeprowadzonego w ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam, była Pani bibliotekarka Beata Kamińska.

  data dodania: 2018-06-18

 • Tanecznym krokiem na wakacje

  W poniedziałek, 18 czerwca od rana gościliśmy po raz ostatni w tym roku szkolnym artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy tanecznym krokiem wprowadzili nas w wakacyjny nastrój.

  Drogowskazem był polski folklor. Taneczny korowód w różne regiony Polski: w góry, na Kujawy, na Mazury prowadziła Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej. Dzięki niej nasi uczniowie przypomnieli sobie stroje ludowe, najbardziej popularne w danym regionie Polski tańce ludowe.

  Muzykom dziękujemy za całoroczną naukę oraz zabawę w różnych rytmach i życzymy udanych, słonecznych wakacji.

  data dodania: 2018-06-18

 • Dzień pustej sali lekcyjnej

  Nie codziennie dzieci i młodzież mogą uczyć się w „zielonych klasach”, czyli na świeżym powietrzu. W dniu 15 czerwca 2018, w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień pustej klasy uczniowie naszej szkoły opuścili jej mury i zdobywali wiedzę na łonie natury.

  Klasa II wymyśliła wraz z wychowawczynią stworzenie lekcji w terenie pod hasłem „Nasz region w pigułce”. Tematyka zajęć związana była głównie z Gminą Marcinowice - jej najważniejszymi miejscami, m.in. z zakładami produkcyjnymi, przychodniami oraz instytucjami publicznymi. Uczniowie z pomocą rodziców i swojej nauczycielki stworzyli ogromną makietę, na której nie zabrakło miejsca do rekreacji i wypoczynku. Na tych nietypowych zajęciach w praktyczny sposób utrwalali swoje wiadomości i umiejętności poprzez odmierzanie pojemności sprzedawanej wody, ważenie granitu, zakup lekarstw, biletów na samolot, który ląduje na lotnisku w Tworzyjanowie. Wypożyczali książki w bibliotekach, zwiedzali ruiny zamku. Najbardziej podobało im się łowienie ryb na zalewie Mietkowskim (imitację akwenu dzieci stworzyły z płacht niebeskich worków na odpady), podczas którego nie zabrakło śmiechu, emocji i mocnych wrażeń, zwłaszcza że „w wodzie” pływał ogromny szczupak. Inne klasy też miały swoje zajęcia na podwórzu szkolnym, np. uczniowie klasy III b, bawili się w detektywów Matów i rozwiązywali zadania tekstowe w parku. Po wysiłku umysłowym wypoczywali, leżąc sobie na materacach w cieniu i czytając lektury. Starsi wraz z p. Joanną Mazanką i p. Jerzym Zuberem poszli do strzeleckiego kościoła. Wprawdzie wszyscy znali tę świątynię, ale tym razem patrzyli na nią okiem „znawców” gotyckiej sztuki architektonicznej. Ciekawe były również lekcje przyrody na polu i łące.

  Nauka poprzez zabawę, a w dodatku na świeżym powietrzu, była nie tylko ciekawsza, atrakcyjniejsza, ale przede wszystkim zdrowsza. Uczniowie i nauczyciele byli zgodni - dobrze, że był taki dzień w naszej szkole.   

  data dodania: 2018-06-18

 • "Najlepsza grupa przedszkolna"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięły udział w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Dzięki głosom swoich rodziców i przyjaciół, zajęły I miejsce w powiecie świdnickim i zdobyły tytuł "Najlepszej grupy przedszkolnej". Każde dziecko otrzymało wspaniałe nagrody: kubek ze zdjęciem kolegów z przedszkola, kredki i worek przedszkolny do kolorowania, oraz bilet wstępu do aquaparku w Wałbrzychu. Cała grupa otrzymała również zestaw ciekawych gier edukacyjnych i puzzli, a także udział w warsztatach tanecznych, którymi przywitają nowy rok szkolny. Warto dodać, że nominację do tytułu „Wychowawca roku” otrzymała także wychowawczyni grupy Pani Anna Brysiak. Serdecznie dziękujemy za nominacje, oraz wszystkie oddane głosy, a strzeleckim „maluchom” gratulujemy wygranej.

  data dodania: 2018-06-18

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687