CERTYFIKATYAktualności

 • Antidotum kl. III B na lutowe mrozy – Dzień afrykański

              Pierwszy dzień marca upłynął w klasie III b w gorącej atmosferze afrykańskich rytmów. Uczniowie wspólnie ze swoją wychowawczynią – Panią Joanną Kubicką i z ogromną pomocą rodziców realizowały kolejną edycję klasowego projektu Dni okolicznościowe.

              Dzieci przygotowywały się do obchodów tego wydarzenia od dwóch tygodni. Najpierw poznawały kontynent afrykański na lekcjach, realizując tematykę z bloku „Poznajemy kontynenty”. Na zajęciach z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej czytały różne informacje: o państwach afrykańskich i ich kulturze, wskazywały na mapie największe miasta, rzeki, szczyty, zaznajamiały się z fauną i florą tzw. Czarnego kontynentu. Z kolei na lekcjach z edukacji plastyczno-technicznej wykonywały makietę wioski afrykańskiej. Dzisiejszy dzień był atrakcyjnym podsumowaniem ich wiedzy nt. najcieplejszego obszaru świata.

  W zajęciach uczestniczyli rodzice i Pani dyrektor Joanna Mazanka. Goście wzięli udział m.in. w: konkursie recytacji wiersza J. Tuwima „Bambo”, tańcach plemiennych i ludowych Afrykanów, w „afrykańskim” śniadaniu, które składało się z  nadziewanych egzotycznymi owocami placków z manioku (w naszym polskim wydaniu – naleśników), w lekcji matematyki, na której dzieci przypomniały sobie jednostki pojemności racząc się sokiem z pomarańczy.

  Cały dzień, choć na dworze bardzo mroźny, w szkole był „gorący” – wesoły, taneczny, rozśpiewany, pełen egzotyki i owocowych smakołyków, o czym mogli przekonać inni członkowie naszej społeczności  częstowani przez trzecioklasistów – „Afrykańczyków” bananami.

  Wychowawczyni klasy III B serdecznie dziękuje rodzicom za udział w zajęciach i przygotowanie dzieci. Po raz kolejny gratuluje im pomysłowości i inicjatywy.

  data dodania: 2018-03-01

 • „Nawzajem sobie potrzebni” – przystąpiliśmy do innowacyjnego programu

  Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie negatywnym stereotypom, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości, jako
  o radosnym, ciekawym i aktywnym etapie życia.

  1 marca Pani dyrektor Joanna Mazanka oraz Pani Ewa Korczak- szkolny koordynator programu wzięły udział w uroczystej inauguracji tego wyjątkowego projektu. W uroczystości uczestniczył także wójt naszej gminy Pan Władysław Gołębiowski, sekretarz gminy Pani Alicja Synowska oraz przedstawiciele władz samorządowych.
              Do programu przystąpiło 19 placówek z powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. We wszystkich szkołach i przedszkolach, i w naszej również, od marca do czerwca odbywać się będę wyjątkowe zajęcia z edukatorami, którzy dzielić się będą z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami, zainteresowaniami i wiedzą.

  Nam udało się zaprosić do współpracy:
  Panią Mirosławę Kozak -  zajęcia plastyczno – techniczne,

  Panią Marcelę Borek - warsztaty kulinarne i dekorowanie stołu,

  Panią Danutę Schanne – produkcja serów, swojskie wypieki, zdrowe odżywianie,

  Panią Lucynę Szpilakowską i Pana  Zdzisława Krzemińskiego – mała ojczyzna, historia gminy, regionu – quest regionalny (zajęcia w terenie),
  Panią Annę Zucco - malarkę i Panią Krystynę Piotrowską-Reszkę, które podzielą się swoją pasja malarską.

              Nasze edukatorki, Pani Kozak, Pani Szpilakowska i Pani Schanne towarzyszyły nam w uroczystej gali rozpoczynającej tę wspólną, niezwykłą, międzypokoleniową przygodę.

  data dodania: 2018-03-01

 • Dzień piegów

  1 marca to prawdziwa okazja do świętowania przez wszystkich piegusów, ponieważ nazwano go Dniem Piegów. I choć nie można znaleźć tego święta w poważnych kalendarzach, osoby z piegami, które wywołują tyle skrajnych emocji, mogą w tym dniu poczuć się szczególnie wyróżnione. Wśród najbardziej popularnych piegusów są chociażby Pippi Langstrumpf, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer. 

  Z okazji tego nieoficjalnego święta Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie dzieci i młodzież do piegowatej zabawy. Jej chętni uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoimi naturalnymi piegami lub przyozdobić nimi buzię i na dużej przerwie stanąć do wspólnego „piegowatego” zdjęcia szkolnego.

  data dodania: 2018-03-01

 • I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

            Dnia 22 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Jedenaścioro uczniów z klas IV - V oraz VI – VII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach: Julia Rudlicka z kl. IV, Wojciech Adamowicz z kl. V, Natalia Richtscheid, Patryk Pikos i  Wiktoria Kasprzyk – z kl. VII, oraz Szkoły Podstawowej w Strzelcach: Maja Borowa i Martyna Dworniczak z kl. IV, Anna Sowa, Hanna Hercog z kl. V, Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana z kl.VI i Wiktoria Gajewska z kl. VII zaprezentowało utwory poetyckie angielskich poetów.

  Występy oceniało jury w składzie : Pani Małgorzata Wilk – przedstawicielka do spraw mediów w Urzędzie Gminy Marcinowice, Pan Dawid Sobczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Natalia Kukułka  - nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz pani Anna Brysiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Konkurs swoją obecnością zaszczyciła nas również nasza Pani dyrektor Joanna Mazanka, która wraz z jury wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody .

  W kategorii klas IV-V  pierwsze trzy miejsca zdobyły nasze uczennice:

  I miejsce Martyna Dworniczak

  II miejsce Anna Sowa

  III miejsce Maja Borowa

  Wyróżnienie otrzymał Wojciech Adamowicz – uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  W kategorii klas VI-VII:

  I miejsce zajął Patryk Pikos  uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  II miejsce zdobyła nasza uczennica - Wiktoria Gajewska,

  III miejsce przypadło Natalii Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kasprzyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrego przygotowania i odwagi, a laureatom dodatkowo sukcesu!!!

  data dodania: 2018-03-01

 • Drzwi otwarte 2018 SP Strzelce

  Drzwi Otwarte 2018

  data dodania: 2018-03-01

 • Szukając Graala

  Dnia 21 lutego klasa VII wyjechała do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Szukając Graala”, w którym współczesna historia przeplatała się ze średniowieczną.  Widowisko  to opowiadało o poszukiwaniu sensu istnienia, o marzeniach, życiowych celach i wartościach. Aktorzy Narodowego Teatru edukacji dowiedli nam , że każdy człowiek, mimo lęków, zahamowań, jest zdolny do niezwykłych, heroicznych czynów i wcale nie musi nosić zbroi, żeby być szlachetnym rycerzem. Rycerski kodeks oraz idee mogą być stosowane również dzisiaj, a to, co w życiu najważniejsze jest trwałe i ponadczasowe. 

  data dodania: 2018-02-25

 • Tańczący smyczek

              Na lutowej lekcji muzycznej poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej nasze  przedszkolaki i uczniowie klas I-IV dowiedzieli się, jak niezwykle ważnym elementem skrzypiec, altówki, wiolonczeli czy kontrabasu jest smyczek.

  Dzieci wysłuchały kilku utworów zagranych na skrzypcach, przy których miały okazję zaśpiewać i pobawić się. Niespodzianką było odkrycie, że na tym instrumencie można zagrać i bez smyczka. Jednak efekt nie jest już ten sam, bo, jak stwierdziły dzieciaki, na skrzypcach bez smyczka można tylko brzdąkać.

  data dodania: 2018-02-25

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza
  zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach.

  Zapisy dzieci codziennie od godziny 7.30 do 14.30 najpóźniej do 14 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.
  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica
  • dokument zawierający PESEL dziecka

   

  Potrzebne dokumenty dostępne są:

  data dodania: 2018-02-20

 • „A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję” -walentynki w zerówce.

  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie nie tylko jako święto miłości, ale również jako święto przyjaźni i okazywania sobie nawzajem pozytywnych uczuć. Aby tradycji stało się zadość także zerówiaki włączyły się w obchody tego wesołego dnia.

  Dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono i różowo. Obdarowywały siebie nawzajem oraz kolegów i koleżanki z młodszej grupy przedszkolnej słodkimi serduszkami, składały walentynkowe życzenia. W zamian dostały od nich po lizaku. Przedszkolaki pamiętały również o nauczycielach,  dla których własnoręcznie wykonały serduszka. Nie zabrakło też zabaw związanych z obchodzonym świętem, okazywania sobie miłych uczuć i gestów.

  Dzieci w doskonałych nastrojach rozchodziły się do domów, niosąc serduszka dla swoich rodziców. Chociaż walentynki są raz w roku, to maluchy na pewno będą pamiętać ich atmosferę i będą dla siebie i innych miłe, grzeczne każdego dnia.

  data dodania: 2018-02-19

 • Tłusty czwartek w zerówce

  W tłusty czwartek, 8 lutego, mama Milenki odwiedziła dzieci z pyszną niespodzianką. Przyniosła pączki. Zanim jednak przedszkolaki mogły się nimi delektować, wysłuchały bajki „Franklin i Walentynki” czytanej przez gościa. Potem poznawały tradycję tego słodkiego święta i powiedzenia z nim związane. Najbardziej podobało im się porzekadło: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Dzieci dowiedziały się też o ludowych przesądach, m.in. o tym, że: „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”. Dlatego z radością częstowały się pysznymi łakociami. 

  Tłusty czwartek minął więc i pożytecznie, i smacznie. Jednak wszystkie maluchy najbardziej cieszą się z odwiedzin swoich rodziców, którzy chętnie przychodzą poczytać im ich ulubione książeczki, które są inspiracją do dzielenia się wrażeniami i do pracy twórczej.

  data dodania: 2018-02-19

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778