CERTYFIKATYAktualności

 • Znamy już podział dzieci przedszkolnych na grupy

  Informację o listach dzieci z grupy przedszkolnej i oddziału „zerowego” na przyszły rok szkolny można uzyskać w sekretariacie szkoły osobiście lub pod numerem telefonu 748504420

  data dodania: 2018-06-17

 • USTRONIE MORSKIE – KOŁOBRZEG- DOBRZYCA

                   Zbiórka 5.00 rano, jednak wyjazd nieco się opóźnił. Ale już jedziemy! Trzydniową wycieczkę nad morze do Ustronia Morskiego, która odbyła się w dniach 12.06-15.06. można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, wrażeń sporo, zabawy jeszcze więcej, a upominków i pamiątek….. mnóstwo. W najwięcej atrakcji obfitował dzień drugi. 
  Po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Dobrzyca, w której mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe ogrody HORTULUS z niezliczoną ilością roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikatowe, przepiękne ogrody tematyczne m. in. japoński, angielski. Kolejny etap to Kołobrzeg – spacer po molo oraz promenadą nadmorską, wejście na latarnię. Ale największa atrakcja to rejs statkiem Santa Maria. Wszyscy dali radę. Po pełnym atrakcji dniu wieczór spędziliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski. Wieczorny spacer nad morze, na zachód słońca, zakończył się szaloną zabawą na plaży. Trzy dni minęły szybko. Uczniowie i nauczyciele pomimo zmęczenia drogą byli szczerze zadowoleni. Czekamy na kolejny wyjazd.

  data dodania: 2018-06-17

 • Laureatka I miejsca w XXVIII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym

  „Czy na wady nie ma rady?” – taki tytuł miał konkurs plastyczny, w którym należało wykonać pracę w oparciu o literaturę Jana Brzechwy, służącą wzbogacaniu słownictwa i poszerzania kompetencji językowych dziecka. Aleksandra Mazur, uczennica klasy I, zajęła I miejsce, ilustrując wiersz „Stonoga”! Opiekunem merytorycznym dziewczynki była wychowawczyni, Pani Beata Moskal. Konkurs rozpropagowała i koordynowała w szkole Pani Ewa Korczak – szkolny logopeda. Gratulacje dla dziewczynki i pedagogów!

  data dodania: 2018-06-17

 • Bezpieczne wakacje nad wodą

              Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W czasie, gdy jedni marzą o wypoczynku, zabawie, podróżach, drudzy troszczą się o ich bezpieczeństwo.

              W czwartek, 14 czerwca naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Król – policjant z posterunku w Marcinowicach, który przypomniał dzieciom/uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Szczególną uwagę zwrócił na „strój” kąpielowy tym, którzy jeszcze nie potrafią pływać: na zakładanie „motylków” – dmuchanych rękawków na ramiona, na pływanie z kółkiem ratunkowym lub w kamizelkach ratunkowych.

              Panu policjantowi dziękujemy za czujność i życzymy udanych, słonecznych i spokojnych wakacji.    

  data dodania: 2018-06-14

 • Pożegnania nadszedł czas ….

  Dnia 11.06.2018 r. w piękne, słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III a i rodziców z wychowawczynią Panią Magdaleną Figzał. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka.

  Uroczystość, którą zorganizowała nauczycielka, miała miejsce w szkole, w pięknej scenerii kawiarenki  i balonów. Rozpoczęli ją uczniowie programem artystycznym dla mam i tatusiów z okazji ich święta – minionego Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. W ten sposób dziękowały swoim rodzicom za ich miłość. Natomiast Pani Magda, przygotowując swoich wychowanków do tego pięknego wydarzenia, chciała podziękować za trzy wspólne lata nauki i zabawy, za wsparcie i współpracę.

  Na twarzach gości malowało się wiele emocji: radość, wzruszenie, duma z własnych pociech; niektórym zakręciła się nawet łza w oku. Żeby rodzice mogli w pełni poczuć się najważniejszymi osobami na tej uroczystości, przygotowany został dla nich słodki poczęstunek. A potem…pożegnania nadszedł czas - rodzice dziękowali Pani Figzał za trud nauczania, wychowania i za opiekę.

  Całe popołudnie, pełne przesympatycznych wrażeń, na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

  data dodania: 2018-06-14

 • Nasze uczennice nagrodzone w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym Sto lat dla Polski

              Pod koniec lutego chętni uczniowie szkoły wzięli udział w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym na urodzinową kartkę z życzeniami dla naszej ojczyzny zorganizowanym z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Na etapie szkolnym jury wybrało 3 prace: Julii Kinal (lat 4,5) z młodszego oddziału przedszkolnego oraz Julii Gliwy i Klaudii Woźnej- uczennic z kl. III B. Wszystkie prace pomyślnie przeszły etap rejonowy, skąd trafiły do etapu wojewódzkiego. W dniu 11 czerwca komisja konkursowa ogłosiła wyniki:

  Julia Kinal została laureatką I miejsca w kategorii przedszkola,

  Julia Gliwa i Klaudia Woźna otrzymały wyróżnienia w kategorii uczniów klas I-III.

              Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku 2018 r. podczas Koncertu Galowego organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Kartka pocztowa Laureata I miejsca, czyli m.in. naszej małej Julki zostanie oficjalnie przesłana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

              Dzieci do konkursu przygotowały Panie: Anna Brysiak i Joanna Kubicka. Nauczycielkom
  i dziewczynkom serdecznie gratulujemy sukcesu!

  data dodania: 2018-06-14

 • Zakończenie projektu sportowego –„Umiem pływać”

  12.06.2018 roku uczniowie klas II, III a zakończyli projekt – „Umiem pływać”. Przez 20 godzin, na basenie w Bielawie, pod okiem instruktora pływania, w ramach lekcji wychowania fizycznego, oswajali się z wodą, uczyli się pływać, skakać do wody oraz nurkować. Wszyscy odważni uczniowie zdali celująco praktyczny sprawdzian z pływania. Gratulacje dla dzielnych i chętnych pływaków!

  data dodania: 2018-06-13

 • Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Zuch dla uczniów klas I-III

              Przez kilka dni w maju 2018 roku najzdolniejsi  uczniowie z klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch. Tegoroczna edycja  konkursu obejmowała trzy przedmioty: j. polski, matematykę  oraz j. angielski. Już otrzymaliśmy wyniki.

              Jury przyznało trzem uczestnikom dyplomy laureata.  Z języka  polskiego oraz z matematyki dyplom laureata otrzymała uczennica klasy pierwszej – Karolina Downar. Uczniowie klasy drugiej: Jakub Śmietana i Paweł Downar otrzymali dyplomy laureata z  j. polskiego. Pozostali uczniowie biorący udział w tym konkursie zostali uhonorowani dyplomami uznania.

  Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej owocnej nauki.

  data dodania: 2018-06-12

 • ,,Poznajemy tajemnice naszych okolic” – edukacja w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni"

  Kolejnym edukatorem projektu ,,Nawzajem sobie potrzebni” była pani Lucyna Szpilakowska- mieszkanka malowniczej i pełnej tajemnic miejscowości Śmiałowice.

  Uczniowie z klasy II i IV wraz z wychowawcami i szkolnym koordynatorem projektu  wybrali się do Śmiałowic na wycieczkę historyczno-regionalną. Warsztaty miały charakter gry terenowej „questu” ulokowanej w malowniczych okolicach wsi. Dzieci otrzymały broszurki, na których umieszczone  były zagadki pisane wierszem. Każda zagadka kierowała uczniów do kolejnych miejsc, w których trzeba było wykonać obliczenia matematyczne, np. przy kościele policzyć okna z witrażami, wpisać liczbę w odpowiednie miejsce na kartce. Przy każdym odgadniętym miejscu, pani Lucyna opowiadała różne ciekawostki z nim związane. Na końcu gry dzieci dokonały podsumowania odgadniętych liczb, a suma wskazywała numer domu, w którym ukryty był skarb. Po wspaniałej, kreatywnej zabawie zasłużyliśmy na odpoczynek. Wspólnie upiekliśmy na boisku kiełbaski i wróciliśmy wypoczęci do szkoły.

  Dziękujemy Pani Szpilakowkiej, za tę aktywną naukę historii naszej „małej ojczyzny”. Edukatorka podzieliła się z nami swoją pasją w ramach projektu „Edukacji do starości”. Zajęcia po raz kolejny udowodniły,  jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

  data dodania: 2018-06-12

 • Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med & Oral-B

  Uczniowie klasy „0”,I i II wraz z wychowawcami realizowali w miesiącach – maj/czerwiec Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut  Blend-a-med & Oral-B, który  wprowadził  dzieci do Niesamowitego świata higieny jamy ustnej. Chodziło tu o wykształcenie w ciągu życia pozytywnych nawyków dbania o higienę. Zajęcia związane z tym programem pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę na temat ,  jak ważne jest dbanie o stan zębów  już od najmłodszych lat.

  Program obejmował film do obejrzenia, arkusze z ćwiczeniami, doświadczeniami  i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Dzięki temu programowi  dzieci mogły przyswoić wiedzę z następujących obszarów:

  • części zęba

  • różnice między zębami mlecznymi a stałymi,

  • fakty na temat płytki nazębnej, kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł oraz ubytków próchnicowych,

  • znaczenie odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych,

  • codzienna higiena jamy ustnej,

  • techniki szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną oraz płukania jamy ustnej,

  • znaczenie regularnych kontroli stomatologicznych.

   

                                                             Koordynatorem tego programu była pani  B. Moskal

  data dodania: 2018-06-11

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687