CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień latawca

  Biorąc udział w projekcie czytelniczym „Z książką nauka z książką zabawa” przedszkolaki realizowały tym razem temat wiatru. Specjalnie dla nich zorganizowany został „Dzień latawca”, który przygotowała dla nich jedna    z mam- Pani Małgosia. Dzieci zapoznały się z bajką , która wyjaśniła sekret unoszenia się latawców i balonów w powietrzu. Następnie tworzyły ogromny, kolorowy latawiec i puszczały go na wietrze.

  Dziękujemy Pani Małgosi za zaangażowanie i mile spędzone chwile.

  data dodania: 2018-05-07

 • Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

  Dnia 30 kwietnia cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie zatytułowane „Lekcja historii”, przygotowała klasa VI, pod kierunkiem Pani  Barbary Kielar. Wszyscy uczniowie, ubrani w stroje galowe, mieli ze sobą biało – czerwone chorągiewki  i wąsy. Ten drugi element dekoracji to część szkolnego projektu „Wąsy Piłsudskiego”, opracowanego i wdrożonego przez nauczycieli historii. Projekt zakładał prezentację jednej z wybitniejszych postaci związanych z historią Polski. Nasze historyczki Pani Bogumiła Semik-Ćwirko i Pani Barbara Kielar oraz wychowawcy klas młodszych zapoznały uczniów z postacią  Józefa Piłsudskiego, następnie uczniowie samodzielnie wykonali wąsy (znak rozpoznawczy Marszałka). Na koniec wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Akademia i projekt wpisują się w realizację treści patriotycznych, tak ważnych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-05-07

 • Powiatowy konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie Zuzanna Kuc, Jakub Nóżka, Marcin Żydek i Kornelia Śmietana wzięła udział w powiatowym konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który odbył się  26.04.2018 r. w siedzibie  Komendy Powiatowej  Policji w Świdnicy. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się nie tylko z testami wiedzy o przepisach ruchu drogowego , ale mogli poznać pracę policjantów i zwiedzić posterunek policji. Udział  w wydarzeniu był kolejnym ciekawym doświadczeniem dla uczniów.

  data dodania: 2018-05-07

 • Mamy certyfikat uczestnictwa w szkoleniu pocztów sztandarowych

  W dniu 26.04 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie we współpracy z Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu zorganizowało szkolenie pod nazwą „Projekt szkoleń pocztów sztandarowych i ceremoniału wojskowego”. Patronat nad projektem objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

        W ramach szkolenia uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę merytoryczną i dowiedzieć się, jak powinien wyglądać ceremoniał dotyczący pocztu sztandarowego w różnych miejscach
  i sytuacjach. Obejrzeli także pokaz musztry paradnej. Warsztaty przeprowadzono wspólnie
  z uczniami klas mundurowych liceum oraz przedstawicielami wojska. W czasie pobytu
  w Henrykowie, na terenie Klasztoru Cystersów, mogliśmy zobaczyć również umiejętności uczniów tamtejszego liceum w ramach pokazu specjalistycznego klasy „Przysposobienie obronne” oraz „Ratownictwo medyczne”. Kolejnym punktem programu naszego pobytu
  w Henrykowie  było zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Klasztoru Księgi Henrykowskiej.  Poznanie historii  jednego  z najstarszych opactw cysterskich było ciekawym doświadczeniem.
  Udział w projekcie pozwolił na zdobycie cennych wskazówek, zarówno dla uczniów,
  jak i opiekunów pocztów sztandarowych oraz umożliwiło szkole zdobycie certyfikatu uczestnictwa w  szkoleniu. Wszystkie pokazy oraz pozyskane umiejętności doskonale także wpisują się w realizację treści patriotycznych, tak ważnych w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-04-29

 • Pierwszy poważny egzamin uczniowski - TRZECIOTEŚCIK

  W czwartek, 26 kwietnia uczniowie klasy III A i III B przystąpili do sprawdzianu trzecioklasisty. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie różnych kompetencji, takich jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa oraz praktyczne rozwiązywanie zadań matematycznych; wiedzą o bocianach i innych zwierzętach.

              Pani dyrektor Joanna Mazanka, obie wychowawczynie klas – Panie: Magdalena Figzał i Joanna Kubicka oraz mamy zadbały o to, aby ten pierwszy, poważny „egzamin” najmłodszych uczniów naszej szkoły przebiegł w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Przed sprawdzianem odbył się więc koncert karaoke, tj. dzieci pobawiły się w śpiewanie piosenek swoich ulubionych wykonawców, potem obejrzały filmik, którego głównym bohaterem był Bratek – dziecięcy „terapeuta”. W przerwach między poszczególnymi częściami sprawdzianu uczniowie klasy III A pogościli się w kawiarence przygotowanej przez klasę IV, a uczniowie III B zajadali się mufinkami, cukierkami i pili soczki, które to pyszności przygotowały dla nich mamy – Panie: Lila Kozina i Ela Woźna.

              Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi, umiejętności i wiedzy, bo każde z nich pracowało na miarę swoich możliwości i predyspozycji, a Mamom za pyszne i słodkie uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dla trzeciaków dnia.

              Wyniki sprawdzianu będą znane w maju.

  data dodania: 2018-04-29

 • Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

              W środę, 25 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, który przebiegał pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Przedsięwzięciu temu koordynowała Pani Beata Moskal. Dzieci i uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia przez kilka dni. W klasach odbyły się pogadanki nt. zdrowego odżywiania się; poszczególne oddziały tworzyły wraz z wychowawcami plakaty zachęcające do codziennego spożywania owoców i warzyw.

              Szkolne obchody tego dnia rozpoczęły się  konkursem piosenki, w którym udział wzięli najmłodsi, czyli przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Jury oceniło występy dzieci i przyznało:

  - w kategorii przedszkola: I miejsce Bożence Szczepaniak i Piotrusiowi Sowie, II miejsce – Milence Śliwie i Ani Krupie;

  - w kategorii klas I-III: I miejsce Mirkowi Żydkowi (kl. I), II miejsce – Zuzi Wilczyńskiej (kl. III A). III miejsce - Miłoszowi Chudemu (kl. II).

              Po prezentacjach piosenek do imprezy dołączyli starsi uczniowie, którzy razem z młodszymi kolegami zaprezentowali wiersze, fraszki, krótkie inscenizacje promujące konieczność codziennego spożywania owoców i warzyw. Aby teoria szła w parze z praktyką, po zakończeniu recytacji wszyscy członkowie naszej społeczności szkolnej mogli delektować się przyrządzonymi przez uczniów i ich nauczycieli oraz rodziców zdrowymi: sałatkami, surówkami, kanapkami, koktajlami oraz owocowo-warzywnymi szaszłykami.

              Cały dzień upłynął nie tylko w atrakcyjny sposób, ale przede wszystkim zdrowy i smaczny. 

  data dodania: 2018-04-29

 • Dziękujemy

              W naszej szkole od kilku tygodni uczniowie mogą korzystać z niegazowanej wody pitnej, którą funduje, pragnący pozostać anonimowo, Sponsor.
             Woda znajduje się w dystrybutorze udostępnionym bezpłatnie przez firmę WODA BONART, która ma swoją siedzibę w Chwałkowie.

              Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie serdecznie dziękują Sponsorowi oraz Firmie
  za ten wyjątkowy dar. Dziękujemy też Rodzicom, którzy pozostają zaangażowani i wspierają nas mocno w tym działaniu.

  data dodania: 2018-04-25

 • Muzyczny zegar

              Czy jest muzyczny zegar? Co to jest metronom? Jak szybko ma być grana muzyka? Co oznaczają włoskie słowa: adagio, presto, moderato? Na te pytania starali się dać odpowiedź muzycy z Filharmonii Sudeckiej na kolejnym już spotkaniu w naszej szkole, które odbyło się w poniedziałek, dnia 23 kwietnia.

              Przy tej okazji nasi uczniowie mogli zaznajomić się z ważnym elementem w muzyce, tj. tempem, poznać jego wpływ na charakter utworu, przypomnieć sobie trąbkę – blaszany instrument dęty i bawić przy granej na niej melodiach.

  data dodania: 2018-04-25

 • SALA ZABAW "TĘCZA"

     Przedszkolaki postanowiły spędzić czas poza murami szkoły i odwiedzić miejce, w którym jest miło i kolorowo. Wspólnie wybraliśmy "Tęczę"- cudowne miejsce dla każdego dziecka. Maluchy były zachwycone! Wspinanie się po konstrukcji, zjazdy ze zjeżdzalni, skoki na trampolinie i wiele innych atrakcji sprawiło, że każdy wyszedł z sali zabaw uśmiechnięty i szczęśliwy. Trudno było pożegnać scenerię kolorowych misiów i zabawek, ale słodkości od Pani Kseni poprawiły wszystkim humor. Ten dzień pozostanie jeszcze długo w dziecięcych wspomnieniach.

  data dodania: 2018-04-25

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  W związku ze zbliżającym się weekendem majowym przypominamy wszystkim o dodatkowych dniach wolnych od zajęć.

  • 2 maja 2018 r. (środa)
  • 4 maja 2018 r. (piątek)
  • 1 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 8 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 21 czerwca 2018 r.(czwartek) 

  data dodania: 2018-04-24

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384