CERTYFIKATYAktualności

 • Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię"

  11 czerwca czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania klas I - III  „Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię” w roku szkolnym 2017/2018. Organizatorami w/w  konkursu była Szkoła Podstawowa w Marcinowicach oraz Biblioteka Publiczna w Marcinowicach.  Prezentacje 17 pięknie czytających uczestników reprezentujących szkoły w Strzelcach, Marcinowicach, Wirach  oraz w Pszennie oceniało jury powołane przez Organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najpiękniej czytający uczniowie - nagrody książkowe. Jakub Śmietana, uczeń klasy II zdobył I miejsce -  nagrodę, a Hania Kopyto, uczennica również z klasy II, otrzymała wyróżnienie. Pozostałe uczestniczki, uczennice kl. III a: Zuzanna Wilczyńska oraz Julia Kochan także bardzo ładnie i ciekawie przeczytały przygotowane fragmenty książek. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-06-11

 • Klasowy konkurs matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia”

  7.06.2018 r. w klasie II odbył się Klasowy konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”  zorganizowany przez wychowawcę. Wzięła w nim udział cała klasa. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia do 100, udzielając odpowiedzi przed jury w składzie: p. Ewa Kryger oraz p. Anna Franków. Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, a mistrz tabliczki mnożenia - dyplom oraz nagrodę książkową. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

  I miejsce  - Jakub Śmietana 

  II miejsce - Klaudia Szczypek 

  III miejsce - Miłosz Chudy 

  IV miejsce - Paweł Downar

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

  data dodania: 2018-06-11

 • Piknik Rodzinny 2018

  09 czerwca 2018 r. w naszej szkole  odbył się tradycyjny, coroczny, Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach.

  Było to potrójne święto: Matki, Ojca i Dziecka, dlatego na nasze zaproszenie bardzo licznie odpowiedziały całe Rodziny – uczniowie wraz z Rodzicami, Dziadkami i Przyjaciółmi. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Władysław Gołębiowski- Wójt Gminy Marcinowice. Nie zabrakło i aspiranta sztabowego z naszego komisariatu w Marcinowicach Pana Piotra Króla, który przyjechał w asyście, znanego uczniom, komisarza Lwa, przypominając wszystkim
  o zasadach bezpieczeństwa. Wszyscy przybyli goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów. Czas urozmaicał szkolny pokaz talentów wokalnych i recytatorskich, a jedna Julka z IIIa wraz z tatą i ich zaprzyjaźnionym misiem dali pokaz walk judo. Gościnnie wystąpiła ze swoim recitalem nasza absolwentka Roksana Blicharska. Nie mogło również zabraknąć wspólnej Zumby pod kierunkiem naszej Pani Instruktor – Izy Śmietany.

   Festyn obfitował w wiele atrakcji, pośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były smakołyki z grilla, hot-dogi,  frytki, pyszne ciasto i kawa,  malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, przejażdżki na kucyku ufundowane prze tatę Julka z oddziału przedszkolnego, kiermasz książki, zabawa fantowa oraz gry sportowe zorganizowane przez animatorów Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

  Wszyscy świetnie się bawili, a swoją liczną obecnością udowodnili, że  wydarzenie to cieszy się dużą popularnością i stanowi jedną z najpiękniejszych tradycji szkolnych.

  Pragniemy podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację Pikniku, jego przygotowania i atrakcje. Wyróżnieniem dla nas pozostaje Państwa obecność na tej wyjątkowej uroczystości.

  data dodania: 2018-06-11

 • "DBAJ O SWOJE PRZEDSZKOLE" – głosujcie na maluchy z naszej szkoły!

  Zupełnie niedawno dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Anię Brysiak w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”, dzięki głosom swoich rodziców
  i przyjaciół, zajęły I miejsce w powiecie świdnickim, zdobywając tytuł „Najlepszej grupy przedszkolnej”. Teraz znowu czekają na nasze wsparcie. Tym razem maluchy postanowiły wcielić się w role małych aktorów i nagrać krótki filmik na ogólnopolski konkurs, w którym opowiadają,  jak dbają o porządek w swoim przedszkolu.

  Komisja konkursowa przyznaje 3 nagrody, jednak każda grupa może powalczyć również
  o nagrodę publiczności poprzez oddanie głosu na ich film. Głosowanie (tylko zgodne
  z Regulaminem!) trwa od 6 -20 czerwca i odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem strony konkursowej www.swiatworkow.pl w zakładce konkurs, gdzie również można oglądnąć przygotowany przez dzieci filmik.

  W celu wzięcia udziału w głosowaniu konieczne jest podanie adresu poczty elektronicznej głosującego.  Każdy z głosujących może posługiwać się tylko jednym adresem poczty elektronicznej.

                                                                                                           Liczymy na Wasze głosy!

  data dodania: 2018-06-10

 • VIII Rajd Rowerowy

              W dniu 8 czerwca odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego, w organizację którego zaangażowanych było wiele osób/podmiotów, m.in.:

  Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski – fundator pucharów,

  Dyrektor WORD w Wałbrzychu Pan Leszek Tkaczyk – fundator nagród,

  Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach Pan Remigiusz Strzelczyk i przedstawiciele Komendy Policji ze Świdnicy, którzy wspólnie ze strażakami z OSP w Strzelcach i Tworzyjanowie odpowiedzialni byli za zabezpieczenie trasy przejazdu rowerzystów,

  Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowany przez Pana Wiesława Pazgana.

              W imprezie wzięły udział po dwie drużyny z trzech szkół: ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, Szkoły Podstawowej w Sobótce i z naszej szkoły. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ze Strzelec przez Chwałków, Białą, Chwałków Kantynę do miejsca startu, na której na pięciu przystankach rozwiązywali zadania. Musieli więc popisać się wiedzą z edukacji: przyrodniczej, ekologicznej, regionalnej, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo jury oceniło plakaty o tematyce dotyczącej zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Po powrocie z trasy zawodnicy odpoczywali przy ognisku, piekąc kiełbaski i czekając na ostateczny werdykt jury.

              Jury, po podsumowaniu punków zdobytych przez poszczególne drużyny, przyznało:

  I miejsce Drużynie II ze SP w Strzelcach

  II miejsce Drużynie II ze SP w Marcinowicach

  III miejsce Drużynie I ze SP w Strzelcach.

               Wszystkim współorganizatorom rajdu składamy serdeczne podziękowania, zwycięskim drużynom sukcesu, a wszystkim zawodnikom – rowerzystom umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze oraz wiedzy z różnych dziedzin.

  data dodania: 2018-06-10

 • Rodzinne spotkanie trzecioklasistów na Przełęczy Tąpadła

              Za kilka dni trzecioklasiści i ich rodzice po raz ostatni spotkają się z Paniami: Magdaleną Figzał i Joanną Kubicką jako wychowawczyniami III a i III b. Po kilku latach wspólnej nauki i zabawy nadejdzie czas rozstania i dzieci zakończą I etap edukacji – staną się uczniami IV klasy. Dlatego nauczycielki zorganizowały w dniu 7 czerwca rodzinno-szkolne spotkanie na Przełęczy Tąpadła, aby na wesoło podziękować rodzicom za współpracę. W wydarzeniu tym uczestniczyła również Pani dyrektor Joanna Mazanka, która prócz aktywnego uczestnictwa w nim, wcieliła się w nietypową rolę – opiekunki nad młodszym rodzeństwem uczniów.

              Spotkanie rozpoczęło się zabawami integracyjnymi: Kółko graniaste, Karuzela czeka. Po nich wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy zgromadzili się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Po kiełbasianej uczcie znów były wspólne zabawy: Gąski, gąski do domu, Stary niedźwiedź mocno śpi i gra W dwa ognie – dzieci kontra rodzice. Mimo wielkiego zaangażowania mam i tatusiów zwycięzcami rozgrywki zostali oczywiście uczniowie, którzy odebrali od rodziców nagrodę w postaci gromkich braw. Między wspólnymi zabawami całe rodziny  grały w badmintona, chłopcy w piłkę nożną, dziewczynki z klasy III b zorganizowały turlanie się po trawie.

              Przez cały czas trwania imprezy wszystkim dopisywał doskonały humor, dobry apetyt i wielki wigor. Nie zawiodła też pogoda – słońce „bawiło się” razem z trzecioklasistami.

              Wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za przybycie, wspólną zabawę, a Panom - Tatusiom za pomoc w przygotowaniu ogniska.          

  data dodania: 2018-06-10

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Marcinowicach. W kategorii dzieci młodszych wystąpiły: Julia Smok i Nikola Ceglarz - uczennice klasy II z piosenką „ I can climb” oraz Klaudia Woźna i Klaudia Sowa z klasy III b z piosenką „ I’m happy”. W kategorii starszych naszą szkołę reprezentowali: z klasy VI - Jakub Nóżka piosenką „ Hallelujah”i  Hanna Zakrawacz z Anną Sową (uczennicą klasy V). Dziewczyny wykonały piosenkę „ In the middle”. Natomiast czwartoklasistki: Maja Borowa wystąpiła z francuskim utworem „ Dernier danse”, a Martyna Dworniczak zaśpiewała „ Delajlę”.

  Prezentacje 25 wykonawców ze szkół w Strzelcach i Marcinowicach oceniało jury powołane przez Organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i  upominki.

  Klaudia Sowa i Klaudia Woźna otrzymały wyróżnienie w kategorii klas młodszych, Jakub Nóżka wyróżnienie w kategorii klas starszych.

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2018-06-10

 • Z wizytą w Czechach.

  W dniu 5 czerwca 2018 r. w ramach projektu partnerskiego „Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory” uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z Panią dyrektor Joanną Mazanką oraz opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Czech.

  Zanim wycieczkowicze wyruszyli w podróż, Wójt Gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski życzył im bezpiecznej drogi, nawiązania nowych znajomości i bogatego w przeżycia poznawania kultury naszych południowych sąsiadów.

  Pierwszym miastem, które zwiedzili nasi uczniowie, było  Pecka. Tam, po entuzjastycznym powitaniu przez czeskich rówieśników, wszyscy ruszyli na zwiedzanie wnętrz średniowiecznego zamku. Ciekawe historie związane z tym miejscem opowiadał przewodnik. Następnie proboszcz miejscowej parafii oprowadził młodzież po swoim kościele.

  Kolejnym punktem wyjazdu był kurort uzdrowiskowy Lázně Bělohrad. Tutaj uczniowie czeskiej szkoły podstawowej przygotowali podchody z zadaniami do wykonania, podczas których nasze dzieci miały okazję poznać walory tego urokliwego miasta.

  Wycieczka była bardzo udana, a wrażenia z niej na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów, którzy na koniec obdarowani zostali upominkami.

  data dodania: 2018-06-10

 • Gminny Dzień Dziecka

  Gminny Dzień Dziecka, w którym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć, pozwolił na świetną zabawę wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej z Marcinowic, Wir oraz przybyłymi uczniami z Czech. Wizyta uczniów czeskiej szkoły związana była z  realizacją projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci były występy grupy teatralnej, dmuchane zamki, zumba, stoiska ze słodyczami i upominkami.
  Podsumowaniem zabawy były zawody sportowe przygotowanie dla uczestników programu.  Uczniowie szkół z naszej gminy oraz goście z Czech uczestniczyli w sportowej rywalizacji, która pozwoliła na nawiązanie wspólnych relacji i spędzenia aktywnie czasu wolnego. Uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane upominki.

  data dodania: 2018-06-10

 • W trosce o zdrowie naszych uczniów

              W dniu 28 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji fizjoterapeutki – Pani Magdaleny Plewińskiej, która na podstawie przygotowanej prezentacji i innych materiałów edukacyjnych omówiła przyczyny wad postawy, w tym kręgosłupa. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na złe nawyki, np. noszenia na jednym ramieniu przeciążonych tornistrów, nieprawidłowego siedzenia w ławce szkolnej/przy biurku i komputerze w domu oraz na konsekwencje niewłaściwego odżywiania się, braku aktywności fizycznej.

  data dodania: 2018-06-10

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687