CERTYFIKATYAktualności

 • Zajęcia na hulajnodze

  16.05.2018r. uczniowie klasy pierwszej zdobywali nową sprawność w ramach Programu Sprawny Dolnoślązaczek. Panie – Beata Moskal i Joanna Przyborowska zorganizowały tory przeszkód, a hulajnogi - mamy małych zawodników. Wszyscy świetnie wiemy, że jazda na hulajnodze rozwija poczucie równowagi, przyzwyczaja do prędkości, uczy szacowania odległości. Dzieciaki wspaniale  sobie poradziły i otrzymały znaczki sprawnościowe. Wszystkim podobała się taka forma  zajęć.

  data dodania: 2018-05-22

 • Międzyszkolne warsztaty doradcze

  15 maja uczniowie klasy siódmej wzięli udział w międzyszkolnych warsztatach doradczych w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Siódmoklasiści, pod kierunkiem pana Marcina Kuca i we współpracy z uczniami SP6, pracowali nad zagadnieniami dotyczącymi samopoznania, planowania kariery, rynku pracy i zawodów. Wspólne działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, dlatego bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania! 

  data dodania: 2018-05-21

 • Klasowy konkurs czytania -

  21 maja 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie czytania. Umiejętności czytelnicze  poszczególnych zawodników oceniało jury złożone z rodzica - p. Marty Śmietany oraz pedagoga szkolnego - p. Ewy Kryger. Wszyscy bardzo dobrze się przygotowali, ale laureatów było dwoje: Hania Kopyto i Jakub Śmietana, którzy w czerwcu  wezmą udział w gminnym konkursie czytania w Marcinowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zauważeni i docenieni przez jury. Otrzymali dyplomy, pamiątki oraz słodycze. Gratulacje dla zwycięzców!  

  data dodania: 2018-05-21

 • Dzień Mamy już tuż, tuż, a my…

  W dniu 17 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie
  z kolejną edukatorką w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni” – edukacja do starości, panią Mirosławą Kozak. Pani Kozak jest dobrze znana społeczności szkolnej, ponieważ do roku ubiegłego była nauczycielką plastyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pani Mirosława jest niesamowicie zaangażowana w pracę z dziećmi i tworzenie z nimi wspaniałych, rozwijających kreatywność, prac plastycznych. Nie dziwi więc, że i tym razem zachwyciła dzieci swoją energią i pasją do tworzenia niezwykłych dzieł plastycznych,
  a efektem warsztatów były wspaniałe medale, które dzieci wykonały dla swoich Mam. Pani Kozak pokazała dzieciom,  jak samodzielnie stworzyć z papieru kartkę w wymiarze 3D, bez wykorzystywania  do tego komputera
  i specjalistycznych programów. Potrzebne były uczestnikom jedynie kartki kolorowego papieru, brystol, klej i nożyczki. Uczniowie chętnie słuchali rad naszej Edukatorki. Z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością pomagali sobie nawzajem, dzielili się pomocami plastycznymi oraz pomysłami na wykonanie jak najpiękniejszych prac. Wszystkie dzieci wykonały unikatowe upominki dla najważniejszej osoby na świecie – dla Mamy.

  Po raz kolejny, uczniowie pozyskali niezwykłą wiedzę od wyjątkowej osoby. Sami też aktywnie włączyli się w kreatywną działalność, wynosząc z niej nie tylko umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim społeczne, ponadczasowe: szacunek do osób starszych, potrzebę rozwijania swoich pasji, zainteresowań, budowanie właściwych relacji międzypokoleniowych.

  data dodania: 2018-05-21

 • Kornelia Śmietana i Hania Zakrawacz laureatkami XIII Diecezjalnego Konkursu Plastycznego

              W dniu 17 maja nasze dwie uczennice z klasy VI: Kornelka Śmietana i Hania Zakrawacz odebrały podczas wernisażu, który miał miejsce w Teatrze Miejskim w Świdnicy dyplomy i upominki za swoje prace plastyczne.

  Dziewczyny na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej przygotowywały dzieła na XIII Diecezjalny Konkurs Plastyczny poświęcony sanktuariom, które odwiedził papież Jan Paweł II. Praca Kornelii została nagrodzona, Hani wyróżniona. W całym konkursie jury oceniło 354 obrazy z 49 placówek oświatowych.

  Szóstoklasistkom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej weny twórczej.      

  data dodania: 2018-05-21

 • „Mocium Panie”, czyli my na inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry

  W dniu 10 maja 2018 r. uczniowie VI i VII klasy  wraz z nauczycielami wybrali się do sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na spektakl pt. „Zemsta” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.  Przedstawienie zostało przygotowane w tradycyjnym stylu, choć w scenografii wykorzystano multimedia. Reżyser, Michał Hachlowski, stworzył je tak, aby było przystępne dla młodego widza. Przedstawienie bardzo spodobało się uczniom naszej szkoły. Było to kolejne spotkanie teatralne w tym roku szkolnym. Z tą wyjątkową sztuką mogli się spotkać wszyscy nasi uczniowie naszej. Będziemy podtrzymywać tę tradycję w przyszłym roku szkolnym, przekonując, że obcowanie z teatrem jest niezwykłą intelektualną podróżą.

  data dodania: 2018-05-21

 • Lekcja historii

  W dniu 15 maja  uczniowie klasy VI odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy - były hitlerowski obóz koncentracyjny .   

  Młodzież miała okazję zobaczyć  miejsca, w których dokonano nieludzkich zbrodni. Zwiedzili teren muzeum, zrekonstruowane baraki, plac apelowy i kamieniołomy. Zapoznali się z codziennością obozowego życia.                                

  Była to żywa lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych i jednocześnie kolejny patriotyczny element wpisujący się w szkolny projekt obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  data dodania: 2018-05-21

 • Ogólnopolski „Bieg Pamięci” Rogoźnica- Gross-Rosen

                   Ogólnopolski „Bieg Pamięci” Rogoźnica- GrossRosen 2018 r. odbył  się po raz XXXII w sobotę 12.05.2018 r. Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w wydarzeniu i reprezentowali  szkołę oraz GLKS Marcinowice. To ważne wydarzenie sportowe ma nie tylko za zadanie popularyzowanie biegów przełajowych, jako formy codziennej aktywności fizycznej, ale przypomina również o historycznej przeszłości miejsc i zdarzeń. Impreza rozpoczęła się od biegu sztafetowego uczniów miejscowej szkoły z symbolicznym zniczem, który zapalono pod pomnikiem Mauzoleum. Zmagania biegowe rozpoczęto od najmłodszych dzieci. Nasi uczniowie startowali w kilku kategoriach wiekowych, a byli to: Michał Nóżka, Klaudia Sowa, Katarzyna Żmojdzian, Hanna Zakrawacz, Wojciech Żydek, Dominik Sowa, Jakub Nóżka, Jakub Zakrawacz, Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej, Patryk Hermaszewski.  Pomimo, iż nie udało się stanąć na podium to wszyscy spisali się wzorowo.  Na wyróżnienie zasługuje Jakub Nóżka, który zajął  punktowane VI miejsce, Klaudia Sowa w swojej kategorii była na miejscu VII, Hania Zakrawacz była dziesiąta zaś Patryk Hermaszewski w bardzo licznie obsadzonym biegu, zajął XIII miejsce.  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie w sobotnie przedpołudnie.

  data dodania: 2018-05-13

 • „Mamo,Tato wolę wodę!”

     W roku szkolnym 2017/ 2018 odział przedszkolny  realizował program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę" prowadzony przez Żywiec Zdrój. W towarzystwie pacynki Zdrojka dzieci dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. Przedszkolaki oglądały prezentacje multimedialne, brały udział w zabawach i zagadkach o tematyce wody oraz stworzyły szkółkę leśną, podczas której  sadziły swoje własne drzewka. Dzieci zajęły się również eksperymentowaniem, zamrażały oraz rozmrażały wodę, rozpuszczały lód w różnych cieczach, barwiły śnieg. Magiczne eksperymenty z wodą przygotował dla nich równiez starszy kolega – Jakub Nóżka. Maluchy tworzyły również wystawę pod hasłem "Lód to też woda", na której prezentowały ludzi zamieszkujących Arktykę oraz plac zabaw dla pingwinów. Przedszkolaki wzięły również udział w cyklu zajęć pt "Zdrowa woda siły doda", w którym dowiedziały się o  pozytywnym wpływie wody na nasz organizm, rozwiązywały zagadki oraz rebusy, które przygotowała dla nich bohaterka zajęć - Kropelka Wody.

    Podsumowując należy podkreslić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykłądem kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować  w praktyce .

  data dodania: 2018-05-12

 • Ogólnopolski konkurs Zuch dla klas I -III szkół podstawowych

  Na początku maja 2018 roku najzdolniejsi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w 3-dniowym gólnopolskim konkursie  Zuch. Tym  razem uczestnicy rozwiązywali zadania z j. polskiego, matematyki oraz  j. angielskiego. Treści zadań wykraczały poza  podstawę programową danej klasy, więc  każdy musiał się natrudzić, aby rozwiązać wszystkie zadania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim sukcesów.                                      Koordynatorem konkursu  na szczeblu szkoły była Anna Franków.

  data dodania: 2018-05-12

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687