CERTYFIKATYAktualności

 • PODZIĘKOWANIA

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Seniora 2018 - dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.

  data dodania: 2018-01-08

 • Nowy numer szkolnej gazetki „ W szkole jest wesoło” już dostępny!!!

  Zespół redakcyjny naszego szkolnego pisemka w składzie: uczniowie klasy VI, redaktor naczelny – Jakub Nóżka oraz opiekun  - Marta Kondzior zapraszają wszystkich do zakupu nowego numeru naszej szkolnej gazetki „ W szkole jest wesoło”. Znajdziecie w nim ciekawe artykuły dotyczące tradycji Świąt Bożego Narodzenia , różnic kulturowych dotyczących obchodów świąt w Anglii i Polsce, wywiad z panią Małgorzatą Rasałą, savoir- vivre o zachowaniu przy stole, kilka przepisów kulinarnych , wywiad z najżyczliwszym uczniem naszej szkoły, pomysły na prezenty świąteczne i oczywiście konkurs. Nagrody czekają!

  data dodania: 2018-01-03

 • Przy wigilijnym stole z oddziałem zerowym

  Świąteczny nastrój zapanował w oddziale przedszkolnym 22 grudnia, kiedy dzieci z wychowawczynią, rodzicami i panią dyrektor zebrały się na wspólnym spotkaniu wigilijnym poprzedzonym krótkim programem artystycznym naszych zerówkowiczów. Dzieci recytowały, śpiewały kolędy i pastorałki. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Wszyscy zgromadzeni rozkoszowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców, którym pani Milena składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc. Obecna na spotkaniu pani dyrektor Joanna Mazanka złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

  Na zakończenie przedszkolaki udały się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzały szkolne jasełka.

  data dodania: 2018-01-01

 • Sala maluchów pachnie świętami!

     22 grudnia od samego rana dzieci czuły niezwykły klimat zbliżających się świąt. Mama Karolinki upiekła dla dzieci mnóstwo pysznych pierników, których zapach roznosił się po całej sali. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, by wspólnie z nimi udekorować  bożonarodzeniowe ciasteczka. Przy dźwiękach kolęd powstawały lukrowane gwiazdki, dzwoneczki, bałwanki oraz cukrowe choinki. W międzyczasie maluchy śpiewały dla przybyłych gości świąteczne piosenki, a z twarzy nie znikał uśmiech i zadowolenie.

  data dodania: 2018-01-01

 • W bożonarodzeniowym nastroju…

  …upłynął nam ostatni tydzień nauki w starym roku. We wszystkich klasach i na korytarzach pojawiły się świąteczne dekoracje, w holu królowała wielka choinka ozdobiona bombkami i światełkami.

              Wyjątkowym dniem był piątek – 22 grudnia. Po trzech godzinach zajęć najmłodsze dzieci i wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii. Po szkole rozniósł się słodki zapach ciast, zapanowała uroczysta atmosfera. Wszyscy wszystkim, łamiąc się opłatkiem, składali serdeczne życzenia.

  Po wigilijnych spotkaniach klasowych cała społeczność szkolna, przybyli rodzice i zaproszeni goście: Wójt gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski i dyrektor GOK-u w Marcinowicach – Pan  Dawid Sobczyk zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka. Przedstawienie przygotowała grupa przedszkolaków i uczniów z klas I-III pod kierunkiem Pań: Beaty Moskal, Mileny Dworniczak i Anny Brysiak. Dzieci w recytacjach i kolędach przeniosły nas do Betlejem, przypominając historię narodzin Dzieciątka Jezus.

  Na koniec uroczystości życzenia złożyli Pan wójt, ks. proboszcz oraz Pani dyrektor Joanna Mazanka, która podziękowała również małym artystom i ich opiekunkom za przygotowanie wspaniałej inscenizacji.

  Wszyscy rozjechali się do swoich domów już w świątecznych nastrojach.

  data dodania: 2017-12-28

 • *

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia
  życzymy wszystkim Państwu
  miłości, ciepła, życzliwości
  oraz najpiękniejszych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość,
  a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

  Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi
  oraz społeczność uczniowska
  Szkoły Podstawowej im.K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2017-12-21

 • Święta tuż, tuż

  19.12.2017 roku, od samego rana, w całej szkole roznosił się zapach miodu, cynamonu, goździków i innych przypraw. Dzieci z klasy 0 oraz uczniowie kl. II, pod okiem swoich wychowawczyń, upiekły smaczne, pachnące pierniki. W ten sposób wprowadziły wszystkich w świąteczny, radosny nastrój. Każde z dzieci poznało sposób wypieku tych tradycyjnych  ciastek oraz rozwinęło swoje zdolności artystyczne. Po upieczeniu pięknie udekorowały je  w bałwanki, serduszka, Mikołaje, gwiazdki i inne bożonarodzeniowe dekoracje. Nowością w tej corocznej cukierniczej zabawie było stworzenie kolorowych, piernikowych witraży. Pierniki trafią na wigilijne stoły naszych milusińskich oraz ich rodziców.   

  data dodania: 2017-12-20

 • „Kolędujemy Tobie” – świąteczny projekt klasy VII

  W poniedziałkowy, grudniowy, mroźny wieczór siódmoklasiści zaprosili swoich najbliższych na niezwykłe spotkanie w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Rodzice, dziadkowie  i bliscy w nastrojowej scenerii obejrzeli wzruszający montaż słowno – muzyczny. Wysłuchali refleksyjnych wierszy i najpiękniejszych polskich kolęd. Mogli też obejrzeć prezentację multimedialną dokumentującą wszystkie etapy realizacji klasowego projektu oraz film pełny serdecznych życzeń. Aktorami, bohaterami i wykonawcami prezentacji oraz filmu byli uczniowie klasy VII. Sami też wykonali zaproszenia dla gości, wizytówki, przygotowali stoły, upiekli pierniki, babeczki i ciasta, operowali nagłośnieniem i światłami, zakupili prezenty dla bliskich. Wieczór był pełen wyjątkowych przeżyć.

  Projekt został zrealizowany pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Mazanki, nauczycielki języka polskiego,  we współpracy z wychowawcą panią Joanną Zawadą. Gościnnie wystąpił też uczeń klasy VI, Jakub Nóżka. Z dziewczętami z kl. VII na zajęciach wokalnych pana Jerzego Zubera razem przygotowali  kolędy i pastorałki.

  Uczniowie klasy VII, dyrektor i wychowawca dziękują wszystkim gościom za obecność, zaangażowanie i okazaną wszelką pomoc.

  data dodania: 2017-12-19

 • Zbieramy fanty na WOŚP

  Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Już 14 stycznia Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach po raz trzeci będzie siedzibą gminnego wielkoorkiestrowego grania współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zbieramy fanty, które posłużą do „zabawy fantowej”, poszukujemy sponsorów i atrakcji, liczy się każde wsparcie. W tym roku gromadzimy pieniądze na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny  oddziały neonatologiczne celem wyrównania szans w leczeniu noworodków. Każdego, kto zechce nas wspomóc prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, dzwoniąc pod numer telefonu 74 850 44 20. Wszystkich już dziś zapraszamy do wspólnego grania. Szczegóły wkrótce.

  data dodania: 2017-12-18

 • W świątecznych tonach na saksofonach

  Grudzień to radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przypomnieli nam o tym w poniedziałek, dnia 11 grudnia artyści z Filharmonii Sudeckiej, którzy poprowadzili kolejną lekcję muzyczną pt. W świątecznych tonach na saksofonach.

  Uczniowie mieli okazję posłuchać rytmów jazzowych, tanecznych oraz kolęd granych na saksofonie - jednym z najbardziej lubianych i popularnych instrumentów dętych drewnianych. Wesołe melodie wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój, a kolędy w magię Bożego Narodzenia – najpiękniejszych świąt rodzinnych.  

  data dodania: 2017-12-13

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778