CERTYFIKATYAktualności

 • SALA ZABAW "TĘCZA"

     Przedszkolaki postanowiły spędzić czas poza murami szkoły i odwiedzić miejce, w którym jest miło i kolorowo. Wspólnie wybraliśmy "Tęczę"- cudowne miejsce dla każdego dziecka. Maluchy były zachwycone! Wspinanie się po konstrukcji, zjazdy ze zjeżdzalni, skoki na trampolinie i wiele innych atrakcji sprawiło, że każdy wyszedł z sali zabaw uśmiechnięty i szczęśliwy. Trudno było pożegnać scenerię kolorowych misiów i zabawek, ale słodkości od Pani Kseni poprawiły wszystkim humor. Ten dzień pozostanie jeszcze długo w dziecięcych wspomnieniach.

  data dodania: 2018-04-25

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  W związku ze zbliżającym się weekendem majowym przypominamy wszystkim o dodatkowych dniach wolnych od zajęć.

  • 2 maja 2018 r. (środa)
  • 4 maja 2018 r. (piątek)
  • 1 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 8 czerwca 2018 r. (piątek)
  • 21 czerwca 2018 r.(czwartek) 

  data dodania: 2018-04-24

 • Międzyszkolny Interdyscyplinarny Turniej - „ Żyj zdrowo w ekologicznej Europie” 2018

  23.04.2018 roku już po raz dziewiąty odbyły się w naszej szkole zmagania uczniów klas  I - III szkół podstawowych –„Żyj zdrowo w ekologicznej Europie”. Treści turnieju obejmowały głównie: promocję zdrowego trybu i stylu życia, odkrywanie zdolności, talentów uczniów, rozwijanie zainteresowań sportowych, poszerzanie świadomości ekologicznej. Naszymi konkurentami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Turniej poprowadził uczeń klasy VI – Jakub Nóżka,  a koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anna Franków. Pomocne skrzaty z klasy drugiej: Julka Smok, Jakub Śmietana oraz Paweł Downar miały swój udział w sprawnym przebiegu turnieju.

   Po wyczerpujących, ale ciekawych i atrakcyjnych  konkurencjach, jury wyłoniło zwycięzców:

  I  miejsce – Szkoła Podstawowa w Marcinowicach

  II miejsce -  Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach 

  Podczas przerwy w turnieju, instruktorka Zumby  p. Izabela Śmietana rozruszała publiczność zgromadzoną na widowni radosnymi tańcami przy muzyce. Do tanecznego zespołu  Zumby przyłączyli się również zawodnicy.    

  Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych w Marcinowicach  zostały zakupione nagrody dla wszystkich uczestników, pomoce do realizacji zadań turnieju oraz produkty spożywcze, z których przygotowano zdrowy poczęstunek.

   Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w ten coroczny turniej, który promuje      wśród uczniów zdrowy  styl  i tryb życia.  

  data dodania: 2018-04-24

 • Naturalnie i jak zdrowo

  W dniu 16 kwietnia naszą szkołę odwiedziła kolejna edukatorka -  Pani Danuta Schanne, która w ramach realizowanego programu Edukacji do starości „Nawzajem sobie potrzebni” przeprowadziła dla uczniów zajęcia promujące zdrowe, ekologiczne odżywianie. Pani Schanne prowadzi własne gospodarstwo rolne w Goli Świdnickiej i sama wytwarza pyszne wyroby mleczne oraz piecze wyborne chleby i maślane bułeczki. Oczywiście wspiera ją cała rodzina – córki i wnuki, w tym nasz przedszkolak Antoś.

  Na zajęciach z panią Danutą dzieci miały okazję zapoznać się krok po kroku z procesem wytwarzania jogurtów naturalnych oraz różnego rodzaju serów z mleka krowiego: białych, żółtych, a nawet oscypków. W warsztatach uczestniczyli również nasi goście – Pani Krystyna Lasek, główny koordynator programu oraz sekretarz Gminy Marcinowice Pani Alicja Synowska, koordynator gminny.

  Wszystkie dzieci, oraz honorowi goście i pani dyrektor Joanna Mazanka chętnie próbowali prezentowanych na warsztatach swojskich wypieków oraz przepysznych, naturalnych wyrobów mlecznych.

  Okazało się także, że Pani Danuta, jej córki, a teraz jej wnuki to wychowankowie naszej szkoły. Tym bardziej było nam miło, że  odwiedziła nas i opowiedziała uczniom o swoich pasjach i zainteresowaniach, podejmując również niezwykle ważną tematykę zdrowego odżywiania.

  data dodania: 2018-04-19

 • Przedstawienie "PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

     17 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz "0" wyruszyły do Świdnicy na spektakl teatralny pt. "Plastusiowy pamiętnik" wystawiony przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały fantastyczny świat Plastusia, który mieszkał  w piórniku Tosi. Sztuka w ciekawy sposób ukazała przygody pomarańczowego ludzika z plasteliny  i jego przyjaciół - stalówki, ołówka, gumki i temperówki. Przygody głównego bohatera oprawione były zaskakującymi efektami dźwiękowymi oraz grą świateł.

     Dzieci wyszły z przedstawienia bardzo zadowolone. Maluchy już zapowiedziały, że nie mogą się doczekać chwili, gdy same ulepią swojego plastelinowego ludzika.  Mamy więc juz plan na jutrzejszy dzień...

  data dodania: 2018-04-17

 • Wesoło, pysznie i rodzinnie!

  W środę, 11.04., odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty w ramach projektu „Edukacji do starości - Nawzajem sobie potrzebni”. Tym razem  były to zajęcia kulinarne poświęcone wypiekom i dekoracjom prowadzone przez panią Marcelę Borek. Pani Borek z zamiłowania jest doskonałą kucharką,
  a gotowanie i pieczenie to jej prawdziwa pasja, które chętnie przekazuje  swoim najbliższym i zgodziła się też podzielić z naszymi uczniami. Swoimi zamiłowaniami dzieli się również, wspierając charytatywnie różne przedsięwzięcia, np. gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
             Na zajęciach edukatorka przekazywała uczniom, w jaki sposób można bajecznie i efektownie udekorować babeczki, koguciki, grzybki i orzeszki, używając do tego różnego rodzaju posypek, lukrów oraz kolorowych mas. Uczestnicy warsztatów z niezwykłym zainteresowaniem słuchali wskazówek pani Marceli, która pobudzała ich zapał i kreatywność w tworzeniu fantastycznych, okazałych wypieków. Nabyte umiejętności z pewnością przydadzą się podczas rodzinnych przygotowań do przeróżnych uroczystości oraz świąt i będą stanowiły punkt wyjściowy do doskonalenia własnych artystyczno - kulinarnych projektów. Warsztaty odbyły się w iście rodzinnej
  i przemiłej atmosferze.

  data dodania: 2018-04-13

 • Zbiórka karmy

              W marcu zorganizowana została kolejna zbiórka, tym razem karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Magdalena Figzał, która prowadziła zbiórkę wraz z Samorządem Uczniowskim i wolontariuszami.

  Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I – VII i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięło udział w tym przedsięwzięciu, bo świadczy to o tym, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

  Zebraliśmy około 134 kg karmy - najwięcej klasa I oraz klasa III a. W nagrodę ich uczniowie pojadą do schroniska wręczyć osobiście smakołyki dla zwierząt.

   

  Wszystkim dzieciom, uczniom, młodzieży i rodzicom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w/w działaniach !!!!

  data dodania: 2018-04-11

 • Góra Grosza

  Od 30 listopada do końca stycznia prowadzona była zbiórka monet (od 1gr do 50 gr) w ramach akcji „Góra Grosza”, której patronuje Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie.

  Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz tworzenie i wdrażanie programów terapeutycznych dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. Końcem marca podsumowaliśmy to działanie, nad sprawnym przebiegiem którego czuwała komisja uczniowska i opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

  Zebrane pieniądze zostały posegregowane według nominałów, a komisja dokładnie przeliczyła monety. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła przede wszystkim dzieciom wiele zadowolenia i satysfakcji.

  W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły. Ogółem podczas XV edycji „Góry Grosza” zebraliśmy 484,27 zł w tym:

  oddział 4,5-latków – 72,75 zł  – III miejsce

  oddział 0 – 119,23 zł – I miejsce
  klasa I – 40,52 zł
  klasa II  – 8,34 zł
  klasa III a – 46,15 zł
  klasa III b  – 78, 31 zł – II miejsce
  klasa IV – 16,83 zł
  klasa V  – 23,12 zł
  klasa VI – 6,05 zł
  klasa VII  – 6,76 zł

  świetlica – 66,21 zł.
              Dnia 29.03.2018 r. opiekunka SU wysłała protokół ze zbiórki oraz przekazała paczki z pieniędzmi na pocztę.

  data dodania: 2018-04-11

 • Dzień Jaja w klasie III B

  Jajko…Wszyscy wiedzą czym jest jajko i wiedzą, że bez jajka nie ma świąt Wielkanocnych.

  W ostatnim dniu przedświątecznych ferii w klasie III B, w ramach realizacji projektu Dni okolicznościowe, jajko odegrało pierwszoplanową rolę w nauce poprzez zabawę. Najpierw uczniowie przypomnieli sobie znaczenie jajka w tradycji ludowej, potem jego wartości odżywcze i różne sposoby stosowania w żywieniu. Potem zaczęła się zabawna nauka z jajem w roli głównej.

  Dzieci rozwiązywały „jajeczne” zadania matematyczne, opisywały jajko, tworzyły rodzinę wyrazów od tego słowa, badały właściwości skorupki. Wszystko to uatrakcyjniały gry, zawody i konkursy sprawnościowe, m.in.: wyścig z jajem na łyżce, zawody w turlaniu jaj, gra w stukanie jajkami, konkursy: kto najszybciej obierze jajko, komu uda złapać się podrzucone jako na łyżkę i która para najlepiej nakarmi się jajkiem z zawiązanymi oczami. Tradycyjnie już i drugie śniadanie było „specjalne”, bo jajeczne.

  Na koniec dnia uczniowie na zajęciach plastyczno-technicznych wykonywali ozdoby świąteczne, których motywem przewodnim było oczywiście jajo i delektowali się przepyszną babą wielkanocną, którą upiekła dla nich mama Julki Kaczmarskiej - Pani Mariola.

  Cały dzień, prócz tego że był pyszny i wesoły, przebiegł w prawdziwie wielkanocnej atmosferze. Uczniowie i ich wychowawczyni składali sobie nawzajem życzenia, rozmawiali o planach i marzeniach świątecznych.

  Wychowawczyni klasy – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji kolejnego już w tym roku Dnia okolicznościowego. 

  data dodania: 2018-04-03

 • *********************************************************************

  Życzenia radosnych

  Świąt Wielkanocnych

  pełnych wiary i miłości,

  wypełnionych nadzieją i szczęściem

  składa

  Społeczność Szkoły Podstawowej

  im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2018-03-28

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687