CERTYFIKATYAktualności

 • Z wiosną u seniorów

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz zbliżającej się wiosny oddział przedszkolny, klasa III a oraz wolontariuszki z klasy IV odwiedzili Dom Seniora w Marcinowicach. Maluszki przygotowały wzruszający pokaz choreograficzny zatytułowany ,,Przebudzenie Wiosny”. Klasa III a oraz wolontariusze wyrecytowali pięknie wiersze i zaśpiewali przygotowane piosenki, a na zakończenie przedstawili radosny taniec. Dzieci wniosły do Domu Seniora dużo uśmiechu, ciepła i pozytywnej energii. Wspaniale było oglądać nieskrywane wzruszenie w oczach widzów, pensjonariuszy Domu Seniora.

  Spotkanie było niezwykłym przeżyciem, zapoczątkowało wyjątkową współpracę i wpisało się doskonale w realizowany w szkole program profilaktyczno-wychowawczy, program szkolnych wolontariuszy i program „Edukacji do starości”.

  data dodania: 2018-03-27

 • My na XIV edycji Stołów Wielkanocnych

  Jak co roku, w Niedzielę Palmową, wzięliśmy udział w rejonowej, a nawet międzynarodowej tradycji dekorowania stołów wielkanocnych. Na prezentacjach nie zabrakło dekoracji oraz potraw.
  Na naszym, jak zwykle, gościły prace dziecięce oraz świąteczne dekoracje wykonane przez całe rodziny oraz potrawy świąteczne przygotowane przez Rodziców. Nasz stół przygotowały i reprezentowały Panie: Milena Dworniczak, Anna Brysiak i Joanna Przyborowska. Uczniowie zaprezentowali się też w tanecznej zumbie.

  Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za przygotowanie potraw świątecznych, całym rodzinom za wkład pracy w świąteczne dekoracje, wszystkim za obecność i wsparcie.

  data dodania: 2018-03-25

 • Wyróżnione w powiecie!

  Cztery  nasze uczennice reprezentowały szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” - Kasia Żmojdzian, Natalka Waśniewska, Martynka Dworniczak z kl. IV oraz Ania Sowa z kl. V. Dla dziewcząt było to ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz brały udział w tak prestiżowym przeglądzie w gronie najlepszych recytatorów z całego powiatu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że aż dwie nasze uczennice otrzymały wyróżnienie – Kasia i Martyna! Gratulujemy! To dla całej czwórki pierwsza przygoda z poezją na takim szczeblu, ale z pewnością nie ostatnia, bo talenty już są odkryte! Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Joanny Mazanki.

  data dodania: 2018-03-22

 • Ratujemy i uczymy ratować w klasie pierwszej

  Uczniowie klasy I pod kierunkiem  wychowawcy pani Beaty Moskal uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Była to bezpieczna pozycja boczna i resuscytacja krążeniowo- oddechowa na fantomie.

  data dodania: 2018-03-22

 • …i u nas są Diamentowe Talenty

  Tradycyjnie już w naszej szkole 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to Dzień Talentów, którego koordynatorką jest liderka uzdolnień - Pani Anna Franków we współpracy z liderką SZWU – Panią Joanną Kubicką. Tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia, jak zwykle była pełna atrakcji i wspaniałych pokazów przygotowanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i wszystkich chętnych uczniów. Całą imprezę prowadziła dwójka konferansjerów: Wiktoria Gajewska i Jakub Nóżka - pomysłodawca i autor scenariusza zapowiedzi poszczególnych wykonawców.

  Pierwszą część imprezy stanowiły prezentacje umiejętności recytatorskich uczniów w języku polskim oraz angielskim.  Zakończyło ją przedstawienie przygotowane przez pierwszoklasistów.  Po przerwie rozpoczął się „blok muzyczny” – również dwujęzyczne wokalne występy indywidualne i zespołowe dzieci i młodzieży oraz prezentacje układów tanecznych w wykonaniu najmłodszych, tj. przedszkolaków i uczniów klasy III A. Tę część uwieńczył wspólny taniec zumby poprowadzony przez naszą instruktorkę – Panią Izabelę Śmietanę. W części trzeciej obchodów Dnia Talentów prezentowali się głównie uczniowie starsi, którzy: przeprowadzali doświadczenia chemiczne, chwalili się swoimi umiejętnościami sportowymi, w tym grą w piłkę nożną, sprawnościami gimnastycznymi. Szczególną atrakcją był pokaz iluzjonistyczny Kuby Nóżki.

  Przy tym wszystkim nie zapomnieliśmy o powitaniu Pani Wiosny, która zagościła w naszej szkole w sposób szczególny. W holu zorganizowana została piękna, kolorowa wystawa prac dziecięcych i uczniowskich, na której można było podziwiać m.in.: wiosenne kwiaty, papierowe żabki i motyle, dostojnego bociana. Natomiast o zbliżającym się święcie Wielkiej Nocy świadczyły stroiki wielkanocne i inne ozdoby: jaja, baranki, zajączki wykonane przeróżnymi technikami. Organizatorką tej części wystawy była Pani Milena Dworniczak. Poza tym po szkole spacerowały Wiosenki - dziewczynki, które zadawały wiosenne zagadki i nagradzały każde ich prawidłowe rozwiązanie cukierkami. To z kolei była inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunki – Pani Magdaleny Figzał. Sił witalnych naszym wykonawcom, autorom prac i koordynatorom obchodów Dnia Talentu i pierwszego dnia wiosny dodała pyszna kawiarenka zorganizowana przez rodziców klasy pierwszej.

  Organizatorki dzisiejszego dnia serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie, szczególnie Panu Piotrowi Nóżce za przepiękne dyplomy, nauczycielom za przygotowanie dzieci/uczniów do prezentacji, samym dzieciakom za fantastyczne występy/prezentacje.

  data dodania: 2018-03-21

 • Kontrabas kontra…bas

              Powitanie wiosny rozpoczęliśmy lekcją muzyczną poprowadzoną przez artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili nas na muzyczny turniej instrumentu smyczkowego i ludzkiego głosu. Podczas zajęć muzycy przypomnieli budowę i możliwości brzmieniowe tajemniczego, wszechstronnie uzdolnionego instrumentu, największego w rodzinie instrumentów smyczkowych, który  doskonale czuje się w Filharmonii, jak i w klubie jazzowym  – kontrabasu. Uczniowie mogli też wysłuchać kilku utworów śpiewanych najniższym głosem męskim, czyli basem, który z kolei  doskonale czuje się w operze, jak i na estradzie.

  data dodania: 2018-03-21

 • Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje powiatowe

  Kornelia Śmietana i Hania Zakrawacz reprezentowały gminę Marcinowice w 41. Powiatowym Konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” w kategorii szkół podstawowych. Dziewczęta choć nie dostały się do etapu wojewódzkiego, wróciły  z cennymi nagrodami, obiecując, że wezmą udział w tym konkursie w przyszłym roku. Dziękujemy, gratulujemy i trzymamy za słowo.

  data dodania: 2018-03-21

 • Zebranie z rodzicami - wtorek (20.03.)

  Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się we wtorek 20 marca br.

  Porządek zebrania:
  17.00 – 17.30 - spotkanie z wychowawcami klas IV-VII
  17.30 – 18.00 - spotkanie z wychowawcami klas 0-III i oddziału przedszkolnego

  Terminy zebrań z rodzicami możemy śledzić na bieżąco w zakładce "Szkolny kalendarz" w tabeli "HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI"

  data dodania: 2018-03-19

 • Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje gminne

  Dnia 15 marca 2018 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych 41 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Dwie uczennice klasy VI, chociaż startowały pierwszy raz, odniosły sukces – Hania Zakrawacz zajęła I miejsce, a Kornelia Śmietana III. Jakub Zakrawacz, który był przedstawicielem „starszych uczniów”– zdobył IV miejsce. Nasze dziewczęta będą reprezentowały gminę w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  data dodania: 2018-03-16

 • „Jak malować, aby wyrazić siebie?”

  Pierwsze zajęcia w ramach programu
  „Nawzajem sobie potrzebni”- edukacja do starości


  We wtorek, 14 marca, wzięliśmy udział w niezwykłych warsztatach malarskich poprowadzonych przez jedną z naszych edukatorek w ramach programu „Nawzajem sobie potrzebni”.

  Swoją pasją, talentem i warsztatem dzieliła się z nami Pani Anna Wróbel Zucco, która przyleciała do nas z Włoch, gdzie aktualnie mieszka. W Polsce, we Wrocławiu, bywa gościnnie. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła również naszą szkołę.

  Pani Anna jest autorką wielu przepięknych obrazów, które wielokrotnie wystawiała w kraju
  i za granicą.  Jej włoski dom to  prawdziwa galeria, gdzie artystka tworzy i eksponuje swoje prace. Dorobek malarki tworzą przede wszystkim portrety, kwiaty, pejzaże, krajobrazy, martwa natura.

  W warsztatach malarskich z Panią Anną uczestniczyli uczniowie
  z klasy II, IV, przedstawiciele kółka plastycznego oraz dziennikarze szkolnej gazetki. Artystka z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoich obrazach, odkrywała przed uczniami tajniki warsztatu malarskiego. Mieliśmy także okazję obejrzeć kilka dzieł naszego gościa.

  Pani Anna jest niezwykle ciepłą, miłą i uśmiechniętą osobą. Lubi podróżować i oczywiście kocha malarstwo. Na koniec spotkania podkreśliła, że w każdą pracę, każdą pasję trzeba wkładać serce.

  Do naszej szkoły malarka przyjechała ze swoją przyjaciółką, Panią Krystyną Piotrowską- Reszko, z którą znają się od lat. Razem się uczyły, razem malowały, prowadziły pracownię. Dziś spotykają się w Polsce i mają co wspominać.

  Obie Panie przygotowały dla naszych uczniów konkurs plastyczny, a wyróżnionym wręczyły upominki – szkole Pani Anna zostawiła na pamiątkę kilka swoich prac.

  To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy obu Paniom
  za przyjazd do nas, poświęcony czas, współpracę przy projekcie „Nawzajem sobie potrzebni”, przeprowadzenie warsztatu, konkursu, a przede wszystkim za pokazanie, że realizować swoje pasje, rozwijać talent, zainteresowania można w każdym wieku, a wkładając w to serce człowiek naprawdę osiąga szczęście.

  Podziękowanie kierujemy także do Pani Moniki Młocek, która bardzo pomogła nam
  w organizacji zajęć z Panią Anną Wróbel Zucco i Krystyną Piotrowską – Reszko.

  data dodania: 2018-03-15

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687