CERTYFIKATYAktualności

 • Zdalne nauczanie w naszej szkole

              Od sześciu tygodni w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, trwa zdalne nauczanie. Początki były bardzo trudne dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Chociaż MEN szybko wyszedł z ofertą i rekomendacjami różnych narzędzi i form mających na celu ułatwienie prowadzenia procesu nauczania/uczenia się, to jednak dla wszystkich odnalezienie się w nowej rzeczywistości szkolnej wymagało ogromnego wysiłku i nakładu pracy. Nauczyciele musieli wybrać z dużej gamy ofert te, które najbardziej byłyby odpowiednie dla ich uczniów. Uczniowie natomiast musieli zapoznać się z nowymi narzędziami pracy, a rodzice, przede wszystkim dzieci przedszkolnych i z edukacji wczesnoszkolnej, przejąć po części rolę nauczycieli. Wreszcie wszyscy musieliśmy stworzyć nową, wirtualną szkołę, nauczyć się współpracować w niej. I udało się nam!

              Wszyscy uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji odpowiedni sprzęt do nauki zdalnej, własny lub wypożyczony ze szkoły. Nauczyciele prowadzą z młodzieżą większość lekcji on-line na platformie Microsoft Teams. W młodszych klasach II i III dzieci również mają zajęcia on-line, ale z wykorzystaniem komunikatorów Messenger i WhatsApp. Ze wszystkimi dziećmi, tj. przedszkolakami i uczniami kl. I – VIII nauczyciele realizują treści podstawy programowej na podstawie opracowanych przez siebie scenariuszy. Ponadto do komunikacji wykorzystywany jest w szerokim zakresie e-dziennik, telefony oraz poczta mailowa rodziców, uczniów i nauczycieli. Zdalnie pracuje także pedagog, psycholog
  i logopeda szkolny. Wszyscy nauczyciele, w tym wychowawcy świetlicy oraz dyrektor szkoły udzielają konsultacji, których plan można znaleźć na stronie internetowej placówki w zakładce Rada Rodziców.

              Jak wygląda nauka zdalna w naszej szkole można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy również na internetową stronę Gminy i na stronę Sprawnego Dolnoślązaczka, gdzie swoimi sprawnościami chwalą się dzieci z kl. II.

              Uczniów, którzy chcą podzielić się swoim kącikiem nauki w domu, prosimy o przesyłanie zdjęć do wychowawców klas. Galerię będziemy uaktualniać na bieżąco.

  data dodania: 2020-04-28

 • Aktywni drugoklasiści podczas narodowej kwarantanny I poza szkołą ćwiczymy wesoło

              Czas narodowej kwarantanny i zawieszenia zajęć w szkołach jest trudnym okresem zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i dla nauczycieli. Jednak uczniowie kl. II nie nudzą się. Wspólnie z rodzicami bawią się bardzo aktywnie, realizując podstawę programową wychowania fizycznego oraz zadania ujęte w klasowym planie pracy opracowanym na b. r. szk. w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek.

              Podczas minionych 6-ciu tygodni kwarantanny dzieci m.in.: rozgrywały rodzinne mini mecze piłkarskie, pokonywały krzesełkowy tor przeszkód. W zakresie lekkoatletyki ćwiczyły: startowe pozycje wyjściowe, skok w dal i skoki na skakance. Uprawiały też gimnastykę, ćwicząc przewrót w przód na kanapie, wykonując ćwiczenia równoważne. Razem z rodzeństwem i rodzicami grały drewnianymi łyżkami kuchennymi w unihokeja. Natomiast w niepogodę chodziły na spacery… po pokoju.

              Swoimi pomysłami na aktywność ruchową w „czterech ścianach” pochwaliły się na stronie Sprawnego Dolnoślązaczka (link: https://sprawnydolnoslazaczek.lo3.wroc.pl/).

              Czas tych zabaw jest dla drugoklasistów doskonałą formą relaksu i aktywnego wypoczynku po trudach zdalnego uczenia się na odległość.

  data dodania: 2020-04-25

 • R E K R U T A C J A UZUPEŁNIAJĄCA 2020/2021 UWAGA RODZICE!

  W dniach 27 kwietnia do 8 maja 2020 r. przeprowadzone będzie uzupełniające postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych i kl. I. 

  Wniosek / zgłoszenie dostępne są na stronie szkoły w zakładce dokumenty do pobrania. Dokumenty można pobrać, wydrukować, podpisać i:

  - odesłać skan  wszystkich stron na mailowy adres spstrzelce@poczta.onet.pl

  - odesłać zdjęcie wszystkich stron na mailowy adres spstrzelce@poczta.onet.pl

  Dodatkowo 27.04., w poniedziałek, w godz. 9.00 - 14.00 wystawione zostaną druki przed głównym wejściem do szkoły. Będzie można je na miejscu wypełnić i wrzucić do specjalnej skrzynki. Skrzynka na dokumenty zostanie również wystawiona 8.05. - w ostatni dzień rekrutacji uzupełniającej.

  Powyższe procedury obowiązują tylko pod warunkiem dalszego przedłużenia kształcenia na odległość i zamknięcia budynku szkoły związanego z koronawirusem COVID 19

  Jeżeli 26.04. ograniczenie funkcjonowania szkoły zostanie zniesione ww. dokumenty Rodzice/ prawni opiekunowie składają osobiście w sekretariacie szkoły z dokumentem potwierdzającym pesel dziecka.

  Informacje o rekrutacji uzupełniającej będą aktualizowane na bieżąco adekwatnie do zmian sytuacji epidemiologicznej wywołanej koronawirusem COVID 19

  Wszelkie informacje na temat rekrutacji i rekrutacji uzupełniającej udzielane są pod nr telefonu 74 850 44 20 w godzinach 8:00 – 18:00.

  data dodania: 2020-04-14

 • Nagroda i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

              Uczennice kl. II: Julia Fik i Wiktoria Łużna, po raz kolejny odniosły sukces plastyczny. Obie dziewczynki wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Polska jakiej nie znacie”, który przebiegał pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

              Drugoklasistki przygotowały prace nt.: „Co w trawie piszczy?”, które można obejrzeć w galerii organizatora konkursu (link: https://spgryfow.edupage.org/album/#gallery/261).

  Wiktoria Łużna została laureatką III miejsca w kategorii uczniów młodszych (kl. I-IV), a Julka Fik otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki do konkursu przygotowała ich wychowawczyni - Pani Joanna Kubicka.

  Julce, Wiktorii oraz Pani J. Kubickiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  data dodania: 2020-04-06

 • Naszej Pani Księgowej

  podziekowania
  Zdalnie i na odległość, ale serdecznie i gorąco dziękujemy                    Pani Irenie Kruk za wieloletnią pracę w naszej szkole.                      Życzymy dużo zdrowia, odpoczynku, spełniania podróżniczych pasji, marzeń i dalszych planów.

  Dyrektor, Współpracownicy, Rada Rodziców
  i uczniowie
  data dodania: 2020-03-31

 • Zostań w domu! Bądź aktywny! I wygrywaj!

  Czas zawieszenia zajęć szkolnych to nowa i trudna sytuacja zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i nauczycieli. Jednak ogólnopolski apel Zostań w domunie musi oznaczać nudy. W naszej szkole są uczniowie, którzy podejmują się dodatkowych zadań, np. konkursowych prac plastycznych.

              Aby zachęcić dzieci do przebywania w domu i do nauki, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i ich pociech. W akcji tej udział wzięła Julia Fik – uczennica kl. II, która w zorganizowanym przez w/w instytucję konkursie odniosła wielki sukces – znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników. Julka przygotowała z Rodzicami piękny obraz – kolaż wiosenny. Julce i jej Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

             Bierzcie przykład z Julki! Bądźcie kreatywni, twórczy i aktywni! Korzystajcie ze źródeł, które podsyłają Wam nauczyciele!

   

  Dzieci uczą rodziców w domu!

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

  Materiały można pobrać pod adresem:
  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

  Pozdrawiam Joanna Mazanka

  data dodania: 2020-03-29

 • Informacja dotycząca podręczników pozostawionych w szkole

  Informujemy, że w czwartek, 26.03. w godz. 9.00 - 11.00 będzie możliwy odbiór podręczników, ćwiczeń i zeszytów, które pozostały w szkole. Wszystkie te pomoce znajdują sie w holu szkoły zebrane uprzednio przez wychowawców klas i będą wydawane na ganku przed wejściem do budynku. (Dotyczy także oddziałów przedszkolnych).

  data dodania: 2020-03-23

 • UWAGA!

  Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły wszystkim osobom niebędącym jej pracownikami, dotyczy to również parku, placu zabaw, siłowni zewnętrznej i boiska.
                                                                                                                         Joanna Mazanka dyrektor szkoły.

  data dodania: 2020-03-20

 • Apel do Rodziców. ZOSTAŃ W DOMU!

  Apelujemy do Rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu.
   Zachowajcie bezpieczną odległość od innych osób.
   Nie spotykajcie się w trakcie spacerów ze znajomymi.
   Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni!
  Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakazu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz orlików znajdujących się na terenie Gminy Marcinowice.

  data dodania: 2020-03-18

 • Egzamin ósmoklasisty - materiały dydaktyczne

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy  od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

  data dodania: 2020-03-15

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687