CERTYFIKATYAktualności

 • BUDA DLA BURKA

  Grupę maluchów odwiedził Pan Andzej- tato Antosia. Zaproszony gość na codzień wykonuje zawód stolarza i zgodził się nam o nim opowiedzieć. Podczas spotkania zaprezentował dzieciom wiele rzeczy, które zostały wykonane z drewna, a były to między innymi drewniane laleczki, kostka do gry, deska do krojenia. Dzieci mogły również poukładać panelowe puzzle. Maluchy zapoznały sie z rodzajem drewna oraz narzędziami niezbędnymi w pracy stolarskiej.

  A potem zabawa, która dla dzieci mogłaby trwać bez końca... Cięcie, mierzenie, stukanie, przybijanie... A wszystko to po to, by powstała piękna buda dla naszego pieska Burka. Zajęcia  były bardzo ciekawe i wywarły na wszystkich niesamowite wrażenie. W podzięce za tak ogromne zaangażowanie Pana Andrzeja, dzieci stworzyły dla niego order wdzięczności.

   

                                                                                                                                            Dziękujemy!!!

  data dodania: 2017-11-15

 • Po raz kolejny zdobyliśmy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

              Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

              

  data dodania: 2017-11-15

 • MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ...

      Szkoła  biorze udział w projekcie czytelniczym "Z książką nauka, z książką zabawa". Podczas jego realizacji maluchy skupiły się na temacie wody, a co za tym idzie- na istotach w niej żyjących. I właśnie w tym momencie pojawiło się marzenie... Marzenie o rybce... Było ono tak duże, że zainteresowali się nim rodzice Marysi i postanowili sprawić maluchom niespodziankę. Pani Ilona oraz Pan Andrzej przynieśli dzisiaj do przedszkola akwarium z przepiękną czerwono- niebieską rybą. Rodzice przedstawili nam krótkie zajęcia, podczas których poinstruowali  jak należy opiekować się welonką. Wspólnie z dziećmi przygotowali akwarium na przyjęcie rybki oraz wrzucili jej do wody  kilka smakołyków. Przedszkolaki są bardzo szczęśliwe, ponieważ spełniło się to, o czym tak długo marzyli. Dziękujemy!

  data dodania: 2017-11-15

 • Łódzki Duet Akordeonowy

            W dniu 15 listopada uczniowie klas V, VI i VII  mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji muzycznej. W naszej szkole gościliśmy Łódzki Duet Akordeonowy, który tworzą muzycy Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Nasi goście przedstawili bardzo ciekawy program artystyczny, na który składały się aranżacje akordeonowe znanych utworów muzyki klasycznej. W ciekawy sposób przybliżyli nam także  sylwetki  kompozytorów i niektóre terminy muzyczne. Uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobem gry na akordeonie. Poprzez wesołą zabawę wszyscy przypomnieli sobie polskie tańce ludowe. Muzycy  zadbali również o przyjazną atmosferę i  bezpośredni kontakt z młodzieżą. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Klasa III B w podróży do Azji

  Dzień 14 listopada był wyjątkowym dniem dla uczniów kl. III B, którzy udali się, w ramach klasowego projektu Dni okolicznościowych, w niezwykłą podróż do krajów Azji. Towarzyszyli im rodzice.

              Dzieci przebrane za Chińczyków, Japończyków, Wietnamczyków i Hindusów, (była również panda i ninja), uczestniczyły w lekcjach, na których poznawały kulturę Wschodu, zwyczaje i tradycje, sztukę oraz architekturę wybranych krajów azjatyckich. Poprzez zabawy plastyczne poznawały pismo chińskie, same próbowały też pisać pędzelkiem. Na matematyce rozwiązywały zaszyfrowaną chińskim pismem zagadkę, wspólnie z rodzicami zadania geometryczne, budowały z figur geometrycznych postać Chińczyka/Wietnamczyka, a z prostokątów, kwadratów i trójkątów mur chiński.

              Jednak największą atrakcją tego dnia było azjatyckie śniadanie. Zanim jednak uczniowie do niego zasiedli, poszukiwali w Internecie wiadomości nt. najpopularniejszych w Japonii, Chinach, Wietnamie i w Indiach dań. Głównym składnikiem śniadania był ryż. Dzieci jadły pałeczkami: sushi, ryż z warzywami, sajgonki, ryż ze słodkimi dodatkami. Odbyła się też celebracja picia herbaty z maleńkich kubeczków. Natomiast deser stanowiły chińskie ciasteczka z wróżbą, które upiekły mamy.

              Każdy, kto w tym dniu zawitał do klasy III B, witany był w tradycyjny japoński sposób – ukłonem i hasłem pozdrowienia Cześć! Czczę Cię!

              Na koniec dnia dzieci odwiedziły swoich młodszych i starszych kolegów, prezentując im oryginalne stroje, m.in.: ubiór Chińczyka i Wietnamczyka, pas hinduskiej tancerki i welon ślubny, japońskie kimona, strój japońskiego wojownika ninja.

              Cały dzień upłynął trzeciakom bardzo pracowicie, ale przede wszystkim smakowicie i w radosnej azjatyckiej atmosferze.

              Wychowawczyni klasy składa wszystkim rodzicom serdeczne podziękowania za ich inicjatywę i wkład w organizację kolejnego już, bardzo atrakcyjnego dla dzieci dnia. Gratuluje pomysłowości i umiejętności kulinarnych. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Wycieczka do SANEPiD-u

  Dnia 08.11.2017 r. uczniowie klasy VII, w ramach zawodoznawstwa, odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy (SANEPID). Celem wycieczki było zapoznanie się z zawodami wykonywanymi w tej instytucji, m. in. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pracowników pełniących nadzór nad higieną w szkołach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, sklepach itp. Uczniowie dowiedzieli się również o pracy księgowej, informatyka i radcy prawnego, którzy są niemal w każdym zakładzie pracy.

  Pod nadzorem pracownika dbającego o nasze bezpieczeństwo, uczestnicy wycieczki przygotowali pyszną, zdrową sałatkę owocową, którą później zjedli. Na koniec każdy mógł posiedzieć w fotelu Powiatowego Inspektora Sanitarnego i poczuć się, jak osoba zarządzająca. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Planeta pełna piosenek

              Taki tytuł miała kolejna lekcja muzyczna w dniu 13 listopada, którą przygotowali artyści z Filharmonii Sudeckiej, zabierając naszych przedszkolaków i młodszych uczniów w niezwykłą podróż do wielu znanych miejsc z popularnych bajek i seriali animowanych.

              Dzieci mogły posłuchać i bawić się przy melodyjnych piosenkach, a niektóre z nich śpiewać wspólnie z prowadzącymi. 

  data dodania: 2017-11-15

 • Jakub Nóżka ponownie laureatem XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

  W dniach 10-11 listopada br.  w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się XIX edycja  Festiwalu Pieśni Patriotycznej, w którym brało udział ok. 25 solistów i 12 zespołów. Kuba w tym roku startował w kategorii solistów w wieku 12-15 lat i utworami pt. „Biały krzyż” oraz „Deszcz jesienny deszcz” wyśpiewał sobie III miejsce. Rozdanie nagród miało miejsce w dniu Święta Niepodległości w drugim dniu festiwalu i zakończyło się uroczystym koncertem galowym, w którym nasz uczeń zaśpiewał piosenkę Janusza Kondratowicza i Krzysztofa Klenczona – „Biały krzyż”. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

  data dodania: 2017-11-14

 • Wizyta Biskupa Świdnickiego w naszej szkole

              W dniu 10 listopada w ramach wizytacji kanonicznej, naszą szkołę odwiedził Ordynariusz Diecezji Świdnickiej  ks. Biskup prof. dr hab. Ignacy Dec, któremu towarzyszyli: ks. dr Marcin Gęsikowski - Sekretarz bpa, ks. Marcin Czchowski – proboszcz naszej parafii oraz Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski. Niecodzienni goście wraz z całą społecznością szkolną wzięli udział m.in. w obchodach Święta Niepodległości.

              Uroczystą akademię przygotowała z uczniami kl. VII Pani Bogumiła Semik – Ćwirko we współpracy z Panią Joanną Przyborowską i Panem Jerzym Zuberem. Uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny od 1918 r. Program uświetniły recytacje wierszy i pieśni w solowym wykonaniu Pauliny Chrąchol i Jakuba Nóżki.

    Po uroczystości ks. Biskup rozmawiał najpierw z dziećmi i młodzieżą, a potem spotkał się z nauczycielami. Po nim wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz przybyli mieszkańcy parafii wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył Biskup Świdnicki.

              Na koniec, Pani dyr. Joanna Mazanka i uczniowie podziękowali Jego Ekscelencji za tę wyjątkową wizytę, niezapomniane spotkania i słowo pasterskie skierowane do całej społeczności szkolnej i parafian podczas Mszy św., a naszemu księdzu proboszczowi złożyli serdeczne życzenia z okazji imienin. 

  data dodania: 2017-11-14

 • Oddział "0" z przedstawieniem dla młodszej grupy przedszkolnej

  6 listopada dzieci z kl. „0” zaprezentowały dla młodszych koleżanek i kolegów krótkie przedstawienie pt. „Na straganie” J. Brzechwy, aby przybliżyć im tematykę witamin zawartych w warzywach. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia wspólnie zatańczyły tańce przy rytmach piosenek min. „Ruda marcheweczka” , „Witaminki”. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Celem spotkania było rozwijanie u dzieci umiejętności prezentowania swoich dokonań przed większą publicznością oraz integracja grup przedszkolnych.

  data dodania: 2017-11-14

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778