CERTYFIKATYAktualności

 • Projekt przyrodniczy „ Cztery pory roku” - zima

  W bieżącym roku szkolnym realizowany jest przez edukację wczesnoszkolną projekt przyrodniczy –„Cztery pory roku”. Uczniowie klasy II pracowali nad obecną porą roku, która już niedługo odchodzi, czyli  zimą. W związku z tym prowadzili w kąciku przyrody zimową hodowlę roślin. Wykonywali różnorodnymi technikami wiele prac o tematyce zimowej. Tworzyli interesujące prace literackie, listy, opowiadania, wiersze inspirując się Świętami Bożego Narodzenia, a także  innymi wydarzeniami mającymi miejsce w zimie. Podsumowaniem tematu zima było wykonanie przez uczniów plakatu informującego, w którym zawarli porady  zimowe: ubiór, sporty zimowe, potrawy świąteczne, imieniny, pogodę, zmiany w przyrodzie wśród roślin i zwierząt. Praca nad  projektem była interesującą nauką  połączoną ze zdobywaniem wiedzy, wykonywaniem doświadczeń  przyrodniczych, obserwacją przyrody, a przede wszystkim dobrą zabawą. 

  data dodania: 2018-03-15

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego Tęcza – Świat w kolorach

              Przez kilka tygodni w grudniu i styczniu grupa 11-stu uczniów wykonywała prace na ogólnopolski konkurs plastyczny Tęcza. Tegoroczna edycja tego konkursu przebiegała pod hasłem „Świat w kolorach”. W marcu otrzymaliśmy wyniki.

              Jury przyznało pięciu uczestnikom dyplomy uznania, a najwyżej doceniło dzieła:

  Klaudii Woźnej z kl. III B – I miejsce w szkole w kategorii „Maluch”  i Szymona Manijaka z ucznia kl. IV – I miejsce w szkole w kategorii „Młodzik” przyznając im dyplomy za znakomitą pracę

  Klaudii Sowy, Brajana Wojciechowskiego – kl. III B, Anny Sowy – kl. V. Ci uczniowie otrzymali wyróżnienie.

  Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej weny twórczej.

  data dodania: 2018-03-15

 • Szczytny cel

  Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych i chętnie wzięli udział w zbiórce materiałów papierniczych przeznaczonych dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.

  Zbiórkę zorganizował Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze. Wśród przekazanych przez młodzież i rodziców rzeczy znalazły się między innymi: bloki, farby, papiery kolorowe, kleje, flamastry, kredki, zeszyty, bibuły itd. Zebrane materiały zostały przekazane do OREW dnia 14. 03. 2018 r. i sprawiły  dzieciom wiele radości, o czym świadczą ich roześmiane buzie i serdeczne podziękowania.

  Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy!


  Zdjęcia dzieciaków można zobaczyć wchodząc na poniższy link:

  https://www.facebook.com/pg/or.swidnica/posts/?ref=page_internal

  data dodania: 2018-03-15

 • Uczniowie klasy VII z wizytą w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy

                Uczniowie  klasy VII  przygotowują się do podjęcia trudnej i ważnej decyzji związanej z wyborem zawodu. W środę 14.03.2018 r. mieli  oni okazję uczestniczyć w drzwiach otwartych organizowanych  przez doradców zawodowych Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdnicy.
  Wizyta  miała formę  ćwiczeń praktycznych, ukierunkowanych na rozpoznanie i doskonalenie umiejętności zawodowych w pracowniach praktycznej nauki zawodu. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Młodzież spotkała się z dyrektorem i pracownikami technikum oraz obejrzała warsztaty w Centrum Kształcenia Zawodowego.

  data dodania: 2018-03-15

 • Szkoła otwarta dla wszystkich

  W sobotnie przedpołudnie, w serdecznej, miłej atmosferze, spotkali się w naszej szkole przyszli uczniowie, przedszkolaki, rodzice oraz nauczyciele. Z wizytą przybył również Wójt Gminy Pan Władysław Gołębiowski. Wszyscy mieli okazję poznać szkołę, jej pracowników, ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną. Dzieci mogły również spędzić czas na wspólnych zabawach i grach, a starsi przekonać się, że szeroki wachlarz proponowanych zajęć pozwala każdemu na rozwój pasji i zainteresowań. Dziękujemy wszystkim za obecność i miło spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce.

  data dodania: 2018-03-11

 • Eksperymentatorzy w kl. III a

  27 lutego 2018r. uczniowie klasy III A bawili się w eksperymentatorów -przeprowadzali różne doświadczenia z powietrzem: sprawdzali czy powietrze istnieje, dociekali, czy można je zważyć, badali jego właściwości.

  Dzieci w tym dniu przyniosły do szkoły wiele  przedmiotów potrzebnych do wykonania różnych doświadczeń z tym życiodajnym gazem: balony, piórka, patyczki, szklane butelki, strzykawki. Z wielką ochotą, a przede wszystkim z zaciekawieniem wykonywały eksperymenty. Oprócz tego na zajęciach technicznych poznawały rodzaje statków powietrznych i konstruowały samoloty z papieru. Doskonale bawiły się podczas zabawy w lotnicze wyścigi.  Próbowały też dociekać, jaki jest mechanizm oddychania, tzn. jak funkcjonuje układ oddechowy człowieka i jak małe dzieci mogą dbać o czystość powietrza. W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli sobie także zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym sposoby rozpoznawania, czy osoba poszkodowana jest wydolna oddechowo.

  Wszyscy byli bardzo zaciekawieni wynikami przeprowadzonych ćwiczeń/ doświadczeń/eksperymentów i zaangażowani w zajęcia, które nauczycielka – p. Magdalena Figzał przeprowadziła metodami aktywnymi.

  data dodania: 2018-03-11

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza
  zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach.

  Zapisy dzieci codziennie od godziny 7.30 do 14.30 najpóźniej do 14 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.
  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica
  • dokument zawierający PESEL dziecka

   

  Potrzebne dokumenty dostępne są:

  data dodania: 2018-03-05

 • Kiedy będę duży...

     Przedszkolaki mają dopiero kilka lat, ale w ich marzeniach pojawiły się już plany związane z wykonywaniem zawodów.

  4 marca maluchy przyszły do przedszkola w przebraniach, które zdradzają ich ambicje zawodowe. Chłopcy marzą o byciu policjantem, strażakiem lub budowlańcem, dziewczynki natomiast skupiły się na medycynie i fryzjerstwie. Kontynując zainteresowania zawodami zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez jedną z mam - Panią Agnieszkę Kinal, która specjalizuje się w zawodzie fryzjerki. Dzięki niej sala przedszkolna zamieniła się w salon piękności, a dziewczynki były zachwycone. Maluchy oglądały przyrządy i kosmetyki, mogły ich dotknąć oraz spróbować użyć. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury, a także fantazyjne uczesania.

   

  Dziękujemy Pani Agnieszce za miłe spotkanie i poświęcony nam czas.

  data dodania: 2018-03-05

 • Wielkie serca od małych serduszek

  W miesiącu lutym zostały wręczone nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez wychowawczynię klasy VI - p. Martę Kondzior, Jakuba Nóżkę - ucznia kl. VI oraz opiekuna Samorządu Szkolnego - p. Magdalenę Figzał. Konkurs polegał na wykonaniu niezwykłego, ciekawego serduszka z okazji Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie serduszka, które wykonali uczestnicy konkursu przeznaczone były na sprzedaż – to taka nasza „cegiełka” na szczytny cel.

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody:

  za I miejsce – Jakub Śmietana kl. II

  za II miejsce – Michał Nóżka kl. III a

  za III miejsce – Amelia Wołczyńska kl. III a

  Wyróżniono również prace:

  Wojtka Żydka kl. VI

  Nadii Urody kl. III a

  Emilii Krent kl. 0

  Julii Kochan kl. III a

  Jagody Jagnieszko kl. III a.

  Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.

  data dodania: 2018-03-05

 • Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie „NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY WIELKANOCNE”

  Technika wykonania pracy: dowolna

  W konkursie można wykonać zajączki, pisanki, kraszanki, baranki, stroiki, kurczaki, koszyczek, itp. wykonane dowolną techniką i z dowolnych materiałów.

  Celem konkursu jest zachowanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Wielkanocnych.

  Prace będą prezentowane w czasie XIV edycji Tradycji Stołu Wielkanocnego, które odbędą się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r w hali sportowej w Marcinowicach.

  Liczymy na Wasze inwencje twórcze i zaangażowanie.

  Na każdego uczestnika czeka dyplom i nagroda.

  data dodania: 2018-03-04

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687