CERTYFIKATYAktualności

 • FERIE ZIMOWE

  W dniach 15-28 stycznia trwają ferie zimowe. Szkoła w tych dniach ogranizuje dla swoich uczniów atrakcyjne wycieczki autokarowe, z którymi szczegółowo można zapoznać się poniżej. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2018-01-12

 • WYJAZDY AUTOKAROWE W CZASIE FERII

  24.01.2018 (środa)-wyjazd do kina w Świdnicy na bajkę "Paddington 2". Po seansie wizyta w KFC.

   Rozkład odjazdów i przyjazdów:

   Wyjazd: Gola-7.55, Szczepanów-8.00, Strzelce-8.05, Tworzyjanów-8.10, Chwałków-8.20, Biała- 8.25, 9:05 Świdnica.

   

   Powrót: Świdnica-12.30, Gola-13.00, Szczepanów-13.05, Strzelce-13.10, Tworzyjanów- 13.15, Chwałków-13.25, Biała-13.30.

   

  Osoba odpowiedzialna za wyjazd: Anna Brysiak


  ...........................................................................................................................................

  Wyjazd na basen do Żarowa dnia 22.01.2018r.(poniedziałek)

   

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego:

  Wyjazd: Gola – 7.30, Szczepanów-7.35, Strzelce- 7.40, Tworzyjanów 7.45, Chwałków -7.55 ,

  Biała – 8.00

  Powrót: Gola – 12.00, Szczepanów – 12.05, Strzelce – 12.10, Tworzyjanów – 12.15,

  Chwałków – 12.25, Biała – 12.30

   

  Osoba odpowiedzialna za wyjazd: Anna Franków

  ........................................................................................................................................


  Wyjazd do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu- 25.01.2018r(czwartek)

  Wyjazd: Gola- 8.15,  Szczepanów- 8.20,  Strzelce - 8.25,  Tworzyjanów - 8.30, Chwałków -8.40, Biała - 8.45

  Powrót: Gola -13.00,  Szczepanów - 13.05,  Strzelce -13.10,  Tworzyjanów -13.25,  Chwałków - 13.25,  Biała -13.30

  Osoba odpowiedzialna za wyjazd: Beata Moskal

  data dodania: 2018-01-10

 • Lekcje plastyki inaczej

              Asamblaż…, ready – made…, instalacja…, land art…, happening…, performance… - to nazwy, które w większości trudno skojarzyć z twórczością artystyczną, a zwłaszcza z plastyką w szkole podstawowej. Są po prostu trudne i abstrakcyjne dla wielu z nas. Oznaczają bowiem nowe oblicza sztuki, które starsi uczniowie, jak zakłada podstawa programowa, powinni znać.

              Wyjazd do galerii, muzeum czy na wystawę bywa kosztowny, albo nie zawsze jest możliwy w chwili, gdy w tych miejscach dzieje się coś ciekawego. Poza tym oglądanie cudzych dzieł nie daje tyle radości, co tworzenie własnych. Dlatego Pani Joanna Kubicka – nauczycielka plastyki postanowiła uatrakcyjnić swoje zajęcia i zainteresować młodzież klasy VII sztuką, której odbioru i rozumienia trzeba nauczyć się, żeby cieszyła i się podobała.

              Na dwóch styczniowych godzinach lekcyjnych nauczycielka zaprosiła więc uczniów do zabawy w tworzenie dzieł artystycznych „inaczej”. Uczestnicy zajęć mieli do dyspozycji szkolne wyposażenie, różne pomieszczenia w budynku i na podwórzu. Tworzyli z przedmiotów codziennego użytku asamblaż - Ogród kwiatowy, Garderobę naczyń, Pociąg krzesełkowy, Piramidę – krzesło na krześle i na tym coś – dzieła w stylu ready-made, wzięli udział w happeningu Muzyka zasypiających drzew.

              Siódmoklasiści okazali się doskonałymi artystami, którym podczas działań twórczych dopisywał humor i fantazja. A i plastyki na siódmych godzinach lekcyjnych nie były nużące, wręcz dodawały energii.

   

  data dodania: 2018-01-10

 • Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi

  Przez kolejne dwa dni nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z policjantami i pracownikami Nadleśnictwa Miękinia.

              W dniu 9 stycznia dzieci z klas młodszych gościły policjantów z posterunku w Marcinowicach, którzy podczas swojej wizyty przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w różnych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu w szkole i w domu. Przypomnieli też numery alarmowe i sposób zgłaszania niebezpiecznego zdarzenia, wypadku. Z racji zbliżających się ferii wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu  podczas zabaw na świeżym powietrzu, w kontaktach z nieznanymi zwierzętami i obcymi ludźmi.

              Podsumowując zajęcia panowie policjanci ogłosili konkurs rysunkowy, a jego uczestników nagrodzili cukierkami.

              Natomiast w dniu 10 stycznia zarówno młodsze dzieci, jak starsi uczniowie spotkali się z pracownikami nadleśnictwa, którzy przybliżyli im życie zwierząt z okolicznych lasów, pól i łąk, a także zapoznali z różnym zastosowaniem dobrze znanych roślin ogrodowych i łąkowych. Dzieci i młodzież mieli okazję zaobserwowania naturalnych okazów, obejrzenia na prezentacji i filmach zwyczajów i zachowań zwierząt. Całe spotkanie przebiegało w formie quizu z wiedzy przyrodniczej. Najlepsi otrzymywali drobne upominki. Nagrodzeni zostali też nauczyciele.

              Przy okazji obu spotkań uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się pracy policji i strażników leśnych/leśniczych. Zawody te wzbudziły duże zainteresowanie zwłaszcza wśród chłopców. Kto wie, może my za kilka lat spotkamy naszych absolwentów na posterunku lub w lesie? 

  data dodania: 2018-01-10

 • Kochanej Babci, kochanemu Dziadkowi

              W niedzielne popołudnie 7 stycznia naszą szkołę bardzo licznie odwiedzili dziadkowie i babcie  naszych uczniów. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy  Marcinowice – Panem Władysławem Gołębiowskim, Przewodniczącą Rady Gminy – Panią Bożeną Lemą, innymi pracownikami Urzędu Gminy, proboszczem parafii Strzelce – ks. Marcinem Czchowskim i ks. kanonikiem Tadeuszem Dudkiem, radnymi i sołtysami wsi z obwodu naszej placówki oraz partnerami szkoły świętowaliśmy Dzień Seniora.

              Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez Panią Dyrektor Joannę Mazankę, przedstawicieli Urzędu Gminy Marcinowice oraz Rady Rodziców. Następnie wszyscy obejrzeli jasełka przygotowane przez najmłodsze dzieci i uczniów klas I-III. Po występie babcie i dziadkowie mogli podziwiać talenty wokalne i recytatorskie swoich wnucząt. Dzieci wierszykami, piosenkami, krótkimi inscenizacjami wyrażały im swoją miłość, szacunek i wdzięczność. Wzruszeni dziadkowie dziękowali im głośnymi brawami. Po części artystycznej goście zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice.

              Spotkanie upływało w miłej, radosnej atmosferze, wśród rozmów, wspominków, wesołego gwaru dzieci, które siadając na kolanach swoich babć i dziadków chętnie sięgały po łakocie.   

  data dodania: 2018-01-08

 • PODZIĘKOWANIA

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Seniora 2018 - dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.

  data dodania: 2018-01-08

 • Nowy numer szkolnej gazetki „ W szkole jest wesoło” już dostępny!!!

  Zespół redakcyjny naszego szkolnego pisemka w składzie: uczniowie klasy VI, redaktor naczelny – Jakub Nóżka oraz opiekun  - Marta Kondzior zapraszają wszystkich do zakupu nowego numeru naszej szkolnej gazetki „ W szkole jest wesoło”. Znajdziecie w nim ciekawe artykuły dotyczące tradycji Świąt Bożego Narodzenia , różnic kulturowych dotyczących obchodów świąt w Anglii i Polsce, wywiad z panią Małgorzatą Rasałą, savoir- vivre o zachowaniu przy stole, kilka przepisów kulinarnych , wywiad z najżyczliwszym uczniem naszej szkoły, pomysły na prezenty świąteczne i oczywiście konkurs. Nagrody czekają!

  data dodania: 2018-01-03

 • Przy wigilijnym stole z oddziałem zerowym

  Świąteczny nastrój zapanował w oddziale przedszkolnym 22 grudnia, kiedy dzieci z wychowawczynią, rodzicami i panią dyrektor zebrały się na wspólnym spotkaniu wigilijnym poprzedzonym krótkim programem artystycznym naszych zerówkowiczów. Dzieci recytowały, śpiewały kolędy i pastorałki. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Wszyscy zgromadzeni rozkoszowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców, którym pani Milena składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc. Obecna na spotkaniu pani dyrektor Joanna Mazanka złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

  Na zakończenie przedszkolaki udały się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzały szkolne jasełka.

  data dodania: 2018-01-01

 • Sala maluchów pachnie świętami!

     22 grudnia od samego rana dzieci czuły niezwykły klimat zbliżających się świąt. Mama Karolinki upiekła dla dzieci mnóstwo pysznych pierników, których zapach roznosił się po całej sali. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, by wspólnie z nimi udekorować  bożonarodzeniowe ciasteczka. Przy dźwiękach kolęd powstawały lukrowane gwiazdki, dzwoneczki, bałwanki oraz cukrowe choinki. W międzyczasie maluchy śpiewały dla przybyłych gości świąteczne piosenki, a z twarzy nie znikał uśmiech i zadowolenie.

  data dodania: 2018-01-01

 • W bożonarodzeniowym nastroju…

  …upłynął nam ostatni tydzień nauki w starym roku. We wszystkich klasach i na korytarzach pojawiły się świąteczne dekoracje, w holu królowała wielka choinka ozdobiona bombkami i światełkami.

              Wyjątkowym dniem był piątek – 22 grudnia. Po trzech godzinach zajęć najmłodsze dzieci i wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii. Po szkole rozniósł się słodki zapach ciast, zapanowała uroczysta atmosfera. Wszyscy wszystkim, łamiąc się opłatkiem, składali serdeczne życzenia.

  Po wigilijnych spotkaniach klasowych cała społeczność szkolna, przybyli rodzice i zaproszeni goście: Wójt gminy Marcinowice - Pan Władysław Gołębiowski, proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski i dyrektor GOK-u w Marcinowicach – Pan  Dawid Sobczyk zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka. Przedstawienie przygotowała grupa przedszkolaków i uczniów z klas I-III pod kierunkiem Pań: Beaty Moskal, Mileny Dworniczak i Anny Brysiak. Dzieci w recytacjach i kolędach przeniosły nas do Betlejem, przypominając historię narodzin Dzieciątka Jezus.

  Na koniec uroczystości życzenia złożyli Pan wójt, ks. proboszcz oraz Pani dyrektor Joanna Mazanka, która podziękowała również małym artystom i ich opiekunkom za przygotowanie wspaniałej inscenizacji.

  Wszyscy rozjechali się do swoich domów już w świątecznych nastrojach.

  data dodania: 2017-12-28

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384