CERTYFIKATYAktualności

 • I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

            Dnia 22 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Jedenaścioro uczniów z klas IV - V oraz VI – VII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach: Julia Rudlicka z kl. IV, Wojciech Adamowicz z kl. V, Natalia Richtscheid, Patryk Pikos i  Wiktoria Kasprzyk – z kl. VII, oraz Szkoły Podstawowej w Strzelcach: Maja Borowa i Martyna Dworniczak z kl. IV, Anna Sowa, Hanna Hercog z kl. V, Hanna Zakrawacz, Kornelia Śmietana z kl.VI i Wiktoria Gajewska z kl. VII zaprezentowało utwory poetyckie angielskich poetów.

  Występy oceniało jury w składzie : Pani Małgorzata Wilk – przedstawicielka do spraw mediów w Urzędzie Gminy Marcinowice, Pan Dawid Sobczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Natalia Kukułka  - nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz pani Anna Brysiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Konkurs swoją obecnością zaszczyciła nas również nasza Pani dyrektor Joanna Mazanka, która wraz z jury wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody .

  W kategorii klas IV-V  pierwsze trzy miejsca zdobyły nasze uczennice:

  I miejsce Martyna Dworniczak

  II miejsce Anna Sowa

  III miejsce Maja Borowa

  Wyróżnienie otrzymał Wojciech Adamowicz – uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  W kategorii klas VI-VII:

  I miejsce zajął Patryk Pikos  uczeń Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  II miejsce zdobyła nasza uczennica - Wiktoria Gajewska,

  III miejsce przypadło Natalii Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach,

  wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kasprzyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrego przygotowania i odwagi, a laureatom dodatkowo sukcesu!!!

  data dodania: 2018-03-01

 • Drzwi otwarte 2018 SP Strzelce

  Drzwi Otwarte 2018

  data dodania: 2018-03-01

 • Szukając Graala

  Dnia 21 lutego klasa VII wyjechała do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Szukając Graala”, w którym współczesna historia przeplatała się ze średniowieczną.  Widowisko  to opowiadało o poszukiwaniu sensu istnienia, o marzeniach, życiowych celach i wartościach. Aktorzy Narodowego Teatru edukacji dowiedli nam , że każdy człowiek, mimo lęków, zahamowań, jest zdolny do niezwykłych, heroicznych czynów i wcale nie musi nosić zbroi, żeby być szlachetnym rycerzem. Rycerski kodeks oraz idee mogą być stosowane również dzisiaj, a to, co w życiu najważniejsze jest trwałe i ponadczasowe. 

  data dodania: 2018-02-25

 • Tańczący smyczek

              Na lutowej lekcji muzycznej poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej nasze  przedszkolaki i uczniowie klas I-IV dowiedzieli się, jak niezwykle ważnym elementem skrzypiec, altówki, wiolonczeli czy kontrabasu jest smyczek.

  Dzieci wysłuchały kilku utworów zagranych na skrzypcach, przy których miały okazję zaśpiewać i pobawić się. Niespodzianką było odkrycie, że na tym instrumencie można zagrać i bez smyczka. Jednak efekt nie jest już ten sam, bo, jak stwierdziły dzieciaki, na skrzypcach bez smyczka można tylko brzdąkać.

  data dodania: 2018-02-25

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach ogłasza
  zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
  przy Szkole Podstawowej w Strzelcach.

  Zapisy dzieci codziennie od godziny 7.30 do 14.30 najpóźniej do 14 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Zapisu dziecka rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście.
  Przy zapisie niezbędne są następujące dokumenty do wglądu:

  • dowód osobisty rodzica
  • dokument zawierający PESEL dziecka

   

  Potrzebne dokumenty dostępne są:

  data dodania: 2018-02-20

 • „A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję” -walentynki w zerówce.

  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie nie tylko jako święto miłości, ale również jako święto przyjaźni i okazywania sobie nawzajem pozytywnych uczuć. Aby tradycji stało się zadość także zerówiaki włączyły się w obchody tego wesołego dnia.

  Dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono i różowo. Obdarowywały siebie nawzajem oraz kolegów i koleżanki z młodszej grupy przedszkolnej słodkimi serduszkami, składały walentynkowe życzenia. W zamian dostały od nich po lizaku. Przedszkolaki pamiętały również o nauczycielach,  dla których własnoręcznie wykonały serduszka. Nie zabrakło też zabaw związanych z obchodzonym świętem, okazywania sobie miłych uczuć i gestów.

  Dzieci w doskonałych nastrojach rozchodziły się do domów, niosąc serduszka dla swoich rodziców. Chociaż walentynki są raz w roku, to maluchy na pewno będą pamiętać ich atmosferę i będą dla siebie i innych miłe, grzeczne każdego dnia.

  data dodania: 2018-02-19

 • Tłusty czwartek w zerówce

  W tłusty czwartek, 8 lutego, mama Milenki odwiedziła dzieci z pyszną niespodzianką. Przyniosła pączki. Zanim jednak przedszkolaki mogły się nimi delektować, wysłuchały bajki „Franklin i Walentynki” czytanej przez gościa. Potem poznawały tradycję tego słodkiego święta i powiedzenia z nim związane. Najbardziej podobało im się porzekadło: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Dzieci dowiedziały się też o ludowych przesądach, m.in. o tym, że: „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”. Dlatego z radością częstowały się pysznymi łakociami. 

  Tłusty czwartek minął więc i pożytecznie, i smacznie. Jednak wszystkie maluchy najbardziej cieszą się z odwiedzin swoich rodziców, którzy chętnie przychodzą poczytać im ich ulubione książeczki, które są inspiracją do dzielenia się wrażeniami i do pracy twórczej.

  data dodania: 2018-02-19

 • Nasi uczniowie to prawdziwi artyści…

  … o czym świadczy ich duże zaangażowanie w liczne konkursy, w tym przede wszystkim plastyczne. Ich prace konkursowe można podziwiać na wystawach w holu szkoły. Tylko w styczniu i lutym uczniowie przygotowali swoje dzieła na ogólnopolskie konkursy „Tęcza”, „Ryby na niby” i „Kwiat dziełem natury – kwiaty chronione” (zdjęcia w galerii). Obecnie troje uczniów z klasy VI i VII wykonuje prace na prestiżowy konkurs Orzeł Biały – nasza duma, zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a któremu patronują: senatorowie RP, Kancelaria Senatu i Kuratorium Oświaty.

  Uczniowie tworzą na zajęciach plastyki, w domu i na kole plastycznym. Ich twórczość wspomagają nauczyciele i rodzice. Teraz czekamy na wyniki. Jednak jakie by one nie były, wszystkim artystom już teraz gratulujemy chęci do pracy, pomysłowości i talentu.

  data dodania: 2018-02-19

 • Szkolne walentynki

              Dzień 14 lutego, popularnie zwany dniem zakochanych, upłynął w naszej szkole w bardzo sympatycznej atmosferze.

  Samorząd Uczniowski ogłosił go Dniem w kolorze czerwono – różowym pod symbolicznym serduszkiem. Wszyscy chcący wziąć udział w zabawie mieli przyjść do szkoły ubrani w coś czerwonego lub różowego, ewentualnie w coś w serduszka. Na korytarzach i w klasach było więc romantycznie. W holu stała też specjalna skrzynka, do której można było wrzucać karteczki z życzeniami, pozdrowieniami walentynkowymi, wyrazami sympatii dla przyjaciół, kolegów/koleżanek, nauczycieli. Przedstawiciele SU wystąpili w roli listonoszy i wręczali adresatom te miłe przesyłki.

  Na dużej przerwie tradycyjnie już wszyscy walentynkowi zabawowicze stanęli do zbiorowego zdjęcia.

  data dodania: 2018-02-19

 • Kolejna laureatka konkursu recytatorskiego!

  Tym razem rywalizowali ze sobą uczniowie w kategorii starszej – kl. VII i gimnazjalne. Gminny etap odbył się w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. Reprezentujący nas uczniowie: Wiktor Kurzej i Zuzanna Kuc wypadli bardzo dobrze. Zuzia będzie reprezentowała szkołę i gminę w kolejnym, powiatowym etapie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”! Gratulujemy! Uczniowie przygotowywali się z panią Joanną Mazanką.

  data dodania: 2018-02-16

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687