CERTYFIKATYAktualności

 • Cztery laureatki gminnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”!

  W środę 14 lutego odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje „Pegazika”. Wzięli w nich udział uczniowie szkoły z Marcinowic i Strzelec. Znakomicie zaprezentowały się dziewczyny z naszej szkoły. Kasia Żmojdzian, Natalia Waśniewska, Martyna Dworniczak z kl. IV i Ania Sowa z kl. V zakwalifikowały się do etapu powiatowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Uczennice przygotowywała pani Joanna Mazanka. Gratulujemy i trzymamy kciuki – kolejny etap w marcu!

  data dodania: 2018-02-14

 • Poznajemy nowych kolegów

  Walentynki to dzień, w którym dużo mówimy o pozytywnych uczuciach. W zwiazku z tym maluchy postanowiły nawiązać przyjaźń z dziećmi z innego przedszkola. Wspólnie w wychowawcą napisały list, w którym opisały swoje przedszkole  i siebie oraz przygotowały prezent w formie koleżeńskiego bukietu. Przedszkolaki z Europejskiej Akademii Dziecka w Świdnicy odwdzięczyły się laurkami,  słodkościami oraz piórkowymi serduszkami, którymi maluchy ozdobiły salę przedszkolną i pokoje w swoich domach.

  Podczas Dnia Świętego Walentego w dziecięcych strojach królował kolor czerwony i różowy, z każdej strony słychać było miłe słowa, a w sali powstały papierowe roboty miłości. Dzieci nauczyły się, że dawanie jest bardzo przyjemnym uczuciem, że warto poznawać nowych ludzi i wchodzić z nimi w pozytywne relacje.

  data dodania: 2018-02-14

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Ryby na niby”

  W ramach rozwijania talentów i uzdolnień uczniów, w naszej szkole, przed feriami  został  ogłoszony Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny – „Ryby na niby”. Na zaproszenie  szkolnego organizatora – Anny Franków odpowiedziało 21 uczniów i uczennic z klas I-IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Nasi mali  artyści wykonali  piękne i ciekawe  prace  płaskie  lub  przestrzenne pod kierunkiem nauczycieli  lub swoich rodziców używając różnorodnych, ciekawych  technik. Udowodnili, że mają w sobie ukryte talenty i uzdolnienia, które powinni  rozwijać i pielęgnować. Prace zostały wysłane. Teraz  czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

  data dodania: 2018-02-12

 • Ogólnopolski Konkurs Literacki – „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce…”

  W konkursie literackim ogłoszonym w naszej szkole przez Annę Franków wzięło udział dwóch uczniów: Jakub Śmietana z kl. II oraz Szymon Manijak z kl. IV. Uczniowie wykazali się polotem i biegłością we władaniu piórem. Opisali różne książki. Kuba wyobraził sobie, że jego bohaterowie mieszkają  w Kosmosie. Stworzył nowe, atrakcyjne i odpowiednie do Kosmosu słowa. Szymon chciałby zamieszkać w książce – „Opowieści z Narni”.  Prace zostały przesłane na Ogólnopolski Konkurs Literacki. Gratulacje dla uczestników!

  data dodania: 2018-02-12

 • Nasi uczniowie na lekcjach filmowych

              Dla uatrakcyjnienia realizacji podstawy programowej w edukacji wczesnoszkolnej i zajęć plastyki zorganizowane zostały naszym uczniom w dniach 12 stycznia i 9 lutego wyjazdy na Interaktywne Widowiska Telewizyjne pt. „Szewczyk Dratewka” (dla klas młodszych) i „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych” (dla klas starszych).  Organizatorkami tych nietypowych zajęć lekcyjnych były Panie:  Anna Franków i Joanna Kubicka.

              Uczestnicy wycieczek mieli okazję poznać sposób produkcji filmów dla dzieci i teledysków, a w tym: tajniki realizacji obrazu, zobaczyć jak na planie filmowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, dźwiękowiec, realizator obrazu i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowisk, a także poznać funkcjonowanie studia telewizyjnego. Troje uczniów z każdej grupy wyjazdowej miało też możliwość wystąpienia na scenie. Pozostali mogli ich oglądać na ekranie.

  Przygotowane produkcje będzie można obejrzeć za kilka tygodni na naszej szkolnej stronie internetowej.          

  data dodania: 2018-02-12

 • Lód to też woda

     Maluchy biorą udział w projekcie czytelniczym "Z książką nauka, z książką zabawa", podczas którego za pośrednictwem książek zapoznają się z różnymi zjawiskami. Tym razem dzieci skupiły się na wodzie, dowiedziały się jak powstaje z niej lód oraz gdzie jest go najwięcej. Przedszkolaki wzięły udzał w różnego rodzaju doświadczeniach, podczs których zamrażały wodę, obserwowali kostki lodu, barwiły śnieg oraz tworzyły oranżadę dla pingwinków. Kierując się swoją wyobraźnią dzieci stworzyły z papieru Antarktydę, na której wśród Eskimosów powstał plac zabaw dla pingwinów, zbudowane zostały zjeżdzalnie, trampoliny i lodowe ślizgawki.  

  data dodania: 2018-02-09

 • Ciasteczka dla ptaków

  Przedszkolaki zaangażowały się w akcję "Dokarmiamy ptaki zimą", podczas której uczetniczyły w zajęciach edukacyjnych, brały udział w zabawach z udziałem papierowych ptaszków i rozmawiały o ich trudnych warunkach życiowych zimą. Chcąc umilić tym małym stworzonkom życie, maluchy przygotowały dla nich pyszne ciateczka ze smalcu i ziaren, a podczas ich tworzenia wsłuchiwały się w dźwięki śpiewu ptaków nagrane na płycie. Następnie dzieci wyruszyły na spacer, by zawiesić przygotowane smakołyki na gałęziach drzew i w ptasim domku. Po powrocie do przedszkola zostały stworzone prace przestrzenne przedstawiające karmniki oraz przebywające w nich ptaszki. Akcja dokarmiania sprawiła dzieciom wiele radości i potrwa ona całą zimę. Zaangażowanie dzieci było tak duże, że postanowiły przygotować więcej ciasteczek, które zabrały do domu, by powiesić je za swoimi oknami lub w ogrodzie. Dzieci mają nadzieję, że na wiosnę ptaki odwdzięczą się im pięknym ćwierkaniem. 

  data dodania: 2018-02-09

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Tworzymy kulturę szacunku w sieci – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Dnia Bezpiecznego Internetu.

  Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Dnia 7 lutego wszyscy uczniowie i przedszkolaki spotkali się na apelu przygotowanym przez klasę VII pod kierunkiem Pań: Joanny Zawady i Ewy Kryger. Siódmoklasiści poruszyli na nim problem bezpieczeństwa w sieci i konsekwencji  z niewłaściwego korzystania z komputera, telefonu komórkowego, czy tabletu . Zwrócili też uwagę na szacunek, który jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Wskazali przy tym na Internet jako narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji oraz na relacje w tej komunikacji, tj. że dobre i pozytywne są oparte na poszanowaniu drugiej osoby. 

  Aby więcej dowiedzieć się na temat sposobów ochrony przed zagrożeniami jakie występują w związku z korzystaniem przez dzieci z Internetu proszę kliknąć poniższy link.

  data dodania: 2018-02-09

 • Uczniowie klas IV-VII pożegnali karnawał

              Popołudniu,  we wtorek – 6 lutego starsi uczniowie bawili się na dyskotece ostatkowej. Niektórzy, zgodnie z tradycją balów karnawałowych, przyszli na zabawę w przebraniu. Tańcem przy ulubionych przebojach pożegnali czas świętowania Nowego Roku.

              Życzymy im, aby równie „tanecznym krokiem” przeszli przez drugi okres nauki i zakończyli go na wesoło, czyli z sukcesami.

  data dodania: 2018-02-09

 • Wypoczynek w czasie ferii zimowych

  22 stycznia 2018 roku, w czasie ferii zimowych, dzieci wyjechały, pod opieką nauczycieli na Basen do Żarowa. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów na zabawy rekreacyjne w wodzie. Korzystały ze zjeżdżalni i jaqussi. Grały w piłkę wodną oraz robiły zaprzęgi w wodzie. Uśmiechnięte, wypoczęte  i zadowolone wróciły do swoich  domów. Długo będą pamiętać dzień wspólnych zabaw, spotkań i rozmów. 

  data dodania: 2018-02-02

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687