CERTYFIKATYAktualności

 • *

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia
  życzymy wszystkim Państwu
  miłości, ciepła, życzliwości
  oraz najpiękniejszych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość,
  a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

  Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi
  oraz społeczność uczniowska
  Szkoły Podstawowej im.K.K. Baczyńskiego w Strzelcach

  data dodania: 2017-12-21

 • Święta tuż, tuż

  19.12.2017 roku, od samego rana, w całej szkole roznosił się zapach miodu, cynamonu, goździków i innych przypraw. Dzieci z klasy 0 oraz uczniowie kl. II, pod okiem swoich wychowawczyń, upiekły smaczne, pachnące pierniki. W ten sposób wprowadziły wszystkich w świąteczny, radosny nastrój. Każde z dzieci poznało sposób wypieku tych tradycyjnych  ciastek oraz rozwinęło swoje zdolności artystyczne. Po upieczeniu pięknie udekorowały je  w bałwanki, serduszka, Mikołaje, gwiazdki i inne bożonarodzeniowe dekoracje. Nowością w tej corocznej cukierniczej zabawie było stworzenie kolorowych, piernikowych witraży. Pierniki trafią na wigilijne stoły naszych milusińskich oraz ich rodziców.   

  data dodania: 2017-12-20

 • „Kolędujemy Tobie” – świąteczny projekt klasy VII

  W poniedziałkowy, grudniowy, mroźny wieczór siódmoklasiści zaprosili swoich najbliższych na niezwykłe spotkanie w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Rodzice, dziadkowie  i bliscy w nastrojowej scenerii obejrzeli wzruszający montaż słowno – muzyczny. Wysłuchali refleksyjnych wierszy i najpiękniejszych polskich kolęd. Mogli też obejrzeć prezentację multimedialną dokumentującą wszystkie etapy realizacji klasowego projektu oraz film pełny serdecznych życzeń. Aktorami, bohaterami i wykonawcami prezentacji oraz filmu byli uczniowie klasy VII. Sami też wykonali zaproszenia dla gości, wizytówki, przygotowali stoły, upiekli pierniki, babeczki i ciasta, operowali nagłośnieniem i światłami, zakupili prezenty dla bliskich. Wieczór był pełen wyjątkowych przeżyć.

  Projekt został zrealizowany pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Mazanki, nauczycielki języka polskiego,  we współpracy z wychowawcą panią Joanną Zawadą. Gościnnie wystąpił też uczeń klasy VI, Jakub Nóżka. Z dziewczętami z kl. VII na zajęciach wokalnych pana Jerzego Zubera razem przygotowali  kolędy i pastorałki.

  Uczniowie klasy VII, dyrektor i wychowawca dziękują wszystkim gościom za obecność, zaangażowanie i okazaną wszelką pomoc.

  data dodania: 2017-12-19

 • Zbieramy fanty na WOŚP

  Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Już 14 stycznia Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach po raz trzeci będzie siedzibą gminnego wielkoorkiestrowego grania współorganizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Zbieramy fanty, które posłużą do „zabawy fantowej”, poszukujemy sponsorów i atrakcji, liczy się każde wsparcie. W tym roku gromadzimy pieniądze na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny  oddziały neonatologiczne celem wyrównania szans w leczeniu noworodków. Każdego, kto zechce nas wspomóc prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, dzwoniąc pod numer telefonu 74 850 44 20. Wszystkich już dziś zapraszamy do wspólnego grania. Szczegóły wkrótce.

  data dodania: 2017-12-18

 • W świątecznych tonach na saksofonach

  Grudzień to radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przypomnieli nam o tym w poniedziałek, dnia 11 grudnia artyści z Filharmonii Sudeckiej, którzy poprowadzili kolejną lekcję muzyczną pt. W świątecznych tonach na saksofonach.

  Uczniowie mieli okazję posłuchać rytmów jazzowych, tanecznych oraz kolęd granych na saksofonie - jednym z najbardziej lubianych i popularnych instrumentów dętych drewnianych. Wesołe melodie wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój, a kolędy w magię Bożego Narodzenia – najpiękniejszych świąt rodzinnych.  

  data dodania: 2017-12-13

 • IX Gminny Interdyscyplinarny Turniej Mikołajkowy

  Już po raz dziewiąty nasza szkoła przygotowała mikołajkowe spotkanie pod hasłem
  „ZIMĄ NIE ŚPIMY – UMYSŁ I CIAŁO ĆWICZYMY”, w której udział  wzięły zaproszone Szkoły Podstawowe z  Marcinowic  i Wir. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą
  w konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii, wiedzy przyrodniczo - geograficznej, znajomością świątecznych słówek w  języku angielskim, znajomością znaków drogowych. Drużyny musiały również zmierzyć się
  z zadaniami matematycznymi a także umiejętnością gry aktorskiej i pokazać  znane przysłowia, które zawodnicy z zespołu musieli odgadnąć.

  Po wysiłku umysłowym czas na relaks i pokaz sprawności fizycznej
  w emocjonujących zawodach sportowych.

  Tegorocznym  zwycięzcą została Szkoła Podstawowa w Strzelcach, miejsce II zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Marcinowic, zaś III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Wir.

              Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Marcinowicach.

  Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i niezwykłe wrażenia wprowadziły uczniów i ich opiekunów w miłą atmosferę zbliżających się świąt.

  Organizacją  IX Gminnego Interdyscyplinarnego Turnieju Mikołajkowego zajęła się pani Joanna Przyborowska. 

  data dodania: 2017-12-10

 • Szkolne obchody Tygodnia wolontariatu

              W dniach 4-8 grudnia z okazji obchodów Tygodnia wolontariatu realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny opracowany i wdrożony przez Panią Magdalenę Figzał, a mający na celu zapoznanie wszystkich uczniów z ideą pracy wolontariackiej.

              Wprowadzenie do obchodów tego tygodnia rozpoczęło się od projekcji filmu Trendy – wolontariat oraz zapoznania dzieci/młodzieży z etosem wolontariusza. Następnie w każdej klasie I-III na zajęciach z wychowawcą odbywały się lekcje wg scenariusza pod hasłem  „Pomaganie, a wolontariat” , a w klasach IV-VII - Wolontariat - co to takiego?” Ponadto starsi uczniowie przygotowywali  plakaty, stworzyli definicję wolontariatu, określali cechy wolontariusza i poznawali instytucje, w których można spotkać ludzi niosących bezinteresowną pomoc potrzebującym.  Młodsi natomiast na specjalnym szablonie tworzyli wizerunek wolontariusza, ozdabiali  go i wypisywali z pomocą swoich nauczycielek cechy jakie powinien on posiadać.

  W trakcie całego tygodnia szkolni wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na wszystkich przerwach pomagali najmłodszym dzieciom, np. w szatni rozbierać/ubierać się, wykonywać inne czynności samoobsługowe. Dodatkowo przypomniane zostały akcje społeczne, które odbywają się w naszej szkole, do udziału których opiekunka SU i szkolni wolontariusze zachęcali całą społeczność. 

  Podsumowanie projektu odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia. Wówczas zorganizowana zostanie wystawa prac plastycznych i innych wytworów uczniowskich. 

  data dodania: 2017-12-10

 • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci

              W poniedziałek, 4 grudnia uczniowie klasy VII wzięli udział w spotkaniu z doświadczonym psychotraumalogiem - Panią Dorotą Werner. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była nasza pedagog – Pani Ewa Kryger.

  Celem dwugodzinnych zajęć było zwrócenie uwagi młodzieży na zjawisko cyberprzemocy oraz na możliwe konsekwencje tego typu działań w sieci. Uczniowie poszerzyli  swoją wiedzę na temat skutków cyberprzemocy i seksualizacji, wpływu tychże zjawisk na ich rozwój emocjonalny i psychospołeczny, nabyli także wiedzę na temat środków psychoaktywnych propagowanych w sieci.

  data dodania: 2017-12-10

 • W oczekiwaniu na zimę powoli żegnamy jesień

            W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizujemy w edukacji wczesnoszkolnej jeden z projektów, który przebiega pod hasłem Cztery pory roku. Projekt stworzyła i wdrożyła Pani Magdalena Figzał. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uwrażliwienie najmłodszych uczniów na piękno przyrody, która o każdej porze zachwyca czymś wyjątkowym.

              Realizując projekt, każdej z klas I-III przypisana jest jedna pora roku. W październiku i listopadzie działania ujęte w harmonogramie, w sposób wieloaspektowy wykonywała klasa III A. Dzieci przez te dwa miesiące  zdobywały wiedzę nt. zmian jakie zachodziły w przyrodzie jesienią. Poszukiwały więc różnych ciekawostek na stronach internetowych, tworzyły prace graficzne przedstawiające krajobrazy jesienne w programie Paint podczas zajęć komputerowych. Z kolei na zajęciach z edukacji przyrodniczej każdy uczeń przygotowywał zielnik, poszerzając w ten sposób zakres wiedzy na temat drzew rosnących w jego najbliższym otoczeniu. Uczniowie gromadzili także dary jesieni, które wyeksponowane były na wystawce klasowej w kąciku przyrodniczym. Na zajęciach technicznych tworzyli z tych zbiorów jesienne stworki, m.in. jeżyki z ziemniaków i zapałek. W ramach edukacji prozdrowotnej prowadzone były rozmowy o wartościach odżywczych owoców i warzyw.  Teoretyczne rozważania poparte były praktycznym działaniem – przygotowywaniem zdrowych sałatek owocowych, zakładaniem hodowli roślin - fasoli i cebuli w celu prowadzenia obserwacji ich wzrostu, czynników potrzebnych do ich rozwoju. Natomiast na zajęciach z edukacji polonistycznej dzieci czytały wiersze i opowiadania o tematyce jesiennej, samodzielnie tworzyły własną poezję jesienną.

  W związku z realizacją projektu odbyły dwie wycieczki przyrodnicze: jedna do Nadleśnictwa w Świdnicy, druga do Kopalni Magnezytu w Wirach.

                 Podsumowanie pierwszego etapu projektu nastąpiło w dniu 1 grudnia. Wówczas cała społeczność szkolna mogła podziwiać różnorodną twórczość trzeciaków - wystawę stworzonych prac literackich, plastycznych, technicznych oraz przyrodniczych.

  W ten sposób powoli żegnaliśmy jesień, oczekując kolejnej, tym razem białej pory roku, tj. zimy.

  data dodania: 2017-12-10

 • Choć nie było śniegu, pod naszą szkołę zajechały sanie św. Mikołaja

              Dzień 6 grudnia, tzw. mikołajki, rozpoczął się w naszej szkole od przedstawienia teatralnego, które wystawiła para artystów z Torunia, a które obejrzeli przedszkolaki i uczniowie z klas I-IV. Potem pod szkołę zajechały sanie św. Mikołaja. Na szkolnym korytarzu zadźwięczały dzwoneczki i wszyscy usłyszeli tubalne: Ho! Hooo! ho! 

              Pierwsi słodkimi paczkami obdarowani zostali najmłodsi. Po nich ze św. Mikołajem spotkali się uczniowie klas II – IV. Dzieci, trakcyjnie już – jak co roku, powitały oczekiwanego z niecierpliwością Gościa piosenkami i wierszykami. Prezenty otrzymali też starsi uczniowie.

  Mikołaj był zachwycony serdecznym przyjęciem naszych małych i dużych dzieciaków, dlatego na ręce Pań: Anny Franków i Małgorzaty Rasały przekazał atrakcyjne gry planszowe, którymi cieszyć będą się uczestnicy zajęć świetlicowych.

  data dodania: 2017-12-06

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384