CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień 1 lutego pełen wrażeń

              Czwartek - 1 lutego był dla naszych uczniów dniem pełnym wrażeń, ponieważ odwiedzili nas mili goście, a najmłodsze dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej.

   

              Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z Panem Bartoszem Huzarskim - polskikolarzem szosowym, byłym zawodnikiem grupy UCI Professional Continental Teams Bora-Argon 18, który specjalizował się w jeździe po górach. Wraz z nim przybyli trenerzy, pan Piotr Pawłowski i Bogdan Pawłowski. Mieliśmy okazję poznać osiągnięcia i sukcesy naszego gościa, których nie brakuje. Pan Bartosz brał udział w wielu znanych wyścigach kolarskich m.in.  Tour de Pologne, Giro d´Italia, Veulta a España, Tour de France i wiele innych. 

  Celem wizyty było zachęcenie uczniów do aktywności związanej z jazdą na rowerze. Prowadzona przez naszego gościa Akademia Kolarska w Sobótce skupia młodych zawodników, którzy pod okiem trenerów szkolą się i osiągają pierwsze sukcesy.
              Dzięki nawiązanej współpracy z akademią uczniowie klas IV, V i VI w ramach zajęć wychowania fizycznego, będą poznawać tajniki treningów kolarskich. Mamy nadzieję,
  iż wśród naszych uczniów zakiełkuje chęć podjęcia współpracy i rozpoczęcia  systematycznych treningów w  Akademii Kolarskiej, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz osiągniecie sukcesów, nie mniejszych niż nasz gość.  

  Kolejnymi gośćmi byli policjanci z posterunku policji w Marcinowicach, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach akcji Dzielnicowy bliżej nas. Panowie dzielnicowi, pracujący na terenie naszej gminy – asp. szt. Piotr Król i sierż. Piotr Jabłoński, spotkali się z nauczycielami, których zapoznali ze swoimi zadaniami i sposobami kontaktowania się z nimi w przypadkach tego wymagających.

   

  Policjanci na tablicy zamieszczonej w holu szkoły zawiesili afisz informacyjny.

  Na czwartej i piątej godzinie lekcyjnie najmłodsi - przedszkolaki i uczniowie klas I-III  bawili się na zabawie karnawałowej. W tym roku szkolnym zabawę zdominowali „policjanci” (najbardziej popularny wśród dzieci strój karnawałowy), jednak tradycyjnie nie zabrakło królewien, rycerzy, wróżek, kowbojów. Nowością były przebrania za jednorożców.  

  Dzieci wzięły udział w kilku konkursach taneczno-sprawnościowych, które przygotowała dla nich p. Ania Brysiak. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką nagrodę.     

  data dodania: 2018-02-01

 • Złe wzory zachowań, nawyków i zainteresowań, czyli krok od uzależnienia

  W ramach realizacji Szkolnego programu profilaktyczno -wychowawczego, w dniu 30 stycznia, na zebraniu ogólnym rodzice mieli okazję poznać zagrożenia, jakie wynikają z niekontrolowanego spożywania pewnych produktów/substancji i korzystania ze środków medialnych przez ich dzieci oraz sposoby zapobiegania uzależnieniom, jakie mogą być skutkiem niewłaściwych nawyków, zainteresowań czy wzorców zachowań.  

              Na zaproszenie Pani pedagog – Ewy Kryger problem tych uzależnień i sposoby ich zapobiegania przedstawił Pan Michał Krzosa – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, współpracujący od wielu lat z naszą szkołą.

              Chętni, zapobiegawczy rodzice będą mieli sposobność poszerzenia wiedzy nt. różnego rodzaju uzależnień, korzystając z materiałów szkoleniowych przekazanych przez p. M. Krzosę, a udostępnionych naszej szkole.

  data dodania: 2018-01-31

 • Nasi uczniowie uczestnikami III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i ed

  W grudniu i styczniu uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje, którego szkolnym koordynatorem była p. Ewa Kryger (we współpracy z p. Joanną Przyborowską i p. Beatą Kamińską). Celem programu był wzrost świadomości uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja nt. roli produktów zbożowych w codziennej diecie.

  Udział w programie polegał na przeprowadzeniu zajęć z wykorzystaniem dostarczonych materiałów edukacyjnych, w tym Kreatywnej Gry Szkolnej, oraz sporządzeniu dań na bazie przepisów zaproponowanych przez firmę Lubella z produktów zbożowych.

  Przystępując do programu, chcemy zawalczyć o prestiżowy Certyfikat potwierdzający nasz udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego żywienia. 

  data dodania: 2018-01-31

 • Maluchy obchodzą Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

     Pewnego dnia pisarz Alan Aleksander Milne stworzył opowieść, której głównym bohaterem był miś o bardzo małym rozumku. Od wielu lat  dzieci pamiętają o tym sympatycznym niedźwiadku i poświęcają jednen dzień w roku, by wspólnie z nim obchodzić jego święto. Nasze maluchy również o nim nie zapomniały. Dzień Kubusia Puchatka rozpoczęły wsłuchaniem się w krótką opowieść o mieszkańcach Stumilowego Lasu, którą przedstawiła im mama jednego z przedszkolaków - Pani Magda.  W tym dniu  nie zabrakło  równiez  gościa  specjalnego - Kubusia, który wspólnie z dziećmi śpiewał i tańczył. Przed dziećmi pojawiły się liczne zadania, rebusy, łamigłówki i zagadki,  a nad ich przebiegiem czuwał  Puchatek.

  data dodania: 2018-01-30

 • W najbliższy wtorek(30.01) zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 30 stycznia (wtorek) o godz. 17.00.

  Porządek spotkania:
  17.00 - podsumowanie pracy w I okresie 2017/2018 - dyrektor szkoły,
  17.30 - spotkanie z wychowawcami.

  data dodania: 2018-01-29

 • Wyjazd na lodowisko

  Jeszcze przed oczekiwanymi feriami uczniowie klas V-VII wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na lodowisku. Była to okazja nie tylko do potrenowania i sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach, ale również przypomnienia zasad bezpiecznego uczestnictwa w zabawach na lodzie.

  data dodania: 2018-01-29

 • Lekcja muzyczna Pod niebem Paryża

  Po feryjne spotkanie w szkole uczniów klas I-IV i przedszkolaków (29.01) rozpoczęło się od lekcji poprowadzonej przez artystów z Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili słuchaczy na piękny spacer muzyczny po magicznym mieście Paryżu.

  Opowiedzieli o dzielnicy artystów Montmartre, gdzie można posłuchać walczyków musette granych na akordeonie, zapoznali dzieci z postacią dzwonnika z Notre Dame. Na zakończenie wszyscy bawili się przy nieśmiertelnym kankanie.

  data dodania: 2018-01-29

 • Wycieczka do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

        25.01.2018r., w drugim tygodniu ferii zimowych odbyła się wycieczka  do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Organizatorem wycieczki była pani Beata Moskal. Opiekę również  sprawowały panie: Marta Kondzior, Milena Dworniczak i Anna Brysiak.

       Obejrzeliśmy z zaciekawieniem kolekcję porcelany śląskiej (w tym pochodzącej z fabryk wałbrzyskich) oraz historycznej porcelany z manufaktur i fabryk europejskich. W muzeum prezentowana jest  także kolekcja polskiego malarstwa współczesnego (z dziełami takich artystów, jak Jerzy Duda-Gracz, Franciszek Starowieyski, Zdzisław Beksiński, Jerzy Nowosielski) oraz kolekcja ceramiki polskiej z lat 50. i 60. XX wieku.

        Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik wycieczki miał za zadanie wykazać się pomysłowością, inwencją twórczą i ozdobić gipsowy  talerz lub półmisek farbami akwarelowymi. Wszyscy mieli wspaniałe pomysły i każde rękodzieło było oryginalne, inne. Niektórzy inspirowali się wzorami , które  wcześniej podziwiali w muzeum podczas zwiedzania.

        Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, gdyż każdy swoje dzieło sztuki zabrał do domu oraz miłe wspomnienia.

   

  data dodania: 2018-01-29

 • Hania Kopyto laureatką Talent Show

  Nasi uczniowie nawet w czasie zimowego wypoczynku odnosili sukcesy. W pierwszym tygodniu ferii na gali talentów zorganizowanej na świetlicy wiejskiej w Białej przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach, na której swoje umiejętności/uzdolnienia zaprezentowali najmłodsi uczestnicy konkursu Talent Show, uczennica kl. II – Hania Kopyto została jedną z pięciu laureatek. Dziewczynka zdobyła nagrodę za pokaz ćwiczeń przy muzyce z hula hop. Gratulujemy!

  data dodania: 2018-01-26

 • Przedszkolaki w Baśniolandii

  Dzieci z oddziału przedszkolnego „0” powoli stają się czytelnikami. W ramach realizowanego w naszej szkole projektu czytelniczego „Z książką nauka, z książką zabawa” rodzice na zaproszenie wychowawczyni – p. Mileny Dworniczak zaczęli czytać maluchom książki. 

  Pierwszym z zaproszonych gości był tata Huberta, pan Krystian, który przeczytał maluchom jedną z opowieści świątecznych pt. „Nadchodzą Święta”. Pan Krystian zwrócił się do dzieci z propozycją, żeby poprosiły swoich rodziców, aby ci codziennie, np. przed snem czytali im ich ulubione książeczki. 

  Po każdej wizycie rodziców w przedszkolu dzieci wykonywać będą prace plastyczne (rysować, malować, wycinać, naklejać). Z prac tych powstanie album najbardziej interesujących przedszkolaków książek.

  Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby. Panu Krystianowi dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejnych rodziców.

  data dodania: 2018-01-26

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687