CERTYFIKATYAktualności

 • My nie gryziemy!

  W piątek, dnia 9 czerwca w pobliże naszej szkoły zajechało niezwykle wielkie auto – ciężarówka Fundacji Ewy Naworol, która prowadzi zajęcia dotyczące m.in. bezpiecznej komunikacji dzieci z psem. Pracownicy fundacji uczyli więc bezpiecznego zachowania się w razie spotkania z groźnym pieskiem, a współpracująca z fundacją lekarz weterynarii – p. Paulina podawała wiele porad, jak opiekować się zwierzęcym pupilem i jak udzielić mu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

              Nasi najmłodsi – przedszkolaczki i wszyscy uczniowie wzięli czynny udział w zajęciach w specjalnie przygotowanej na ten cel sali multimedialnej we wspomnianej ciężarówce. Obejrzeli filmy instruktażowe, dzielili się własnymi doświadczeniami nt. opieki nad zwierzętami domowymi.

  Wielką atrakcją było bliskie spotkanie z psimi terapeutami - obserwacja ich zabaw, zachowań w kontaktach z ludźmi.  

  data dodania: 2017-06-14

 • Bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym

              W dniu 10 czerwca, jak co roku, świętowaliśmy na Pikniku Rodzinnym Dzień Rodziny, tj. Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Joanna Zawada. Na uroczystość tę przybyli nasi uczniowie z całymi swoimi rodzinami oraz goście: wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski i proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski.

              Rodzice otrzymali w prezencie od dzieci piosenki, wiersze i tańce. Każdy, mały i duży, mógł uczestniczyć w wielu atrakcjach. Dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, jeździły na kucykach, które przywiózł Pan Andrzej Kuriata, malowały sobie twarze, kupowały ciekawe książki i zabawki na kiermaszu. Razem z rodzicami gościły się w kawiarence, gdzie do nabycia były: lody, napoje, popcorn, ciasto i kawa. Kto chciał mógł piec kiełbaskę na ognisku lub zjeść ją pieczoną przez p. Arkadiusza Łużnego na grillu. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa i puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Wszyscy mogli też obejrzeć pokaz judo przeprowadzony przez p. Piotra Kochana i wspólnie zatańczyć zumbę z p. Izabelą Śmietaną - instruktorką tańca. Rodzice chętnie oglądali wystawę prac plastycznych swoich pociech oraz galerię zdjęć z codziennego życia szkolnego.

              Mimo z początku niesprzyjającej pogody wszystkim dopisywały doskonałe humory. W radosnej, a zarazem odświętnej atmosferze czas upłynął naszym gościom bardzo szybko.

              Organizatorzy pikniku serdecznie dziękują rodzicom, którzy pomagali w jego organizacji, zapewnili atrakcje, pracowali na poszczególnych stoiskach. 

  data dodania: 2017-06-11

 • Wyjazd do parku wodnego

  Wyjazd do AQUAPARKU we Wrocławiu to czas na regenerację sił po wytężonej całorocznej pracy. Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość uczestniczyć w dniu 8.06.2017 r. w zajęciach sportowo- rekreacyjnych na basenie.  Piękna pogoda, dobra zabawa, doskonalenie umiejętności pływania pozwoliły na ostatni wspólny wyjazd i przygotowanie się do wakacyjnego wypoczynku.

  data dodania: 2017-06-11

 • Czytamy, bo to kochamy!

  W celu zachęcania do czytania młodych ludzi, także i w klasach starszych wdrażane były projekty czytelnicze.

  Pod kierunkiem pani Joanny Mazanki klasa IV realizowała projekt „Książkę otwieram, czytanie wybieram”, a kl. VI – „Czytam, bo chcę”. Klasa V z panią Beatą Kamińską pracowała na projektem „Oceniamy to, co czytamy”. Uczniowie przede wszystkim poznawali funkcjonowanie biblioteki szkolnej oraz jej księgozbiór. Poszukiwali nowości wydawniczych, dzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi i promowali czytanie. Przygotowywali opisy książek i ich recenzje.  Finałem była poniedziałkowa lekcja biblioteczna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczepanowie, gdzie uczniowie najpierw poznali rodzaje katalogów, potem wykorzystywali je w praktyce. Zapoznali się również z bogatym księgozbiorem biblioteki. Zapisani - mogli wypożyczyć książki, pozostali otrzymali zaproszenie do grona czytelników. 

  data dodania: 2017-06-11

 • Dziękujemy!

  Za każdą pomoc i wsparcie w organizację Pikniku Rodzinnego wszystkim zaangażowanym z całego serca dziękujemy!:)

                     – uczniowie, dyrektor, nauczyciele i pracownicy  
  Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego
  w Strzelcach

  data dodania: 2017-06-11

 • PIKNIK RODZINNY - już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

  data dodania: 2017-06-04

 • Bartosz Kozina laureatem etapu regionalnego i wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu plastycznego

              Na uroczystym apelu w dn. 2 czerwca, na którym gościli: wójt Gminy Marcinowice – Pan Władysław Gołębiowski oraz przedstawiciele KRUS Pani Urszula Dembińska – kierownik Placówki Terenowej w Świdnicy i Pan Bartłomiej Grzegorczyk - kierownik Placówki Terenowej w Wałbrzychu,  Pani dyr. Joanna Mazanka przedstawiła laureatów konkursów zewnętrznych, które miały swój finał w maju. Byli to laureaci ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Pionki” , zwycięzca I nagrody i dwie wyróżnione uczennice w regionalnym konkursie „Moja Mama” oraz  Bartosz Kozina, uczeń klasy II B, laureat regionalnego i wojewódzkiego  etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Kierownicy placówek terenowych KRUS osobiście przekazali Bartkowi cenne nagrody rzeczowe.

              Bartek wykonał pracę plastyczną, która została najwyżej oceniona  na etapie szkolnym, rejonowym, a później wojewódzkim (I miejsca) i wyróżniona na etapie ogólnopolskim. Bartek znalazł się w ścisłej czołówce 30-stu laureatów krajowych i swoim sukcesem będzie się cieszył jeszcze raz w dn. 14 czerwca w Warszawie, gdzie w Sali Kolumnowej Sejmu odbierze kolejną nagrodę. Wyjazd do Warszawy zagwarantował Bartkowi i jego rodzicom Pan wójt.

              Bartkowi i jego wychowawczyni – p. Joannie Kubickiej, pod kierunkiem której powstała zwycięska praca, gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy udanego, pełnego niezapomnianych wrażeń wyjazdu do Warszawy. 

  data dodania: 2017-06-04

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-06-04

 • Czytamy nie dla reklamy! – Szkolny projekt czytelniczy

  W piątek, 2 czerwca, odbyło się również podsumowanie Szkolnego projektu czytelniczego. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były: opiekun biblioteki – p. Beata Kamińska i p. Joanna Kubicka. Impreza rozpoczęła się od ogłoszenia konkursu międzyklasowego „Skąd ten rekwizyt?” i wspólnego czytania fragmentu wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Chętni uczniowie mogli też zgłaszać się do czytania dalszej części utworu. Następnie wszyscy w swoich klasowych zespołach czytali w plenerze wybrane przez siebie książki, z których potem układali kontur jednej wielkiej księgi. W tej księdze poszczególne klasy wygłaszały ułożone przez siebie hasła, zachęcające do czytania. Na zakończenie najmłodsze dzieci, uczniowie z klas I-III i chętni z klas starszych rysowali kredą na płycie placu przed szkołą swoich ulubionych bohaterów książkowych.

  Przedsięwzięciem tym nasza szkoła włączyła się w XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM –  największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 r., kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, którego obchody rozpoczną się w dn. 3 czerwca.

  data dodania: 2017-06-04

 • Świat muzyką malowany – Na Hawajach

              W piątek, 2 czerwca, odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili całą społeczność szkolną na wakacje na Hawaje.

              Uczniowie mogli wysłuchać kilku utworów, zatańczyć i zagrać w rytmach hawajskich. Przy tej okazji poznali instrumenty muzyczne, które są najbardziej popularne na egzotycznych wyspach, tj. ukulele – gitarę hawajską i cajón – skrzynię – bęben.

              Artystom z Filhrarmonii Sudeckiej dziękujemy za całoroczne lekcje muzyczne i życzymy udanych, słonecznych, pełnych przygód wakacji.

  data dodania: 2017-06-04

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778