CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień Drzewa

       9 października maluchy obchodziły "Dzień Drzewa". Po rozmowach dotyczących rodzajów i budowy drzew, dzieci wyruszyły  przed szkołę, by dokładnie sie temu przyjrzeć. Przedszkolaki wyposażone w lupy oglądały z bliska korę, liście oraz gałęzie, a następnie stworzyły ogromną pracę plastyczną malowaną na pniach drzew. Dzieci przytulały dęby i klony, ale najpierw musiały je odnależć mając zasłonięte oczy. Po powrocie do sali odtwarzały za pomocą własnych ciał budowę poznanych drzew, kładąc się na specjalnie przygotowanych konturach. Na zakończenie każdy wysłuchał opowiadania o drzewku szczęścia oraz mógł stworzyć własne, używając do tego farb i palców.

  data dodania: 2017-10-11

 • Międzynarodowy Dzień Zwierząt

  4 października maluchy obchodziły Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Przedszkolaki rozmawiały w tym dniu o swoich pupilach- wymieniały imiona, opisywały ich wygląd oraz ulubione zabawy. W tym dniu dzieci miały okazję poznać małe zielono- brązowe istoty- patyczaki o imieniu "Paluszek"  i "Zielona nóżka", z którymi od razu sie zaprzyjaźnili. Podczas spaceru przedszkolaki nazbierały dużo kijków z których powstały kolorowe prace przestrzenne, a podczas ich tworzenia mogły nauczyć się nowego wierszyka.

  "Patyczaki"
  Czy patyczaki to są zwierzaki?
  Dziwny wygląd mają taki...
  Jak patyki?
  Jak gałązki?
  Ciało jak sznureczek wąski.
  Małymi oczkami na nas spogladają,
  Świat wokoło podziwiają.

  data dodania: 2017-10-09

 • Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach z certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

      Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr. Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

  data dodania: 2017-10-08

 • Szalone dni

  Każdego roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wychodzą z jakąś nową inicjatywą uatrakcyjnienia życia szkolnego swoim koleżankom i kolegom.  W zeszłym roku były to m.in. Kolorowe dni. W tym roku SU chciałby bardziej „zaszaleć” i zorganizować tzw. Szalone dni.

  Taki „specjalny” dzień miałby miejsce raz w miesiącu i polegałby na zaprezentowaniu się dzieci/uczniów w czymś oryginalnym. Póki co, członkowie samorządu nie zdradzają swoich pomysłów, ale zapowiadają naprawdę dobrą zabawę.  

  data dodania: 2017-10-08

 • Odblaskowy Dzień Chłopca

  Dnia 29.09.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień odblaskowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie pojawili się w szkole z odblaskami na tornistrach/plecakach, na ubraniach lub w kamizelkach odblaskowych.

  Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie naszym wychowankom, jak ważne są takie elementy odblaskowe w ruchu pieszym, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, gdy późno świta, a szybko zapada zmierzch; że dzięki odblaskom  są widoczni i bezpieczni na drodze.

  Tego samego dnia przedstawiciele SU złożyli wszystkim chłopcom i panom życzenia z okazji nadchodzącego święta – Dnia Chłopaka i wręczyli im pyszny upominek – lizaka. Na męskich twarzach dominował przesłodki uśmiech.

  Cały dzień upłynął nam w atmosferze słodkiego bezpieczeństwa i dobrego humoru.

  data dodania: 2017-10-08

 • Szkolne obchody XVII Dnia Papieskiego

  W dniu 5 października cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku  obchodzony jest pod hasłem – Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji odbył się uroczysty apel z udziałem proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego. Uroczystość przygotował z uczniami kl. VII Pan Jerzy Zuber, scenorafię zaprojektowały i wykonały Panie: Joanna Kubicka i Ewa Kryger.

  Na tle dekoracji, przedstawiającej ukochane przez papieża Polaka góry, uczniowie zaprezentowali się w scence „Na szlaku, Dolina Jarząbcza” i repertuarze piosenek, których motywem przewodnim była nadzieja. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej

              We wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tegoroczny cykl zajęć będzie się odbywać pod hasłem W krainie muzyki, a udział w nim wezmą przedszkolaki i uczniowie klas I-IV.

              Na pierwszą powakacyjną lekcję muzycy „zabrali” dzieci do Irlandii i zapoznali je z kulturą celtycką, legendami, ciekawostkami przyrodniczymi, krajobrazem, muzycznymi zwyczajami i najbardziej popularnymi wśród Irlandczyków instrumentami, tj. z fletem i buzuki.

  Uczestnicy lekcji wzięli aktywny udział w zajęciach: nauczyli się fragmentu piosenki pt. „W krainie muzyki”, zatańczyli w legendarnych kapeluszach irlandzkich skrzatów, wysłuchali najbardziej popularnych w tym państwie utworów. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Dzień Chłopaka w oddziale zerowym

  W piątek, 29 września w grupie przedszkolnej „0” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci, ale to chłopcy byli wyróżnieni. Dziewczynki wraz ze swoją wychowawczynią Mileną Dworniczak przygotowały wiele atrakcji na ten dzień. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane serca, składały życzenia, ściskały i całowały. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

  data dodania: 2017-10-02

 • WYCIECZKA DO STACJI EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W ŚWIDNICY

  W czwartek, 28 września  2017 r. dzieci z oddziału „O” oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycielek: Mileny Dworniczak i Beaty Moskal, na lekcję z edukacji przyrodniczej do Stacji Edukacji Ekologicznej w Świdnicy.

  Po przyjeździe grupą zajęła się Pani Monika Drozdowska, która jest Starszym Specjalistą Służby Leśnej ds. edukacji leśnej. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo oraz samodzielnie przy pomocy lupy policzyły słoje w ściętym kawałku drewna, które następnie ozdobiły wybranym przez siebie motywem o tematyce leśnej, co wspaniale pobudziło ich wyobraźnię. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a dyskusji, co można zobaczyć w lesie nie było końca. Wymieniały nie tylko zwierzęta, jakie można spotkać w naszych lasach, ale również gatunki drzew. Tak ozdobione kawałki drewna dzieci zabrały, jako prezent dla swoich rodziców.

  Nasi milusińscy otrzymali jeszcze krążki drewniane, z których mieli samodzielnie wykonać medal „przyrodnika” dla siebie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

  Po zajęciach złożyliśmy wizytę zwierzętom żyjącym w Stacji. W większości były to zwierzęta egzotyczne, o których życiu i potrzebach opowiedziała nam Pani Monika. Nasi uczniowie uczestniczyli w karmieniu niepełnosprawnej jaszczurki. Odważniejsze z nich mogły wziąć do ręki niektóre ze zwierzątek.

  Odwiedziliśmy również największą atrakcję - Jaskinię Nietoperzy, w której można było zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków.

  Wszyscy na zakończenie dostali pamiątkowe breloczki z wizerunkiem nietoperza oraz opaski odblaskowe ze zwierzętami leśnymi. My w podzięce przed wyjazdem wykonaliśmy dla Pani Moniki kartki o tematyce jesiennej, czym sprawiliśmy jej ogromną radość.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-10-01

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  Przez ostatnie 7 lat, w ostatni piątek września , obchodzony jest Światowy dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania  - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole klasa VI wybrała się na wycieczkę po Strzelcach. Odwiedzając sklep, ośrodek zdrowia oraz plebanię zabawili się w Patrol Egzaminacyjny. Egzamin nie został podarowany również mieszkańcom napotkanym po drodze. Wszyscy zdali pomyślnie egzamin. W szkole Patrole Egzaminacyjne sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli oraz pracowników w szkole. Na przerwach Komisje Egzaminacyjne przepytywały uczniów. Na lekcjach matematyki, w klasach IV-VII został włączony film pokazujący, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia na palcach, rozwiązywano rebusy i zagadki matematyczne oraz wybierano w każdej klasie Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do zabawy włączyła się również klasa III a i IIIb. 

  data dodania: 2017-09-29

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182