CERTYFIKATY











Aktualności

 • W oczekiwaniu na zimę powoli żegnamy jesień

            W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizujemy w edukacji wczesnoszkolnej jeden z projektów, który przebiega pod hasłem Cztery pory roku. Projekt stworzyła i wdrożyła Pani Magdalena Figzał. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uwrażliwienie najmłodszych uczniów na piękno przyrody, która o każdej porze zachwyca czymś wyjątkowym.

              Realizując projekt, każdej z klas I-III przypisana jest jedna pora roku. W październiku i listopadzie działania ujęte w harmonogramie, w sposób wieloaspektowy wykonywała klasa III A. Dzieci przez te dwa miesiące  zdobywały wiedzę nt. zmian jakie zachodziły w przyrodzie jesienią. Poszukiwały więc różnych ciekawostek na stronach internetowych, tworzyły prace graficzne przedstawiające krajobrazy jesienne w programie Paint podczas zajęć komputerowych. Z kolei na zajęciach z edukacji przyrodniczej każdy uczeń przygotowywał zielnik, poszerzając w ten sposób zakres wiedzy na temat drzew rosnących w jego najbliższym otoczeniu. Uczniowie gromadzili także dary jesieni, które wyeksponowane były na wystawce klasowej w kąciku przyrodniczym. Na zajęciach technicznych tworzyli z tych zbiorów jesienne stworki, m.in. jeżyki z ziemniaków i zapałek. W ramach edukacji prozdrowotnej prowadzone były rozmowy o wartościach odżywczych owoców i warzyw.  Teoretyczne rozważania poparte były praktycznym działaniem – przygotowywaniem zdrowych sałatek owocowych, zakładaniem hodowli roślin - fasoli i cebuli w celu prowadzenia obserwacji ich wzrostu, czynników potrzebnych do ich rozwoju. Natomiast na zajęciach z edukacji polonistycznej dzieci czytały wiersze i opowiadania o tematyce jesiennej, samodzielnie tworzyły własną poezję jesienną.

  W związku z realizacją projektu odbyły dwie wycieczki przyrodnicze: jedna do Nadleśnictwa w Świdnicy, druga do Kopalni Magnezytu w Wirach.

                 Podsumowanie pierwszego etapu projektu nastąpiło w dniu 1 grudnia. Wówczas cała społeczność szkolna mogła podziwiać różnorodną twórczość trzeciaków - wystawę stworzonych prac literackich, plastycznych, technicznych oraz przyrodniczych.

  W ten sposób powoli żegnaliśmy jesień, oczekując kolejnej, tym razem białej pory roku, tj. zimy.

  data dodania: 2017-12-10

 • Choć nie było śniegu, pod naszą szkołę zajechały sanie św. Mikołaja

              Dzień 6 grudnia, tzw. mikołajki, rozpoczął się w naszej szkole od przedstawienia teatralnego, które wystawiła para artystów z Torunia, a które obejrzeli przedszkolaki i uczniowie z klas I-IV. Potem pod szkołę zajechały sanie św. Mikołaja. Na szkolnym korytarzu zadźwięczały dzwoneczki i wszyscy usłyszeli tubalne: Ho! Hooo! ho! 

              Pierwsi słodkimi paczkami obdarowani zostali najmłodsi. Po nich ze św. Mikołajem spotkali się uczniowie klas II – IV. Dzieci, trakcyjnie już – jak co roku, powitały oczekiwanego z niecierpliwością Gościa piosenkami i wierszykami. Prezenty otrzymali też starsi uczniowie.

  Mikołaj był zachwycony serdecznym przyjęciem naszych małych i dużych dzieciaków, dlatego na ręce Pań: Anny Franków i Małgorzaty Rasały przekazał atrakcyjne gry planszowe, którymi cieszyć będą się uczestnicy zajęć świetlicowych.

  data dodania: 2017-12-06

 • Mikołajkowa niespodzianka z samego ranka w klasie III B

  W mikołajkową środę uczniowie III B nie mogli jak zwykle przywitać się ze swoją wychowawczynią w swojej klasie. Podobno zaginął klucz i wszyscy musieli czekać na rozpoczęcie lekcji pod drzwiami. Dzieci były zdziwione, bo nigdy dotąd taka sytuacja nie miała miejsca. Nagle, tuż przed dzwonkiem klucz się odnalazł. Kiedy nauczycielka otworzyła klasę, okazało się, że ktoś już w niej był i przygotował ją do zajęć.

              Nie trudno było zgadnąć kto, ponieważ wszystkie krzesełka, nawet krzesło nauczycielskie, przyozdobione były czerwonymi pokrowcami z białymi pomponikami, a na stolikach leżały małe rózgi i pierniczki dla każdego dziecka. Ciasteczko i rózgę dostała też Pani Asia Kubicka, która z pierniczka się ucieszyła, ale zdziwiła na widok rózgi. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że po klasie „grasował” św. Mikołaj. Jego odwiedziny o tak wczesnej godzinie sprawiły, że wszyscy rozpoczęli dzień w doskonałych nastrojach; nawet zajęcia z matematyki nikogo nie przerażały. A to był dopiero początek niespodzianek.

              Jednak wiadomo…trzeciaki to już „dorosłe” dzieciaki i wierzą w Mikołaja dla zabawy. Niecodzienną niespodziankę przygotowała bowiem Pani Jola Grzelik – mama Sandry. Dzieci i wychowawczyni serdecznie podziękowały jej za taką wspaniałą inicjatywę.

  data dodania: 2017-12-06

 • Klasowy projekt teatralny uczniów klasy III B

  W listopadzie uczniowie III B realizowali swój klasowy projekt Cztery żywioły w ramach szkolnego projektu czytelniczego.

  Na początku miesiąca dzieci samodzielnie podzieliły się na trzy grupy i tworzyły własny scenariusz przedstawienia. Przez kolejne tygodnie organizowały próby i planowały przebrania. W ostatnim tygodniu odbyły się próby generalne i samodzielne przygotowywanie charakteryzacji.

  W dniu 29 listopada uczniowie odwiedzili swoich młodszych kolegów/koleżanki i każda grupa prezentowała się przed inną publicznością w swoim przedstawieniu.

  Choć może nie wszystko się udało, ale trzeciakom należą się gratulacje za ich inicjatywę, pomysłowość i umiejętność współpracy grupowej. 

  data dodania: 2017-12-06

 • Zajęcia otwarte w grupie przedszkolnej

  W czwartek 24.11.2017r w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte, na które przybyli rodzice oraz p.dyrektor Joanna Mazanka. W pierwszej części spotkania maluchy wzieły udział w krótkim przedstawieniu, podczas którego poznały nową pacynkę z Anglii misia Teddy`ego. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych, liczyły, tańczyły oraz prezentowały zdobyte umiejętności w języku angielskim. W drugiej części spotkania dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz zgadywankach. 
  Zajęcia przyniosły zarówno dzieciom, jak i opiekunom dużo radości i uśmiechu.
                                                                                                                      Dziękujemy za przybycie !  

  data dodania: 2017-12-04

 • Pyszne i zdrowe kanapki w zerówce

   W poniedziałek (27.11.) w grupie „0” dzieci wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowały  dzień pysznego i zdrowego drugiego śniadania.
  Nasze przedszkolaki  dowiedziały się jakie znaczenie ma spożywanie drugiego śniadania dla naszego zdrowia, przekonały się jak ważna jest dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
  Dzieci same przygotowywały dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły potrzebne produkty. Na wspólnym stole znalazły się: pomidory, ogórki, ogórki kiszone, szczypiorek, koperek, sałata, papryka oraz wędliny,  sery, jajka i pieczywo.

  Na początku  wychowawczyni  przypomniała wszystkim  zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. Dzieci same smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty tworząc bardzo ciekawe kompozycje. Samodzielne robienie kanapek pozwoliło dzieciom w sposób naturalny kształtować odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijać kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
  Dzieci same przekonały się, że lubią warzywa, a kanapki zrobione własnoręcznie były wyśmienite. Wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Zadanie wykonane na szóstkę .

  Za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia dziękuję rodzicom, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w potrzebne produkty.

                                                                                                                                                Milena Dworniczak

  data dodania: 2017-12-04

 • Zbiórka makulatury

  W dniach od 20 do 24 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”. Akcję tę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu we współpracy z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka.

  Celem tego przedsięwzięcia była pomoc najmłodszym przebywającym w rodzinnych domach dziecka, które są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy tym, którzy pozbawieni zostali opieki biologicznych rodziców. Jednocześnie projekt miał wymiar edukacyjny. Uczył empatii, poszerzał wiedzę uczniów na temat segregacji odpadów i wykorzystania ich do powtórnej produkcji papieru.

  Akcja zakończyła się wspaniałym wynikiem – zebraliśmy 1960 kg makulatury.  W maju 2018 r. spośród osób, które zebrały co najmniej 50 kg zostanie przeprowadzone losowanie. Czekają atrakcyjne nagrody.

  Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji i ich rodzicom za zaangażowanie.

  data dodania: 2017-12-04

 • Szkolne andrzejki

              29 listopada - w wigilię św. Andrzeja, tj. w dniu, który jest specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem, w naszej szkole odbyły się andrzejki.

  Do południa zabawę dla młodszych dzieci połączoną z wróżbami zorganizował Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Wolontariatu. Imprezę tę przygotowały Panie: Magdalena Figzał i Kinga Bocian. Natomiast uczniowie klas IV-VII bawili się przy najpopularniejszych przebojach na popołudniowej dyskotece.

  Wszystkim uczniom życzymy, aby w tak wesołym nastroju, jaki towarzyszył andrzejkom, zakończyli I okres nauki w bieżącym roku szkolnym.    

  data dodania: 2017-12-01

 • Światowy Dzień Życzliwości i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie mogli wysyłać sobie „życzliwe liściki”, które były roznoszone przez listonoszy ze Szkolnego Koła Wolontariuszy. Odbył się również apel, podczas którego każda klasa zaprezentowała rymowankę na temat praw dziecka lub życzliwości. Wręczone zostały także Ordery Życzliwości dla uczniów kl. I-III i IV-VII. W tym roku uczniowie w drodze głosowania wybrali na najbardziej życzliwych Oliwię Strykowską-kl. IIIa i Małgosię Korpysę- kl. VII. Serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!

  data dodania: 2017-11-28

 • Dzień Pluszowego Misia

              W piątek – 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Plusowego Misia. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była Pani Beata Moskal.

  Do obchodów tego niecodziennego, wesołego dnia dzieci przygotowywały się kilka dni wcześniej, wykonując m.in. prace plastyczne. Z ich wytworów powstała wystawa, którą można było podziwiać w holu szkoły. W samych już obchodach święta misiów wzięła udział cała społeczność szkolna, ale głównymi bohaterami byli najmłodsi  – przedszkolaczki i uczniowie klas I-III. Dzieci przygotowały krótkie występy: recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach. Każdy miał na głowie opaskę albo maskę niedźwiadka, a w ręku swojego ukochanego pluszaka.

              Impreza zaczęła się od przypomnienia historii obchodów Dnia Pluszowego Misia i quizu polegającego na rozpoznawaniu po melodii tytułów najpopularniejszych bajek animowanych, których bohaterami byli m.in.: Miś Kolargol, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek. W przerwach między prezentacjami uczniowie klas starszych czytali wszystkim fragmenty książek, w których główną rolę odegrały niedźwiadki. Uczniowie kl. I dodatkowo gościli mamę Mikołaja, która czytała im o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

              Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze, zwłaszcza że misie, miśki i misiaczki towarzyszyły dzieciom na zajęciach i lekcjach, rozsiadając się wygodnie na stolikach i ławkach.  

  data dodania: 2017-11-26

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687