CERTYFIKATYAktualności

 • Nasza drużyna w III Marcinowickim Turnieju Listopadowym

  W dniu 17 listopada uczniowie klasy VII - Jakub Zakrawacz i Konrad Wołczyński - wzięli udział w III Marcinowickim Turnieju Listopadowym, który już na stałe wpisał się w  gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Chłopcy musieli m.in. wykazać się znajomością polskich pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych, rozpoznawać postaci związane z polskim hymnem, a także znać historię 19 miejscowości gminy Marcinowice. Mimo tak obszernego zakresu materiału i osłabionego składu, chłopcy dzielnie i z zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy wynik. Gratulujemy!

  data dodania: 2017-11-25

 • Zaproszenie do I Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej

  Drodzy uczniowie klas IV - VII !

  22 lutego 2018 roku  odbędzie się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Jeśli lubicie recytować poezję oraz znacie język angielski to zapraszamy do udziału w konkursie. 

  Wszelkich informacji udziela nauczycielka języka angielskiego 

  data dodania: 2017-11-23

 • Uczniowie klas I i II na basenie.

  Uczniowie klas I i II   22.11 2017 roku  wraz z opiekunami, wśród których były również mamy, wyjechali na basen do Żarowa. W wycieczce wzięło udział 13 dzieci.  Dzieci korzystały z wielu wodnych atrakcji: małego basenu, jacuzzi,  zjeżdżalni  itp. W wodzie grały w piłkę ręczną i uczyły się pływać.  Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że wyjazd był  bardzo udany i potrzebny. Podróż gimbusem  umilały im rozmowy i słuchanie muzyki.  Czas spędzony na basenie był świetną zabawą dla dzieciaków, które  w ramach  realizacji  projektu  Mały Mistrz, otrzymały odznakę  pływaka.

  data dodania: 2017-11-22

 • Trzecioklasiści w podziemiach kopalni magnezytu

              W listopadzie uczniowie klas trzecich na lekcjach z edukacji przyrodniczej zgłębiali wiedzę na temat skarbów ukrytych w ziemi, czyli bogactw naturalnych występujących w Polsce. Realizacja tego zagadnienia oraz zbliżające się święto górników zainspirowało wychowawczynie obu oddziałów do zorganizowania dzieciom w dniu 17 listopada wycieczki do pobliskiej kopalni magnezytu w Wirach

  Uczniowie zwiedzając kopalnię, mieli okazję nie tylko poznać historię jej powstania i funkcjonowania, ale też poznawać skały i minerały jakie występują w ich najbliższej okolicy, zaznajomić się z pracą górnika i narzędziami jakimi się posługuje.

  Choć było mroczno, wilgotno i ślisko, dzieci doskonale poradziły sobie z pokonywaniem kolejnych korytarzy kopalnianych, były też zachwycone wyglądem niektórych minerałów i skał. Każdy na pamiątkę przywiózł ze sobą jakiś ich fragment.       

  data dodania: 2017-11-22

 • Zajęcia otwarte z udziałem rodziców w kl. II

  W piątek 17.11.2017r. w kl. II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na początku dzieci i ich mamy przebrały się w stroje sportowe, by wspólnie z dziećmi wziąć udział w zajęciach – Zabawy ruchowe i edukacyjne z piłkami eduball. Podczas wspólnych zabaw, miały możliwość obserwowania u swoich dzieci sprawności  fizycznej, umiejętności czytania, pisania, liczenia oraz układania i  rozwiązywania zadań tekstowych. Na zajęciach obecna była p. dyrektor Joanna Mazanka, która kibicowała rywalizującym ze sobą mieszanym drużynom. Oba zespoły osiągnęły ten sam wynik, więc każdy wyszedł z zajęć bardzo zadowolony. Dzieci wykazały się umiejętnością współpracy w zespole, a także dużą sprawnością ruchową. Zajęcia odbyły się w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości. Dzieci były szczęśliwe mogąc pracować z rodzicami. Dorośli z pewnością opuścili szkołę z poczuciem dumy i zadowolenia.
   
                                                                                                           Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

  data dodania: 2017-11-19

 • Laureaci IV edycji Konkursu plastycznego Zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej

              W dniu 16 listopada na Zamku Książ, w przepięknej sali kolumnowej odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu plastycznego o zasięgu regionalnym Zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nagrodzonych zostało 15 prac, w tym aż trzy z naszej szkoły. Prace powstały pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej.

              Naszymi laureatami zostali:

  Weronika Kulig (kl. V) - zdobywczyni II-go miejsca

  Paulina Chrąchol (kl. VII), która zajęła III miejsce

  Jakub Zakrawacz (kl. VII) - otrzymał wyróżnienie.

              Pierwsze gratulacje uczniowie przyjęli od swojej opiekunki i Pani dyrektor Joanny Mazanki, która wzięła udział w uroczystości, a w dniu 17 listopada od całej społeczności szkolnej podczas apelu okolicznościowego, na którym mogli pochwalić się swoim sukcesem.  

  data dodania: 2017-11-19

 • Projekt „Pogoda”

  14.11.2017 r. dzieci z kl. II zakończyły projekt, podczas którego w wybranych przez siebie zespołach wykonywały urządzenia do badania i przewidywania pogody. Powstał wiatrowskaz, barometr, deszczomierz, a prezenterki pogody wykonały mapę Polski oraz magnetyczne symbole pogody. Wszyscy przyczynili się do stworzenia  własnego  ogródka meteorologicznego. Codziennie odczytywane są  wskaźniki pogodowe. Synoptycy przewidują, jaka będzie pogoda następnego dnia. Meteorolodzy natomiast informują o obecnej aurze pogodowej. Podczas realizacji tego projektu uczniowie wiele się nauczyli na temat zawodu meteorologa oraz synoptyka. Poznali kierunki świata, rodzaje  wiatrów oraz opadów. Projekt okazał się ciekawą metodą  poznawania zjawisk przyrodniczych oraz odkrywania zagadnień meteorologicznych.    

  Anna Franków

  data dodania: 2017-11-19

 • BUDA DLA BURKA

  Grupę maluchów odwiedził Pan Andzej- tato Antosia. Zaproszony gość na codzień wykonuje zawód stolarza i zgodził się nam o nim opowiedzieć. Podczas spotkania zaprezentował dzieciom wiele rzeczy, które zostały wykonane z drewna, a były to między innymi drewniane laleczki, kostka do gry, deska do krojenia. Dzieci mogły również poukładać panelowe puzzle. Maluchy zapoznały sie z rodzajem drewna oraz narzędziami niezbędnymi w pracy stolarskiej.

  A potem zabawa, która dla dzieci mogłaby trwać bez końca... Cięcie, mierzenie, stukanie, przybijanie... A wszystko to po to, by powstała piękna buda dla naszego pieska Burka. Zajęcia  były bardzo ciekawe i wywarły na wszystkich niesamowite wrażenie. W podzięce za tak ogromne zaangażowanie Pana Andrzeja, dzieci stworzyły dla niego order wdzięczności.

   

                                                                                                                                            Dziękujemy!!!

  data dodania: 2017-11-15

 • Po raz kolejny zdobyliśmy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

              Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

              

  data dodania: 2017-11-15

 • MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ...

      Szkoła  biorze udział w projekcie czytelniczym "Z książką nauka, z książką zabawa". Podczas jego realizacji maluchy skupiły się na temacie wody, a co za tym idzie- na istotach w niej żyjących. I właśnie w tym momencie pojawiło się marzenie... Marzenie o rybce... Było ono tak duże, że zainteresowali się nim rodzice Marysi i postanowili sprawić maluchom niespodziankę. Pani Ilona oraz Pan Andrzej przynieśli dzisiaj do przedszkola akwarium z przepiękną czerwono- niebieską rybą. Rodzice przedstawili nam krótkie zajęcia, podczas których poinstruowali  jak należy opiekować się welonką. Wspólnie z dziećmi przygotowali akwarium na przyjęcie rybki oraz wrzucili jej do wody  kilka smakołyków. Przedszkolaki są bardzo szczęśliwe, ponieważ spełniło się to, o czym tak długo marzyli. Dziękujemy!

  data dodania: 2017-11-15

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687