CERTYFIKATYAktualności

 • Europejski Dzień Języków

  26 września jest szczególnym dniem dla nauczycieli języków obcych, ale także uczniów zdobywających umiejętności językowe , gdyż ten dzień w 2001 roku Rada Europy ogłosiła Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

   

  Idea organizowania obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nie ma jeszcze kilkuletniej tradycji w naszej szkole, gdyż organizowaliśmy ją po raz drugi, jednak w związku z faktem, iż jest to impreza żywiołowa, pełna radości i uśmiechów na twarzy, głównie dzięki możliwości zaprezentowania i promowania swoich różnorodnych umiejętności i talentów , tj. językowych, muzycznych, aktorskich, plastycznych, informatycznych, gry na instrumencie, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych, stanie się w naszej szkole tradycją.

  Przez cały  wrzesień 2017 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny „Warto uczyć się języków obcych”  . Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie klas 0 – VII oraz ich wychowawcy. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2017 roku. Wówczas odbyła się prezentacja materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy na godzinie wychowawczej, połączona z wystawą stoisk językowych. Ponadto, zostały zainscenizowane skecze językowe  pt. „ Warto uczyć się języków obcych” oraz występ muzyczny jednej z uczennic. W kawiarence językowej można było napić się angielskiej herbatki i rozwiązać  quizy dotyczące znajomości języków europejskich.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej- krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków, Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów, naklejek dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Ponadto, wydarzenie to, promujące nasza szkołę w Europie, zostało opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i oddać głos właśnie na nas.

   Nad całością imprezy czuwała organizatorka - nauczycielka języka angielskiego Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

  data dodania: 2017-09-29

 • Europejski Tydzień Sportu

  Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiedzią  i zachętą do aktywności fizycznej jest trzecia edycja Europejskiego Dnia Sportu odbywająca się w dniach  od 23 do 30 września 2017 r. w całej Europie. Podobnie, jak w ubiegłym roku przyłączyliśmy się do tego europejskiego święta, promując kulturę fizyczną,  wspólną aktywność dzieci, rodziców i nauczycieli.
  „Klasowe biegi przełajowe z zadaniami” to impreza biegowa popularyzująca  marszobieg, jako prostą formę aktywności ruchowej. Na przygotowanych trasach biegowych, wystartowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło rodziców i nauczycieli,  którzy wspierali uczniów w czasie biegu. Dodatkowym elementem w czasie marszobiegu była umiejętność czytania mapy z trasą biegu oraz przystanki zadaniowe, na których losowano zadanie sportowe, wykonywane przez wszystkich biegnących.  Każda z klas po ukończonym biegu otrzymała pamiątkowy dyplom. Zadowoleni, odprężeni i lekko zmęczeni uczniowie udali się utrwalać wiedzę  matematyczną, ponieważ czeka ich w piątek „Dzień tabliczki mnożenia”. 

  data dodania: 2017-09-28

 • Niezwykła lekcja historii

  W dniu 22 września uczniowie klasy VII odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogożnicy, Nasza mlodzież na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego odwiedziła miejsca, które przypominają o nieludzkich zbrodniach dokonywanych w czasie II wojny światowej:zrekonstruowany barak więźniarski, kuchnię więzienną, plac apelowy, kamieniołomy, a Także miejsca egzekucji więźniów i krematorium. Dzięki prezentowanym przez muzeum wystawach mogli poznać codzienne funkcjonowanie więźniów, zobaczyć ich rzeczy osobiste - dokumenty, listy, pamiątki, odzież obozową, a także zobaczyć jak wyglądał cały kompleks w czasach jego funkcjonowania.

  Podsumowaniem tej wizyty niech będzie fragment deklaracji podpisanej w Sztokholmie przez przedstawicieli 45 państw:

  "Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”

  data dodania: 2017-09-27

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki przywitały już nową porę roku. Pani Jesień przyszłą do nich w piątek i zasypała salę kasztanami, żołędziami, liśćmi, dyniami, szyszkami, jarzębiną oraz orzechami. W tym dniu dziecięce ubranka przybrały jesienne barwy, na głowach pojawiły się korony z liści a na szyjach kasztanowe korale. Przedszkolaki przygotowały kapelusz oraz dywanik z liści dla naszego gościa. Wszyscy szukali zapachu jesieni wąchając pigwę, jabłuszka oraz inne dary jesieni, które dodatkowo zostały dokładnie oglądnięte pod lupą. Dzień zakończył się spacerem po przedszkolnym podwórku
  i placu zabaw, gdzie dzieci wypatrywały zmian zachodzących w przyrodzie związanych z przyjściem nowej pory roku.

  data dodania: 2017-09-27

 • Biegania ciąg dalszy…

  Na stracie Jesiennego Finału Dolnośląskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Roztoce stanęło blisko 400 uczestników z całego województwa, wyselekcjonowanych tydzień wcześniej w zawodach strefowych. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w imprezie, która odbyła się 21.09.2017 r.  Biegi odbywały się na dystansach 400m, 800m
  i 1200 m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy woli walki i dziękujemy za występ. A oto nasi reprezentanci: Hanna Zakrawacz, Dominik Sowa, Jakub Nóżka, Patryk Hermaszewski, Wiktor Kurzej, Mateusz Łużny.  

  data dodania: 2017-09-25

 • Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy Państwa w dniu 19 września (wtorek) 2017 r. na pierwsze w tym roku zebranie. Ogólne spotkanie odbędzie się o godz. 17.30, spotkania rodziców z wychowawcami i innymi nauczycielami o godz. 17.45.

  Na zebraniu ogólnym zostaniecie Państwo zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżących spraw funkcjonowania naszej szkoły, a na zebraniach klasowych przede wszystkim z Wewnątrzszkolnym i Przedmiotowym Systemem Oceniania, procedurami wypożyczania podręczników, ubezpieczeniami oraz sprawami wychowawczymi i organizacyjnymi. Natomiast o godz. 18.15 odbędzie się spotkanie przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.

  data dodania: 2017-09-18

 • „DOBROCIŃSKIE PRZEŁAJE” JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE STREFY VI

  Uczniowie z klas IV-VII reprezentowali  naszą szkołę i gminę  w dużej imprezie biegowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Urząd Gminy Dzierżoniów oraz Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu. Dla czwartoklasistów to pierwszy udział w tego typu imprezie, jednak udało się im dobrze zaprezentować. Również starsi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i walką, o zajęcie jak najwyższych lokat. Ostatni bieg, w kategorii chłopców rocznik 2004, zakończył się dla nas wspaniałym sukcesem. Patryk Hermaszewski z klasy VII zajął III miejsce. Gratulujemy Patrykowi. Pozostali uczestnicy biegów to: Szymon Manijak, Katarzyna Żmojdzian, Martyna Szydłowska, Wiktor Miszczuk,  Wojciech Żydek, Dominik Sowa, Norbert Łużny, Adam Giedrewicz, Hanna Zakrawacz, Jakub Nóżka,  Krystian Młocek, Jakub Zakrawacz.

  data dodania: 2017-09-18

 • Sprzątamy świat

              W tym roku ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie świata” odbyła się pod hasłem Nie ma śmieci, są surowce. Udział w niej wzięli wszyscy uczniowie i nawet najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Przedsięwzięcie to koordynowały Panie: Beata Moskal i Małgorzata Rasała.

  Klasy starsze zaopatrzone w worki i rękawiczki wyruszyły zbierać śmieci – surowce w najbliższym otoczeniu. Sprzątali więc park przy szkole, okolice przystanku i drogę główną wsi Strzelce. Po raz pierwszy w teren wybrali się czwartoklasiści.

  Uczniowie klas I-III i przedszkolaki wykonywali w swoich zespołach prace z gazet, z których w holu głównym powstała wystawa. Na lekcjach z edukacji przyrodniczej rozmawiali o tym czym jest ekologia, o tradycji powstania akcji „Sprzątanie świata”  oraz o tym, jak oni –najmłodsi członkowie społeczeństwa mogą dbać o czystość naszej planety.

  Uczniowie lubią tę akcję, chętnie biorą w niej udział i angażują się z zapałem w prace porządkowe. Świadczą o tym chociażby sterty zebranych przez nich śmieci. 

  data dodania: 2017-09-18

 • Nasz udział w akcji Narodowego Czytania

              Już od pięciu lat, co roku odbywa się akcja Narodowe Czytanie , której patronuje prezydent RP. Tegoroczną lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.  

              Nasza szkoła w pierwszym tygodniu września również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem Pań polonistek: p. Joanny Mazanki i p. Beaty Kamińskiej czytali fragmenty Wesela. Poznali też bliżej postać i twórczość autora książki – wybitnego polskiego pisarza i malarza portrecisty jednocześnie.

  data dodania: 2017-09-18

 • Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

              W dniu 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny – wyjątkowy rok, bo w zwiększonym składzie. Murów naszej szkoły nie opuścili w czerwcu absolwenci, tj. uczniowie klasy szóstej, którzy obecnie są siódmoklasistami.

              Inauguracja nowego 2017/2018 roku rozpoczęła się Mszą św., po której cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii. Swoją obecnością zaszczycili ją przedstawiciele Urzędu Gminy Marcinowice: Wójt Pan Władysław Gołębiowski i Pani inspektor ds. oświaty Honorata Błońska oraz proboszcz parafii Strzelce – ks. Marcin Czchowski. Bardzo licznie przybyli też rodzice najmłodszych dzieci, tj. przedszkolaków i rodzice uczniów.

              Otwarcia nowego roku szkolnego dokonała Pani dyr Joanna Mazanka, która zapoznała zebranych z całym gronem pedagogicznym, w tym z nowymi nauczycielami i złożyła życzenia owocnej, pełnej radości i sukcesów pracy. Do życzeń Pani dyrektor dołączył się w swoim przemówieniu Pan Wójt.

              Po akademii wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi i ich rodzicami, którym przekazali najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły w nowym, zreformowanym systemie oświaty.

              Koniec wakacji wcale nie okazał się smutny. Uczniowie byli radośni, cieszyli się ze spotkania z wychowawcami, innymi nauczycielami, a przede wszystkim ze swoimi rówieśnikami. W doskonałych nastrojach wracali do domu, żegnając się wesołym: No to do jutra!   

  data dodania: 2017-09-05

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182