CERTYFIKATYAktualności

 • Czarodziejka Symfonia

              W czwartek, dnia 19 września rozpoczęliśmy kolejny cykl audycji muzycznych prowadzonych przez muzyków z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha.

              Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów powitała Symfonia – kukiełkowa panna, która wprowadziła ich w świat muzyki W. A. Mozarta i F. J. Haydna – twórców najpopularniejszych i najliczniejszych symfonii.

              Podczas audycji dzieci poznały też instrument muzyczny – czynele, taniec dworski – menuet, bawiły się w orkiestrę. Próbowały odgadnąć, czym jest niespodzianka i wariacja w muzyce. 

  data dodania: 2019-09-22

 • Podziękowanie

  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w II jesienny piknik integracyjny za przygotowanie, organizację i każde, nawet najmniejsze, wsparcie. Dziękuję Rodzicom, Gościom, strażakom z OSP w Tworzyjanowie, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim obecnym za to, że byliście dziś z nami. To było kolejne udane przedsięwzięcie, bo naszym wspólnym celem jest zawsze szczęście i radość dzieci!

                                                                                                            Dziękuję

                                                                                                            Joanna Mazanka

  data dodania: 2019-09-20

 • Zapraszamy do naszej szkoły już w piątek 20 września na godz.15.30

  data dodania: 2019-09-18

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „JA ZA 20 LAT”

  W II okresie ubiegłego roku szkolnego realizowaliśmy założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 pod hasłem Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności (sprawozdanie z przebiegu akcji znajduje się w zakładce pedagoga szkolnego). W związku z tym został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych pt. „Ja za 20 lat”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej własne plany na przyszłość oraz sposoby, jak te plany osiągnąć.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu. Wśród uczniów naszej szkoły wyróżniono i nagrodzono książkami:

  - Zuzannę Wilczyńskąi Nikolę Bigus – uczennice z kl. V a

  - Grzegorza Mierzwę, Przemysława Żydkai Klaudię Sowę – uczniów z kl. V b

  - JakubaKuliga oraz Adama Łukasika – uczniów z kl. I.

  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesu.

  data dodania: 2019-09-15

 • DYNIA - KRÓLOWĄ WARZYW

  Nadchodzi jesień, a z nią zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

  wraz z rodzicami oraz wychowawcami do udziału w szkolnym konkursie

  „ Dynia - królową warzyw” 

  Regulamin konkursu:

  1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im.K.K.Baczyńskiego
   w Strzelcach.
  2.  Cele konkursu:
  • • rozwijanie inwencji twórczej,wyobraźni i pomysłowości dzieci,
  • • umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych,
  • •wspólne z rodzicami  i wychowawcami spędzenie czasu na wesołej zabawie,
  • • popularyzacja dyni,jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych.
  1. Warunki uczestnictwa:
  • • uczestnicy konkursu: uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcachwraz
   zrodzicami i wychowawcami,
  • • kategorie konkursu:

  a. praca przestrzenna,

  b. potrawa kulinarna,

  c.praca całego zespołu klasowego wraz z wychowawcą.

  • • technika: dowolna,
  • • każdy uczestnik może dostarczyć jedną indywidualną pracęw zakresie

  dwóch kategorii: praca przestrzenna oraz potrawa kulinarnaoraz pracę zespołową ( cała klasa) wraz z wychowawcą,

  • • prace należy podpisać.
  1. Kryterium oceny prac: komisja konkursowa dokona oceny prac oraz potraw, biorąc pod uwagę ich oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania.
  2. Termin i miejsce składania prac: 20 września. 2019r., sala 11.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 września 2019r. podczas pikniku szkolnego. Jury powołane przez organizatora konkursu nagrodzi najciekawsze prace.

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW
  ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!

  data dodania: 2019-09-10

 • Narodowe Czytanie w Strzelcach

  W piątek, 6 września, w naszej szkole odbyła się kolejna już 8 edycja Narodowego  Czytania. Tegoroczną lekturą były, specjalnie wybrane przez Parę Prezydencką, Nowele polskie.  

  Do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiliśmy przedstawiciela Gminy Marcinowice Pana Roberta Sawickiego.  Niezawodni okazali się nasi Rodzice Pani Marta Śmietana, Pani  Agnieszka Bigus oraz Pani Izabela Śmietana. Wśród gości, nie zabrakło Pani Marii Wasilewskiej- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach. Wszyscy razem z  uczniami odczytali fragmenty lektur, których wspólnym mianownikiem są wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka.

  Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tej wyjątkowej  akcji promującej czytelnictwo wśród wszystkich Polaków w kraju i za granicą.

  data dodania: 2019-09-08

 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!

  Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się i wakacje – czas odpoczynku, podróży i zabaw. Dzisiaj powitaliśmy nowy rok szkolny.

              Uroczystą akademię, którą swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Strzelce ks. Marcin Czchowski, wójt Gminy Marcinowice – Pan Stanisław Leń, przewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Pan Artur Fiołek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pan Dawid Sobczyk oraz licznie przybyli rodzice, rozpoczęliśmy minutą ciszy. Upamiętniliśmy nią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i tych wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległą, wolną Polskę. Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły – Pani Joanna Mazanka i Pan Wójt. Oboje w swoich wystąpieniach witali zebranych, szczególnie te dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg naszej szkoły; nawiązali do zmian, jakie zaszły w placówce podczas wakacji i jakie nas jeszcze czekają. Na koniec pożyczyli uczniom sukcesów w nauce,
  a nauczycielom w procesie nauczania. Po uroczystości przedszkolaki i uczniowie udali się
  z wychowawczyniami do swoich klas.

              No cóż…jutro zabrzmi pierwszy dzwonek i dzwonić będzie przez kolejnych 10 miesięcy. Niech jego dźwięk zawsze będzie radosny.

  data dodania: 2019-09-02

 • Cyfrowe technologie w Strzelcach

  Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach,   zorganizowali warsztaty i lekcje otwarte w ramach programu Cyfrowa Majówka. Głównym celem akcji było propagowanie cyfrowych technologii wśród społeczeństwa, pokazanie jak ważne  są kompetencje cyfrowe oraz jak korzystanie z nich może nam pomóc codziennym życiu. Jury doceniło pomysłowość i kreatywność organizatorek, Pani Barbary Kielar i Pani Joanny Zawady, czego owocem jest otrzymana nagroda – robot edukacyjny. Dodatkowo grupa uczniów z naszej szkoły weźmie udział w profesjonalnych warsztatach edukacyjnych z programowania.

  Konkurs organizowany był w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zaangażowanym w przedsięwzięcie.

  data dodania: 2019-08-28

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 2 września

  Wszystkich uczniów i ich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy.

  data dodania: 2019-08-27 | czytaj więcej

 • Zestaw podręczników obowiązujący w r. szk. 2019/2020

  Informujemy, że pełny spis podręczników i pomocy szkolnych potrzebnych uczniom w nadchodzącym roku szkolnym znajduje się na stronie w zakładce „Spis podręczników”. W tym samym odnośniku zawarta jest informacja o  aktualnych wyprawkach do oddziałów przedszkolnych i klasy I.

  Podział grup przedszkolnych dostępny jest w holu szkoły zgodnie z zasadą:

  • dzieci 6-letnie    -  oddział przedszkolny gr. II "Zerówka"
  • dzieci młodsze   -  oddział przedszkolny gr. I

  data dodania: 2019-07-06

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778