CERTYFIKATYAktualności

 • Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas

              Każdego roku dzień 18 października jest dla nas dniem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy Święto szkoły. W tym dniu ma miejsce wiele ważnych i radosnych wydarzeń.

              Całej społeczności szkolnej przypomniana jest postać patrona szkoły, młodego poety, bohatera wojennego - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego życie i twórczość prezentowane są na specjalnej wystawie w holu szkoły. W tym roku wystawę tę przygotowała nauczycielka historii Pani Bogumiła Semik-Ćwirko.

               Świętują również pierwszoklasiści, którzy zgodnie z tradycją szkolną składają uroczyste ślubowanie i przyjmowani są po pasowaniu przez Panią dyrektor w poczet uczniów. Tegorocznych pierwszaczków do tak ważnego wydarzenia przygotowała ich wychowawczyni Pani Beata Moskal. Dzieci zaprezentowały się w ciekawym programie artystycznym, podczas którego wykazały się wieloraką wiedzą i umiejętnościami: recytatorskimi, śpiewnymi, tanecznymi oraz sprawnościowymi. Ich występ podziwiali licznie przybyli rodzice, nauczyciele i wszyscy starsi koledzy i koleżanki. Pierwszaki otrzymały upominki od drugoklasistów, a po uroczystości pasowania gościły się na słodkim przyjęciu, które przygotowali dla nich rodzice.

              Pani dyrektor Joanna Mazanka pogratulowała dzieciom i ich wychowawczyni pięknego występu, życząc nowym uczniakom samych sukcesów w nauce.

              Po akademii wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych – turnieju Dwóch ogni, który przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z Radą Wolontariatu pod kierunkiem Pań: Magdaleny Figzał i Kingi Bocian. Uczniowie i nauczyciele mogli też gościć się w kawiarence zorganizowanej przez SU i RW.

              Cały dzień upłynął w uroczystej, a jednocześnie wesoło-sportowej i słodkiej atmosferze. Najdumniej i najradośniej rozjeżdżali się do domów pierwszoklasiści. Dzieciom i ich wychowawczyni życzymy, aby wszystkie lata szkolne upłynęły im tak radośnie, jak dzisiejsze święto.             

  data dodania: 2017-10-18

 • Cztery pory roku muzyką malowane

              Motywem przewodnim październikowej lekcji muzycznej przeprowadzonej przez Filharmonię Sudecką były Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Utwór ten był jednocześnie ilustracją muzyczną do bajki o słowiku, który tęsknił za Wiosną.

              Podczas lekcji, która miała miejsce 17 października br. uczniowie mogli posłuchać, jak na oboju, pianinie i innych instrumentach (m.in. na grzechotkach, kołatkach, trójkącie) można naśladować odgłosy przyrody, np. grzmot piorunów, szum wiatru, śpiew ptaków lub wygrywać tętent końskich kopyt, dźwięk janczarskich dzwoneczków. Uczniowie przypomnieli sobie również piosenkę z poprzedniej audycji pt. „W krainie muzyki” oraz budowę i możliwości brzmieniowe oboju.  

  data dodania: 2017-10-17

 • Tym, którzy prowadzą nas do źródła wiedzy…

              W piątek, 13 października cała nasza społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Po trzech lekcjach wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej akademii, którą zaszczycili swoją obecnością: Pani inspektor ds. oświaty Honorata Błońska, dyrektor GOK-u w Marcinowicach – Pan Dawid Sobczyk i rodzice.

              Część artystyczną wspólnie przygotowali uczniowie kl. II i kl. VI ze swoimi wychowawczyniami: Panią Anną Franków i Panią Martą Kondzior.  Dzieci i młodzież zaprezentowali się w recytacjach wierszy, piosenkach, układach tanecznych, scenkach z życia klasowo-szkolnego. Na koniec razem złożyli piękne życzenia swoim nauczycielom i innym pracownikom, wręczając im słodki upominek i kwiaty. Życzenia i kwiaty na ręce Pani dyr Joanny Mazanki złożyli też zaproszeni goście.

              Pani dyrektor podziękowała uczniom i ich wychowawczyniom za przygotowanie wesołej, a jednocześnie bardzo wzruszającej uroczystości. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców, którzy licznie przybyli, aby podziwiać swoje pociechy w występach i wspólnie z pracownikami szkoły świętować ten wyjątkowy dzień.

              Mamy nadzieję, że ta radosna atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i gości.

  data dodania: 2017-10-14

 • Przedszkolaki i pierwszoklasiści z wizytą u ratowników medycznych i strażaków

  W środę, 4 października dzieci z oddziału „O” oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką pedagog szkolnej Pani Ewy Kryger i swoich wychowawczyń: Pani Mileny Dworniczak oraz Pani Beaty Moskal na wycieczkę do Powiatowego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

  W Pogotowiu Ratunkowym pan Cezary Bzdyla zaznajomił naszych wychowanków z pracą ratowników medycznych, pokazał ambulatorium i omówił czynności wykonywane przez lekarzy i pielęgniarki tam pracujące. Następnie dzieci mogły z bliska obejrzeć wnętrze karetki, poznać w praktyczny sposób urządzenia stanowiące jej wyposażenie, nauczyć się zasad wzywania karetki w sytuacjach zagrożenia zdrowia i/lub życia osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach, a także poznać konsekwencje jakie grożą za nieuzasadnione wezwanie pomocy. Mogły również obejrzeć stroje ratowników medycznych i ich charakterystyczne oznakowanie.  

  Natomiast na Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wycieczkowicze zapoznali się z wyposażeniem wozów strażackich, pracą strażaków, pomieszczeniami wykorzystywanymi przez nich do szkoleń, odpoczynku, przyrządzania posiłków itp. Strażacy, podobnie jak ratownicy medyczni, zaprezentowali swoje stroje używane przez nich w czasie akcji pożarniczych, podczas uroczystości – mundury. Strażacy przeprowadzili symulację alarmu pożarowego. Zademonstrowali: zapowiedzi słowne, sygnał dźwiękowy, ślizg po rurze. Przy tej okazji przypomnieli numery alarmowe oraz zasady powiadamiania straży pożarnej.

  Wszyscy byli bardzo zainteresowani przeprowadzonymi zajęciami, o czym świadczył ich aktywny udział w spotkaniach, zarówno z ratownikami, jak i strażakami. Dzieci wracały do domów pełne wrażeń, w doskonałych humorach, bogatsze w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

  data dodania: 2017-10-12

 • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Na skrzydłach przyjaźni

  W II semestrze poprzedniego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w ramach której wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim Na skrzydłach przyjaźni. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich  przyjacielem.

  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wrześniu b. r. szk. Wśród uczniów naszej szkoły nagrodzono:

  - Zuzannę Wilczyńską z kl. III a

  - Lenę Chachlowską  z kl. „0”

  - Wojciecha Żydka z kl. V.

              Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

  data dodania: 2017-10-12

 • Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wesoła Kokoszka”

  W dniu 11 października, jak co roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  Wesoła Kokoszka.  Celem tego przedsięwzięcia było:

  - propagowanie piękna poezji,

  - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas II-III,

  - aktywizowanie miłośników poezji.

  Organizatorem konkursu była pani Magdalena Figzał. Uczniów klasy drugiej i dwóch klas trzecich przygotowały ich wychowawczynie.

  Jury w składzie:  dyr szkoły – Pani Joanna Mazanka i Pani Ewa Kryger, oceniając występy dzieci, brało pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, tempo mówienia i ogólny wyraz artystyczny. Zadaniem komisji było też wyłonienie dwójki uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę na etapie gminnym w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

  Laureatami konkursu zostali:

  Julia Kochan  z kl. III a i Brajan Wojciechowski z kl. III b – oboje będą reprezentować naszą szkołę w Marcinowicach w konkursie gminnym,
  Nikola Ceglarz z kl. II – zdobywczyni II miejsca,

  Zuzanna Wilczyńska – uczennica kl. III a, która zajęła III miejsce.

  Wyróżnienia otrzymały:

  Hanna Kopyto - kl. II

  Patrycja Samuła - kl. III a

  Zofia Kundziarz - kl. III a.

  Występy dzieci podziwiali ich rówieśnicy i rodzice, którzy gromkimi brawami nagradzali wszystkich uczestników konkursu. Na koniec Pani dyrektor  J. Mazanka wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe, pogratulowała  zwycięzcom i wszystkim innym recytatorom (szczególne gratulacje złożyła drugoklasistom, którzy do recytacji wybrali długie teksty), ich wychowawczyniom i rodzicom za przygotowanie dzieci do pięknych recytacji.

              Zwycięzcom życzymy sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim. 

  data dodania: 2017-10-11

 • Dzień Drzewa

       9 października maluchy obchodziły "Dzień Drzewa". Po rozmowach dotyczących rodzajów i budowy drzew, dzieci wyruszyły  przed szkołę, by dokładnie sie temu przyjrzeć. Przedszkolaki wyposażone w lupy oglądały z bliska korę, liście oraz gałęzie, a następnie stworzyły ogromną pracę plastyczną malowaną na pniach drzew. Dzieci przytulały dęby i klony, ale najpierw musiały je odnależć mając zasłonięte oczy. Po powrocie do sali odtwarzały za pomocą własnych ciał budowę poznanych drzew, kładąc się na specjalnie przygotowanych konturach. Na zakończenie każdy wysłuchał opowiadania o drzewku szczęścia oraz mógł stworzyć własne, używając do tego farb i palców.

  data dodania: 2017-10-11

 • Międzynarodowy Dzień Zwierząt

  4 października maluchy obchodziły Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Przedszkolaki rozmawiały w tym dniu o swoich pupilach- wymieniały imiona, opisywały ich wygląd oraz ulubione zabawy. W tym dniu dzieci miały okazję poznać małe zielono- brązowe istoty- patyczaki o imieniu "Paluszek"  i "Zielona nóżka", z którymi od razu sie zaprzyjaźnili. Podczas spaceru przedszkolaki nazbierały dużo kijków z których powstały kolorowe prace przestrzenne, a podczas ich tworzenia mogły nauczyć się nowego wierszyka.

  "Patyczaki"
  Czy patyczaki to są zwierzaki?
  Dziwny wygląd mają taki...
  Jak patyki?
  Jak gałązki?
  Ciało jak sznureczek wąski.
  Małymi oczkami na nas spogladają,
  Świat wokoło podziwiają.

  data dodania: 2017-10-09

 • Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach z certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

      Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów. W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

              W dniu 15 listopada certyfikat odebrała  Pani dyr. Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

              Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58  szkół z województwa dolnośląskiego. 

  data dodania: 2017-10-08

 • Szalone dni

  Każdego roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wychodzą z jakąś nową inicjatywą uatrakcyjnienia życia szkolnego swoim koleżankom i kolegom.  W zeszłym roku były to m.in. Kolorowe dni. W tym roku SU chciałby bardziej „zaszaleć” i zorganizować tzw. Szalone dni.

  Taki „specjalny” dzień miałby miejsce raz w miesiącu i polegałby na zaprezentowaniu się dzieci/uczniów w czymś oryginalnym. Póki co, członkowie samorządu nie zdradzają swoich pomysłów, ale zapowiadają naprawdę dobrą zabawę.  

  data dodania: 2017-10-08

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687