CERTYFIKATYAktualności

 • Odblaskowy Dzień Chłopca

  Dnia 29.09.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień odblaskowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie pojawili się w szkole z odblaskami na tornistrach/plecakach, na ubraniach lub w kamizelkach odblaskowych.

  Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie naszym wychowankom, jak ważne są takie elementy odblaskowe w ruchu pieszym, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, gdy późno świta, a szybko zapada zmierzch; że dzięki odblaskom  są widoczni i bezpieczni na drodze.

  Tego samego dnia przedstawiciele SU złożyli wszystkim chłopcom i panom życzenia z okazji nadchodzącego święta – Dnia Chłopaka i wręczyli im pyszny upominek – lizaka. Na męskich twarzach dominował przesłodki uśmiech.

  Cały dzień upłynął nam w atmosferze słodkiego bezpieczeństwa i dobrego humoru.

  data dodania: 2017-10-08

 • Szkolne obchody XVII Dnia Papieskiego

  W dniu 5 października cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku  obchodzony jest pod hasłem – Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji odbył się uroczysty apel z udziałem proboszcza parafii Strzelce ks. Marcina Czchowskiego. Uroczystość przygotował z uczniami kl. VII Pan Jerzy Zuber, scenorafię zaprojektowały i wykonały Panie: Joanna Kubicka i Ewa Kryger.

  Na tle dekoracji, przedstawiającej ukochane przez papieża Polaka góry, uczniowie zaprezentowali się w scence „Na szlaku, Dolina Jarząbcza” i repertuarze piosenek, których motywem przewodnim była nadzieja. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej

              We wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się muzyczne spotkania z artystami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Tegoroczny cykl zajęć będzie się odbywać pod hasłem W krainie muzyki, a udział w nim wezmą przedszkolaki i uczniowie klas I-IV.

              Na pierwszą powakacyjną lekcję muzycy „zabrali” dzieci do Irlandii i zapoznali je z kulturą celtycką, legendami, ciekawostkami przyrodniczymi, krajobrazem, muzycznymi zwyczajami i najbardziej popularnymi wśród Irlandczyków instrumentami, tj. z fletem i buzuki.

  Uczestnicy lekcji wzięli aktywny udział w zajęciach: nauczyli się fragmentu piosenki pt. „W krainie muzyki”, zatańczyli w legendarnych kapeluszach irlandzkich skrzatów, wysłuchali najbardziej popularnych w tym państwie utworów. 

  data dodania: 2017-10-05

 • Dzień Chłopaka w oddziale zerowym

  W piątek, 29 września w grupie przedszkolnej „0” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci, ale to chłopcy byli wyróżnieni. Dziewczynki wraz ze swoją wychowawczynią Mileną Dworniczak przygotowały wiele atrakcji na ten dzień. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane serca, składały życzenia, ściskały i całowały. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

  data dodania: 2017-10-02

 • WYCIECZKA DO STACJI EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W ŚWIDNICY

  W czwartek, 28 września  2017 r. dzieci z oddziału „O” oraz uczniowie klasy I wyjechali pod opieką nauczycielek: Mileny Dworniczak i Beaty Moskal, na lekcję z edukacji przyrodniczej do Stacji Edukacji Ekologicznej w Świdnicy.

  Po przyjeździe grupą zajęła się Pani Monika Drozdowska, która jest Starszym Specjalistą Służby Leśnej ds. edukacji leśnej. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo oraz samodzielnie przy pomocy lupy policzyły słoje w ściętym kawałku drewna, które następnie ozdobiły wybranym przez siebie motywem o tematyce leśnej, co wspaniale pobudziło ich wyobraźnię. Wszyscy przy tym świetnie się bawili, a dyskusji, co można zobaczyć w lesie nie było końca. Wymieniały nie tylko zwierzęta, jakie można spotkać w naszych lasach, ale również gatunki drzew. Tak ozdobione kawałki drewna dzieci zabrały, jako prezent dla swoich rodziców.

  Nasi milusińscy otrzymali jeszcze krążki drewniane, z których mieli samodzielnie wykonać medal „przyrodnika” dla siebie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą.

  Po zajęciach złożyliśmy wizytę zwierzętom żyjącym w Stacji. W większości były to zwierzęta egzotyczne, o których życiu i potrzebach opowiedziała nam Pani Monika. Nasi uczniowie uczestniczyli w karmieniu niepełnosprawnej jaszczurki. Odważniejsze z nich mogły wziąć do ręki niektóre ze zwierzątek.

  Odwiedziliśmy również największą atrakcję - Jaskinię Nietoperzy, w której można było zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków.

  Wszyscy na zakończenie dostali pamiątkowe breloczki z wizerunkiem nietoperza oraz opaski odblaskowe ze zwierzętami leśnymi. My w podzięce przed wyjazdem wykonaliśmy dla Pani Moniki kartki o tematyce jesiennej, czym sprawiliśmy jej ogromną radość.

  Wszystkie dzieci wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę przyrodniczą.  

  data dodania: 2017-10-01

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  Przez ostatnie 7 lat, w ostatni piątek września , obchodzony jest Światowy dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania  - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole klasa VI wybrała się na wycieczkę po Strzelcach. Odwiedzając sklep, ośrodek zdrowia oraz plebanię zabawili się w Patrol Egzaminacyjny. Egzamin nie został podarowany również mieszkańcom napotkanym po drodze. Wszyscy zdali pomyślnie egzamin. W szkole Patrole Egzaminacyjne sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli oraz pracowników w szkole. Na przerwach Komisje Egzaminacyjne przepytywały uczniów. Na lekcjach matematyki, w klasach IV-VII został włączony film pokazujący, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia na palcach, rozwiązywano rebusy i zagadki matematyczne oraz wybierano w każdej klasie Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do zabawy włączyła się również klasa III a i IIIb. 

  data dodania: 2017-09-29

 • Europejski Dzień Języków

  26 września jest szczególnym dniem dla nauczycieli języków obcych, ale także uczniów zdobywających umiejętności językowe , gdyż ten dzień w 2001 roku Rada Europy ogłosiła Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

   

  Idea organizowania obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nie ma jeszcze kilkuletniej tradycji w naszej szkole, gdyż organizowaliśmy ją po raz drugi, jednak w związku z faktem, iż jest to impreza żywiołowa, pełna radości i uśmiechów na twarzy, głównie dzięki możliwości zaprezentowania i promowania swoich różnorodnych umiejętności i talentów , tj. językowych, muzycznych, aktorskich, plastycznych, informatycznych, gry na instrumencie, jak również poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy z zakresu edukacji europejskiej i znajomości języków obcych, stanie się w naszej szkole tradycją.

  Przez cały  wrzesień 2017 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny „Warto uczyć się języków obcych”  . Adresatami niniejszego projektu byli uczniowie klas 0 – VII oraz ich wychowawcy. Każda klasa realizowała zadania wynikające z projektu, tym samym przygotowywała się do szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych, który miał miejsce 26 września 2017 roku. Wówczas odbyła się prezentacja materiałów wypracowanych przez wszystkie klasy na godzinie wychowawczej, połączona z wystawą stoisk językowych. Ponadto, zostały zainscenizowane skecze językowe  pt. „ Warto uczyć się języków obcych” oraz występ muzyczny jednej z uczennic. W kawiarence językowej można było napić się angielskiej herbatki i rozwiązać  quizy dotyczące znajomości języków europejskich.

  Inicjatywa nauczycielki języka angielskiego została wsparta przez Naczelnika Wydziału Spraw Europejskich w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej- krajowego koordynatora do spraw Europejskiego Dnia Języków, Panią Barbarę Skaczkowską, poprzez przekazanie szkole ulotek, informacji, plakatów, naklejek dotyczących wyżej wymienionego wydarzenia.

  Ponadto, wydarzenie to, promujące nasza szkołę w Europie, zostało opisane i opublikowane na stronie edj.org.pl, dzięki czemu, nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale każdy Europejczyk zainteresowany opisaną inicjatywą, będzie mógł przeczytać, jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole i oddać głos właśnie na nas.

   Nad całością imprezy czuwała organizatorka - nauczycielka języka angielskiego Marta Kondzior. Jednak należy dodać, iż nieodzowna okazała się pomoc i zaangażowanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

  data dodania: 2017-09-29

 • Europejski Tydzień Sportu

  Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiedzią  i zachętą do aktywności fizycznej jest trzecia edycja Europejskiego Dnia Sportu odbywająca się w dniach  od 23 do 30 września 2017 r. w całej Europie. Podobnie, jak w ubiegłym roku przyłączyliśmy się do tego europejskiego święta, promując kulturę fizyczną,  wspólną aktywność dzieci, rodziców i nauczycieli.
  „Klasowe biegi przełajowe z zadaniami” to impreza biegowa popularyzująca  marszobieg, jako prostą formę aktywności ruchowej. Na przygotowanych trasach biegowych, wystartowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło rodziców i nauczycieli,  którzy wspierali uczniów w czasie biegu. Dodatkowym elementem w czasie marszobiegu była umiejętność czytania mapy z trasą biegu oraz przystanki zadaniowe, na których losowano zadanie sportowe, wykonywane przez wszystkich biegnących.  Każda z klas po ukończonym biegu otrzymała pamiątkowy dyplom. Zadowoleni, odprężeni i lekko zmęczeni uczniowie udali się utrwalać wiedzę  matematyczną, ponieważ czeka ich w piątek „Dzień tabliczki mnożenia”. 

  data dodania: 2017-09-28

 • Niezwykła lekcja historii

  W dniu 22 września uczniowie klasy VII odwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogożnicy, Nasza mlodzież na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego odwiedziła miejsca, które przypominają o nieludzkich zbrodniach dokonywanych w czasie II wojny światowej:zrekonstruowany barak więźniarski, kuchnię więzienną, plac apelowy, kamieniołomy, a Także miejsca egzekucji więźniów i krematorium. Dzięki prezentowanym przez muzeum wystawach mogli poznać codzienne funkcjonowanie więźniów, zobaczyć ich rzeczy osobiste - dokumenty, listy, pamiątki, odzież obozową, a także zobaczyć jak wyglądał cały kompleks w czasach jego funkcjonowania.

  Podsumowaniem tej wizyty niech będzie fragment deklaracji podpisanej w Sztokholmie przez przedstawicieli 45 państw:

  "Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”

  data dodania: 2017-09-27

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki przywitały już nową porę roku. Pani Jesień przyszłą do nich w piątek i zasypała salę kasztanami, żołędziami, liśćmi, dyniami, szyszkami, jarzębiną oraz orzechami. W tym dniu dziecięce ubranka przybrały jesienne barwy, na głowach pojawiły się korony z liści a na szyjach kasztanowe korale. Przedszkolaki przygotowały kapelusz oraz dywanik z liści dla naszego gościa. Wszyscy szukali zapachu jesieni wąchając pigwę, jabłuszka oraz inne dary jesieni, które dodatkowo zostały dokładnie oglądnięte pod lupą. Dzień zakończył się spacerem po przedszkolnym podwórku
  i placu zabaw, gdzie dzieci wypatrywały zmian zachodzących w przyrodzie związanych z przyjściem nowej pory roku.

  data dodania: 2017-09-27

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687