CERTYFIKATYAktualności

 • PIKNIK RODZINNY - już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

  data dodania: 2017-06-04

 • Bartosz Kozina laureatem etapu regionalnego i wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu plastycznego

              Na uroczystym apelu w dn. 2 czerwca, na którym gościli: wójt Gminy Marcinowice – Pan Władysław Gołębiowski oraz przedstawiciele KRUS Pani Urszula Dembińska – kierownik Placówki Terenowej w Świdnicy i Pan Bartłomiej Grzegorczyk - kierownik Placówki Terenowej w Wałbrzychu,  Pani dyr. Joanna Mazanka przedstawiła laureatów konkursów zewnętrznych, które miały swój finał w maju. Byli to laureaci ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Pionki” , zwycięzca I nagrody i dwie wyróżnione uczennice w regionalnym konkursie „Moja Mama” oraz  Bartosz Kozina, uczeń klasy II B, laureat regionalnego i wojewódzkiego  etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Kierownicy placówek terenowych KRUS osobiście przekazali Bartkowi cenne nagrody rzeczowe.

              Bartek wykonał pracę plastyczną, która została najwyżej oceniona  na etapie szkolnym, rejonowym, a później wojewódzkim (I miejsca) i wyróżniona na etapie ogólnopolskim. Bartek znalazł się w ścisłej czołówce 30-stu laureatów krajowych i swoim sukcesem będzie się cieszył jeszcze raz w dn. 14 czerwca w Warszawie, gdzie w Sali Kolumnowej Sejmu odbierze kolejną nagrodę. Wyjazd do Warszawy zagwarantował Bartkowi i jego rodzicom Pan wójt.

              Bartkowi i jego wychowawczyni – p. Joannie Kubickiej, pod kierunkiem której powstała zwycięska praca, gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy udanego, pełnego niezapomnianych wrażeń wyjazdu do Warszawy. 

  data dodania: 2017-06-04

 • Trwają zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

  data dodania: 2017-06-04

 • Czytamy nie dla reklamy! – Szkolny projekt czytelniczy

  W piątek, 2 czerwca, odbyło się również podsumowanie Szkolnego projektu czytelniczego. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były: opiekun biblioteki – p. Beata Kamińska i p. Joanna Kubicka. Impreza rozpoczęła się od ogłoszenia konkursu międzyklasowego „Skąd ten rekwizyt?” i wspólnego czytania fragmentu wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Chętni uczniowie mogli też zgłaszać się do czytania dalszej części utworu. Następnie wszyscy w swoich klasowych zespołach czytali w plenerze wybrane przez siebie książki, z których potem układali kontur jednej wielkiej księgi. W tej księdze poszczególne klasy wygłaszały ułożone przez siebie hasła, zachęcające do czytania. Na zakończenie najmłodsze dzieci, uczniowie z klas I-III i chętni z klas starszych rysowali kredą na płycie placu przed szkołą swoich ulubionych bohaterów książkowych.

  Przedsięwzięciem tym nasza szkoła włączyła się w XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM –  największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 r., kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, którego obchody rozpoczną się w dn. 3 czerwca.

  data dodania: 2017-06-04

 • Świat muzyką malowany – Na Hawajach

              W piątek, 2 czerwca, odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Filharmonii Sudeckiej, którzy zaprosili całą społeczność szkolną na wakacje na Hawaje.

              Uczniowie mogli wysłuchać kilku utworów, zatańczyć i zagrać w rytmach hawajskich. Przy tej okazji poznali instrumenty muzyczne, które są najbardziej popularne na egzotycznych wyspach, tj. ukulele – gitarę hawajską i cajón – skrzynię – bęben.

              Artystom z Filhrarmonii Sudeckiej dziękujemy za całoroczne lekcje muzyczne i życzymy udanych, słonecznych, pełnych przygód wakacji.

  data dodania: 2017-06-04

 • Międzyszkolny Konkurs Ruchu Drogowego

  Dzień 1.06.2017 r.   w Szkole Podstawowej w Strzelcach  był  nie tylko  okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również podsumowania wszelkich działań edukacyjnych oraz przedsięwzięć związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

  Międzyszkolny Konkurs Ruchu Drogowego zgromadził w sali gimnastycznej uczniów naszej szkoły, Szkoły Podstawowej z Marcinowic oraz zaproszonych  gości i osoby, które wspierają i pomagają nam w działaniach edukacyjnych w ciągu roku. 

  Na uroczystość przybył Wójt Gminy Marcinowice Pan Władysław Gołębiowski,  fundator pucharów w konkursie. Nie zabrakło także gości z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, który od lat wspiera nasze działania w zakresie bezpieczeństwa na drogach i nagradza cennymi upominkami. Byli z nami policjanci z Komisariatu Policji
  w Marcinowicach z kierownikiem Panem Janem Piskorem oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach, Pan Paweł Paterak i Pan Paweł Fik.

  Na uroczystości obecne były także Pani Małgorzata Herda wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Pani Krystyna Juzwenko Jager.

  Konkurs rozpoczął się od prezentacji krótkiego filmu edukacyjnego „Dlaczego właśnie rower” zachęcającego do aktywnego i bezpiecznego  korzystania z roweru i umiejętnego poruszania się nim po drogach. Krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz działania
  w nagłych zdarzeniach zaprezentowali strażacy. Największą niespodzianką dla najmłodszych dzieci był Komisarz Lew, który dumnie wkroczył  na salę i był oblegany przez uczniów. Dzieci dowiedziały się, że Komisarz Lew zawsze służy im pomocą w sytuacjach zagrożenia.

  Właściwa część konkursu rozpoczęła się od przystąpienia wszystkich uczestników 
  do napisania testu z przepisów ruchu drogowego. Następnie udali się oni na miasteczko ruchu drogowego, gdzie pod czujnym okiem policjantów pokonywali trasy miasteczka  zgodnie
  z zasadami ruchu drogowego. Tor przeszkód był kolejnym elementem konkursu,
  z którym uczniowie dobrze sobie poradzili. Ostatnia część  turnieju to test wiedzy
  z udzielania pierwszej pomocy. Po trudnych zmaganiach konkursowych uczestnicy mogli odpocząć przy wspólnym ognisku, oczekując na wyniki turnieju.

  Konieczna była dogrywka, między trzema drużynami, która dopiero po kilku dodatkowych pytaniach wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna V”

  II miejsce - Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna VIII”

  III miejsce – Szkoła podstawowa w Marcinowicach „Drużyna IV”

  Indywidualną nagrodę  za zdobycie największej liczby punktów uzyskał Maksym Sznajder ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

  data dodania: 2017-06-04

 • Gminny Dzień Dziecka

              31 maja wszyscy nasi uczniowie i najmłodsze dzieci – przedszkolaczki wyjechali do Marcinowic świętować Dzień Dziecka. Czekało na nich wiele atrakcji, w tym: przedstawienie teatralne, zabawy rekreacyjne, dmuchane zamki, stoiska z zabawkami, lodami, watą cukrową i popcornem.

              Wyjazd był też okazją do poznania nowych kolegów i spotkania się z naszymi absolwentami, którzy licznie przybywali na przerwach z gimnazjum, aby przywitać się ze swoimi młodszymi kolegami i byłymi nauczycielami.

              Dzień ten pełen wrażeń upłynął wszystkim szybciutko i na wesoło. Maluchy i młodsi oraz starsi uczniowie wracali do domu w doskonałych humorach – maluchy cieszyły się z atrakcji, a starsi z wolnego od lekcji i obowiązków dnia.

              My najstarsi, bo już dorośli, życzymy naszym wychowankom, aby każdy dzień w roku był dla nich Dniem Dziecka. 

  data dodania: 2017-06-03

 • W Baśniolandii

              W Baśniolandii  to grupowy projekt czytelniczy oddziału przedszkolnego, który prowadzi p. Mirosława Kozak.

              Realizacja tego przedsięwzięcia, mającego swój finał pod koniec maja, przebiegała w niezwykłej scenerii, jaką stworzyła wychowawczyni ze swoimi dziećmi. W otoczeniu postaci z bajek, książek znanych i lubianych autorów oraz dekoracji nadającej klimat zaczarowanej krainy, rodzice, którzy odwiedzili Baśniolandię, czytali swoim pociechom wybrane przez nie baśnie. Następnie dzieci rysowały, malowały najciekawsze wydarzenia, które im się spodobały, zainteresowały, czy też rozbawiły. W ten sposób powstały dziecięce książeczki, które można oglądać na przedszkolnej wystawce.

              Cały dzień upłynął przedszkolaczkom i ich rodzicom w wesołej i bajkowej atmosferze przy wspólnej zabawie.

  data dodania: 2017-06-03

 • Wycieczka Kraków-Zakopane-Wieliczka

                W dniach 24 - 25 maja uczniowie z klas III-VI wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.  Już pierwszy dzień obfitował w liczne atrakcje. Zwiedzaliśmy zabytki miasta Krakowa: Sukiennice, Rynek, Zamek Królewski na Wawelu. Nasi podopieczni mieli również okazję sprawdzenia, czy smok wawelski rzeczywiście zieje ogniem.                        

       Kolejny dzień był równie ciekawy: spacerek Krupówkami w Zakopanem i przejazd kolejką na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękny krajobraz Tatr. W godzinach popołudniowych uczniowie zażyli kąpieli wodnych w Termach Białka Tatrzańska. Trzeci i ostatni dzień to zwiedzanie jednego  z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO - Kopalni Soli w Wieliczce. To były niesamowite trzy dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

  data dodania: 2017-05-31

 • Pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia w regionalnym konkursie!

  W jedenastej już edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, organizowanego przez posłankę Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym  nr 10 w Wałbrzychu wzięło udział blisko 1700 uczniów szkół podstawowych z aż czterech powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego. W poniedziałek, 29 maja, odbyła się uroczysta gala, w czasie której nagrodami i wyróżnieniami uhonorowano 48 najlepszych uczestników. Wśród nich było aż trzech naszych uczniów – wszyscy w dziedzinie literackiej. Hania Hercog z kl. IV i  Zuzia Kuc z kl. VI otrzymały wyróżnienia. I miejsce wywalczył Bartek Kuc! Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. W uroczystości podsumowania konkursu wziął też udział wójt gminy Pan Władysław Gołębiowski, któremu dyrektor szkoły i uczniowie dziękują za pomoc w organizacji wyjazdu. 

  data dodania: 2017-05-29

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384