CERTYFIKATYAktualności

 • Dzień serdeczności

  Klasa I wraz z wychowawczynią Anną Franków ogłosiła 24.04.2017r. Dniem serdeczności. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły byli dla siebie szczególnie mili i serdeczni. Używali częściej niż zwykle zwrotów rzecznościowych i  uśmiechali się wzajemnie. Mamy nadzieję, że Dzień serdeczności będzie w naszej szkole już codziennością.  

  data dodania: 2017-04-26

 • Kto zatańczy z klasą V ?

  W kwietniu klasa V zorganizowała i ogłosiła konkurs pt. „Kto zatańczy z klasą V”. 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyła się taneczna prezentacja pokazowa klasy V.
  Celem konkursu jest integracja klas, rozwój zainteresowań oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie oddziały I-VI oraz grupy przedszkolne. Zadaniem klas jest przygotowanie jednego układu tanecznego, w przygotowaniu którego bierze udział cały zespół. Finał konkursu odbędzie się 15 maja w SP w Strzelcach. Ocenie podlegać będzie pomysłowość układu, zaangażowanie całej klasy, strój oraz ogólny wyraz artystyczny.
  Koordynatorzy konkursu (Kornelia Śmietana, Hanna Zakrawacz i Marta Kowala), cała klasa V oraz opiekunowie merytoryczni (Joanna Mazanka i Magdalena Miłkowska) życzą powodzenia wszystkim w przygotowaniach do konkursu.

  data dodania: 2017-04-26

 • Dzień Zdrowia

              Kwiecień jest miesiącem poświęconym propagowaniu zdrowego stylu życia. Tak, jak wiosną do życia budzi się cała przyroda, tak i ludzie czują potrzebę „przebudzenia się” po zimie. Ponadto w dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi i prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. W związku z tym w klasach młodszych odbyły się cykle lekcji, na których uczniowie poznawali/przypominali sobie znaczenie pojęć: „ekolog/ekologia”, „segregacja odpadów/recykling”, „odnawialne źródła energii”, „oszczędna gospodarka zasobami Ziemi”, itp.

  Ponadto Zdrowa planeta – zdrowy człowiek to hasło, jakie przyświecało naszym szkolnym promotorkom zdrowia, Paniom: Małgorzacie Rasale i Beacie Moskal, które w piątek - 21 kwietnia zorganizowały dla uczniów Szkolny Dzień Sportu zgodnie z powiedzeniem: „Sport to zdrowie”. W tym dniu, już od drugiej lekcji, nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Dzieci z klas I-III i  przedszkolaki wzięli udział w sportowej rywalizacji. Poszczególne drużyny zmagały się ze sobą na torach przeszkód. Natomiast starsi – uczniowie klas IV-VI byli na spacerze „po zdrowie”. Przeszli wraz z wychowawcami trasę ok. 2 km po Strzelcach, na której wykonywali m.in.: przysiady, skręty tułowia, skłony, krążenie barków. Po powrocie do szkoły, na sali gimnastycznej popisywali się swoimi umiejętnościami rzutów do kosza piłką koszową, skokami przez skakankę oraz kręceniem hula – hop. „W nagrodę” każdy dostał pyszne jabłko.

  Cały dzień, choć forsowny, minął w aktywnej, zdrowej i radosnej atmosferze. 

  data dodania: 2017-04-25

 • W zdrowym ciele zdrowy duch

  Miesiąc kwiecień obfituje w wiele wydarzeń o charakterze ekologicznym, zdrowotnym i skłaniającym do aktywności ruchowej. Jednym z takich przedsięwzięć był Szkolny Konkurs „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach. Zmagania konkursowe odbyły się 20.04.2017 r., a naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie:

  Hanna Zakrawacz kl. V
  Jakub Nóżka kl. V
  Zuzanna Kuc kl. VI
  Wiktoria Gajewska kl. VI
  Konrad Wołczyński kl. VI
  Jakub Zakrawacz kl. VI
  Uczniowie w czasie wszystkich konkurencji wykazali się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania nie tylko po polsku, ale również w języku angielskim. Wiadomości dotyczyły zróżnicowanej diety i sposobów kształtowania nawyków prozdrowotnych. Uruchomili oni też swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne, wykonując ciekawy plakat o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło oczywiście konkurencji sportowych zachęcających do aktywności ruchowej i dbałości o sprawność fizyczną.
  Dobra zabawa i współpraca uczestników naszego zespołu pozwoliła na uśmiech i zadowolenie z udziału w nowym wydarzeniu.

  data dodania: 2017-04-25

 • Nasza szkoła na konkursie o zasięgu regionalnym „Tradycji Stołów Wielkanocnych”

              Dnia 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową odbyła się w Marcinowicach XIII edycja  konkursu Tradycji Stołów Wielkanocnych. W imprezie brało udział 60 różnych instytucji, szkół oraz goście z Czech i Niemiec.

              Nasz szkolny stół wielkanocny tak, jak co roku zdobył nagrodę, budząc ogromne zainteresowanie. Najbardziej podobały się stroiki, baranki, króliczki i kurki wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców. Nie zabrakło też tradycyjnych wielkanocnych wypieków i potraw. Bogato zdobione baby, mazurki, pascha to dzieło naszych mam, które corocznie przyczyniają się do tego, aby wraz z nauczycielami dbać o kultywowanie rodzinnych oraz regionalnych tradycji świątecznych.

              Koordynatorka całego przedsięwzięcia, podobnie jak w latach poprzednich, była Pani Mirosława Kozak,  a pomagały jej Panie:  Ewa Kryger i Milena Dworniczak. Nauczycielki zorganizowały i przeprowadziły szkolny konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, wykonały dodatkowe elementy dekoracyjne, zaprosiły do współpracy wielu rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom i całym rodzinom za współpracę i zaangażowanie w promocję szkoły.   

  data dodania: 2017-04-25

 • Mistrz tabliczki mnożenia

            6 kwietnia 2017r. w kl. trzeciej dzień upłynął  pod hasłem : Mistrz tabliczki mnożenia. Aby zdobyć tytuł mistrza, trzeba było mocno się napracować i pogłówkować.

             Na początku wszyscy rozwiązywali działania na mnożenie i dzielenie oraz zapisywali działania do zadań z treścią. Następnie losowali karteczki- losy- z działaniami na mnożenie i podawali wyniki. Następną konkurencją był tzw. „Krzyżak”,  gdzie też trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Ostatnie zadanie- „Olimpijczycy”- polegało na uporządkowaniu w pudełku działań z właściwymi wynikami.

           Emocji było co niemiara! Każdy bardzo się starał. Jednak  zwycięzca jest tylko jeden. Po podsumowaniu wszystkich  punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach okazało się, że:

  III miejsce zajęła    Martynka Dworniczak

   II miejsce zajęła   Martynka Dudzicz

  I miejsce zajął  Szymon Manijak i  on właśnie otrzymał tytuł Mistrza tabliczki mnożenia

       Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za starania , w szczególności MISTRZOWI! Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami ze słodkim załącznikiem.

  Organizatorem konkursu była wych. pani B. Moskal.

  data dodania: 2017-04-09

 • Konkursowe zmagania naszych uczniów z językiem angielskim

              Dnia 22 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS, w której wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu rozwiązywali przez 50 min. 30 zadań dotyczących gramatyki, czytania ze zrozumieniem i słownictwa.

              Natomiast 31 marca w olimpijskich zmaganiach wzięli udział młodsi uczniowie z klas I – III. Oni również przez niespełna godzinę pisali test składający się z 21 pytań, a sprawdzający umiejętności słownikowe.

              Na wyniki obu konkursów przyjdzie nam czekać do maja, ale już teraz wszystkim chętnym uczestnikom gratulujemy odwagi, wiedzy i umiejętności i trzymamy kciuki za ich sukces.  

  data dodania: 2017-04-02

 • Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 24 marca, w Świdnickim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „PEGAZIK”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI – Zuzanna Kuc, laureatka etapu gminnego, którą do występu przygotowała Pani Barbara Kielar. Zuzia otrzymała wyróżnienie.

  Natomiast 27 marca, nasi chłopcy, również szóstoklasiści w składzie: Wiktor Kurzej, Krystian Młocek i Jakub Zakrawacz wyjechali do Marcinowic, gdzie w siedzibie Urzędu Gminy w odbył się gminny etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie wrócili z upominkami. Krystian Młocek zakwalifikował się do etapu powiatowego tego konkursu. Chłopców przygotowywała Pani Małgorzata Rasała.

  Naszym laureatom i ich promotorkom gratulujemy sukcesów!

  data dodania: 2017-03-29

 • Powitaliśmy Panią Wiosnę!

  W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Talentu. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Anna Franków. 

  Podczas szkolnej imprezy dzieci miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami i zaprezentować uzdolnienia recytatorskie, muzyczne, taneczne, sportowe oraz plastyczne. W holu szkoły zorganizowana została wystawa na temat wiosny przygotowana przez uczniów oraz przedszkolaków, pod kierunkiem ich nauczycieli i wychowawców.

              Ten niezwykły dzień uatrakcyjnił swoją wizytą sportowiec – p. Waldemar Sawko, który  na co dzień zajmuje się szkoleniem przyszłych sportowców w szkole wspinaczki The Globe. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział o swoich zainteresowaniach i pasji związanej z górami. Dowiedzieliśmy się więc o jego wyprawach na najwyższe szczyty Europy, o narciarstwie górskim, a także o zasadach latania na paralotni i sposobach wchodzenia na skałki. Każdy z uczniów mógł obejrzeć i dotknąć przywiezionych przez p. Waldemara sprzętów, wziąć udział w spinaniu się po drabinkach w sali gimnastycznej z użyciem czekanów.

              Kolejną atrakcją obchodów pierwszego dnia wiosny był pokaz mody wiosennych fryzur zorganizowany przez SU pod kierunkiem p. Magdaleny Figzał i parada postaci bajkowych, za które przebrali się wszyscy chętni do zabawy. Ten ostatni pomysł poddała Pani bibliotekarka – Beata Kamińska.

   

  Panu Sawko serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zainteresowanie uczniów różnymi formami sportów wyczynowych, a naszym Paniom nauczycielkom gratulujemy udanej, wesołej imprezy. 

  data dodania: 2017-03-23

 • Wycieczka do jaskini nietoperzy

  Wyjazd, 16 marca 2017 roku  do Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica okazał się dla najmłodszych dzieci w szkole, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I prawdziwym przeżyciem. Po przyjeździe grupą zajęła się pani leśnik, która omówiła zwierzęta  i pokazała wiele leśnych eksponatów. Dzieci miały możliwość wejścia do ciemnej, mrocznej i pełnej niespodzianek jaskini nietoperzy. Następnie zwiedziły terrarium, gdzie żyją jaszczurki, węże, a nawet papugi  i inne zwierzęta. Nasi milusińscy byli zaskoczeni tym swoistym miejscem, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Wszyscy bardzo zainteresowali się prowadzonymi zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyli wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Pod opieką nauczycielek oraz rodziców wróciły zadowolone do szkoły.

  data dodania: 2017-03-19

Strona: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182