CERTYFIKATYAktualności

 • Młodzi studenci

  Uczniowie naszej szkoły Natalia Waśniewska z klasy III i Jakub Zakrawacz, uczeń klasy VI,  zostali w tym roku studentami Dziecięcego Uniwersytetu UNIKIDS. W dniu 22 października 2016r. odbył się pierwszy wykład w nowym roku akademickim. Dwa razy w miesiącu, biorą oni udział w wykładach i  zajęciach z ekspertami w danej dziedzinie - profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych. Jak każdy   student otrzymali indeks oraz legitymację studencką. Natalka uczestniczy w wykładach oraz warsztatach ćwiczeniowych. Z uwagą wysłuchała pierwszego wykładu na temat "Niezwykłych właściwości zwykłych substancji". Zdobytą wiedzą zdołała już podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami, zaprezentowała doświadczenie.  Jakub dodatkowo uczęszcza na zajęcia z robotyki, gdzie buduje roboty z klocków Lego Technik.

  Uniwersytet dla dzieci to naukowa zabawa w studiowanie. Biorą w niej udział  dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chcą wzbogacić swoja wiedzę. Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? To tylko niektóre z tematów wykładów.

  Misją tego Uniwersytetu Dziecięcego jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.

  Miejmy nadzieję, że dziecięce studiowanie obudzi w naszych naukowcach „umiłowanie mądrości” i przerodzi się kiedyś w prawdziwą karierę naukową, czego im już  teraz serdecznie życzymy.

  data dodania: 2016-11-20

 • Akcja – ewakuacja. Uczestniczymy w projekcie „Bezpieczny stopień”

  W dniu 15 listopada, na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy usłyszeliśmy głośne wołanie: „Alarm!” Oznaczało to tylko jedno – w szkole zaistniało jakieś zagrożenie. Uczniowie, nauczyciele, wszyscy inni pracownicy zaczęli przygotowywać się do ewakuacji i wychodzić z budynku.

  data dodania: 2016-11-16 | czytaj więcej

 • Jakub Nóżka laureatem XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie

  W Święto Niepodległości - 11 listopada, w Żarowie odbył się XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Konkurs odbył się w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Zaprezentowało się na nim blisko 200 wykonawców w 37 formacjach różnych kategorii.

              Naszą szkołę reprezentował Jakub Nóżka – uczeń kl. V, który wystąpił w kategorii solistów do lat 12 i zaśpiewał pieśń  nieznanego autora pt. „Matko o twarzy czarnej”. Chłopca do występu przygotował p. Jerzy Zuber.

              Jury po wnikliwym przesłuchaniu i analizie prezentacji uczestników festiwalu przyznało Jakubowi I miejsce. Werdykt bardzo ucieszył nie tylko samego ucznia i jego najbliższych, ale i całą naszą społeczność, która wysłuchała pieśni na szkolnej akademii w dniu 10 listopada.   

              Jakubowi i p. Jerzemu Zuberowi składamy serdeczne gratulacje.

  data dodania: 2016-11-16

 • W kropli deszczu – Dzień okolicznościowy w kl. II B

              Również 10 listopada w kl. II B miał miejsce tzw. Dzień okolicznościowy (kolejne już zadanie klasowego przedsięwzięcia, realizowanego od trzech lat w tym oddziale), który minął pod hasłem „W kropli deszczu”.

              Propozycja organizacji tych zajęć wynikała z zainteresowań dzieci, a ich przebieg polegał na samodzielnej organizacji pracy pod kierunkiem wychowawczyni. Uczniowie, w formie konkursowej, czyli  opartej na  rywalizacji, rozwiązywali zadania ukryte w kopertach pod parasolami, które prócz wiedzy wymagały pomysłowości i kreatywności, wykorzystania różnych źródeł informacji, umiejętności współpracy w grupie, przeprowadzania doświadczeń. Tradycyjnie też rodzice przygotowali „specjalne” śniadania – w tym przypadku były to kanapki w formie chmurek, kropli deszczu z dodatkami „symboli pogodowych”, np. słoneczek z sera żółtego lub jajka, twarogowych kulek imitujących grad, itp.   

              Zajęcia, choć bardzo forsowne, były doskonałą formą nauki poprzez zabawę.  

  data dodania: 2016-11-15

 • Święto Niepodległości 2016

              W czwartek, 10 listopada, cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości.  Uroczystość, na którą składały się recytacje poezji i pieśni patriotyczne, przygotowali uczniowie z kl. V i VI pod kierunkiem p. Barbary Kielar. Oprawą muzyczną zajął się p. Jerzy Zuber,   a dekorację wykonała p. Mirosława Kozak.

              W tym dniu wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele przypięte mieli biało – czerwone kotyliony, za oknami budynku szkolnego powiewały flagi. W klasach odbyły się lekcje, mające na celu przypomnienie uczniom wydarzeń sprzed 98 lat.

  data dodania: 2016-11-14

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

  W piątek, 4 listopada, uczniowie klasy szóstej w składzie: Zuzanna Kuc, Wiktor Kurzej i Estera Hercog wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej Nie rzucim ziemi skąd nasz ród. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego celem było, nie tylko zachęcenie do prezentacji scenicznej i rozwijanie umiejętności recytatorskich, ale również popularyzowanie treści patriotycznych oraz budowanie postaw patriotycznych.

  Nasi reprezentanci stanęli na scenie w szranki z przedstawicielami  powiatu świdnickiego i w gronie najlepszych recytatorów pokazali swoje umiejętności. Gratulujemy im ich występu.

  data dodania: 2016-11-13

 • Jesteśmy SMART

  W październiku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART. Chcieliśmy tym udowodnić, że jesteśmy SMART, tj.:

  • Sprytni
  • Mobilni
  • Aktywni
  • Rozsądni
  • Technologicznie Zakręceni

  czyli, że nasze dzieciaki są uczniami nowoczesnej szkoły!

  data dodania: 2016-11-06 | czytaj więcej

 • Wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu

                       3.11.2016 r. grupa 36 uczniów klas IV- VI uczestniczyła w zajęciach sportowo – rekreacyjnych we wrocławskim Aquaparku. Uczniowie korzystali z  basenów rekreacyjnych, jacuzzi, leniwej rzeki, zjeżdżalni  o różnym stopniu trudności oraz basenu z falami. Najwytrwalsi pływacy mogli sprawdzić swe umiejętności pływackie w basenie sportowym.
  Ważnym elementem wyjazdu było także zapoznanie się uczniów z zasadami właściwego zachowania się nad wodą oraz  koniecznością  przestrzegania regulaminów  kąpielisk w celu bezpiecznego wypoczynku.

  data dodania: 2016-11-06

 • Wycieczka na Przełęcz Tąpadła

   20. 10.2016 roku, 24 uczniów z klas I i  III wraz z nauczycielkami: Anną Franków i Beatą Moskal pojechało na wycieczkę przyrodniczą  do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Kompleks leśny Przełęczy Tąpadła, w którym odbyła się lekcja przyrodnicza z leśniczym podlega Nadleśnictwu Miękinia. Dzieci z zainteresowaniem  wzięły udział w zajęciach. Poznały wiele roślin i zwierząt. Pod okiem prowadzącego poznały grzyby jadalne i trujące. Po skończonej lekcji otrzymały nagrody za aktywny udział i zdobytą wiedzę przyrodniczą.

  data dodania: 2016-10-27

 • Udział naszych uczniów w październikowych konkursach pozaszkolnych

  Szkolny etap Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego „zDolny Ślązaczek”

              19 października to również dzień, w którym uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnym etapie II Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego przeprowadzonego przez p. Magdalenę Miłkowską, a  organizowanego corocznie  przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, pod patronatem kuratorium Oświaty w ramach konkursu zDolny Ślązaczek.

               

  data dodania: 2016-10-27 | czytaj więcej

Strona: 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778